Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marcela22
28. sep 2009

Alex tak to je super že sa Ti to vynahradili aspoň na ostatných ľuďoch v Tvojom okolí. Sestra je asi riadne náladová, čo?
My tiež pozeráme superstar s manželom spolu a malá si pri tom aj zuby umýva až na to že má väčší "fraj" ako inokedy lebo ju moc nesledujeme a ona to fláka 😅 takže asi bude môcť súťaž za jej prípadné zubné kazy 😅
A tuším máme všetky rovnakých fvoritov 😉

Zuzi ahoooojky, včera som rozmýšlala nad Tebou že ako sa asi aj s malým máte a ako ste sa vlastne zabývali doma-myslím tým aj s malým, aj v Čechách celkovo🙂
To si mala pre manžela pri pôrode veľmi zreteľné signály 😀 ja som sa ku koncu už len mračila a potichunky kňučala že akože "ja už nehcceeeeem" ale tiež chápal 😀
No a so segrou je to skôr tak že ona robí problémy sebe a nás ostatných to trápi...hrozne dúfam, že sa to vyrieši inak to rozhádže život mnohým ľudom...rodičov mám inak našťastie v pohode, občas sa snažia kecať do niečoho ale väčšinou neuspejú a vedia sa s tým zmieriť...

Alex ja toľko spať tak ma asi rovno z tej postele odvezú, to by som už nerozchodila...už som si tak nepospala vyše dvoch rokov tak by ma to asi odrovnalo 😀 ale tak už len ďalších niekoľko ročkov a možno si ešte pospím 😀 😀 😀
Som zvedavá ako ste sa mali na oslave, dúfam, že si si to užila!!!

Robíte mi chute so špagetami aj plackami....juuuuuu.... 😝

Ywone ahojky,môžem hádať kam zmizli tie posledné placky??? 😀 😀 😀 No keby sa mi toľko vliekol pôrod asi by ma porazilo je to hrozne vyčerpávajúce-nielen tie bolesti ale aj na psychiku je to zabiják, predsa len sa žena aj hrozne bojí čo bude dalej a tak...mne sa to ťahalo tých 28hodín a dúfam, že teraz to bude oveľa menej! Myslím si že je neľudské nechať ženu trápiť tak dlho ako teba! ☹

Zuzi a super že kojíš! Ale s tou krízou Ti neporadím, žiaľ, ja som kojila veľmi krátko. Ale verím že tentokrát to víde lepšie a keď tak potom poradíš niečo Ty mne 😉 a neboj určite sa to spraví!a z druhého prsa nechce alebo v ňom nemáš mliečko?
A ďakujem za pochvalu!

No a dnes v poradni sme dopadli celkom dobre, až na to že by som mala aspoň do 38tt iba ležať lebo malinké je moc dole a drtí mi lonovú kosť čo aj patrične údesne bolí...ale asi to s ležaním moc preháňať nebudem lebo potom neporodím ani do Vianoc...no a mimčo má okolo 2900g no a ja presne +9kg.

alexandrah
29. sep 2009

marceli - tak snad sa vam to so sestrou vyriesi!!!!!!! no ja spim bud tyzden ze 2 hodiny, alebo potom 2 dni po 12 hodin, ver mi, radsej by som spala pravidelne, no nenavyberam si!!!!!
oslava fajn, som cez den jest nestihla, iba struhanu mrkvu, tak som si tam dala 1.5 chlebika a 1 strudlu. viac sa do mna nezmestilo, risko sa asi zase otocil hore hlavou, comu som moc nebola rada, ale kopal ma dole, tak sa snad este pretoci naspät....
ywonne - kludne si daj tie placky!!!!!!!! uz si ich asi aj praskala, aj bez naseho dobrozdania, ze???
zuzi - co je ten skrut, ci co si to pisala?? uz ma vsetky strasite, jedna baba pise, ze mala ma sialene hnacky, druha koliky, tretia je zasoplena, stvrta ma zly klb, dalsia pecenove testy ... no hroza!!!!!!!!! uz teraz sa bojim!!!!!!
baby, ja som dostala sialenu chut na kelovy privarok (milujem kel, len neviem, ci ho teraz je dostat, musim kuknut ...). potom si uvarim, a s vajickom, mnam!!!!

mirinda10
29. sep 2009

marcelka 9kg v 37tt no to si na tom super moc si toho nepribrala, co robis nejes, asi si grckala na zaciatku, ja som negrckala vobec tak som nic neschudla

ja sa bojim dnes som stupla na vahu a uz mam +1,5kg aj ked cakame dvojky mam strach ako dopadnem asi sa uz nebudem vladat sa ani hybat budem fucat ako parna lokomotiva 😀 😀

ywonnee
29. sep 2009

marcelka v podstate nemali cas to nejako riesit bolo tam strasne vela zien,v ten tyzden sa tam narodilo asi 30 deti alebo tak nejako to tvrdila sestricka... chvala bohu to mam za sebou a malinka aj ja sme boli v poriadku... no a tie placky??? ehm... mno podelila som sa poctivo s muzom a potom sme sladko zaspali... dnes robim lievance so slivkovou nutelou(domaci recept) a slahackou a cibulkovu polievku.... mnaaaaam uz cesto sa puciiii.... bala som sa postavit na vahu ale akosi ukazuje zas o kilo menej a to myslim ze jem dost vela... 😒 😒 ja tomu uz nerozumiem... 😀 😀

ywonnee
29. sep 2009

mirinda 10 jednovajecne dvojicky??? wow tisko zavidim,ja som z dvojiciek a aj sestra je z jednovajecnych... heh lona ma dvojicky a ja stale nie ☹ ☹ velmi som si zelala mat dvoch chlapcov... firmu a jeto 😀 😀

haassinka
29. sep 2009

mirinda: to nechápu, čeho se bojíš 😉 1,5kg je absolutně normální
já už mám +7 kg od začátku 😀 ale co se dá dělat...po porodu to snad půjde dolů

marcela22
29. sep 2009

Alex ďakujem! A s tým spaním je to naozaj ťažké a únavné, keď niekedy spať nemôžeš, to verím. Držím palce aby ste si spolu s malinkým spravili nejaký režim ktorý bude vyhovovať obom. Ono to postupne pôjde, uvidíš! časom sa to vždy tak nejako zladí...
a to si toho teda včera spapala riadne málo, nonono!!! 😀 Aspoň Tenderku si si ešte mohla dať 😀 A malý sa určite ešte otočí, mne sa malé točilo do asi 33tt. a malá bola do 39tt KP a potom sa pretočila dole hlavičkou.

Mirinda práveže som negrckala ani raz 😅 Ale mám už doma dvojročnú slečnu a v lete má človek celkovo dosť pohybu a je veľa ovocia a zeleninky...hlavne keď bývam na dedine...ale aj si dávam trochu pozor, to je pravda. Ale len tak jemne, každý deň jem aj sladkosti a vlastne všetko čo mi príde na chuť. len nejem na noc a tak...
Gratulujem k dvojičkám a Ty môžeš veselo priberať toho 1,5kg sa ani nepočíta! A držíš sa váhovo super, určite Ti to veľmi nenaskočí 😉

Ywone, veru, našťastie ste obe v poriadku a určite sa to už nebude opakovať ale muselo to byť veľmi ťažké. My aspoň máme veľkú šancu že druhý pôrod bude ľahší ako ten prvý aj keby to nebola žiadna veľká "rychlovka" 😀
A koľko že si to pribrala zatiaľ? teda ja si dať večer placky tak určite priberiem, to viem iste...
Lievance by som si stráááášne dala 😝

Haasinka neboj, ono to časom zlezie 😉

alexandrah
29. sep 2009

hehe, ja som tu asi tenderkova kralovna!!!!!!!!! len uz som vsetky zjedla, musim ist do potrevin, a my tak chodime na velky nakup raz za tyzden, inak sa mi nechce. teraz som sa vratila z masaze, nemame doma nic moc, tak si varim aspon polievku a spagety. mam hlad, dneska som este vobec nic nejedla 😲 ale uz idem papat ... vecer ideme do divadla na toho chrobaka v hlave. aspon ked mam program, mi to rychlejsie ubieha, a nemyslim iba na tehotenstvo. teraz idem trochu popracovat, boli sme dat aj objednat zrkadlo do kupelne, postupne si ten bytik nejak aspon z casi dozariadujeme äaspon hlavne veci ...) sa tesiiim!!!
ywonne - lievance, mnááááááááááám!!!!!!!!!!!!!! mne sa väcsinou nechce robit cesto, nedas recept??????

marinka
29. sep 2009

Alex, tu omáčku dělám z cibule (osmahnuté na oleji), šunky, smetany, nějaké sýra, my máme rádi Nivu nebo Hermelín, brokolice a dochutím to Kari 😵 Aničce tam ještě dávám krátce povařené rajčátko..Je to moc dobroučké a hodně syté..

Jinak já jsem dneska na vánočce s máslem a marmeládou, manžílek je pryč, tak se mi nechce vařit, ale na véču je slíbená pizza, tak se těším 😵

strouzek
29. sep 2009

ahoj holky existuje nějaká tabulka jak správně přibírat podle týdnů v těhu??

alexandrah
29. sep 2009

strouzek, asi tak ze kilo za 2 tyzdne, v 1. trimestri 1-2 kg, potom tusim v 2. 4-6 kg a v 3. neviem ...4?? ale ziadna tabulka neni smerodajná.
mari - diky, taku smotanovo-syrovu robim aj ja, je dobraa.

strouzek
29. sep 2009

aha díky no já právě že jsem přibrala jen kilo a půl, no a to jsem si říkala že jsem určo přibrala hodně a minulý týden při kontrole mi řekla doktorka že je to málo, že málo jím a piju. tak nevím no jíst víc nebudu, mimčo krásně roste až moc pořád mi říká že je větší než má být ale jen tak mě zajímalo jestli je nějaká tabulka podle který bych si to měla sledovat aby to nebylo moc málo ani moc hodně

alexandrah
30. sep 2009

to zalezi aj od postavy, ale tak cca do 12 kil je to ok. a nezavisi to ani od velkosti babatka, ako pises, nemusis sa precpavat, aby malo male vsetko, ono si to zoberie. nenechaj sa vystresovat je to v pohode!!!!

ywonnee
30. sep 2009

marcelka od zaciatku som schudla 7kg a potom som pomali zacala naberat a vratila sa mi povodna vaha a teraz to bolo zas o kilo menej... neviem preco takze som zatial nic nepribrala naviac... doki tvrdi ze to nevadi,pretoze pri malej som pribrala skoro 30kg a len 15 islo dole takze si maly ma z coho ujedat 😀 😀
vcera som zbuchla na ranajky 3 rozky s bambinom, desiata grep a hruska,obed lievance so slahackou,olovrant nic a na veceru som urobila fazulovy privarok a masovu zmes na to... toho som zjedla jeden a pol taniera a 2 krajce chleba a zajedla to ece grepom... mozno nepriberam preto ze mam vela pohybu,pri malej som musela lezat cele tehotenstvo,teraz je to ok ....

alex robila som ich prvy krat a boli rychle a jednoduche... mnaaam
receptik: 20g drozdia,40g cukru,700ml vlazneho mlieka,400g polohrubej muky,2 vajcia
z drozdia,lyzice cukru,lyzice muky a trochu vlazneho mlieka urobis kvasok, preosiatu muku zmiesas s so zbylym cukrom,vlaznym mliekom,vajciami a kvaskom ... dobre vyslahaj a nechaj 25 min ma teplom mieste kysnut... potom uz len vyprazaj.... malo by sa na masle ale ked nieje dobra panvica lepi sa to... ja to mam radsej vyprazane na oleji.... tak vela stastia...

ywonnee
30. sep 2009

alex inak to cesto musi byt take ani nie riedke ale ani velmi huste....

jaaty
30. sep 2009

stroužek, ja som pribrala za celé tehotenstvo necelých 6 kg a Hanka mala pri narodení 4200 gr a 51 cm. Ak bábo rastie, je všetko OK. Naša Hanka bol môj malý príživníček 😀

alexandrah
30. sep 2009

ahojte, ywonne - diky moc, urcite skusim!!!!!

katule01
30. sep 2009

jaaty" Cože? To není ani možný a řekla bych že je to až neuvěřitelný ne? Jak jsi dokázala za celé těhu příbrat pouhých 6kg? to jsi vůbec nejedla ne? No abych byla upřímná, tak Ti závidím... 🙂

marcela22
30. sep 2009

Ywone to ja som nestihla schudnúť nič 😅 Zle mi bývalo, ale skôr keď som bola hladná, tak som sa snažila papkať aby mi nebolo divne...uplne malého vidím ako si z Teba odhrýza 😀 😀 😀 😀 😀
Lievance som si uložila aj ja, hrozne by som si dala, aj hneď! Ale čo ma štve že ráno som mala nejakým "zázrakom" o kilo viac než včera! A to fakt neviem prečooooo 😢 😢 😢 Tak dúfam že zajtra už tam nebude:(

Alex aké bolo to predstavenie? Stálo to za to?

Môj dnešný jedálniček:
raňajky: rožok s jogurtom
desiata:nič
obed: cestoviny s omáčkou z mletého mäsa a rajčín, potom medovo-džemová roláda 3ks
olovrant: pol pomaranča
večera: 2hrianky s paprikovou nátierkou a kúsok Hermelínu

Tú roládu som inak robila doma a je super rýchla a veeľmi dobrá! Ak by teda niekoho zaujala 😅

alexandrah
30. sep 2009

marceli - predstavenie super, brali sme aj rodicov a svokrovcov, sa len rehotali, fakt dobra komedia!!! ja som sa pre istotu dneska nevazila, uvidim, ci sa odvazim odvazit zajtra ... vzdy ked sa staviam na vahu, dufam, ze to nebude vela ...
jaaty - prave vzdy o tom hovorime, ze to nezavisi od toho, kto kolko priberie, ani kto kolko je, pozri si marinku, ta papa uplne normalne, a ma hore + 5 kil, a niekto sa aj snazi obmedzovat, a je + 15 kil. ale suhpasim, aj ja zavidim!!!
ja dneska: hrusky (asi 3), kusok polievky, francuzske, pukance, siesta ...to je asi vsetko???
marceli, neboj, to si + 9? ale uz o chvilu rodis, ako sa citis? ja sa citim obrovsky, vcera v tom divadle som si ja sikulka natiahla - ze dlhy rolak XS - moja klasicka velkost, bol aj v pohode, akurat prsia som mala nejake velke, a na ramenach tesne, no mala som z toho depky cely vecer ... asi mozem riesit fakt az po porode, ale kedy, ked budem furt v jednom kole a furt unavenaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ywonnee
30. sep 2009

ahojte kocky... konecne som vyhnala muza od PC... moj dnesny jedalnicek
ranajky: kava s mliekom
desiata: krajec chleba so syrom
obed: odvcera privarok
olovrant: posledny lievanec
a vecera hruskovy kompot a este par bon pariek... dnes mi nejako nechutilo asi preto ze som mala vela prace a konecne som sa pustila do zehlenia.... uplne to nenavidim ☹ ☹

alexandrah
1. okt 2009

ywonne - ty uz si dneska stihla aj veceru? ja som stihla zatial ln raz jest ,... ale to sme boli s muzom v mcdonalde, sme nemali cas, a chceli sme cosi pracovne prebrat. takze padli kuracie kusky, hranolky, a cola, vsetko pekne zdrave a dobre!!!! aky si mala privarok? ja lubim privarky 😵
baby, vcera som hodinu revala pri filme a objimala psa, aka bude zo mna mama!!!!!!!! uz mi asi zasibava!!!!!! a to mam este 2 mesiace!!!!!!!

marcela22
1. okt 2009

Alex, hneď by som išla na to predstavenie! vyzerá že bolo fakt super. Juu a McDonalda som nemala ani nepamätám...tu v okolí ho nemáme, chodíme doň do Trnavy keď sme tam..a keď už manžel nemá školu tak tam nechodíme...
S oblečením si teraz musíš zvoliť inú "taktiku" - dať si niečo čo Ťa netlačí, inak je to naozaj veľmi deprimujúce a nepríjemné, človek sa cíti "nesvoj" a pripadá si dvakrát väčší ako v skutočnosti je. Ty si zatiaľ pribrala 6-7kg? Stále si to neviem zapamätať presne...ja sa vážim denne keby som sa neodvážila ráno, tak som celý deň nervozna 😅 Dnes som mala to kilo preč, takže zatiaľ je to tých +9kg včera to bolo 10kg! 🙄 To už ma štvalo dosť...
A budeš skvelá mama, to si môžeš byť istá! Do všetkého "dojdeš" ani nebudeš vedieť ako. Ale myslím že u Teba zblbli hormony 😅 A uvidíš, že budeš super mama, nad tým nemusíš ani rozmýšlať 😵
Tiež som si u Ywone pomyslela že "už stihla aj večerať" a potom som si všimla že to písala ešte včera... 😅 sme tuším rovnako "všímavé" 😀

Ywone, dúfam, ž emáš od žehlenia na dlho pokoj! To si detské žehlila či Vaše veľké?🙂

tinika
1. okt 2009

ahojte , ja som zatial pribrala 4.5 kg, som uz mala viac troch ale som akosi schudla neviem od čoho, šak papam dost, aj sladkeho ...

alexandrah
1. okt 2009

marceli - uz je to + 8 kg, dnes som sa odvazila, a mam stale 54 kg. no ale da sa, nejak to prezijem. inak, som sa pytala manzela, ci bude aj on zehlit riskove veci, nenapadko, a povedal, ze hej. tak si to pekne podelime. 😵
jej, tak som si nevsimla s ywonne, vidis!!!!!!! 😎 no ja viem, ja som bola vzdy ze sak sa nezblaznim, nepotrebujem byt najlepsia mama na svete, ale budem sa snazit byt najlepsia pre riska, a z laskou sa vsetko da zvladnut. ale ked som napr. brigadovala cez leto ako instruktorka v tabore, mala som aj 15, aj 5 rocne deti, tak sme si velmi rozumeli, tak snad to nejak zvladnem. ale ked baby pisu, ze ich babatka maju taky problem, a onaky problem, a furt placu, tak neviem neviem ...
tinika iba 4.5 kg? a kolko vazis a merias? no pre niekoho je to ok, ale ak by si vazila malo, tak je to menej. ale babo je urcite ok!!!! ja som asi preto pribrala viac - 8 kg, lebo som na zaciatku mala iba 46 kg, lekar ze nech mam aspon 60!!! (to si neviem predstavit, to by som sa uz asi nevladala ani pohnut...).
ywonne - inak ja zehlim docela rada, hlavne ked mam zapnutu telku, ale je pravda, ze teraz sa chystam uz cca 2 tyzdne, a nechce sa mi, tak co sa budem silit, este mame veci 😀 😝

ywonnee
1. okt 2009

alex ,marceli no mi sme si uz nemali co obliect tak som musela,cakalo ma to tam uz mesiac 😀 ...no telku som pri tom nemala len zapnute pc ale dnes sme to vsetko poprehadzovali.... prerabali sme decku tak sme tam hned nastyhovali PC a zo spalne konecne spet telku do obyvacky... bude mi sice v posteli rano chybat ale co uz... muz povedal ze potom som leniva vstat... hehe ved to aj bolo vidiet dnes... vstala som az na obed... 😅 😅 privarok bol fazulovy a dnes som nejako stihla zjest len 2 parky ale akurat som dovarila barani gulas tak sa asi idem konecne napapat inak odpadnem... ale zato som sa dnes prekonala a vypila som uz dve 2litrove mineralky...

tinika
1. okt 2009

alex no meriam 158 a pred tehu som mala 68 takze ziadny spunt nie som, sama som prekvapena ze som nepribrala, som myslela ze uz budem mat aspon 10 kilo. A drobec uz ma 1,5 hihi
pozeram ze mas termi dost blizko mna 🙂

marcela22
1. okt 2009

Tinika, Ty si provokatér 😀 Ja som sa tešila že ku koncu tehu prestanem priberať a ešte stále sa tak nestalo 🙄 Ale jem stále rovnako tak si hovorím že tie kilá asi proste potrebujem, lebo aj pohybu mám v podstate rovnako...uvidíme koľko mi ich teda ešte treba 😀
Ale keď je malinké v poriadku tak sa určite môžeš len tešiť, že nepriberáš...my s Alexandrou by sme asi aj šampus búchali (aj keď nepili) každý deň, že Alex? 😀

Alex, teeeda, tak som zvedavá či sa manžel bude naozaj aj realizovať 😉 A ja už vážim 64kg takže mi môžeš veriť, že to nejako "unesieš" 😅 😀 Našťastie s tým brušiskom si nikto netrúfne tipovať moju váhu 😅 Ale nevidno to tak som ešte v kľude celkom...
Každé bábo má svoje "muchy" ale to zvládneš! Pri malej som mala veľakrát obdobia keď som myslela že fakt končím, ale všetko sa dá zvládnuť a to zlé zasa vystrieda kopec dobrého a všetko je zasa O.K. Materstvo je ťažké, ale krásne a uvidíš že každá jedna neprespaná noc a preplakaný deň (aj opačne) stoja za to!!! 😉
Mne sa malá budí doteraz aj niekoľkokrát za noc alebo si dá aj dve-tri hodinky pauzu v spánku, tak som zvedavá ako sa jej to bude striedať s bdením bábenka...bude veselo 😅

tinika
1. okt 2009

No sak ja este len čakam ze priberiem teraz a aj tak, ked budem po porode aj tak budem bacula a svagrina pribrala 11 kg a na krstinach teda uz po porode okrem malilinkeho bruska bola ako doska, chuda to aj nebudem nikdy
som si tiez povedala ze kaslem na to kolko priberem, len nech maly je ok, hihi asi toto pomohlo

ywonnee
1. okt 2009

baby Vy riesite vahu okolo 60 az 70??? ved ja mam 80kg... sice som velmi vysoka a nejako to na mne moc nevidiet co bude az pojdem rodit????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre