Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kuchy
3. apr 2009

A co mám říkat já ☹ Výška 177 cm, před prvním těhu 69kg, bohužel missed ,pak 4měsíce nervy, zákaz diet 😒 Jinak si menší váhu neudržím,než neustálým omezováním. Přibrala jsem 5kg ☹ ,ale za odměnu vytouženě znovu otěhotněla 🙂 , na zač. druhého těhu 75 😉 a ted a to se nepřežírám 25tt, megatělo,gigabřicho 83 kg 😒 , kam to jetšě poleze 😨 ☹ ☹ ☹

andreasek82
3. apr 2009

kuchy no a co? nedelej si z toho hlavu, pak to shodime kojenim..
ja mam vysku 173 cm a vahu 72 necelych.. ale zas mi to naskace treba tedka..

kuchy
3. apr 2009

andreasek 🙂 to taky doufám 😉

zottinka
3. apr 2009

noo tak to vam niektorym zavidim, ja uz mam 20kil navrch ( 27tt) , a to bolo pred 2tyzdnami takze nechcem ani vediet ako na tom budem o tyzden ked pojdem do poradne a zase sa postavim na vahu....ma doktor uz zabije 🙂 som sice ako slon ale na maleho sa hrozne tesim, niekedy mam pocit ze sa uz tisne von a preto je v brusku taky neposlusny 🙂 uz nech je na svete

brisalek
3. apr 2009

no holky myslim, ze treba blackie pri vysce 183 a 59 kg neni moc , co zavidet🙂. Ja mam 181 a kdyz jsem mela 63 kg , tak me vsichni posilali do nemocnice, ze mam anorexii...Promin , ale neverim, ze tyhle vahy jsou opravdu prirozene dosazene...a to urcite miminku nepomuze. Takze Kuchy zlatych 177cm a 72kg🙂

andreasek82
3. apr 2009

holky kazda z nas koukam pribira uplne jinak a take kazda zacinala s jinou vahu, je to asi fakt individualni a zadne stresovani nam a mimiskum neprida, takze se radeji moc necpat, ale zase zadne jen tak zobani, proste se normalka najist a pridat do jidelnicku co nejvice zeleniny i ovoce, i kdyz to je nekdy take zradne.. hezky den.. 🙂

mien
3. apr 2009

zottinka ja som pribrala 30kg mala som 53 a skončila som na 83kg, teraz 10 mes. po pôrode mám 57, neboj po pôrode to pôjde dole

tehula
3. apr 2009

ja uz mam 9kg navrch a zacinam 30tt. Skutocne je to uplne jedno, lebo kamoska ma hore uz 11kil a je o 2tt pozadu, ale vyzera fantasticky a ma ovela mensie brucho ako ja 😀
MNa jedine desi, ze kila budu spocivat v zadrzanej vode, aj doktor mi dnes obzeral lytka, ze dost puchnu a mam si ich stale vykladat. Inak v pohode, len brusisko trci

helulicek
4. apr 2009

Čauky holky,
tak já jsem přibrala 10-11 kg, to kilo mi tam jaksi pořád skáče 🙂 uvidíme, jak to bude dál, ale doufám, že do konce to bude snad tak max 17 kg nahoře a pak to půjde doufám, samo dolů 😀 😀 😀 😀 😀

iinuska
4. apr 2009

Ahojte, ja som do terzaz pribrala10,5 kg

janulla84
5. apr 2009

Ahoj holky tak ja jsem zacinala na 65 kilcich a ted mam 70 taze myslim ,ze to zatim jde.Jen doufam,ze to neposkoci gigantickou richlosti jelikoz mame v rodine docela sklok obezite.Ale tayk myslim,ze je to individualni.MOje spolupracovnice je jen o 3 tydny vic nez ja a uz ma nahore 15 kilo 😒.

marcelapetrikova
5. apr 2009

ahoj holky tak já začla na 80 a přibrala jsem doted 6 kilo 🙂 mám jenom prsa a břucho 😉 zatíííímmmm

marticumacek
5. apr 2009

Ráda bych věděla,jestli některým z vás doktor nařídil dietu.Myslím v těhu- z důvodu rychlého přibírání.Jsem ve 22.týdnu a mám o cca 10 kg více.Za pár dní mám jít do poradny,tak se trochu děsím reakce lékaře.V posledních týdnech mi to skáče co týden kilo.Otoky nemívám.Fakt to mám z baštění,ale nemůžu si pomoct 😀 Jo a taky jsem dřív 3x týdně cvičila.Teď chodím jen 1x týdně na těhu cvičení.A to se intenzita fakt nedá srovnat s dřinou předtím... 😅

k.ate
5. apr 2009

Jémine... Vaše problémy mít... já před těhu měla 89 kilo (při 178cm 🙂 ), ale teď mi jde váha dolů (ve čtvrtek byla 85,7), zato obvod břicha roste docela rychle (3 cm za týden). Spíš vyšiluju z toho, že jsem ještě nic nepřibrala, ale spíš naopak, i když u dr. mi řekli, že pokud nejde ta váha dolů nějak moc drasticky nic se neděje... Každopádně se docela těším, až aspoň něco zas půjde nahoru... 🙂

dicinka1
5. apr 2009

ajojte..som v 32 tt a mam +13 kg...ale pribrala som 10 kg pocas stimulky na umele... ☹

mufo24
5. apr 2009

k.ate to je úplne v pohode. Ja som tiež išla tri kilá dole a na váhe mi pribudlo 1,5kg až v 28tt. Hlavne, že je bábo ok 😉

zuzkaprofant
6. apr 2009

dievcata netrapne sa vahou ja uz mam cez 24kg a to mam mesiac do porodu a vaha stupa no co odstrelim sa ked som taka gulata zacinala som na 60kg vahe 😀 😀 to sa vsetko po porode pochudne len nech sa maly zdravy narodi a ja budem stastna asj v tymi mojimi kg navyse 😉

maui
6. apr 2009

Ahojky, já si taky musím "postěžovat"... jsem teprve v desátém týdnu a už mám skoro dvě kila nahoře. V normálním oblečení v práci už trpím ☹ Jím dost, ale hlavně ovoce a zeleninu. Jenže jsem musela úplně vysadit pohyb, a to jsem byla zvyklá chodit denně pěšky do práce a z práce (2 x 3,5km) a několikrát do týdne rotoped nebo kolo nebo in-line brusle...Okamžitě se mi udělala v pase pneumatika. Jsem šťastná, že čekám mimi, ale že bych se cítila nějak skvěle, to tedy ne...už se těším, až budu moct aspoň obléci volné těhu oblečení.

andrea12737
6. apr 2009

Ahoj maui. a preco si vlastne obmedzila pohyb, ortoped a pod? ved to kvoli tehu nie je potrebne, akurat netreba vyvijat taku vysoku zataz pre telo, ale taka prechadzka, to si myslim ze je uplne ok. ak mas nejake vacsie nevolnosti, tak je mi to jasne. Inak co sa tyka toho oblecenia, ved je tehotenske oblecenie kt, je na boku nastavitelne, tak preco si nieco take nezaobstaras, ale zbytocne sa trapis tesnymi nohavicami....nechaj brusku priestor a babatku v nom 🙂 krasny den prajem. 😀

helulicek
6. apr 2009

Čau maui, pokud ti vyloženě není špatně nebo nemáš nařízenej klid, tak nevím, proč by jsi měla s pohybem přestávat. Pokud nebudeš dělat nějaký doskoky, dopady atd tak můžeš cokoliv 🙂 ty in-line teoreticky taky, ale neměla bys spadnout, což bohužel nikdo nepředvídá ☹
Já jsem se od začátku vzdala volejjbal, taebo atd. ale chodila jsem na cvičení ve vodě, doteď cvičím na orbitreku, ikdyž už míň a pomaleji než dřív, procházky, nordic walking, plavání, cvičení na balonech atd.
Ten rotoped a procházku z práce a do práce můžeš klidně dělat.
Jinak mě ty kila šli v prvních měsících taky dost rychle nahoru, myslím, že jsem dokonce během prvních čtyřech měsíců měla 5kg nahoře a pak jak to má jít po těch 0,5kg, teď mám asi 10-11kg....

maui
6. apr 2009

No já mám za sebou dvě neúspěšná těhotenství a i při tomhle jsem ze začátku krvácela a špinila 😒 Jak byla ta první krásná sobota, tak jsme vyrazili s manžou na dvouhodinovou procházku, a hned jsem večer zase krvácela. Doktor měl chtěl nechat na DPN,ale domluvili jsme se, že mám poměrně klidnou práci, tak když zminimializuju pohyb a budu doma hodně odpočívat, tak mě nechá chodit do práce...
V těhotenských věcech si ještě připadám tak nějak nemístně, ale asi mi nic jiného nezbyde 🙂 Děkuju za rady a sdělené zkušenosti🙂

andreasek82
6. apr 2009

holky vaha z dnesniho rana: 71,8 kg pri vysce 173 cm.. 29. tyden.. 😅

marsulinka
6. apr 2009

Ahoj holky, taky přidávám svou váhu do placu 🙂 Dneska jsem byla na kontrole, na začátku jsem vážila 59kg při výšce 176, no a dneska váha: 62kg, takže od začátku 3 kg nahoře

flavi
6. apr 2009

baby, ked to tu tak citam, tak si vravim, riadne rozdiely, ja som skoncila 16t a este som na povodnej vahe, ale je fakt, ze som bola pribrata (85 kg) ked som otehotnela, v nevolnostiach 1,5 kg slo dole a uz ich mam naspat, tak nemozem povedat, ze som nepribrala, ale skor mam pocit, ze brusko mam na koniec 4M velke, rano sice skoro nic, ale vecer vyzeram ako by som zhltla mensi melon... oblecenie nosim tehu uz od 6tt, lebo som nezapla gate velmi skoro. ale to som mala aj pri prvom tehu... ani nechcem vediet, kolko naberiem na konci, vobec sa mi nechce v auguste funiet ako lokomotiva, desim sa toho tepla a brucha, nedobra kombinacia 😉

silvia.t
6. apr 2009

No ja to nemam az tak dobre do teraz +20kg...pred tehu som mala 60kg a 174cm a teraz vyska stejna a 20kil naviac 😢 😢 😢

cetera
6. apr 2009

Pribrali ste nieco do 4. mesiaca? Ja mam 16tt+ 4 a este som nic nepribrala....stale papkam a vaha nic...sice aj pred tehu som mala problem pribrat...teraz mam stale 55kg pri vyske 169 cm.

dicinka1
6. apr 2009

andreasek....ja mam 22 rokov...mam vysku 164 tusim..a vahu 93 kg 😀 😀 😀 😀 😀 takze ja sa uz gulam..a to este nie je koniec...ale ako vidim,nie je to tuk...ale ta voda co sa nalievam..strasne nieco....

ako tu uz niekto pisal..je to jedno kolko priberieme,len nech su nase babetka zdrave... 😉

misa.ottovka
7. apr 2009

To brisal: proč by mělo být 59kg na 183cm anorektických a nepřirozených??? nechápu! promin, ale musím ti oponovat. Celý život jsem při své výšce 18Ocm měla váhu max. do 60kg, a podotýkám že úplně přirozeně, jedla jsem úplně všechno. Pak jsem přestala sportovat a nabrala jsem na 68kg před těhu a to už jsem si teda já osobně přišla jako soudeček. Ted mám ve 37tt 80 kg a to je teda nálož na moje klouby. Takže každému bych váhu nekritizovala, důležité je jak se kdo cítí ve svém těle.

flavi
7. apr 2009

cetera, ako som pisala, ja som tiez nepribrala v podstate este nic, len mi kolisala hore dole vaha, ale neboj, dozenieme to, ja som to takto mala aj v prvom tehu, tam som schudla a napokon som pekne "tabulkovo" pribrala cca 10 kg a potom v poslednom mesiaci dalsie 3, co som uz zadrziavala vodu... podstatne je, ze babatko rastie, my nemusime tak zavratne... a babatko si z tvojho tela vezme, co potrebuje, ak by to tebe vadilo, citila by si to 🙂

marsulinka
7. apr 2009

cetera: Já si taky myslím, že je to v pořádku, já jsem přibrala kolem 17.týdne, ale vážně jen nepatrně, takže neměj strach, prostě je to hrozně individuální, teď jsem ve 20.týdnu a mám nahoře necelý 3kg. Holt někdo to má tak a jinej tak, důležitý je, aby ses sama cítila dobře, kdyby se něco dělo, pan doktor ti to určo poví 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre