Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

adrina
5. dec 2007

xena... 😀 😀 😀 ty si ale dobre taktizovala 😵

veronikanagyova
5. dec 2007

Ahoj dievčatá...
pridám sa ...včera som bola na kontrole u dr. a na moje obrovské prekvapenie som pribrala 4kg+ čiže dokopy už 15kg 😲 z čoho som bola šoknutá,lebo som čakala,že sa posledný mesiac priberiem tak max.1kg(jem malinké porcie,lebo Hugino mi tlačí žalúdok až kamsi do krku)Pri Emminke som pribrala za celé tehotenstvo 13kg a po pôrode do 2 mes.zišli,dokonca som schudla ešte 2kg,čo už bolo moc.A to bola Emminka malé bábatko,vážila 2990g.Teraz má malý cez 2,5kg(podľa ultrazvuku)a na mne je tých 15kg...muž tvrdí že vôbec nie som tlstá tehuľka,ale niekde sa museli naložiť tie kilečká...akurát sa mi zdá,že som ako špongia ....strašne veľa pijem a mám pocit,že mi telo zadržiava vodu....čo je lepšie ako tuk,lebo po pôrode to všetko zleze.Ibaže mužík mi vravel,že jemu by nevadilo,keby mi ostali nejaké 3kg navyše,lebo že som bola moc chudá....čo je fakt,už som sa sama sebe nepáčila....ale teraz ma aj tak tá správa o +4kg navyše dosť prekvapila.Je to fakt individuálne.....len dúfam,že do 20kg to nepôjde...to sa mi nezdá zdravé... 😒 Ešte mi ostáva mesiac,tak snáď ... 😉 😀

katka_25
5. dec 2007

ahojte...Xena - ak si počula o rozlišovacej diete..ma trvať 90 dní ale ja som ju držala 1,5 mesiaca, a dodržiavala tak na 80 percent a podarilo sa....viem podľa seba..dosť ju propagovala Paveleková, také stravovanie má fakt do seba niečo....a stále si najedená ale je potrebné sa stýmto stravovaním úplne stotožniť a nebrať to ako že "Musím", "nemôžem" "držím dietu" proste treba chcieť, ja som vyskúšala množstvá diét a nič...tak ako píšeš jojo efekt a škoda námahy, pre 2-3 kilá, toto je super, daj sa na to. Držím palce 😀

danuska24
5. dec 2007

veronika ja som pocula ze za posledne 2 mesiace sa vraj najviac pribera..
ja som ,,nabrala,, na seba 13 kg, tak dufam ze za tie posledne dni sa na mna uz vela nenalepi 😀

kyliefox271
6. dec 2007

ahojte, ja som doteraz pribrala 14kg, a to uz pomaly finisujem 🙂 U mna to bolo tak,ze som viac pribrala v zaciatkoch tehu, potom len tak pomaly pekne postupne to islo vzdy +0,5kg, a teraz ku koncu sa mi zas nejak narychlo zvysila hmotnost, tak rychlo som pribrala 3kg... No je pravda,ze posledny mesiac mi velmi chuti sladke, co spm predtym ani velmi nemusela. Teraz mam teda +14kg a celkom mi to aj staci 🙂 Ale hlavne nech je babo zdrave, na diety sa treba pozerat az neskor.

marfushenka
6. dec 2007

No ja pribrala zatim jen pet kilo 🙂 Nijak se neomezuji a jím to na co mám chut. V poslednim mesici jsem ale pribrala nejvic. Vsichni mi ale rikaji, ze nebyt briska, tak by nebylo poznat, že už jsem v 27 týdnu

shela
6. dec 2007

No ja mam asi stastie. My sme nabrali 8 kg a po porode slo 6kg ihned prec a tie zvysne 2 sme schudli pocas prveho tyzdna po porode. No a tera mam problem ze nemozem pribrat. Od porodu som schudla presne 7kg 😖 a jem normalne mozno niekedy sa az prezieram 😅

majcik
12. dec 2007

Ja sa nemam cim chvalit ☹ Dnes koncim 23 tt a mam + 9 kg. Nechodim ani v noci vyzierat chladnicku, ale neladujem do seba cokoladu a cipsy, ale jem kazdu chvilu, lebo mi je zle od zaludka, ked nepracuje ☹ No po debate s doktorkou sa snazim jest mensie porcie naraz a castejsie ... a viac zeleniny - cize ohryzam mrkvu.

miriamka
12. dec 2007

Majcik...nic si z toho nerob.A to Ta doky upozornila ze si pribrala uz vela,ci?

iduda
12. dec 2007

Caute baby..ja priberiem kazdy mesiac tak 1 kg, ale to sa musim hrozne krotit..lebo som v kuse hladna, manzel sa uz na mne smeje, ze uz caka, kedy zjem aj jeho..tiez sa snazim jest vela zeleniny aj ovocia, co ma vsak takmer vobec nezasyti 😒 ale hlavne je, aby sme boli aj s babatkami zdrave a ostatne sa potom doriesi..ved tatkovia priberu tiez, ked budu dojedat tie dobre kasicky 😀

majcik
12. dec 2007

Miriamka - ja som zacala debatu na tu temu, ze sa toho na mna dost prilepilo. To som v podstate pribrala za 2,5 mesiaca. Doktorka ma upozornila, ze mi to moze neskor sposobit problemy a komplikacie pri porode a bolo by dobre, nieco s tym urobit.

noangel
12. dec 2007

ahoj holky, zkuste si nabrany kila zohlednit i k vysce, ja uz mam 11 kg pribrano, ale merim 180 cm a mam jen bricho porad oblecu svoje normalni kalhoty jako pres stehna a zadek akorat je nezapnu. nebo je dobry si to pocitat pres BMI (body mass index) pokud se vlezete pod 24-25 tak je to porad ok

noangel
12. dec 2007

jo a je dobry se zeptat mudra kolik mate plodovy vody, me rikal ze hodne proto mam celkem dost velky bricho na 7 mesic - aspon ma malej vlastni bazenek 🙂

miriamka
12. dec 2007

Majcik..Noangel ma pravdu,vela zalezi od vysky a ci Ti rastie len brusko.

majcik
12. dec 2007

Noangel - hm... ja som z tych nizsich (165 cm), brucho mam dost velke (ako jedna kamoska tesne pred porodom). Tie kila navyse sa na mne tak rovnomerne rozlozili, nemam to len na jednom mieste.

miriamka
12. dec 2007

Majcik...mozno cakas chlapceka a preto mas take brusko 😉

majcik
12. dec 2007

Ved prave, ze este neviem, co cakame 🙂 Ale ja si myslim, ze to bude dievcatko, no potvrdene to nijako nemam 🙂

Noangel - ako sa da zisti, ze kolko mam plodovej vody?

lienockaa
12. dec 2007

ahojte..🙂majcik, ale aspoň Ti už nie je tak kruto zle od žalúdka, nie?..my sme od zajtra 26 tt a máme + 5 kg..zatiaľ teda pekne, ale čo bude do konca? 😕 jesť mi chutí a za sladkým sa idem zblázniť.. 😀 bruško sa mi zdá malé..a čakáme chlapčeka.. 😀 😉

lienockaa
12. dec 2007

vysoká som 170 cm..sa mi to tak zdá, že primerane postave som pribrala..hlavne mi všetko išlo do bruška a do pŕs..mám cez prsia 97 cm.. 😀 😝

noangel
12. dec 2007

majcik: na ultrazvuku to doktor vidi - je to vlastne vsechno to "cerny" kolem mimiska. sem prave rekla doktorovi jestli nemam nak moc velky bricho a pri vysetreni na ultrazvuku me to rikal a ukazoval, takze ted kdyz ma nekdo blby poznamky ze mam velky bricho tak rikam ze to je sama voda 🙂

lienockaa
12. dec 2007

množstvo plodovej vody vie zmerať doktor pri ultrazvuku..

majcik
12. dec 2007

Lienocka - no ked jem, tak je to OK, ale ked ostanem hladna, nie je to nic moc. Ja nejem ani preto, ze by mi strasne chutilo, ale preto, aby som potlacila tu nevolnost od zaludka.
Aha ... takze si musim pockat na sono. OK 🙂 Skusim sa na to spytat.

lu777
12. dec 2007

Noangel - ale BMI je vypočítané pro netěhotné.. jako hrubá orientace je to dobrý, ale já nabrala jen 7 kg a jsem na hranici.. holt těhule by musely mít jiný tabulky 😉

Majcik: a nepomůže Ti pití? já tohle měla v I. trimestru s tím rozdílem, že mi žaludek netrávil, takže jsem měla hlad, ale jíst jsem moc nemohla a když, tak jen lehké věci (žádné sladké, maso nebo chleba nebo brambory, žádné sýry, fakt skoro nic)... takže jsem žaludek zaplňovala, aby se uklidnil a nebylo mi na zvracení, lehkými věcmi: vařenou zeleninou s máslem nebo sezamovým olejem, sojovým mlékem, Nutridrinkem, zeleninovými džusy, polívkou apod. - měla jsem tím pádem plný žaludek a nebylo mi na zvracení.. tak to třeba můžeš zkusit..

petasllov
12. dec 2007

ahojte, ja sa zatiaľ z môjho priberania vytešujem, lebo priberám pomaly a pravidelne. Dúfam, že to tak ostane až do pôrodu. Zatiaľ mám + 9 kg. Uvidíme, na koľkých kilách navyše ostaneme pred pôrodom.

majcik
13. dec 2007

Lu - vypijem pomerne dost, pijem hlavne ovocny caj a mlieko .. ine mi ani velmi nechuti..

bilushka
13. dec 2007

Ahojte babule, ja som bola jedna z tych, co tu tiez pred par mesiacmi prispievali v depresii, ze dokedy sa bude moja vaha splhat stale vyssie a vyssie. A nepocuvala som a neverila tych chlacholivym recickam, ze po porode to pojde dole ani nebudem vediet sko!
Tak vam pisem, ze sa tym vobec ale vobec nestresujte-ja patrim tiez k tym vyssim-meriam 178 cm a pribrala som 24 kg 😉 Na nas vysokych je fakt vyhoda, ze som ani ku koncu nevyzerala ako gulicka a preto mi ani ziadny lekar nepovedal, ze som to prehnala-ci uz moj gynekolkog alebo v nemocnici...

Po porode som hned skocila na vahu: a islo dole len 6 kg, aj ked maly mal skoro 4 kila...no ale potom to zacalo-ako sa telo cisti v sestonedeli, ako kojim...Skratka 4 mesiace po porode mam na sebe este 5 kg ale aj to preto, ze doteraz som si nevedela nic odpustit, som este rozozrata z tehotenstva a vravim si, ze potrebujem na mlieko...

Preto dobru chut a bezproblemovy porod prajem, chudnut sa bude potom 😉

majcik
13. dec 2007

Bilushka - no to je super ... dufam, ze nejako takto to pojde aj mne ... to, ze budem vyzerat ako gulka ku koncu tehotenstva (pri mojich 165 cm) mi az tak nevadi, ak sa to podari zhodit dolu ... Ak nie vsetko, tak aspon vacsia cast by mohla zliezt...

nanika
14. dec 2007

No baby, mne uz teda nejake nadeje, ze na konci tehu sa uz nepribera, ale chudne, kamsi uleteli, za posledny mesiac mam na sebe dalsie tri kila, pricom dve z toho mi naskocili zo dna na den. Takze naozaj to nie je tak, ze by sme kazda tehu prezivali rovnako, ja som pribrala teraz tolko, co skoro za cele tehu pred mesiacom :( no ale co sa zabijem? s tou vodou mam rovnaky pocit, vypijem min. 2 l tekutiny denne a cikam po pol decakoch... hruza

moni1412
14. dec 2007

Mne na minulej poradni kazal dr. drzat dietu, lebo som pribrala 4kg. Dnes bol asi spokojny, nic nevravel, bolo len 1kg naviac. Tie 4 kg boli do 14tt.

huncut
14. dec 2007

No ja končím pomaličky 26t a stále +5kg..... takže mám 48kg.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre