Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marinka
12. aug 2009

Alexandra, no tělo se přizpůsobí tomu, co mu dáváme, takže když jíš dlouhodobě málo, tak si na to zvykne a jakmile trochu zvýšíš porce, tak začneš přibírat, protože tělo si hned dělá tukové zásoby..Proto já jím mnohem víc než ty a máme stejný váhový přírustek..A nejsem žádná tlusťoška, začínala jsem v těhu na 47 kg při 168 cm
😉

Já se snažím vzpomenout na včerejšek a normálně mám úplné výpadky 😀 Tak napíšu dnešek 😀

snídaně: sýrový loupák po cestě do poradny 🙂
svačina: koblížek s marmeládou po cestě z poradny 🙂), Fanta
oběd: pstruh na másle s brambůrkem (mňááám!)
svačina: smetanový jogurt, jablíčko
véča: bude pečené kuřátko s rýží
u telky: něco sladkého

Pište taky holky 😉

inka28
12. aug 2009

ja som dnes zacala o 10.00 sipkovy cajik 2 chlebiky jeden s maslom a dzemom a druhy s tatarskou a salamikom
obed 12.30 hranolky s maskom
o 14.00 banan v cokolade 😅
15.00 trosku hranoliek s kecupom
medzitym stale mineralku
vecer este neviem ale teraz sa budem snazit nic nejest do 19.00

inka28
12. aug 2009

zatial som pribrala 3,8kg a neviem ci to akurat alebo moc, na zaciatku som jedla same zdrave veci a teraz mi zacali chutit same nezdrave...
no co uz budem si musiet sem tam nieco odrieknut 😔

marcela22
12. aug 2009

Marinka Ty si bola riadna "palička" 😀 Máme totiž rovnakú výšku ale ja som začala na 55kg a nebola som nijako "guľatá" takže Ty si musela byť také páperko 😀
Ale aj aj by som chcela byť, odjakživa chcem byť chudučká ako sa len dá, ale pod 52kg som ešte neklesla a nesvedčalo mi to, každý mi nadával že som tak škaredá... 😝 ja totiž dosť chudnem v tvári a potom som ako smrtiačik 😅

No a dnešný jedálniček zatiaľ:
raňajky: celozrnné pečivo so syrovou nátierkou, pol papriky a dve paradajky
desiata: nedojedený puding po malej
obed: sviečková z králika s mäsom, dve knedle, dva pásiky jahodovej Milky
a čo bude ďalej ešte neviem...

Inak tie raňajky som ledva zjedla ale to je väčšinou aj tým, že ráno nalačno beriem železo a potom je mi z neho ťažko, tak mi veľmi nejde jesť...no a keď sa riadne nenajem ráno, tak mi nechutí celý deň...

Marinka, vidím, že sme rovnako uletené na pečivo🙂 Ja keby som mala neďaleko pekáreň, tak sa len tak gúľam🙂

inka28
12. aug 2009

marcela od kedy beries zelezo?mne ho dnes predpisal gynkos, lebo ze mam malo krvi no a mama ze nech to neberiem ze je to chemia, ze nech si dam radsej sem tam deci cerveneho vina, tak ja naozaj neviem.co ty myslis??

marcela22
12. aug 2009

Inka ak Ti ho lekár predpísal, tak by si ho asi mala brať, aby malinkému niečo nechýbalo. Mne ho predpísala lekárka na internom, som vraj veľmi chudokrvná, beriem k tomu aj kyselinu listovú. Železo je pre dieťatko veľmi dôležité a pre Teba tiež. Červené vínko je na krv dobré (asi ale skôr na krvinky, železo asi nedodá), ale myslím že skôr len tak "preventívne"...radšej skús oboje 😀

marcela22
12. aug 2009

Ešte som si zmyslela že ku koncu tehu a aj po pôrode berie železo myslím každá žena - ku koncu tehu preto, aby malo bábätko zásoby a neskôr ho berieš zasa kvôli stratám krvy pri pôrode atď.

inka28
12. aug 2009

marcela dakujem za radu, este to preberiem s muzikom,ten je moj dalsi poradca... 🙂

marinka
12. aug 2009

Marcelo, já jsem odjakživa hubeňour, už na základce jsem byla jak párátko 😀 Těch 47 kg je hodně málo, nejspokojenější jsem byla, když jsem měla tak 49-50 kg a chodila jsem do posilovny 🙂 Ale po porodu mi to hublo samo a hlavně pak když měla malá tak rok a začala lítat a já za ní, tak jsem se přes těch 47 kg nemohla dostat. Jednou jsem teda měla i míň, tuším 45 kg, na výšce během zkouškového, ale to už jsem vypadala taky strašně, to už nikdy víc! Byla bych ráda, kdyby mi po porodu aspoň ta dvě kilečka navrch zůstala, ale jestli to poletí dolů jak poprvé 😅
Já pečivo miluju!!!!!!! Loupáčky, šátečky, čerstvý chlebík.. 😵

Inko, přírustek je to akorát 😵

zuzka11
12. aug 2009

Tak ja se pridam🙂))

snidane - bily jogurt, banan, jahody, lnena seminka
svacina - katjes bonbony - trosku 😔
obed - sushi
svaca - obilne krouzky TIKY - mimochodem - znate? Miluju je 😀
vecere - uvidi se🙂))

Jinak s tim jidlem - je to kazdeho vec, ale opravdu mi prijde, ze ten jeden den, co napsala marcel - tusim, ze to byla ona, mi prisel fakt malo....a to co bylo tak nic moc vyzivne.....ale je to kazdeho vec, hlavne ze se clovek citi dobre, neni naladovy, neni mu zima.......u me se taky strida obdobi - ted nemyslim v tehu, ale "normalne" kdy mam vetsi hlad a kdy nemam vubec chute.......

Z malinko jineho soudku - resim ted stehivani, uklizeni a ruzne cistici a myci prostredky - nemate nektera zkusenost s vyrobky z drogerie DM - Denk mit? Hlavne myslim sul,prasek a lestidlo do mycky? Moc diky....

zuzkaprofant
12. aug 2009

len sa nebojte pribrat ja som pribrala vyse 26kg a uz 18kg man dole a to jem sladkosti a zadny sport nerobim lebo kojim a ide to aj tak kedy sa najete ked nie v tehotenstve 😀

alexandrah
12. aug 2009

marinka - to si poriadne chuducka, ale mne sa take paci ... inak mas uplnu pravdu, ja som v detstve jedla strasne malo, dokonca aj ked som bola dojca, tak k nasim chodila lekarka domov, ze neni mozne, ze nejem a neumrela som ... a potom sport + malo jedla ... proste mi nechutilo, skor ma nutili, a mala som k tomu odpor ... v puberte som nasla sladkosti (sice dost neskoro), a pribrala som hodne, hodne!!! a pritom som nejedla viac, ako ini ... ale samo to islo dole, a na VS som uz zase bola prutik, okolo 40 kg +-. teraz ale pred tehu som vela sportovala, tak som aj jedla viacej, a nepribrala som. 🙂

zuzka11
12. aug 2009

Jojo, telo musi "vedet" ze zase neco dostane a zvyknout si......

Zuzkaprofant - mas stesti, ze to u tebe tak jde....je tu holcina z jine diskuze, ktera pribrala cca 7kg a nema dole nic.........proste ona je typ, u ktereho kojenim nic nehubnes a zhubnes az po odsraveni maleho..........tak uvidime, co budeme my, co kocky? 😉

Jinak na Marince me vzdycky potesi jeji chut na sladke, jako ze nejsem sama, kdo to "potrebuje"...... 😀 Mari, pomahas mi, dikes 😉

marcela22
12. aug 2009

Inka tak uvidíš čo ti povie manžel, ale ak to budeš brať určite Ti to neuškodí, len pomôže 😉

Marinka, teda, dúfam, že budem mať tiež taký "problém" - teda že budem rýchlo chudnúť po pôrode 😀

Mám kamarátku ktorá pred tehu mala 48kg, pribrala okolo 23kg v tehotenstve ale strašne veľa do brucha a teraz, rok a pol po pôrode má nožičky ako pavúk a v páse má stále okolo 80cm, zostalo jej ovisnuté a vyťahané, proste tá koža zostala veľmi natiahnutá. Ale teraz sa jej to čím dalej viac lepší tak snáď to zíde úplne...inak teraz váži asi 58kg. No a ako vtedy stále hovorila že radšej by bola tlstá ako taká chudá, tak sa teraz trápi čo s tým bruchom...chcem tým povedať, že príliš chudý chce byť "plnší" a ľudia s nadváhou by chceli byť chudunký....

Zuzi máš pravdu tie dva dni som to mala so stravou dosť blbé, ja sama to uznávam ale naozaj som si to takto "všimla" až keď som to tu spísala. To však boli skôr dni - výnimky, niekedy človeku jednoducho nechutí alebo nestíha atď. Ale odvtedy si aspoň viac všímam čo jem a koľko toho je...
Obilné krúžky Tiky nepoznám - aké sú??? A s tými výrobkami žiaľ neporadím, neskúšala som...

Alexandra ja som to mala opačne, sladkosti som "objavila" už ako malá a mala som docela nadváhu až do 15rokov, potom som striedavo priberala a chudla a tak dokola, až v 19rokoch som schudla konečne "zdravo" pomocou pohybu a zdravej stravy a odvtedy som nepribrala, skôr ešte schudla. Ale patrím k ľudom, ktorí jednoducho nemôžu jesť hocikedy hocičo, ak nechcú pribrať...

No a ešte doplním dnešok - k tomu čo som písala som ešte spapala na olovrant dve slivky a broskyňu a na večeru zemiakovo-cuketové placky, ale robím ich na minime oleja, tak mi z nich nie je ťažko (a môže ich aj dcérka). Odporúčam, ak ste ešte neskúšali, sú úžasne jemné oproti čiste zemiakovým... 😉

alexandrah
12. aug 2009

ahoj marcela - to poznam, ked nesportujem, ale tak ze kazdy den tvrde treningy, proste moje telo je zvyknute, tak priberiem, ... alebo potom malo jest ... ale teraz v teho mi tiez strasne chuti sladke, vzdy tak o polnoci nieco padne ...

marcela22
12. aug 2009

Aj ja som straaašne na sladké, každý deň musím mať aspoň nejaký keksík, alebo koláčik...vždy keď zjem obed v momente mám veľkú chuť na sladké a musím si niečo dať...naučila som sa tak že vtedy si kľudne dám, mimo toho času len výnimočne. Niekedy to ale stojí veľa premáhania, riešim to aspoň ovocím najmä teraz v tehotenstve si na to dávam pozor...aj keď nie každý deň to výjde🙂

zuzka11
12. aug 2009

Marci - prodavaji je DMku , jsou racionalni vyziva a podle me jsou skvele! Jsou i pro deti, bezepkove....ja diky nim "nemusim" cokoladu....prijde mi to zdravejsi varianta....kdyz budes nekdy v DM - zkus.....

Jinak , mohla bys mi do IP - at to tu nezahustime, napsat jak delas ty placicky? Zni to dost dobre 😉

marcela22
12. aug 2009

Zuzi poslané🙂

marcela22
12. aug 2009

Zuzi ešte som sa chcela spýtať, či si shusi robila doma? ja sa na to chystám už dlho ale nejako nemám odvahu...

zuzka11
12. aug 2009

Diky Marci!

Jinak tohle bylo kupovane, ale jen proto , ze doma jsem nemela krabi tycky...jinak delam doma....neni vubec tezke.......ale jsem jen u zakladu, nigiri a maki, nejake moc vychytavky neumim.......

alexandrah
12. aug 2009

no ja som uz pred tehu presla na rezim bez sladkosti, som bola na seba pysna ... ani som nemala chut ... ale teraz ... ked mam na nieco chut, tak si to dam ... asi keby som priberala jak diva, by som sa krotila, ale zatial si vravim, ze pohoda ... mam 51 kil zatial ...

marcela22
12. aug 2009

Alexandra, páááni, Tebe nabehlo kilo! 😀 😀 😀 Koľko si to v pluse? Ja si len pamätám, že si donedávna mala 50kg, ale tú pôvodnú váhu som asi príliš závidela na to aby som si ju zapamätala 😅 😀 😀 😀 Ale nie, len si neviem zmyslieť.....

Zuzi to ja sa v tom vôbec ani nevyznám, asi by som si radšej mala najskôr kúpiť a potom skúšať... 😅

alexandrah
12. aug 2009

ja som mala povpdne 46 kg ... ale zatial vyzeram ok, stoplo sa mi priberanie trochu, lebo sa nemozem poriadne najest, hned ma boli zaludok, nafukne sa mi, nemozem dychat ... tak sa snazim neprecpat ... ale prave som si dala kokosovu tycinku ... cize som + 5 kil, buduci tyzden idem do poradne ..., dokonca ked nemam nafuknuty zaludok, tak mam brusko iba dole, ale ked je aj zaludok velky, tak som cela gulataaa. no uvidim, vraj v poslednom 3 mestri sa najviac pribera? niekto ze v druhom ... jedna baba, co nemohla koli zaludku jest, ako ja, babo tlacilo vravela, ze cim mala väcsie brucho, tak uz aj z pohara vody sa jej nafukol ... asi mam babo tak otocene, ze zrovna na zaludok tlaci, lebo brusko temer ziadne ...

marinka
13. aug 2009

alexandro, já jsem přibrala skoro všechno v druhém trimestru, od 34 tt do 41 tt jsem nepřibrala ani gram a dokonce jsem asi půl kilečka shodila 😅 Přesně kvůli tomu jak píšeš, žaludek už byl tak stlačený, že mi stačilo hrozně málo a byla jsem plná. Ke konci pak bříško sice kleslo a bylo to lepší, ale zase se mi vracely nevolnosti..

JInak sladké teď musím mít každý den, aspoň něco malého, ale jo 😀

zuzka11
13. aug 2009

Ja se pridam, pribirala jsem do cca 24tt a ted od te doby snad 0,5kg a to to jeste kolisa.........

Holky, ja jsem dnesak uplna Stepfordska panicka, chystam stehoivani, takze probiram veci a ted jsem myla kuchyn - dlazbu za linkou a po 3 letech! - stydim se 😔 mikrovlnku.........porad mi prisla cista, cista a ted najednou koukam a necista 😀 Jeste me ceka odnosit vybrane veci do popelnice a koupelna 😒 Tu delam se zachodem tady nejmin rada, je stara, oskliva a hned jak ji uklidim, tak mam pocit, ze muzu znovu....jak ja se tesim do naseho bytecku.......jak se mate dneska vy?

marinka
13. aug 2009

Zuzi, téda, ty máš dneska tolik práce?? To já se flákám 😀 Dopoledne jsem byli venku, teď odpoledne přišla babička na návštěvu..
Jinak papání:

snídaně: borůvkovo-tvarohový koláč
svačina: venku lentilky od malé a půlka Tatranky (zase sladké,to je hrůza 😀)
oběd: kuřátko s rýží ze včerejška
svačina: houska s lučinou a rajčátko
večeře: dneska výjimečně neteplá, bude chlebík s rybičkovou pomazánkou a zeleninka
u telky: zase něco malého dobrého 😀

zuzka11
13. aug 2009

Mari ja dneska ani nepisu, same sladke, hruza....a posledni asi 3 dny mam nejaky vetsi hlad........

Kdyz pises ze jste byly venku, to mate asi hezky, vid? U nas stridave prsi a stridave je slunicko....nic moc......a jinak dneska mam nejak dost energie, tak toho vyuzivam🙂)) Treba budu zitra jako mrtvolka a ta prace se udelat musi, zitra prijde makler s nejakym zajemcem o byt, tak musim ten nas stehovaci bordylek trosku pofackovat.....

Leo - kocko, ty uz ses dlouho neozvala, jak se mas?

Marci, Andrej - jak se mate dneska vy?

marinka
13. aug 2009

Zuzi, no máš toho teda až nad hlavu, nezávidím..ale nové bydleníčko za to stojí, co? 😵
Tady dopoledne taky nebylo nic moc, ale potřebovaly jsme se vyvětrat, já i malá, tak jsme vzaly deštník a pláštěnku, Anička skákala v kalužích a byla spokojená 😀 A zrovna pršet přestalo, když jsme vyrazily, takže dobrý.. Ale je to fakt jak na apríla 😒

marcela22
13. aug 2009

Alexandra, ja to tak má s tým žalúdkom striedavo-tie dni čo papám menej mám zrovna také pocity, hneď ma všetko v žalúdku tlačí a dokonca sa mi nejako objavujú ranné nevoľnosti už vyše týždňa...nikdy som teda nevracala, ale ráno ma napína a točí sa mi hlava až kým si nesadnem a niečo nezjem, lenže lež sa pri malej dostanem k raňajkám tak to trvá večnosť 😝 Je to dosť nepríjemné, hlavne keď si konečne sadnem že idem jesť a vtom si ona ešte zmyslí že nemá čaj, alebo hcce papať niečo iné atď...proste lietam ako divá hneď od rána 🙄

No a potom zas mám dni keď zjem všetko čo mi neutečie 😀

Zuzi ty si si dnes riadne mákla! Tak už nohy hore a oddychovať! Ja som dnes žehlila zas avecičky, už mám nachystané všetky vecičky č. 56 a 62, ale ešte musím niečo dokúpiť, cez víkend si prinesiem ešte vecičky od švagrinej a tak..tak je toho ešte odsť. Ale aspoň niečo už mám nachystané a je krása pozerať sa na tie pidivecičky v skrini🙂

Dnes ráno som skoro spadla z váhy...normálne mi nabehlo od včera pol kila, takže už takmer +7kg no dúfam, že zajtra už tam nebude...žeby to tie večerné placky sa na mne usídlili???
No a dnešné papanie:
raňajky: rožok s Perlou, dve rajčiny, paprika, káva s mliekom
desiata: 6 gumených medvedíkov, malá ma donútila🙂
obed: špagety s mäsom a rajčinovou omáčkou, dva pásiky čokolády (ale veľkej)
olovrant: kukurica, potom jeden kúsok kakaového koláča, neodolal mi 😀
večera: melón, na iné nebola chuť

No a to je na dnes určite všetko, lebo po tom melóne už sa aj tak nič nevmestí🙂

alexandrah
13. aug 2009

ahojte, marcela, marinka - ja som mala aj posunuty rezim, ze som celay zivot nebola zvyknuta ranajkovat (u nas doma sa neranajkovalo, sranda ... ), takze kolkokrat sa najem prvy raz az po obede, ale teraz musim, lebo mi je trochu zle, ale staci malo ... potom ale jem vecer, a z toho zase paradoxne nepriberam, jednak chodim spat velmi neskoro - nespavost, jednak som tak zase cely zivot zvyknuta ... takze ja tiez dneska som mala siestu a deli, mnam!! ked jem normalne, tak ani nepriberiem, napr. za mesiac ani kilo, a ked sa precpem, tak zvladnem aj 2 kila za tyzden ... ale stale mam male brusko, ako ini mozno v 4 mesiaci ... ked si nedam obtiahnute, ani trochu nevyzeram tehotna ... ale uz som kupila tehotenske gate, aj ked este niektore svoje - so sirsim pasom obleciem.
marceli - mozno tam to pol kilo nebude, ked sa trochu viac najes, mas to na vahe, ale ked potom jes napr. 2 dni normalne, je to fuc ... mam to odskusane, neboj!! 😉
baby, vecicky - ja som dostala dnes od csvokrovej sestry take otrasne 40 rocne po asi 7 a viac detoch, spinave, zazltnute, vytahane ... otras .. ona je taka, ze nic nevyhodi, ze sa zide ... ale darovat - vlastne pozicat - po pouziti mam vratit - toto, to je moc!!! hned to musim vratit, nech podobne neposiela!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre