Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

tehulka4
13. jún 2008

zuzik, je to individualne...ja som uz stihla pribrat 14,5 kg...ale nejak nemam pocit, ze by som bola niekde pribrala..zatial to ide vsetko do bruch a prs..takze aj podla mna je to ozajindividualne..a zalezi aj od toho aku vahu si mala pred tehotenstvom..vraj tie co boli pevnejsie pocas tehu az tak vela nepriberu..a to je pravda, segra ked cakala maleho za ele tehu pribrala 7kg..

pinco
13. jún 2008

zuzik, to sa tam asi len nahodou stretli take tehule 🙂 Ja som v 31tt a mam +9kg a si verim, ze to nedotiahnem ani na tych 15 na konci 😀 Len to by som musela muzovi obcas aj nechat par tabliciek cokolady, ked si ju otvorim...

zuzik_p
13. jún 2008

tehulka4, me se ty 3 kg rozlozily hlavne do prsou 🙂 Pred tehotenstvim jsem byla 178/cca 72 a je pravda, ze tesne pred tehotenstvim jsem pribrala asi 3 kg, takze dohoromady by to bylo 6, jestli se to takhle da pocitat. Ale od prvni navstevy poradny jsou to ty 3kg.

gabka.d
13. jún 2008

já taky trošku přispěju do mlýna... 😉
do 12tt jsem zhubla 8kg a teď mám ještě pořád 4kg ''rezervu'' 🙂
u mě to ale bude tím že nejsem žádný drobek... 😅

mirka.pp
14. jún 2008

ahojte j som uz teraz pribrla 13kg je to dost, ale nevadí, dufam, ze to potom nejak zhodim. len nech je malinky zdravy 😵

natali.m
14. jún 2008

ahoj holky, taky se přidám, já doteď přibírala tak 1 kg za měsíc a ted kynu o kilo každý týden, jestli to tak bude pokračovat, tak se neunesu, no zatím mám 9 kg nahoru, ale i to je dost. 🙂

heppu
14. jún 2008

ahojky tak ja mam uz +12 dufam ze sa do 15 zmestim to by mi stacilo

marik
14. jún 2008

ahoj holky,já jsem 28 týden a mám 12kg navrch,ted přibírám tak 2 kg za měsíc,což je strašně moc,ale nějak to jde samo nahoru a to se nepřejídám☹

dadulienka2404
14. jún 2008

marik ja som v 33 tyzdni a uz som pribrala dajakych 15 kil lenze to je mozno aj tym ze musim stale lezat mam malo pohybu.je to zle uz mi popraskali aj stehna proste vobec sa mi to nepaci.ani ja sa neprejedam teda aspon posledne mesiace ale co s tym narobime asi to tak ma byt sak po porode schudneme.netrap sa tym su aj zeny ktore priberu aj 25kg. 😉

lenkakusi
14. jún 2008

ahojte, z priberania si nic nerobte, ja som pribrala neuveritelnych 22 kilo (bola som jak maly slon), vsetko som to mala v bokoch a stehnach, kazdy vravel ze to bude baba a chlap jak hora (54 cm a 3660 g). Pred tehu som mala 64 kg rodit som isla s 86 kilami, v porodnici zostalo len 6, ale uz som taka ako predtym. Staci trochu upravit stravu, trochu cvicenia a bude to v pohode.
Uplne Vas chapem ze mate depky, ze kolko vela alebo malo ste nabrali.... je to individualne a nic proti tomu nespravite..... hlavne sa koli tym kilam netrapte.
Ale poviem Vam jedno, strasne ma hnevali tehulku, ktore isli z porodnice take ako pred tehu, dokonca este stihlejsie....

dadulienka2404
14. jún 2008

lenkakusi to mas pravdu ale jedno nepochopim ako moze niekto kto ma napr.56 kg na zaciatku tehotenstva a ked porodi tak ma tak isto to ako sa da ze ta zena pribere len tu vaho co ma babo.proste tak nejak

apfele
14. jún 2008

Nyní jsem ve 28tt a mám 5kg nahoře. Jsem zvědavá kolik ještě přiberu.

winona24
14. jún 2008

Dobry den tehulky,
tak k tejto teme rada prispiem aj ja...ja som v 28tt a uz mam na "konte" 11 kg a tiez nemam pocit,ze by som jedla enormne vela...posledne 2 mesiace mi poskocila vaha zakazdym o 3 kg...myslela som ,ze odpadnem ked som to videla...som z toho nestastna...najvacsia sranda je,ze to nejako ani na sebe necitim..najvacsie mam brucho,trosku islo do stehien...som strasne zvedava na akom cisle sa zastavi vaha pri porode... 😖 😝

weroni
14. jún 2008

ja som za cele tehotenstvo (trvalo 41 tyzdnov) pribrala presne 20 kg 🙂

jajdaelda
16. jún 2008

zuzik_p: jsem na tom podobně...od počátku jsem přibrala navíc 4 kg, s tím, že ve 2 měsíci jsem dala 2 dolů, takže se dá říct, že mám celkem navíc 6. Teď se mi to ale celkem rozjelo,tak cca 0,5 kg za 5-6 dnů. Koukám, že máme stejný termín 😎

holly1
16. jún 2008

ahojky, tak minulý týden jsem měla + 2kg, dnes jsem se vážila, mám zase o kilo míň, takže + 1 kg ☹, jsem pořád dost hubená. Je fakt, že jím pořád stejně (tak 5x-6x denně) . Jíte teď víc než dřív, nebo jak to děláže, že přibíráte?

katzi
16. jún 2008

ahoj holly1, já mám +5kg. Je fakt, že teď jím asi trošku víc než normálně, prostě mi nějak víc chutná 😅 Ale snažím se krotit a nějak ty moje chutě úplně nehrotit. Ty se ale ničeho neboj, pokud jíš normálně a pestře, tak mimi si vezme co potřebuje a přibírat nemusíš. Nebo to ještě naskočí později. Mám 2 kamarádky, které za celé těhu přibraly +5kg aniž by se nějak omezovaly a mimča jsou v pohodě. Někdo to tak prostě má.

holly1
16. jún 2008

katzi, no asi jsem ten typ, co moc nenabere, i když jsem celkem překvapená, protože jsem dost hubená (i přesto, že jsem před otěhotněním přibrala asi 3-4 kg. Jím myslím zdravě i pestře, nic si neodpírám, tak doufám, že to je v pohodě. díky 🙂

katzi
16. jún 2008

ty moje kamarádky jsou obě taky hubeňouři - někdy se říká, že hubený holky přiberou o to víc, že si jako tělo dělá zásobu. Ale jak je vidět, není to vždy pravda. Fakt buď úplně v pohodě.

petule.h
16. jún 2008

mám 5 kg nahoře, takže pro mě pohoda

moncicici
16. jún 2008

ja som este nic nepribrala a som z toho nervozna ☹

avanka
16. jún 2008

Monci, to nebud, ja som tiez zacala priberat neskor, bud rada...
Tak ja o tyzden v pondelok rodim planovanou sekciou a mam hore presne 10 kilo 🙂

danka86
16. jún 2008

baby, ja som pribrala 14kg, z porodnice som prisla o 9kg lahsia a v priebehu 2tt bolo aj tych 5kg dole🙂 je to v pohode..

petule.h
16. jún 2008

monci, opravdu nemusíš, já taky do 8 měsíce mám jen 5 kg a to tím, že dítě v určité době přibralo a něco nabrala voda a za měsíc taky pomalu rodím...hlavně , že je dítě ok...doktor by ti určo něco řekl...
u prvního těhu jsem přibrala 9kg a taky jsem se vrátila stejně těžká...jako před porodem...

tunylyk
16. jún 2008

tak a mi máme zas o trosku viac 🙂 +6kg

meleri
16. jún 2008

holky, kolik jste přibraly v druhém trimestru?

bora8
16. jún 2008

no ja už mám +8 kg 😖 a som zvedavá čo to ešte spraví

miquel
16. jún 2008

holky jen žádnou paniku, myslím že to kolik člověk přibere nejde pokaždé ovlivnit 😉
já jsem v prvním těhu přibrala 25 kilo 😅 a to jsem se fakt nijak nepřejídala sice jsem si dopřála na co jsem měla chuť ale že bych třeba snědla na posezení tabulku čokolády to ani náhodou 😎

měla jsem strach jak to bude vypadat v 2 těhu , protože se mi nepodařilo všechno schodit a jsem v 15tt a mám nahoře sotva 1 kg, fakt nechápu a přitom jím klidně i v 11 večer 😀 no snad mi to vydrží a nedoženu to později 😕

majula009
16. jún 2008

No čaute tehulky písala som pred nejakým časom kolko som nabrala a k dnešnému dnu som 25 kg plus....a už neriešim..všetci mi vraveli že to kvoli malej že bude obrovská a posledný ultrazvuk ukázal 2700 gramov...asi to bude voda..... 😀

pinco
17. jún 2008

majula 😀 S tou vodou, to je fakt dobre 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre