Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kili
22. feb 2007

anett, len keď to máš takto nárazovo, tak to nie je nebezpečné na srdce? A tlak ti merajú pred alebo po vážení, aj to si radšej stráž, nech nemáš skreslené výsledky 😀

anett1
22. feb 2007

tlak my merajú po vážení a je super takže ked sa rozčulim tak sa my zvýši a mám akurát normálny tlak aspon neprídu nato že je nízky 😀 ale nie s tlakom nemám problém aspon zatial musím poklopať.

iga
22. feb 2007

Anet, messue nas namichla co? 😀 No cvicit jdu na mici (lopte), dychani pro tehu a tak, ale rozhodne nepocitam, ze bych tam neco shodila 🙂 Je to ale super aspon na zada mi to dela moc dobre a taky na psychiku (kupodivu jsem tam nejhubenejsi 🙂

messue
22. feb 2007

iga, vobec mi nebyvalo zle, ani v prvom tehotenstve, ani teraz. Pri prvom mi viac chutilo jest. teraz vobec , ale nieco schrumnut musim, aby pekne rastlo. jem viacej sladkeho ale to vybeham, lebo spavame v podkrovi na 2 poschodi a beham takto aj 15 x denne a to aj s malou na rukach a uz ma 11 kil. toho pohybu je teraz viac ako predtym, ked som ako tehulka sedela v kancli.

kili
22. feb 2007

tak aj ja asi dnes pôjdem do posilovne, keď už nemám čo napráci.

erika153
22. feb 2007

anett nic si nerob z priberania. mna lekar zjazdil a kukal na mna ci som normalna ked som mu pocvedala ze som pribrala 25kil!!! krical na mna ze tolko nemozem pribrat (akoby sa v tej dobe este mohlo nieco zmenit) 😖 a teraz 2 mesiace po porode mam uz 19 kil dole! a to som 15 kil pribrala posledne 3 mesiace.. 😉

iga
22. feb 2007

Messue, prosim te, co to je ze jsi hodne jedla - jako dva obedy, dve vecere? 🙂 A jak jis ted? Ja si ted nic nezakazuju, na sladke nemam ani chut a jim tak normalne, mozna je trochu vic a urcite pravidelne, ale spis velke snidane a obedy a mensi vecere...

anett1
22. feb 2007

jej tak to aj namna bude tak kričat doktorka namna už pokrikovala ked videla že na začiatku som už mala okolo 8kg naviac ale ja im kašlem však ked sa neprejedám tak nech pomne kričí kolko chce. no nie? a to že si tolko schudla tak ti gratulujem fakt poznám babenky ktoré majú stým problém s chudnutím.

messue
22. feb 2007

iga, neboj nie je to az tak zle s tebou ked nemas zdravotne problemy , je to ok. mas apon istotu , ze mimcu nic nechyba, to je dolezite. Ako som uz predtym pisala , ja som viac pribrala pri prvom tehulkovstve. 😀

erika153
22. feb 2007

anett a to som ani nedrzala ziadnu dietu (az teraz zacinam kedze chcem zhodit tie posledne kila) ale ani ja som sa bohvieako neprejedala ale to vies mala som pohyb v praci a posledne mesiace som bola doma takze pohybu uz bolo menej a kila sa lepili a lepili a lepili 😀

iga
22. feb 2007

Erika, vazne na tebe doktor zvysoval hlas??? Ja myslela, ze to uz neexistuje... To je vazne hruza! Ale zase jsi me potesila, ze to opravdu jde dolu docela rychle 😉

julka.n
22. feb 2007

no ja som pri mojej druhej dcerke pribrala skaredych 28 kil tazko: sa davali dolu a ostalo mi 10kil nafurt ale lekar namna vôbec nekrical ja som bola vtedy na ryzikovom a lezala som dlllho v nemocnici a nalievala sa infuziami vtedy som ich ratala za 4tyzdne 69 infuzii sama glukoza aj bolo vidiet pekne som sa naliala 😝 😝 😝 teraz pri malinkej som pribrala pocas tehu len 9 kil po pôrode vsetko bolo dolu ale postupne to slo naspet hore boooze 😝 😝

messue
22. feb 2007

iga, skor nie moc naraz ale castejsie som jedla. a hlavne v noci, budievala som sa hladna a rano to ani nehovorim. len co som sa zobudila utekala som jest, od hladu som ani nevidela!!!! 😀

erika153
22. feb 2007

iga vazne!!! a to mi este 2 tyzdne predtym vravel ze aka som ciperna tehulka sikovna a pekne brusko ze mam a o 2 tyzdne taky obrat. to som sa mu stazovala ze mam opuchnute nohy (mala som priserne)a on sa ma spytal kolko som pribrala a skoro odpadol 😀 vraj normal je 12 kil, no kaslem na neho to je moja vec kolko priberem a aj som mu to povedala, ze teraz na mna zbytocne krici ked uz som ich pribrala 😖 😖 ale zas nie zeby ziapal to nie to si nemoze dovolit. 😠

anett1
22. feb 2007

tak to áno aj ja doma priberám dostala som salmonelu tak sedím už mesiac doma aj ked sa neprejedám tak priberám lebo nemám žiadny pohyb. no dúfam že ked teraz pôjdem do roboty že sa tie kilečka nebudu namna až tak lepiť aj ked tomu neverím lebo ja aj ked sa neskutočne vela hýbem tak priberám.

erika153
22. feb 2007

len papkajte a uzivajte si lebo potom na to uz nebude cas a ako stale vravim budete s laskou spominat na tie casy 😀 😀

iga
22. feb 2007

Jo ty hladovy rana znam moc dobre 🙂 🙂 🙂 Davame si s manzilkem opulentni snidane, sunka, syr, jogurt, ovoce, musli - vsechno 😀 ale snidane snad neuskodi, to je ta energie na cestu do prace 😀 A v praci nejaka mala svacinka (treba kiwi nebo musli tycinka)

iga
22. feb 2007

Erika, tak to me teda podrz, on si nevsiml, ze jsi pribrala dvojnasobek toho jeho "normalu"? A hlavne, ono se to podle me moc ovlivnit neda... Kdybych ja se nenajedla, tak omdlim cestou do kanclu 😝

erika153
22. feb 2007

presne tak iga a na zaciatku to bolo presne o tom rano mi bolo zle a potom ked som sa poriadne nenajedla este horsie. ani sem ani tam. pocas tehu proste jedlo neriesis.

iga
22. feb 2007

Me jeste nebylo zle ani jednou, nastesti. Ale stejne mi prijdou ty lekarsky tabulky divny, tech maminek, co priberou jen 12Kg za tehu je podle me mensina... A je pravda, ze tech mych 11 je dost, ale nevidim to jako nejaky extrem, citim se fajn - asi je to i dedicne, hormonalne urcene...

erika153
22. feb 2007

iga ty mas 11 +? no ja som mala v 26tt presne 10 kg navyse az potom sa to rozbehlo 😀 😀 ale je pravda ze z roboty som sadla doma rovno k pocitacu a sedela tu do rana kazdy den a sedela a vrtala do vsetkeho v chladnicke 😀 aj ja si myslim ze tie co priberu tak malo su mensina alebo si jednoducho strazia postavu aj pocas tehu-ja som to nedokazala

ciernamamba
22. feb 2007

toto ma caka?

erika153
22. feb 2007

ciernamamba ja neviem co ta caka... 😉

iga
22. feb 2007

Erika presne tak! Ve 27 je to 11plus a jestli se to ted teprve rozbehne, tak se mam na co tesit 😀 😀 😀

iga
22. feb 2007

No ja to beru tak, ze tehotenstvi neni zrovna to nejlepsi obdobi na nejake drzeni linie, ze 🙂 A to je na tom i to pekne, da se rict. Kolegyne mi rikala, ze po prvni zkusenosti (30KGplus) se zarekla, ze to uz nikdy a behem druheho tehotenstvi jedla pet mesicu jen zeli🙂 Tak to bych asi vazne nedala. To ja jim radsi vsechno kvalitni, zadny junk 😀

ciernamamba
22. feb 2007

tolko pribrat, lebo v rodine aj segra vela pribrala aj mama a ze to je vec genetiky.

iga
22. feb 2007

Ciernamamba, cekas mimi?

zanulav
22. feb 2007

Anett1 ja si myslím že to shodíš to co nabereš sice možna ne hned mě to taky dlouho trvalo a to jsem necvičila no nic važila jsem 68kg jak jsem zapadla a jak šla rodit tak jsem měla 104kg a jsem zpatky na puvodní vaze. Ale syn mel porod.vahu 5100kg šla jsem císařem. Měla jsem hrozne velke břicho a to měřím 158 cm. No hruza. Zaleží kolik si važila před otěhotněním. tak se drž

anett1
22. feb 2007

jej dakujem za povzbudenie zanulav. tak ten tvoj synček sa narodil pekný valibuk. to si neviem ani predstavit ja brusko zatial mám malé a dost ma to desí lebo zadok je väčší 😅 pred otehotnením som mala tak približne 59 kg tak uvidíme. zatial pa pa

andira
22. feb 2007

ahoj holciny, vahu resim dnes a denne, pripada mi, ze uz snad pribiram ze vzduchu 😖 koncim 15.tt a jsem plus 6kg 😖 Dnes jsem okukovala Vero Modu a tesila se, ze kdyz jsem pred tehu mela vel. 36, tak mi bude bohate stacit 42, ale nestacila, tak mam depku 😖 Dietu ale drzet nechci a ani si to neumim predstavit, protoze kdyz par hodin nejim, tak na mne jdou mdloby.
Nevite nekdo, ve kterych mesicich nebo tt se nabira nejvice???? diky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre