Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

slovenka262
20. nov 2009

Ahojte všetky, Kika99 pripájam sa k ostatným dievčatám, že z tých svojich 2kg navyše si ťažkú hlavu nerob. Som si istá, že akonáhle neskor nabehneš na svoj pohybovo aktívnejší režim, na aký si bola zvyknutá pred otehotnením plus lietanie okolo bábatka, tak kilá pojdu rýchlo dolu. Ja v to pevne dúfam 😝 a zároveň pripájam svoj "aktuálny stav" v 14tt plus 1,5kg. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať naďalej - ale pri svojich momentálnych chutiach neviem-neviem 😀

kika99
20. nov 2009

no tak ja v 14tt uz budem mat navyse o dalsie 2kg prinajlepsom 😝 ..sak uvidim ako sa to bude vyvyjat. dakujem Ti 😵 a drzim palce. Hlavne, zenam chuti 😀

miracle_
20. nov 2009

ahojte... ja som pocas tohto svojho prveho tehu pribrala zatial 2kg.. niekomu sa to zda mozno malo ale ked je princezna ok tak to nevadi🙂

alexandrah
21. nov 2009

zuzkaprofant - podla mna len blbec drzi v tehu dietu, ale aj tak su zeny, co jedia normalne, zdravo, a priberu menej ... s tym sa neda nic robit ... poítom su take, co priberu normalne, hlavne aby zena jedla vyvazene a zdravo ... len dnes mozno u mamiciek (u lekarov sa stretavam skor s opacnym nazorom) prevlada nazor, ze zjest vsetko, co nezje teba, ved je to pre male, su aj take, co fakt len vodu zadrziavaju, a priberu aj 30 kil, to tiez sa neda nic robit, ale prezierat sa, ze ved som tehu, a robim to pre babo je fakt blbost, nastanu problemy s cievami, srdcom, ohrozuje to klby matky, chrbtica, zataz jak slak, sak skus vlacit 30 kilove tasky ... a pre babo to podla mna neni nic zdrave ... a nie tak ze dietu, to podla mna nik normalny nedrzi!!!!!! proste zdrava strava, ale ked niekto priberie 30 kil, to mi uz moc zdravo nepripada, tebe hej??? (jasne, ze niekto aj je iba normalne, a aj tak tolko priberie, ale to potom asi skor voda a tak, a to odide ...) su aj take, co vravia, ze su hladne, musia sa najest, ale mozu zjest aj normalnu porciu, nie 10 nasobok ...a je blbost co si napisala, ze ked baba priberie malo, tak nemoze mat zdrave dieta, to je co za nazor?? poznam zeny, co pribrali 2 kila, a mali 4 kilove dieta ... aj podla toho, kolko vazila baba na zaciatku, a co jedla ... proste to dieta si berie vyzivu z tela matky... podla mna treba jest vsetko, ale nie sa prezierat ...ja si napr. absolutne nic neodopieram ...

ploucnice
22. nov 2009

ahoj děvčata, omlouvám se, že vám sem takhle vpadám, ale nemohli byste mi poradit něco účinného na nevolnosti? trápí mě více méně celý den. ohledně přibírání, zatím jsem se nevážila, ale minimálně 2x zvracím, pak se tedy zase nejím, vadí mi pocit prázdného žaludku, ale přijde, že bříško už mám kulaté, je to možné takhle brzy?

adelaine
23. nov 2009

ahojte, ja som nikdy nebola stihla..na vysku 165 cm som mala 6o kg, cize ziadna slava 😖
teraz ma vsak trapia navaly vlacieho hladu, zozrala by som asi hocico 😒
a vidno to aj na vahe...som v 8 tt a 1.7 kg navyse, co je asi dost ☹
sice sa snazim si vyberat zdrave potraviny, ide vsak asi o mnozstvo..a nevydrzim mat nejaky hodinovy interval
medzi jedlami, som proste strasne hladna a ked sa nenajem, je mi zle na odpadnutie.

ako ste riesili podobne stavy vlcieho hladu? pitie mnozstva tekutin mi nepomaha,len beham v noci stale na zachod :(

lucinka4
23. nov 2009

adelaine, u mna to bolo podobne..ale zas potom prisli obdobia ked som jedla ovela menej, proste som nemala chut ani hlad...je to velmi individualne, hlavne sa snaz jest pestru stravu aby malo babo z kazdeho trosku...zo zaciatku tehu som obedovala o pol 11 lebo som nebola schopna vydrzat..teraz mam zas neuveritelnu chut na sladke a kazdy den musim pomelo 😀 snazim sa ale krotit,aspon co sa tyka sladkeho 😲

nanika
24. nov 2009

ploucnice, povedz o tom lekarovi, na to je homeopatikum tusim od boiron.

adelaine, to prejde, len sa nestresuj, potom je to horsie. ak mas z toho zly pocit, hod sem co a kolko denne zjes a mrknem ti to 🙂 mozno ti len nieco chyba...

lenocka84
24. nov 2009

ahojte
co sa tyka vahy, v mojom 12tt som prakticky nic nepribrala
len sa mi to vsetko nejako presuva na brusko, schudla som z ruk aj noh, ale zato brusko islo von
jest sa snazim pravidelne, ziadne prepchavanie sa 😉

nanika
24. nov 2009

adelaine a okrem toho, si len na zaciatku, znova opakujem stokrat povedane, to, ako priberas na zaciatku nema vplyv na priberanie neskor, ani sa podla neho neda urcit, kolko celkovo priberies. Prakticky si na zaciatku robi telo zasoby, je to obrovska hormonalna zmena, zadrziava vodu, mozno mas nafuknute brusko. Tieto navaly hladu sa zvyknu striedat, ako na hojdacke, ako lucinka pise, pride aj cas, ked sa budes nutit dat nieco do pusy. Ak si aj tak chces dat na vahu pozor, v kazdom pripade vyhod z jedalnicka sladke, jednoduche cukry vo forme bieleho peciva, kolacikov. Doobeda viac sacharidov, poobede postupne zmensovat mnozstvo, radsej si dat bielkovinu. Ovocie doobeda. Papkat casto, kludne kazde dve hodiny mensiu davku. Pri dodrzani tychto zasad co priberies je bud voda, alebo potrebuje babo, pripadne po porode zmizne same 🙂

dadulka2000
24. nov 2009

ahojte,... no citam ze mate idealne vahy.
ja som v 33tt a uz mam +18kg navyse. aj ked kazdy vravi ze to na mne nevidno (ale ja vidim 😀 ), aj pri malej som mala +20kg a par mesiacov po porode to bolo fuc. tak sa spolieham na to aj teraz. haha 😀
strasne mi chuti papat, (v nicom sa nekontrolujem) a som stale hladna. vobec mi nebyvalo zle,.... a ak tak jedine od hladu. 🙂
kocky nestresujte sa s kilami navyse, hlavne zdrave babatko a statna mamicka sa pocita
😎

mataklinec
24. nov 2009

jaaty Dakujem ti za povzbudenie, si zlata. Mne určite nehrozi 4 kg dietatko ale budem spokojná ked bude mat aspon 3 kg. Myslim tak akurat. 🙂Zelám Vám vela zdravia 😉

kika99
24. nov 2009

ahojte. Mne uz zle nebyva a tak papam vsetko na co mi pride chut, ale snazim sa to nejako korigovat. ale ako som uz pisala vyssie, uz sa mi podarilo pribrat a dokonca jedny nohavice zapnem uz naozaj velmi tazko a tak som ich uzradsej odlozila, aby ma nezculovali 😒 Vzdy som sa snazila vela cvicit, mat idealnu vahu, obmedzovala som sa v jedle..ale teraz mi to nejde a tak sa na mna lepi kazde kilecko. No ale snad to nebude az take hrozne... 😅

nanika
24. nov 2009

Kika, bohuzial ono sa to na vas idealne lepi, babo to naozaj potrebuje a telo mas zvyknute na iny rezim, takze chcene,nechcene priberies, mozno aj viac, ako by si chcela. Ale zasa aj vdaka tomu rezimu ti kg pojdu dole ako po masle 🙂

adelaine
24. nov 2009

nanika, dakujem 😉
mna len stresuje, ked niekto povie, ci napise, ze za cele tehotenstvo pribral len 6 kg...a podobne ☹
ja viem, ze kazda sme individualita, a urcite je mi prednejsie zdravie babetka ako nejake hladovanie...mna len rozladilo, ze som na zaciatku a hned sup skoro dve kilecka hore 😢
ale ako pises, dam na tvoju radu, skusim nejake pomalsie cukry nech nemam tie navaly vlcieho hladu a uvidime ako to ustojim.
Kazdej, ktora prechadza obdobnym ako ja drzim palce 😉 🙂

lenocka84
24. nov 2009

baby co ste uz tak viac tt, priberali ste hned od zaciatku?
lebo ja v mojom 12tt mam rovnaku vahu ako pred tehu
sice uz boli 2kg hore, ale zase su fuc
teraz po veceri som sa vazila, a ze 59kg, 😅

vefi89
24. nov 2009

Ja sa idem chvalit, som doteraz pribrala 14 kg, a to jem uplne normalne ako pred tehu. 😀 😀

lubka89
24. nov 2009

ahojte ja som nepribrala ani kilo a to som uz v 16 tt

michaela999
24. nov 2009

Ahojte...... ja som v 38tt a pribrala som zatiaľ 22 kg...je to dosť....ale na stravu si dávam pozor..myslím si že u každého je to individuálne 🙂 😀

nanika
24. nov 2009

Adelaine, opytaj sa svojej maminy, alebo sestry, kolko pribrali, ak si podobne stavana, je vysoko pravdepodobne, ze to bude asi ako u nich.

Ja mam zatial 1kg navrch, ale to len kvoli tomu, ze mi zo zaciatku byvalo zle, niekedy som nevracala tyzden, niekedy raz za den. Pred tehu 76/178 vaha po prvom babe uz asi rok drzana, troska isla hore. Pri prvom som zacinala 93kg, rodila som 102 kg, tyzden po porode 88 kg. Takze prirastok vahovy absolutne nevestil, ako to bude po porode... A este dodam, ze som zacala priberat az druhu polovicku tehotenstva.

Pri porovnavani treba brat do uvahy, kolko ma kto kg, vysku, ci pred tehu pribral, ci schudol, kto do toho nevidi sa akurat tak ponas...ra, ze niekto si priberie 6 kg za cele tehu a niekto 30 :(

lucisa
24. nov 2009

Ahoj, holky, poté, co jsem si přečetla tuto poslední stránku, musím se přidat se svou zkušeností.
Při první dcerce jsem brala na začátku hormony na podporu těhu, takže jsem ve třetím měsíci měla už 8 kg nahoře, k porodu jsem šla s 19,5 kg, ale je fakt, že jsem si těhu užívala, vůbec nezvracela a říkala si, kdy jindy se můžu nacpat, když ne v těhu. Malá měla 3,95 kg a já do půl roku po porodu byla 5 kg pod původní váhou.
U druhé dcerky jsem si říkala, že na to kašlu, když jsem vše shodila poprvé, podruhé to také zvládnu, přibrala jsem celkem 22,5 kg a malá měla 3,3 kg. Ale bohužel mi zůstalo 8 kg, které jsem už neshodila.
Teď, po 5 letech po posledním porodu, čekáme třetí miminko a řekla jsem si, že se budu hlídat, ať jsem chic mamča, ale jsem ve 24 tt a mám nahoře 9 kg, takže počítám, že do porodu, když teď mě čeká období největšího přibírání, přiberu dalších cca 8 kg, budu ráda, když se na konci moc nepřehoupnu přes 15 kg.
Opravdu jsme každá jiná, mám vyzkoušené, že i když se snažím hlídat se, je to skoro stejné. Navíc mi bylo dr. řečeno, že přece jen s každým dalším těhu a zvyšujícím se věkem je kůže méně elastická, svaly povolenější, takže i když na kg to třeba moc není, vizuálně to vypadá na víc, protože to bříško je prostě povolené a visí.
Navíc mám podezření, že zadržuju dost vody, protože už asi měsíc mám permanentně nateklé kotníky.
Takže když některá přibíráte více, než jiné, nedělejte si z toho až tak těžkou hlavu, pokud nejsou jiné zdravotní problémy🙂

lucisa
24. nov 2009

Jo a ještě jedna perlička. Na začátku těhu jsem začala dost krvácet, smířila jsem se s tím, že jsem zřejmě potratila, tak jsem šla k dr., aby mě prohlédla, a příp. vyčistila. Ovšem bylo mi řečeno, že těhu stále trvá, tak jsem šla ležet do nemocnice, kde zjišťovali, jestli to není mimoděložní.
Se mnou tam ležela jedna kočena, o které jsem si myslela, že leží s nějakým gynekologickým problémem. Večer k mému šoku přivezli KTG, aby jí natočili ozvy. Na můj dotaz, jestli je těhotná, odpověděla, že je v 32 týdnu!!! Na začátku těhu vážila 48 kg a teď prý váží 46 kg. Měla nějaké střevní vrozenou vadu, kvůli které trpí nadměrným vyprazdňováním a v těhu to navíc ještě zkomplikovalo zvracení.
Takže prakticky nic nepřibrala, jen hubla. A to mi říkala, že jí dr. řekli, aby vydržela s porodem co nejdéle, protože miminko mělo teprve necelé 2 kg a potřebovalo by aspoň 2-3 týdny, aby mělo 2,5 kg, pak že to bude v poho. Když k tomu připočtete plodovku a placentu, což je asi 1-1,5 kg, je to šílené🙂
A jak byla nešťastná, že na ní není nic vidět, koupila si nějaké těhu věcičky a všechno z ní padalo, byla fakt hotová, že se nemůže pochlubit bříškem..... 😖 ☹
Tak si pak vyberte, co je lepší 😉

nanika
25. nov 2009

Lucisa, mne je to na jednej strane jedno, kolko priberiem, ale velmi nerada by som isla znova na 100kg, mne to sice nepripadalo nijako hrozne, ale ked bol urgentny cisarak, bolo to na figu, nevedeli ma ani uspat, nebolo zil :( Aj ked posledne kg bola urcite voda, po porode to bolo tyzden este horsie, mala som nohy ako slon, ale doslova, papuce na maximum a ledva som ich obula, ked som isla s porodnice domov, ledva som si obula tenisky, uplny horor :( Si myslim, ze z casti tu vodu mozno ovplyvnit jedenim vacsieho mnozstva bielkovin a davanim si pozor na stravu, aby sme telu nepridavali dalsiu robotu s travenim a odburavanim co2 a toxinom. No ved toto tehu vyskusam 🙂

martas77
25. nov 2009

ahoj holky, ja som do 19 tyzdna pribrala 4 kg a potom naraz za tyzden!! dalsie 4 kg.....takze 21 tt a 8 kg naviac ☹

nikush4
25. nov 2009

ahoj tak ja som v 33tt a mam uz 18kg na sebe.... a to jem uplne na vlas rovnako ako pred tehotenstvom... zrejme je to aj tym ze mi na zaciatku nebyvalo zle vobec a teda cele tehotenstvo jem tak ako pred tym.. a preto si myslim.. ze je to naozaj vec genetiky, ako sa zachova telo v tehotenstve....hormony..atd.

nanika
25. nov 2009

Martas, chudatko, jedneho by porazilo, zacala sa na teba lepit voda :(

nikush4
25. nov 2009

martas.. ja som do 20tt nepribrala nic.. asi len 1kg a odvtedy kazdy mesiac zo 5kg...

dadulka2000
25. nov 2009

nikush tak to sme na to uplne rovnako 🙂 aj s terminom a aj s kilami 😀
som zvedava na akom cisle dobacujeme do konca takymto tempom 😎

lucisa
25. nov 2009

🙂 ještě, že se tady sešly těhulky, které se opravdu hlídaly a nějak extra se necpaly a přesto přibraly hodně. Mě totiž fascinuje někdo, kdo má dobrý metabolismus nebo štíhlý genetický základ a bude ti tvrdit, že to záleží jen na mamině a že si za to přibírání může sama.
Takové těhulky bych nejraději poslala do kytek - nic osobního proti nikomu. Protože fakt mluvím z vlastní zkušenosti, ať jsem jedla nebo se hlídala, jsem na tom v podstatě stejně.
A myslím, že to zadržování vody asi také udělá hodně, jinak nechápu, z čeho bych měla nateklé nohy.
Jenom z kg to nebude, protože na začátku roku jsem se rozhodla zhubnout, do početí jsem dolů dostala 10 kg, teď mám nahoře 9 kg, takže jsem na tom podobně jako na začátku roku a vím 100%, že jsem tehdy nohy nateklé neměla, přeto, že jsem vláčela stejnou váhu 😕

nanika
26. nov 2009

Lucisa, ta voda s vahou nesuvisi :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre