Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

sussanah
13. jún 2011

@janka19872 je to fakt individualni, ja treba v porodnici nechala skoro 10kg 😉 Ale urcite na odchod z porodnice mit tehu veci, bricho je jeste pomerne velke, clovek i dost otece, takze hlavne pohodlne. No a kolik priberes, to opravdu tezko rict. Jen se neprejidat, jist pravidelne a radeji casteji a mensi porce. Kazda to mame jinak, ale fakt je hlavni to, abys byla ty i mimco v pohode. Telo si proste dela zasoby na kojeni a peci o dite. Taky pokud jsi byla pred tehu hodne hubena, tak je jasne, ze telo nejprve muselo dohonit do prumeru a pak teprve pribirat 🙂

mojong
13. jún 2011

@dana3262 jj presne ani moj lekar to neriesil, a nase babo je tiez expert na hemzenie 🙂
este pojdem za nejaky tyzden na sono do nemocnice a bude tam iny lekar tak aj jeho sa spytam ....aby som si bola ista ze je vsetko ako ma byt, je lepsie to mat potvrdene od dvoch lekarov 🙂

mojong
13. jún 2011

@m_o_n_c_a_k to ze si robim hlavu z toho ze nepriberam je preto lebo mi to nepride logicke ze odkedy som tehotna som nedokazala pribrat ani cele kilo....za pomaly 5 mesiacov....lekar sa k tomu nevyjadruje vobec....a nejedna sa o tabulky ani o ziadne cisla, a hlavne o to ze by som sa bala pribrat, naopak robim vsetko aby som pribrala.....ovocie zelenina vsetko frci, lebo na to mam aj nesmiernu chut, takisto na syry a mliecne vyrobky, jedine maso mi nejak extra neberie (bravcove nemozem ani citit ...okrem slaniny) a som vkuse hladna a stale nieco jem...ale cisla na vahe tvrdosijne stoja.....neporovnavam sa ani s inymi je jasne, ze na kazdu to vplyva inou mierou (na moje miery asi tehotenstvo zabudlo), hladam na to len nejake rozumne vysvetlenie, ze preco sa to neodraza aj na kilach, ked do seba napcham denne minimalne 6 - 7kg jedla aj s vodou co vypijem.....logicky to nesedi.....a pritom brucho rastie a aj niektore ine telesne partie (pre potesenie mojho chlapa)......jednoducho mi to nejde do hlavy.....babo je v pohode je velke ako ma byt.....a kila nic.......dajte mi niekto racionalne vysvetlenie.....

m_o_n_c_a_k
13. jún 2011

@mojong moje zlato ved sa tolko neboj moja znama nepribrala ani deko a mala minus dve kila ,lebo vracala takze je to ok. a ak aj nevracias nic sa nedeje. to ze ti nechuti moc maso nie je ziaden problem ,hlavne ze chuti jest a jes. to je podstatne a aj to ze babo rastie a ze je velke ako ma byt . nemusis sa nicoho bat ono si vezme co potrebuje a ostatne aj tak vylucis. to ze na vahe nepriberas nie je problem , pokial saa citis dobre a nie si slaba vsetko je ok. mas dobre spalovanie. mozno budes este plakat ako rapidne budes priberat v poslednych mesiacoch. ta moja znama potom az plakala. zober si ze ja som zo siesteho mesiaca na siedmy pribrala pol kila a brusko mi narastlo vtedy riadne a teraz som v 31tt a pribrala som od vtedy tiez len pol kila .a na zaciatku tehotensva za styri mesiace 8 az 9 kil. to je tiez divne ze na zaciatku som spuchla a teraz ked som mala najvia priberat nepriberam. vies a ak si aj utlejsej postavy nemozes priberat hrozitaaansky. ozaj a myslim ze do 4mesiaca nemusi zena pribrat absolutne nic. nieektore baby priberu za cele tehotenstvo len 4 kila a maju zdravucke deti a aj dost velke.ak mas obavy opytaj sa lekara mozno ti da nejake vitaminy na podporu chuti do jedla alebo prieranie , ale myslim si ze by to bolo zbytocne pretoze chut mas a aby si zbytocne priberala ty to tiez nie je nutne. a ak mas krvny obraz dobry naozaj nie je co riesit. niektore placu ze priberaju velmi ,ale ako nam to priroda nadelila tak to mame. lekar by sa urcite ozval keby nieco nebolo v poriadku , este sa spytaj ak ti to neda ,ale vravim ti zbytocne sa stresujes ,ak to mozno nebudes casto sledovat a ukludnis sa ,urcite nieco priberies. a ak mas aj pohyb tak sa vooobec necudujem.

mojong
13. jún 2011

@m_o_n_c_a_k
nuz pohybu nejak extra nema, v podstate v kuse sedim na zadku v praci .....neskoro chodim domov takze uz vela veci nestihnem....a utla som tiez neni.....180cm....a zas nestresujem len ma o nesmierne zaujima ze ako to vlastne funguje a kam to vsetko ide....a zatial mi na to nik nedal uspokojivu odpoved,....ale dik za pokus 😉

veronika1417
13. jún 2011

@mojong logiku tam nemusis hladat 🙂 to co prijimes jednoducho stihas spalit, spotrebovat, vyuzit a hotovka 🙂 ja som tiez nic nepriberala a gyna uz tak vseliako pozerala dokonca som stale chudla a to bolo horsie. Najprv som musela zastabilizovat vahu aby som nechudla a to je veru tachsie ako priberat. Potom mi dala ultimatum, ze ak nepriberiem aspon kilo do dalsej kontroly tak to zacneme riesit. Ja som od zaciatku na rizikovom takze cele dni len lezim uz su to vlastne mesiace a aj ked jem dost, vaha sa nejako moc nehybe. Velmi som sa tesila ked sa mi podarilo pribrat teraz uz kilo a pol skoro dve 🙂 a niekedy sa bojim aby sa to prilis nerozbehlo 🙂 najdolezitejsie ale je presne to co Ti pisala aj m_o_n_c_a_k aby babatko rastlo tak ako ma. Vela bab nepriberie za cele tehotenstvo viac ako tri kila a deticky su zdrave 🙂 jednoducho kazdy priberie tolko na kolko je stavany 😉

veronika1417
13. jún 2011

@mojong fiiiha ale to si dost vysoka 🙂 mozno mas aj dobre zasoby a dietatko cerpa z nich a nepotrebujes este priberat a urcite sa neprezieras 😉 a skus teda nech Ti to vysvetli gyna ked chces odbone vysvetlenie. Hadam ta to aj uspokoji a nebudes mat obavy o babatko.

mojong
13. jún 2011

@veronika1417 diky, myslim ze na lekara som mala take stastie .....ze ten mi isto tiez nic nepovie,.....neviem preco mam pocit ze si vsetci lekari vacsinou myslia ze zeny co tam chodia su blbe a ze im staci iba povedat ze je to ok alebo nie je to ok a poslat ich na nejake dalsie vysetrenie....ja mam zatial taku skusenost....raz sa mi dokonca stalo ze mi lekar odpovedal na moju prosbu aby mi to vysvetlil vetou ze nech to neriesim ze aj tak to nemusim vediet.....a mozno som len prilis otravna svojou zvedavostou a nestaci mi vediet veci polopaticky.....
este stale ste nie na jednej vlne otazkovej somnou, viem ze babo je ok,.....miery sedia ako maju aj pohyby su aj krv je dobra, sono tiez....... este raz,......ide mi o to ze ked to zoberies zz hladiska fyziky, chemie, biologie, matematiky.....proste akejkolvek vedy.....tak ak raz prijmas nejaku hmotu a vylucujes menej tej hmoty, nemas nadprodukciu energie, a tvoj objem sa zvacsuje.....mala by sa aj tvoja hmotnost, nie?......sorry ze vas s tym otravujem ale fakt ma to zaujima......asi hladam odpoved na zlej adrese....ale aspon som to tu trochu ozivila 😀

veronika1417
14. jún 2011

@mojong aaale prosim Ta podla mna je dobre ked sa clovek zaujima 🙂 a ked ide o babatko a nie si si niecim ista tak dvojnasobne 😉 ja viem, ze vo vela pripadoch logika nepsuti, ja tiez som vzdy patrila k ludom ktory boli zastancom tohoto vyroku no zivot je niekedy taky 😀 tak hadam stretnes cloveka ktory Ti dokaze zodpovedat zvoje otazky 😉

mojong
14. jún 2011

@veronika1417
dakujem za pochopenie, ide aj o to ze robim denne s cislami a uz mi z toho asi aj pomaly sibe ked mi to nesedi 🙂

veronika1417
14. jún 2011

@mojong len bud pedant 🙂 ved to sa v zivote oplati 😉

noheli
14. jún 2011

Holky jak to tady tak čtu tak jsem z vás nejvíc přibrala já, jsem ve 27.tt a přibrala jsem 12kg. Nepřejídám se, sladkosti nejím vubec protože na ně nemám chut, jím pětkrát denně, všude chodím pěšky. Ale asi vím kde u mě je zakopaný pes. než jsem otěhotněla tak jsem měla fyzicky namáhavou práci dělala jsem 16 ti hodinové směny a najdnou jsem od 13.tt doma a je to fakt znát že to tělo nemá tolik pohybu co předtím ☹ Ale jinak co se fakt divím tak nemám žádné problémy s bolesti zad, neotékají mi nohy, nemám strie, takže co víc si přát? 😉

petula25
14. jún 2011

@mojong Ahoj..citala som si tvoje prispevky.. a pokusim sa ti logicky odpovedat aby ta to uspokojilo🙂. Ja si myslim, ze aj ked vela jedla za den zjes, su to nizkokaloricke jedla, ako si pisala ovocie, zelenina.. Najviac kaloricke z plnohodnotnych potravin je maso..a to ti nechuti.. tak si zober, ze keby zjes 100g masa.. je to cca 1500kcal, 100g zeleniny je 100kcal.. tak ked si porovnas, kolkozeleniny musis zjest, aby si prijala tolko energie ako z kusa masa.. tak je jasne, ze je jej vela..dalej ovocie a zelenina obsahuje vela vlakniny, co podporuje vycistenie criev, co sposobuje zrychlenie metabolizmu.. dalsi sposob ako zrychlit spalovanie. Je teplo, vela vody vylucis aj prostrednictvom potu.. aj to ze sa v tele vyvija novy organizmus potrebuje energiu.. a cim viac vody prijimes..samozrejme v realnych cislach (2-4ldenne) tym rychlejsie spalis prijatu energiu. Vsade tam ide energia z jedla, ktoru prijimes. To ze sa ti brusko zvacsuje, nemusi sprevadzat aj zvysujuca sa rucicka na vahe..Cele telo sa meni, prisposobuje na ine fungovanie. Takze je normalne podla mna, ze sa ti zvacsia prsia aj brusko a na vahe to nevidno.. Telo ma svoje zasoby..taksa to prerozdeli.. vytvori sa viac tuku zo svalov..(pretoze svaly su tazsie ako tuk) a vaha sa nemeni..tak dufam ze ta aspon ciastocne moja odpoved uspokojila🙂🙂 Pekny den

dai
14. jún 2011

mojong,
myslim ze petula25 vela povedala... ja len prakticky - od 26-teho tyzdna som nepribrala ani gram - bola mi totiz diagnostikovana tehotenska cukrovka takze som musela obmedzit cukry, prejst na pravidelne stravovanie eetc. - normalna cukrovkarska dieta... Tym sa mi samozrejme zrychlil metabolizmus ( kedze jem pravidelne ) a tym ze namiesto cukrov jem normalne jedlo ktore sa lahsie aj travi a neuklada do tukov nepriberam na vahe. Na druhej strane babatko normalne pribera a rastie - tehotenstvo totiz prebieha dalej - ono si berie energiu a ziviny zo mna 🙂 tak to priroda zariadila ( aj zeny ktore nejedia nic a ziju v totalnej chudobe porodia relativne normalne dieta pokial sa narodi v termine...)
cize som pribrala zatial dokopy 6kg, od 26-teho tyzdna nic... v 28-mom tyzdni mal malinky 1.3kg, teraz by mal mat pomaly dvojnasobok ( na utz idem az buduci tyzden, ale vidim ako sa mi enormne zvacsilo za ten cas brucho 🙂 )

mojong
15. jún 2011

@petula25
dakujem velmi pekne za odpoved ciastocne sa ti podarilo to objasnit, fakt diky si zlata 🙂

mojong
15. jún 2011

@dai
tak drzim palceky aby ste boli obaja v poriadku 😉

strociatka
15. jún 2011

ahojte, asi som uz v 18 tyzdni, ale nepribrala som ani kilo, dokonca som cca 3 dala dole, sice nezvraciam, ale je mi sustavne zle, takze toho moc teda nezjem, myslite, ze je to OK?

mojong
20. jún 2011

@strociatka ahoj podobnu dilemu som riesila tu aj ja, ale kym je babo v poriadku a lekar ti na to nic nepovedal, tak je to zrejme v poriadku, aj baby ma tu ubezpecovali ze je to u kazdej ine takze verim ze je to ok, neboj sa hlavne aby bolo babenko zdrave a v poriadku 😉

tehuli
22. jún 2011

@rukjatko ahojky četla jsem diskuzi a taky jsem se bála že naberu 20kil naštěstí mám zatím jen 9,5kg nahoře jak jsi na tom ty?koukám, že jsme ve stejném týdnu🙂 ;)

rukjatko
22. jún 2011

@tehuli zatial mam +11, ale vobec sa neprejedam, jem normalne, takze aj ked to bude viac, nic si z toho nerobim .. proste to asi tak ma byt a neriesim to. ine by bolo, keby som sa bohapusto prezierala, ale nic ... pohybu mam dost, aj ked postupujucim casom som cim dalej tym viac tazkopadnejsia 😉 tak drzim palce nam obom, nech to dotiahneme do stastneho konca a tesime sa z nasich uzlickov a nech nam potom pri kojeni ubudaju kila same 🙂

ianitka
22. jún 2011

baby - ja mam v 23 tt plus 2 kila (aj to horkotazko - skor je to len 1,5 kila 😝 )
neprejedam sa, ani nedietujem
ale uz neriesim - babo rastie a vyvija sa normalne - dokonca je kusok dopredu...
nuz co, asi som mala dobre "zasoby" a berie si odtial....

tehuli
22. jún 2011

@rukjatko jj přesně jak říkáš🙂 myslím že těch 9-11 kg je tak normální v tom 30.tt a do těch max 15🙂 se vlezem..hlavně že jsou prcci v pořádku..pak to shodíme;) držím pěstičky taky ať nám to dobře dopadne a začátkem září budou uzlíčci u nás 😵 😵

alca31
22. jún 2011

Jsem 27tt a zatím jsem nepřibrala ani kilo, ale měla jsem a mám pořád před otěhotněním nadváhu, takže mě doktor zapřísahá, ať nepřiberu ani kilo, že by to stačilo na dvojčata a byly by v pohodě. Takže zatím se držím aniž bych se nějak hlídala, ale myslím, že těsně před porodem tak 2-3 kila nahoru půjdou. Uvidím.

libka1
23. jún 2011

@alca31 aj pre to nieco extra robis alebo to proste ide same ze nepriberas? som zatial na tom rovnako, ale myslim ze teraz asi pride skok... ☹ aj ja mam nadvahu poriadnu a pri prvom si pamatam ze v 6 alebo 7 mesiaci mi to bez toho aby som nieco v stravovani zmenila k horsiemu skocilo tusim o 5 kg hore 😝 tak sa toho bojim ze az ☹ mne uz asi z toho aj trochu sibe lebo sa rano co rano vazim ci som nepribrala... to mi teda nepride uplne normalne 😅 niekede aj vecer pre istotu sa prevazim...

lucka127
23. jún 2011

Uff, baby ja som len 18tt A uz mam 5,5kg navyse...neviem kam takto zajdem snazim sa jest normalne ale akosi to ide stale hore..

libka1
23. jún 2011

@lucka127 to je uplne normalny prirastok ked si predtym nemala nadvahu.... 😉

micicka
23. jún 2011

ahojte baby. ja si myslím, že pokiaľ sa stravujeme normálne, nepijeme sladké vody, neprejedáme sa, telo si samé určí koľko priberie. jednoducho to veľmi neovplyvníme. iné by bolo ak by sme sa napchávali len sladkými a mastnými jedlami, to už by bola naša chyba.

no ja som na tom zatiaľ super, som 21tt a zatiaľ mám -1kg.
je to fakt individuálne a netreba sa trápiť a nieto ešte vážiť 2xdenne 🙂

lucka127
23. jún 2011

@libka1
podla pani dietologicky som mala 2kg na moju stavbu vsetko mi to ratali 😀 aj ked men sa to zdalo aspon 10 kg minimum 😀 co uz ked mam taku blbu stavbu..

nikita308
23. jún 2011

@lucka127 a koľko kg si mala keď si otehotnela??? bo ja som mala 45, teraz som 16 tt (zajtra začínam 17 tt) a pribrala som 4 kg... ale ja s radosťou priberám... 😵

lucka127
23. jún 2011

@nikita308
jaaj to si podvyzivena, tebe by asi dietologicka dala nuteny vykrm 😉
Ja som mala na moju vysku 167cm mat podla tabuliek a merani 69kg optimum a vazila som na zaciatku tehu 70,8kg, teraz je to 76,6 uff berie ma depka len ked to pisem ☹
Ale vravela ze mam aj dost tazke kostia telesnu stavbu pevnu ci co, sportovala som aj diost po dcerke tak neviem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre