Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lucija
28. dec 2007

Dani, jak jsem psala, já jsem skoro celé těhotenství jedla jen ovoce a zeleninu. Skoro vůbec maso ani sladký.
Mien, ani nevíš jak já se bála porodu a taky toho šití. To úplně nejvíc. J8 byla nastřihlá a to dost a přece jsem za 14 dní byla v pohodě, fakt. A Ty můžeš mít klidně jen jeden nebo dva stehy 😉 A nebo taky žádný. Při císaři , to je jako normální operace a sešívají Ti toho podstatně víc než jen kousek kůže. Takže se vůbec neboj a uvidíš, že to bude v poho. Pak nám to tady všechno popíšeš, ju? A sílu? Já ji měla i po sedmnácti hodinách a to jsem před tím spala jen hodinu a před porodem jsem mezi dvouminutovýma stahama usínala. A když tu sílu mít nebudeš, však on Ti někdo pomůže, jako mě 😉

lucija
28. dec 2007

Marti, sex 3-4krát týdně? No to si děláš pr...? 😉 Já bych tak nejradši 3-4krát za rok 😀

mien
28. dec 2007

asi máš pravdu Lucija, a čo myslíte bude to lepšie, keď bude so mnou dnuka aj manžel, lebo on by chcel, ale možno to bude znášať komplikovanejšie ako ja

lucija
28. dec 2007

Když to nesnese tak odejde. Já byla ráda, že tam byl, že jsem na to nebyla sama 🙂 Vydržel tam celých 15hodin před a 2hodiny po porodu. Bylo to fajn. Moc fajn 🙂

martinka79
28. dec 2007

lucija: nedělám samozřejmě jsem měla období kdy jsem na sex neměla ani pomyšlení, ale teď jsem ve fázi užívání si ho.

lucija
28. dec 2007

Tak ať Ti to vydrží 😀 😀 😀 😀

martinka79
28. dec 2007

taky si myslím, že ta podpora je nenahraditelná. manžel vydžel celý průběh porodu natáčel si to na kameru a potom při vypuzování placenty šel radost z dcery rozdýchat na chodbu a slíbenou kávu.
Neboj oni si s ním poradí a tvůj chlap to zvládne 100% 😉

lucija
28. dec 2007

Tak karel za ten den měl těch káv asi deset. Se divím, že mu neprasklo srdce 😀

martinka79
28. dec 2007

to víš psychika a tělo dělají své. pa jdu vybírat dceři vši. Ach jo příšerná dětská veš a my ji nějak přitahujem jen se kolem někoho ochomítne a hup na ni.
😎

jitka711
28. dec 2007

Holčiny, já měla nějakou práci, hihi🙂Tak si vás dočítám.Mien, já myslím, že by jsi se neměla zbytečně strašit porodama a hlavně v telce. Já jsem z vesnice, taky to budu mít do porodnice 30km. mě strašně pomohl takový předporodní kurz. Ta porodní asistentka s náma probrala spoustu věcí, i ty který jsem měla naštudovaný z knížek a na konci kurzu jsem zjistila, že se bojím, jen trošičku 😉 Taky je dobrý, že si dnes můžeš vybrat porodnici, ve který budeš rodit. Už jsem si jí byla prohlídnout.Manžel ještě není rozhodlej jestli půjde k porodu. Asi ho to tam vyplašilo 😉 Ale nutit ho nebudu.
K tomu sexu- taky sexujem 3-4x týdně. Jen se u toho tak neodvážu jako normálně. Je to pro mě nepohodlný. Polohy z boku, na koníka a ze zadu už mě nudí. A hlavně,mám strach o to svoje břucho 😀

martinka79
28. dec 2007

To je jasné, že to není jako za normální váhy ale zase to prožívám určitým jiným způsobem. Možná v tom je ta dlohodobost vztahu. 😉
Já tedy na předporodní kurz nechodila a nevím zda by mi pomohl, první porod pohoda, ale je pravda, že jsem měla docela dosti nastudováno, ovšem k ničemu samotný porod byl zkrátka jiný. Strach mám teď i před druhým a možná větší, ale až to nastane tak to také rychle přejde. mylsím si, že takové to vyprávění jaký to kdo měl a CO SE VŠE SLYŠELO A ZAŽILO JE TO NEJHORŠÍ. Vše bude v poho a my to zvládneme všechny.

jitka711
28. dec 2007

Jo Marti, zvládnem! Já jsem s manžou 12let.Tak u mě to vztahem nebude. Mám známou a ta to měla opačně. Když byla v tom, říkala, že mohla pořád!Byla nenasytná 😀 Prý asi tím, že byla víc prokrvená.

jitka711
28. dec 2007

Já se asi uklidnuju tím, že jsem pro přípravu k porodu udělala maximum. To je jasný, s tím taky počítám, že to může, nebo bude úplně jiný. Jsem prvorodička, možná , že je to i mím věkem, že si to tak nepřipouštím.
Pomooooooooooooooooc nebo ten strach příde 😲

deina
28. dec 2007

Baby, nasla som zaujimavu tabulku o priberani v jednej knizke (Nova velka kniha o dietati). Vraj: "Normalne a optimalne je, ak priberiete okolo 10-15 kg - v zavislosti od vasej vychodiskovej hmotnosti."

Vypocitate si BMI (napriklad tu: http://www.primar.sk/Page.aspx?t=calc&t1=bmi) a podla toho by ste mali pribrat takto:

vychodiskovy bod (BMI) prirastok vahy pocas tehotenstva
maly ( menej ako 19.8) 12.5 - 18.0 kg
stredny (19.8 - 26.0) 11.5 - 16.0 kg
velky (viac ako 26.0) 7.0 - 11.5 kg

"U zien, ktorych hmostnost pred tehotenstvom bola podpriemerna, sa vacsinou toleruje, ak pocas tehotenstva priberu podstatne viac ako 15kg. U silnejsich zien je zdravsie, ak priberu "iba" 6 kg."

No podla tohto mozem pribrat od tych 12 az do 18 kil! 😀

lucija
28. dec 2007

No vidíte, tak těch mých 28 je vlastně úúúúplně v pořádku 😀 😀 😀

blumka
28. dec 2007

podla toho mozem este pribrat 2 kg 😀

deina
28. dec 2007

Jej, Blumka, ako davno som ta nevidela! Ako sa ti dari?

blumka
28. dec 2007

ahoj deini 😉 dari sa nam celkom dobre, uz to mame za par 😀 ja by som uz najradsej rodila aj zajtra, bo sa uz len gulkam 😅 ale este to tych par tyzdnov vydrzim.
a vy s miskom?

jitka711
28. dec 2007

Tak já už nesmím přibrat ani dkg 😒 Ach jo, a to mám ještě kousek před sebou. Prý se v posledním měsíci taky hodně přibírá. Moje sestra přibrala kolem 30kg. po porodu jí to šlo dolů samo. Tak doufám, že já budu taky štastlivec a aspon půlku z toho co jsem nabrala schodím. pak nastolím bič a cvičit cvičit.

blumka
28. dec 2007

jitka, ono to s tym priberanim je individualne, ja som najviac pribrala za druhy trimester a uz dva mesiace stojim na jednej vahe ale brusko rastie...takze babo si uz asi zasoby berie zo mna 😉

deina
28. dec 2007

Ja som zase pocula, ze v poslednom mesiaci sa uz tolko nepribera, dokonca vraj niektore zeny schudnu. 😉

Blumka: Misko poslucha, vcera sme boli na utz a ma uz peknych 1.4kg, aj sa uz otocil dole hlavou, takze je sikovny. 😅 Ako ti je dobre, ze uz zachvilku to budes mat za sebou, aj ja by som uz velmi chcela mat maleho pri sebe.

jitka711
28. dec 2007

Já bych taky řekla, že mám skoro všechno v břuchu. Taky hodně piju a natýkám. ☹

blumka
28. dec 2007

no teda to mas sikovneho chlapa...nasa Terezka sa nechce otocit, este stale je hore hlavickou, takze mozno pojdem na cisarak.. 😝 No ale mne to je jedno, hlavne nech je zdravucka 😵
vies ze julova uz ma Terezku doma? 😵

blumka
28. dec 2007

jitka, moja mamina pribrala pri mne viac ako 28 kg ( potom sa uz radsej nevazila 😀 ) a po porode schudla v pohode, moja kamoska pribrala 25 a do roka bola na svojej povodnej vahe...oni tiez mali v sebe hlavne vela vody a to po porode pojde dolu..takze hlavne sa tym netrap a povedz si ze to vsetko je voda 😉

deina
28. dec 2007

Viem, citala som si v januarovkoch, ked sla do nemocnice na cisarsky. Ale fotky som este nevidela. 🙂 Skus Terezke dohovorit, ja som maleho stale presviedcala, ze aj ked je to asi nepohodlna poloha, bude lepsie, ked pojde hlavou dole, ako dobre dietatko. 😅

Mne sa tiez zda, ze mi tych 9 kil islo len do brucha a prs. Videla som sa minule na kamere a vyzera to trosku srandovne - obrovske brucho a k nemu chude ruky. 😀 A tiez som asi najviac pribrala za druhy trimester, ale zatial to s tretim porovnat neviem, uvidime, co bude.

jitka711
28. dec 2007

Dobrá rada 😀 Tím se už uklidnuju poslední měsíce 😀 Ale hlavně, aby malá byla zdravá! Taky jsem byla minulý týden na Ut a už je hlavičkou dolů 🙂

blumka
28. dec 2007

deini jej manzel zalozil album, ma nick petku, tak sa kukni 😉
Terezku prehovaram, ale mozno nie az tak intenzivne, lebo mi doki povedala, ze mozno na to nemam ani usposobenu maternicu aby bola dolu hlavou, takze to necham radsej na nu 😀
vam je fajn, ze ste boli na utz, tu v usa sa uz v tretom trimestri nerobi...az pocas porodu... 😖 a ja by som tak strasne chcela malu vidiet

deina
28. dec 2007

Inak vobec som necitila, kedy sa otocil, ale je pravda, ze v poslednom case uz kope castejsie na boku a nad pupkom ako dole a dole len slabsie (zeby rukami?).

Idem kuknut album, vdaka. 😵

blumka
28. dec 2007

nemas za co..mala je krasna, take drobciatko nemala ani 3 kg 😵
majte sa kocky, ja uz idem off...papa

martinka79
28. dec 2007

jitka: já tedy pouze 10 ale svědčí mi to. možná jsem jako tvoje známá. jasně člověk má dělat pro dané věci kolik může. a přibírání no při první 27kg a teď tedy prozatím 6,2kg tak uvidím ještě mám dlouho do porodu.
Pa holky jdu za manžílkem dohráli jsme scrabble. Pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre