Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

dupinka
18. dec 2008

Ahojte!

ja mam v 19tt o cca 3 kg viac....Presne neviem, kedze som sa v prve dni tehu vazila na blbej vahe.
A jem vsetko, na co mam chut, aj sladkosti. Dokonca v tomto sa musim krotit 😅 Kazda sme individualna, kazde babatko si berie vyzivu inak - viac ci menej, preto sa nestresujte, kym to je vsetko v norme.

mima22
18. dec 2008

ja som v 33 tyzdni a mam naviac 12.5kila.co uz narobim stym teraz nic

majatob
18. dec 2008

ahojte, ja jsem prvni 3 mesice shodila asi 7 kilo a pak 16 nabrala...ted ma malej 8 mesicu a mam dole vsech 16, takze su vlastne o dost hubenejsi nez pred otehotnenim... 🙂
ale myslim si, ze na tom az tak nezalezi kolik priberete, zalezi taky na tom jak jste vypadaly pred tehu, v nejake chytre knizce jsem cetla, ze idealni je 12,5-17,5, ale je to hodne individualni.. 😀 a hlavni je jak se citite vy..

eliem
18. dec 2008

ahojte ja som do siedmeho mesiaca pribrala 9 kg a teraz v deviatom mam 15 kg nahor,hlavne ta moja tvar som riadna baculka.som zvedava aka budem po porode,predtym som mala 50 kg,tak dufam ze to namne neostane nalepene a hlavne ja teraz nejem ja (zerem)!!!!!tak neviem ci po porode neumriem od hladu ked budem chcela zhodit.manzel sa zomna smeje ze zkonzumujem viac ako on a je to pravda!!!no mozem zato ze mi tak chuti??????

majatob
19. dec 2008

eli, myslim, ze kdyz budes kojit a trochu se hybat, neni problem shodit, jak uz jsem psala, mam 8 mesicu po porodu a 16 kilo dole...pritom se cpu nejvic z cele rodiny a opravdu se neomezuju v nicem... 😀

khakika
20. dec 2008

Ahoj holky, já jse při prvním mimču přibrala 12kg a když jsem šla z porodnice, tak jsem je měla dole, teď čekám druhý, jsem ve 25.týdnu a zatím mám pořád dvě kila dole, mám problémy se žlučníkem, tak musím držet dietu. ☹ jsem zvědavá, jestli vůbec něco přiberu.

muriel293
20. dec 2008

no tak to ja som dobre živená 😀 Ja mám doteraz k plusu 14 kíl a keďže sa nevyhnem sviatočnému obžerstvu tak na kozu pôjdem asi na vysokozdvižnom vozíku 😀 😀 😀

marrrka
20. dec 2008

muriel mozeme si podat ruky, ja zatial 13 😀 😠

pensadorcallisto
21. dec 2008

Ahojky... Ja mam zatial +12 kg... V poslednom case som neodolala sladkostiam... Ked si predstavim, kolko som zjedla kolacov a vselijakych dobrot, tak sa mi ani nechce verit... 😀 😀 😀
Dufam, ze to uz dalej neporastie.... 😝

marrrka
21. dec 2008

pensa ved ti uz nema kedy rast ;)

nikaz
21. dec 2008

eliem...ahoj.ja som pocas tehotenstva pribrala viac ako 20 kg - ale teraz po dvoch mesiacoch od porodu uz nosim tie iste rifle co pred tehotenstvom...este mi ostalo cca nejakych 5 kg - ale to je celkom ok, a pojde to dolu... mne ta vaha vyskocila kvoli tomu ze som bola velmi naliata vodou...ku koncu som sa uz len gulala...

hodne mi pri chudnuti pomohlo ze kojim a aj ze sa kazdy den snazim trosku cvicit.... aj ked len 10 - 15 minut ale zabera to.... aj ked teraz ked vypekam tie sladkosti a pripravujem dobroty na vianoce...neviem neviem 😝

edusik
21. dec 2008

Ahojte, ja som v 13.tyzdni a pribrala som akurat v 2.mesiaci asi 2 kilecka a odvtedy nic. Bojim sa ci to neskodi, ale ked vacsinu dna nemam chut nic jest. Doteraz mi byvalo casto zle, teraz sa to uz lepsi... Stale mi kazu jest na silu, ale skuste to ked sa neda.... Ozaj ked som v 13.tyzdni a 5 dni, hovori sa ze je to 13. alebo uz 14. tyzden? Toto akosi stale neovladam....

bertica.h
21. dec 2008

ahojte..ja som pri prvom tehu pribrala 18kg..teraz som v 18tt a stále mám z mojej váhy dole cca 6kg 😒
Vobec neviem prečo..už som chudnut prestala,ale nepribrala som nič zatiaľ.
Tak som zvedavá ako to bude v tretom trimestri
😀

munu
21. dec 2008

ja som pribrala doteraz 13kg... viem, ze je to vela, ale nepribrala som do ruk, bokov a noh tak vela, len trosicku.. skor do brucha dost.. tak snad to ide vsetko na babo a narodi sa macik 🙂 netrapi ma to, len trosicku.. ale ja sa poznam, viem ze to zhodim potom v gyme pri troske namahy, ale s radostou, len nech bude malky zdravy ako buk 🙂

mirjanka
21. dec 2008

já mám zatím 10 kg - 34. týden, předchozí těhotenství - 11, 12 kg

sarinka23
21. dec 2008

Ahojte baby ja by som zas potrebovala poradit ak viete, uz druhy mesiac na sebe sledujem bolesti v podbrusku, chrbtice,nechut do jedla no vecer by som jedla asi vsetko. Mrchu som mala minuly mesiac asi 4 dni a potom som len kusok spinila. Teraz bola na 3dni a 2 dni po tom len take jemne spinenie fakt minimum. No ale tiez za posledny mesiac aj neico som dost z nicoho nic schudla ako neni mi zle ani som necvicila ani nic pod. sama tomu nerozumiem pretoze je to aj dost viditelne ze si musim kupovat nove nohavice, podprsenky atd... A teraz ako tu citam myslite ze to by mohlo znamenat aj tehu???? 😒

dupinka
22. dec 2008

ahojte!

chutia vam v tehotenstve sladkosti? Vraj by sme ich vela nemali jest, ale mne sladke chuti.... Nemoze to skodit babatku?

aponchie
22. dec 2008

sarinka proc si neudelas test.. 🙂

lyongirl
22. dec 2008

dupinka - ja doslova sladké žeriem 😀 , jednoducho mám také pobúrené hormóny, že tomu neodolám, bolo to tak aj pri prvom tehu...

dupinka
22. dec 2008

takže je to v pohode? 😉

gabii83
22. dec 2008

dupinka mne tiez velmi chutia sladkosti, aj si ich dam, kedze s cukrom problemy nemala, viem ze by som ssa mala ovladnut, ale neda sa mi... 😖 😔

teraz velmi je hitom u nas salko ale ta cokoladova, 😀 😀

kaloria a cukor bomba.

ale aj pernicky co som spravila na vianoce, ale kompenzujem to s ovocím.

jaj a zatial 14 kg

lyongirl
22. dec 2008

či je to v pohode neviem, ale pokiaľ nemáš tehotenskú cukrovku, tak to asi nevadí, aspoň si to myslím. Ja zrovna čakám na výsledky, len dnes som sa nedovolala, tak idem volať zajtra...
NO a chutí mi všetko, hlavne medovníčky, čokoládky a tak a mám na sebe už 10 KG, ale ja som aj v tom prvom tehu pribrala strááášne veľa.
gabi - ja ti závidím, 39tt a len 14 kg, aj ja chcem toľko za celé tehu...

dupinka
22. dec 2008

ja som zatial v 20tt pribrala 4 kg dokopy. Dufam, ze viac ako 12kg spolu to nebude.
A mne nechutia ani tak samotne cokolady ako skor karamelizovane - salko, krowka a spol. Samozrejme, su dni, kedy nezjem ani deko, ale v poslednom case to so mnou ide dole vodou 😅
tehotensku cukrovku nemam (zatial).

lyongirl
22. dec 2008

mne chutia tiež salkové veci, pretože zo salka som robila už šuhajdy a karamelové guličky, ešte aj konzervu som vylízala 😀
Tiež som si pri prvom tehu povedala, že veľa nepriberiem a lepilo sa to na mňa až, až. Toto tehu som povedala, že jednoducho nemôžem, takže aj menej jem, lenže....jem síce menej x za deň, ale to sa zas naládajem tak, že sa nevládzem pohnúť a jednoducho neviem odolať, chute robia svoje a kilá sa zase lepia, ale asi sa tomu nevyhnem, jednoducho to moje telo vyžaduje a ja si to nedokážem odoprieť a tým pádom kilá idú hore. No vadí mi to, ale nič s tým nenarobím, iba tajne dúfam, že to zhodím ako 1x.
A keď som bola v 20tt, tiež som mala na sebe nejaké 3-4 kilá a teraz za mesiac som pribrala ďalších skoro 5 kg.

zuzkaprofant
22. dec 2008

mne chuti tiez salko a karamelove sladkosti inac cokoladu a ine sladkosti nemusim ale karamel hej 😀 😀

inac dievcatra to musite priberat lebo aj bruska nieco vazia nemozete byt tehotne a mat 5kg navyse den pred porodom ved aj babo nieco vazi a vsetka ta voda a ostatne veci ja niekedy sa vam cudujem chcete mat babatko ale ani kg navyse 😠

ja napr nejem vela lebo mi je zo vsetkeho zle ale som rada ze priberam, tesim sa kedy mi bude poriadne chutit a zze zjem celu chladnicku 😀 😀

lyongirl
22. dec 2008

zuzka, ale je priberať ako priberať 😉
Do 15 kg je to v norme,ale takých 25 kg, to už je len o problémoch, viem o čom hovorím, nohy ruky spuchnuté, neustále tŕpnutie, človek si pripadá ako slon a ledva sa hýbe atď......

zuzkaprofant
22. dec 2008

no hej ale zase treba pribrat moj doky mi kaze jest na co mam chut 😀 😀 ale ja nemam chut na nic skoro 😠 ale je dobre ked v tehu sa priberie aj ked vela potom sa to zhodi ale hladovat to by sa nemalo

dupinka
22. dec 2008

myslim, ze ziadna z nas ucelovo nehladuje.... Skor je to o davani si bacha, aby to priberanie neprerastlo pripustnu mieru. Lebo potom to moze sposobit viac skody ako uzitku.

neodopieram si nic, papam vsetko, na co mam chut, a to su aj tie sladke veci... tak preto mam trochu obavy, aby to nemalo negativne nasledky 😉

zucha
22. dec 2008

u mna je to s tym priberanim take zvlastne. Strasne mi to skace a to uz nie som na zaciatku tehu. Jeden tyzden mam o 7 kg viac od zaciatku a dalsi uz len napr. 6kg a o par dni aj 8. Hroza. Ale musim povedat, ze to ide rychlejsie hore, ako pri prvom tehotenstve. Vtedy som pribrala 10,5kg a teraz budem rada, ak to nepresiahne tych 15kg. Ale uvidime. Dolezity je zaver. Vtedy to ide rapidne hore. To aj kilo za tyzden

drobec86
24. dec 2008

No ja mám teraz v 35 tt tehotenstva 10 kg naviac, myslím že tak akurát. Teraz mám 58 kíl, a to pri výške 158 cm.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre