Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

mirka4
19. dec 2006

Iva a v ktorom si tyzdni? A kolko si pribrala?

kosicanka1
19. dec 2006

no pocas celeho tehu je optimalne pribrat 11 - 15 kg (zavisi od typu postavy). ako si na tom? viac?

mirka4
19. dec 2006

no to by som teda chcela za cele tehu iba tolko pribrat aby som nemala vela roboty potom. Ja som v 22 tt a pribrala som 7 kg. a ty kosicanka, si tiez tehu?

adela28
19. dec 2006

caute, tych 11-15 kg to je podla mna velky optimizmus (aj ja som pocula, ze optimalne je pribrat tak do 15 kg)...ja som v 24 tt a uz mam 12 kg navyse...a to sa dost zdravo stravujem...ratam, ze potiahnem aj na 20 kg 🙂 🙂 🙂 ale verim, ze to potom rychlo zhodim... 🙂

teres
19. dec 2006

Ahojte, každej to ma jinak. Někdo přibere 20kg a ani nemrkne a někdo jen 4kg a je v poho. Myslím že je jedno co jíte, tělo si to stejně udělá po svým. Já jsem přibrala do teď 10kg a už mě to stačí...
Po porodu se stejně hned aspoň polovina zhodí a pak už je to na nás co s kilama uděláme... 😉

miss
19. dec 2006

Je to strasne individualne, ja mam zatial 12 a pol kila navyse a už nechcem teda viac ani deko, kamoska vsak pribrala 30 kíl co je podla mna už masaker, je to viac menej riadene hormonmi, ale aj tu platí pravidlo jest len za seba nie za dvoch aj ked viem, že je to častokrát ťažke, najma ak je niekto taký maniak na sladké ako ja 😅

andreafa
19. dec 2006

Baby, tak ja som mala minuly tyzden 63 kg co bolo 7 kg od zaciatku a dnes som sa vazila a mam 66 kg. To znamena 3 kg za posledny tyzden (hmhm)a 10 kg od zaciatku. Skoro som odpadla a pritom sa mi zda, ze som tolko nemohla pribrat za 1 tyzden. Mam to povedat na poradni? Nie je to nejak vela?

monika1
19. dec 2006

Asi je to fakt individualne,ja som zatial pribrala necele 3 kg a kazdy mi hovori ze nepotiahnem ani na 10 kg tak som zvedava ci a kedy sa to rozbehne...ale optimista v tom nie som lebo tiez milujem sladke 😝

psyxooo
19. dec 2006

monika, a ty preco nepriberas? 🙂 ved papkaj viacej.

A nie je niekde napisane, kolko by cca mala zena pribrat v 1.trimestri, kolko v 2. kolko v 3.? ALebo kolko cm v pase? Aspon cca.

teres
19. dec 2006

Ja jsem četla že v prvním trimestru se má přibrat 1-2 kg, v druhým dalších 4-6kg a ve třetím tak 3-5kg, ale v 8měsíci se přibírá nejvíc, takže to má každá jinak. 🙂

monika1
19. dec 2006

psyxoo ale ja sa snazim aby som nikdy nebola hladna a papam ale v malych davkach a viac do mna jednoducho nejde 😒

protea
19. dec 2006

Ahoj Iva,
taky by mne zajímalo kolik že vlastně vážíš a kolik jsi přibrala a hlavně v jakém jsi týdnu.
Já jsem ve 25tt a mám dvě kila nahoře, docela bída doktorovi se to už nelíbilo.
Jím nějak míň, ale ne proto že bych se hlídala ale stačí mi to.

gulicka
19. dec 2006

Toto som nasla v roznych diskusiach na MK:

1. trimester / 1 – 13 tt : 1,5 - 2 kg,
2. trimester / 14 – 26 tt : 6,5 - 7,5 kg (0,5 kg kazdy tyzden)
3. trimester / 27 -40 tt : 4 - 5,5 kg (0,5 kg za tyzden) 7.-8.mesiaci a 9. mesiaci (0 az 1 kg)

a este pre zaujimavost, co kolko vazi v tehotenstve:

dieta 3,5
placenta 0,7
plodova voda 0,8
zvacsenie maternice 1,0
zvacsenie prs 0,4-0,8
narast objemu krvi 2,2
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0
zasoby tuku 3,5
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg

Neda sa tym velmi riadit - to by sme si tehu neuzili 😉 .
Ja som, napriklad, za posledne tri tyzdne pribrala len 0.5kg, co je dost divne, pretoze odkedy je zima, mam menej pohybu-prechadzok. Celkove doteraz +6 od povodnej vahy. Vianoce to istia 🙂.

anett1
20. dec 2006

ahojte ja som už pribrala 5kg je tohrozné. A pritom sa stravujem tak ako sa má.Jem vleľa ovocia veľa pijem tekutín a napriek tomu priberám. 😢

protea
20. dec 2006

Nevím,
jestli je to pravda nebo ne ale vypozorovala jsem že holky které byly před těhotenstvím hubené, tak přiberou hned na začátku víc a ty co byly akorát nebo silné tak moc nepřiberou nebo spíš na začátku ještě zhubnou.

anett1
20. dec 2006

tak to ja som bola chudá ale preto teraznemusím priberať však sa cítim už ako slonica. všetky veci sú my malé čo to bude do konca? 😖

kosicanka1
20. dec 2006

protea,
je to asi individualne, ja som v 3.mesiaci, vazila som 50 kg, teraz som este trosku schudla a som z toho hotova, pritom robim co mozem, snazim sa jest aj 5x denne, ale barz sa neda. Kedze lekarka ma pozna, vravela, ze je to OK, ale ja sa aj tak bojim 🙂

anett1
20. dec 2006

tak ja tomu fakt nerozumiem ja sa sanžím jesť len tri krát do dňa aj to nevečeriam iba ovocie a napriek tomu tak priberám.Som stoho nešťastná lebo fakt keby som to s jedením preháňala tak by ma to tak nemrzelo ako teraz keď sa snaím jesť tak ako pred tým. a vtedy som nepriberala no des a hruza ☹

protea
20. dec 2006

Anett neboj, ono si mimčo řekne co potřebuje samo.
Po porodu to shodíme🙂

Kosicanko, asi to vážně bude individuální jen jsem to tak vypozorovala ve svém okolí.
Neboj, to se spraví já v prvním trimestru taky jen zhubla.

pyglo
20. dec 2006

Caute baby, ja som uz pomaly na konci 38tt, a mam na sebe 11kg. Pri prvom tehotenstve som pribrala 16kg, ale teraz mi nasadili dietu (mam teh. cukrovku) a do 26tt som pribrala peknych 9,5kg a odvtedy ledva 1,5kg. Nizkotucne mlieko, jogurty, syry, celozrnne pecivo, cestoviny a nic sladke. Od toho sa asi nepribera teda aspon ja nie. A to este od 30tt vacsinou len lezim lebo mam problemy s tvrdnutim bruska, takze aj pohyb nulovy.

hankah
20. dec 2006

ahojky holky, našla jsem jeden článeček na www.miminko.com

Výživa ženy v období těhotenství - kolik se doporučuje přibrat?

V době těhotenství je zvýšená potřeba energetického nutričního příjmu vyvolaná zvýšeným bazálním metabolismem, přírůstkem zásobního tělesného tuku a ostatních tkání a nutná k zajištění výživy vyvíjejícího se plodu.

Zvýšený nutriční příjem energie je také nutný v období laktace k zajištění kojení. Doporučovaný celkový nárůst hmotnosti za celé období gravidity je od 8,5 do 12,5 kg. (v závislosti na BMI před těhotenstvím).

pro ženy s BMI před těhotenstvím 18,5-19,9 má činit 12,5-18,0 kg
pro ženy s BMI 20,0-25,9 má činit 11,4-16,0 kg
u žen s BMI > 25,9 má činit 7,0-11,5 kg

Těhotné ženy v České republice přijímají denně 9192 kJ nutriční energie ( 83% doporučované denní dávky při průměrném přírůstku hmotnosti 13,32 kg a porodní hmotnosti novorozence 3,52 kg).

bych řekla, že je to hodně indivindy, protože vyloženě hubená nejsem, teď už mám nahoře cca 10kg (to zní hrozně 😖 ) ale je to tím, že jsem doma, bez absolutního pohybu a navíc jsme rodina, která má s "šířce" sklony...... 😢

protea
20. dec 2006

Anett,
možná v tom je ta chyba že jíš jen třikrát denně.
Ono to není o tom nejíst, ale jíst a často po malých dávkách a pak se dá i hubnout-teda ne v těhotenství.
V těhotenství bych to neřešila, mohla bys ublížit miminku a to za to nestojí.

anett1
20. dec 2006

och tak to ja keby som jedla 5krát do dňa zbohom rodina tak to fakt by som sa už gúľala. tak to teda nie. ja radšej budem papat 3 krát do dňa a zase ja sa neprejedám. jem tak ako normálny človek. 😉

protea
20. dec 2006

Anett,
nepochopila jsi to.
Čím míňkrát budeš denně jíst, tím spíš přibereš, věř mi.
Když si ty tvoje porce tři rozdělíš do šesti třeba, tak určitě spíš nepřibereš.
Ale dělej, jak myslíš🙂

anett1
20. dec 2006

tie moje tri porcie sa nedajú ani rozdeliť však toho nieje veľa. ale dobre dám na teba ale... 😅 no uvidíme.

kosicanka1
20. dec 2006

baby, fakt budte radi, ze priberate, ja som z mojej vahy velmi smutna, chcem pribrat, aby babatko malo vsetko co potrebuje a mam len obavy.
protea, diky za utechu 🙂
tiez dufam, ze v 2. a 3. trimestri nieco priberiem, ale asi to mame v rodine, lebo mamka ma rodila pri 55 kg 😠

alex21
20. dec 2006

Anett, Protea to myslela tak, ze to mnozstvo co zješ v troch poriciach si máš rozdeliť na päť porcií a nie že máš jesť o 2 porcie viac. Poznam to z vlastnej skúsenosti.

hankah
20. dec 2006

anett - je důležité jíst častěji, protože tělo si zvykne na myšlenku, že dostává pravidelný přísun potravy a tudíž si nemusí nic ukládat na horší časy(nemusí si dělat zásoby) a také žaludek víc pracuje a tím spotřebovává více enegrie. jestli píšeš, že tvé porce se nedají rozdělit, tak je neděl, ale dej si třeba mezi snídaní a oběděm ještě jablíčko nebo jogurt a mezi oběděm a večeří si taky něco malého dej - takhle to běžně funguje a určitě to bude dobré i pro mimíska, protože bude mít přísun živin, z kterých čerpá...........

mracik
20. dec 2006

anett, pokiaľ sa zdravo stravuješ, numusíš sa priberania báť, to sú také "zdravé" kilogramy, ktoré pôjdu ľahko dolu. Inak ja mám už 6 kg navrch, ale netrápi ma to lebo už sa poznám a viem, že do pol roka budú fuč 🙂

froschka
20. dec 2006

ja si myslim tiez ze zena by nemala pribrat viac ako 15kg nechcela by som nikoho urazit no myslim si ze zeny co priberu viac ako 25kg su si same na vine lebo ziju s ideologiou ze a ved som tehuska a dam si co chcem ved je to dovolene.Ak sa mylim kludne ma zvozte za to 😀
ale dodam ze z tych mega priberaciek je mozno len 5 percent hormonalnych poruch za ktore zena nemoze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre