Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lucia_b
7. júl 2009

marinka, dakujem za povzbudenie, ja hoci som len teraz ukocila 10tt a rucicka vahy ide dolu, brusko mam uz obrovske 🙂

garfieldmail1
7. júl 2009

Já myslím, že nejvíc záleží na tom, co se jí během těhotenství. Pokud má někdo nezvladatelné chutě na sladké, smažené... a dopřává si takřka každý den, tak se bude muset po porodu víc snažit, aby to zase shodil, protože tohle půjde opravdu do tuků. Pokud se jí normálně a občas se normálně zhřeší, tak si myslím, že obavy nejsou na místě 😉 Já jsem přibrala 17 kg (nejvíc 4 kg během vánoc 😀 ) Do dvou týdnů bylo 14 kilo dole a to jsem jedla za dva, asi to bylo tím kojením, ale já měla pořád hrozný hlad a taky jsem byla hodně zavodněná, furt jsem čůrala 😀 A zbylá tři kila šla už pomaleji, ale šla 🙂
Teď jsem ještě nepřibrala nic, ale asi jako ty, lucia, pupek mi roste před očima!!! Už abych mohla říkat, že jsem aspoň ve 4.měsíci 😅 Už minule jsem měla opravdu velikánské břicho, tak teď ho budu asi vozit na trakaři
😠

lul
7. júl 2009

ahojte, ja som v 22 tt a mam na sebe 2 kg 🙂

iwa1
7. júl 2009

😀 ja mam plus 4 kg 😒 tak uvidime ako bude dalej, sle nesztresujem, lebo po porode a pri kojeni to ide skvele dole

monicka18
7. júl 2009

No babulky ja som 38tt a mám 4kg navyše malinká má cca 2010g. A jem všetko ako predtým len omnoho výživnejšie, takže to naozaj nechápem!

labradorik
10. júl 2009

tak aj ja sa pridam.sice neviem kolko vazi moj drobec,bo doky nema take sono kde to ukazuje,ale ja som pribrala za cele tehu 9kg.a to som jedla vsetko na co som mala chut.najviac nanuky a tony melonov

majka0106
10. júl 2009

moja kamoska ona byvala vzdy chuducka a nezmenilo sa to an i pocas tehu a pribrala len 5 kg pocas tehotenstva!a pritom ona sa lubi napapkat 😉 a malicka je taka malinka asi je cela po maminke 😀

maajka83
10. júl 2009

Ahojte, pry prvom teho som pribrala 20kg. povodnu vahu som mala 54 pri vyske 172, rychlo som schudla a to na 52-53kg. teraz som v 25tt a pribrala som 8 kg. priberam menej ako pri pri prvom tehu. tak som zvedava kolko sa na mna este nalepi🙂. Zda sa mi to dost, snazim sa neprejedat ale aj tak to ide hore.

marcela22
11. júl 2009

Maajka Ty si bola chudučká tak tých 8kg nie je vôbec veľa. Aspoň mne sa to nezdá. Ja som tiež v 25tt a mám 4,7kg, za posledné asi dva týždne som pribrala 200g tak neviem či sa mám stresovať alebo nie, že priberám pomaly, keďže teraz by sa malo 500g týždenne...

Monicka, to by som aj ja chcela pribrať tak málo 😀 Ale malinká váži na 38tt nejako málo, nie?

beruska.zuzanka
11. júl 2009

Ahojte 🙂 ja som tu akurat dnes manzelovi stresovala, ze sme zacali 19 tt a ani kilo navrch.... v prvych mesiacoch som zchudla takmer 6 kil, co mi nevadilo, bolo z coho 😀 ale zatial ani kilo navrch.... a papam uplne normalne ako pred tehu, vyprazane som nemusela ani predtym, takze ani teraz moc nie, ale inak vsecko, aj cokoladu 😀

lea132
12. júl 2009

Baby a nestalo sa Vam niektorej, ze ste prestali priberat? Ja som na poslednej poradni mala + 6,5 a odvtedy presli 3 tyzdne a nepribrala som ani deko...Zacinam mat trosku obavy, ci to uz neni nejake divne 😒

zoja2011
12. júl 2009

ahojte..no ja som v 6 tt,prvorodicka,,jee tak sa tesim..problem je vsek s vahou, pri vyske 170 som vazila dakych 58,problem,je v tom,ze sa mi zda ako by som pribrala aj 5 kg.ako je to mozne,zo zaciatku by to tak nemalo byt,ci?

zuzka11
12. júl 2009

lea ahoooj, jsem stejny typ, 6,5kg navic a ted uz se to drzi asi dva mesice 😕

zuzka11
12. júl 2009

Zoja, ja na zacatku pribirala taky vic, pak se to nejak zpomalovalo a ted stoplo....urcite to bude skokove......zkus jist zdrave, min sladkeho a bude to OK, telo si vezme co potrebuje......

martucha79
13. júl 2009

ahoj holky, tak já aktualizuju svojí váhu, ve 29tt plus 9kg 😕 Teď to opravdu naskákalo, tak si tady ráda přečtu, že se vám potom váhové přírůstky zpomalily 🙂 No uvidíme, když to nezpomalí, tak se tak prd stane 😀

lea132
13. júl 2009

zuzka ahoj a mimco je v poriadku? Pribera v pohodke? Ja idem az za 2 tyzdne na poradnu, tak som rada, ze som neni jedina 😀

zuzka11
13. júl 2009

Lea, dneska jdu na kontrolu, jak pribira, tak ti napisu 😀 Dneska jsem hupsla cvicne na vahu - normalne to nechaval vzdycky v den poradny, dneska to bylo "mimo hru" a bylo o 400g min 😕

lea132
13. júl 2009

zuzka ok, budem cakat 😀 Ja sa uz aj bojim vazit, ze som zase schudla, tiez to nechavam vzdy na poradnu, len vcera som nevydrzala a uz stresujem 😝

zuzka11
13. júl 2009

leo - hlasim navrat z kontroly, maly pribral - vazi ve 30+1 krasnych 1430g, v terminu by mel mit 3100g, vse OK, tak se taky neboj 😉

lea132
14. júl 2009

zuzi tak to som rada 😀

alexandrah
14. júl 2009

ahojte, ja som nestastna, som v 20tt, a mam hore 4 kila, sice teraz vazim "iba" 50 kg pri 160 cm, ale aj tak som za posledne 3 tyzdne pribrala 2 kila, neni mi vobec zle ani nic, jem malo, ale som na rizikovom, takze sa moc nemozem hybat, ked to takto pojde dalej, ktovie kde skoncim ... ☹

klauduska
15. júl 2009

alexandra...vobec sa tymto netrap...ja som v 22tt a mam tiez 4 kila,ale tak mam omnoho vyssiu vahu ako ty.... 😉
Dolezite je,ze Tvoj drobcek je ok,rastie a bude zdravucky...Tie nadbytocne kilecka potom zhodime.... 😉 Najma take chudulinke ako ty s tym nemaju problem a velmi rychlo sa dostanu do svojej povodnej vahy.... 😉

miroslava89
15. júl 2009

mne sa zdalo dlho dlho ze nepriberam a zrazu vykuklo dost vacsie brusko- som zvedava kolko sompribrala.. doma nemame vahu tak sa to dozviem az v piatok- tipujem take 2-3kila minimalne 😵

tehula
15. júl 2009

aLEXANDRAh> neboj sa, ja som tiez najviac priberala okolo 22tt, potom v 30tt sa to zastavilo a do konca tehu som pribrala uz len minimalne, hoci dieta naberalo najviac. Celkovo som pribrala 12kg, tyzden po porode to bolo dole, ostali len 2kg v prsiach a mlieku. a tiez som taka tvoja vahovka 168cm a 52kg (teraz 54kg)

klauduska
15. júl 2009

miri....ani mne vaha nesla hore ani brusko a v takom 17-18tt mi zacala aj vaha rast a aj brusko riadne vykuklo... 😉

zuzka11
15. júl 2009

Ja se pridavam k utese, ze zacatku jsem pribirala dost a ted, jak jsem psala lee, uz 6 tydnu jsem porad na tom samem, takze 4kg kolem 20tt jsem mela taky!

reni7
15. júl 2009

ahoj 🙂
moje původní váha 62kg rodit sem šlla 78kg tudíž 16nahoře v porodnici sem nechala 8 kilo a teď sem zhubla další 3 kila mám 68kilo

malá má 10dní a zůstává mi nahoře 6 kilo 😉 holky to de fakt samo,sem sama překvapená že to de tak bleskově dolů 🙂

miroslava89
15. júl 2009

klauduska mne brusko vykuklo ale s vahou neviem ako som na tom.. to dodam v piatok🙂

alexandrah
15. júl 2009

ahojte baby, diky za utechu, dneska u mna bola kamoska, co je taka vaha/vyska ako ja, a vravela mi, ze pribrala 13 kil, lekar mi dnes vravl, ze to mam malo ... ze mam pribrat este minimalne 10 kil, ze teraz som akoby na nule, nech to babo ma z coho vyzivu, ze 50 kg je malo ... no trochu ma ukludnil. ale aj tak som hrozne stastna, lebo som sa dnes na morfo dozvedela, ze cakame chlapceka, takze koli nemu vydrzim vsetko!!!!!!!!!!

miroslava89
16. júl 2009

alexandra kazda tehulka priberie tolko kolko priberie u kazdej je to individualne🙂 si v 200tt mozno sa to priberanie este len rozbehne..a este gratulujem z chlapcekovi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre