Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

petka_s
10. aug 2008

no to si myslim ze bude treba krotit,ale podla reakcii co tu citam,tak niesme az tak na tom zatial zle..🙂

meleri
10. aug 2008

jo..je to už polovina těhotenství za náma...
mě hlavně chutná sladké a ovoce....maso mi moc nejede, ani slané věci, ale mám chut na čokoládu a broskve pořád, a ze slaného akorát na chlupaté knedlíky a halušky...🙂

ale prý se nejvíc přibere ten 8 a9 měsíc.. ☹

levik82
11. aug 2008

Ahojte,
meleri, tak to bude asi dievcatko ked mas chut na sladke, ci??? 😉 Ja som v prvom trimestri bola mäsova a kysle ryby, pricom ja inak mäso nemusim vobec. Potom sa to upravilo a som zase pri starej strave, ale ten prvy trimester bol vazne chutovo zvlastny na mna. A bude to chlapcek 😵
Inak som zatial na +7kg. Dufam ze nie viac od kedy som sa naposledy vazila 🙄 A vy s Petkou ste podla mna na tom dobre. Ja ked som na istej vahe tak sa na nej viem drzat aj par tyzdnov, len potom to stale tak rychlo skoci hore aj o kilo-dve. Tak som zvedava kde skoncime.

miskai
11. aug 2008

ahojte babky, ak sa môžem pridať k vašej diskusii, tak ja som potom asi divná, som v 18 tt a ešte som nepribrala ani deko a toje aj 7x denne. vôbec nemám žiadne chute a keby mi brušo nerástlo tak ani neviem, že som tehu.

buffinko
11. aug 2008

chcem potesit zeny, ktore rychlo a vela priberaju : do dnesnehop dna +19kg 🤐 netrapte sa, nie ste samy. a to som navyse do konca 5-teho mesiaca nonstop vracala, ani teraz mi nie je dobre a vraciam tak 1-2x za den. malo je takych dni, ked na pokec s wc misou nemusim. jem dost vela sladkeho, to mi pomaha teraz na nevolnosti a musim mat stale plny zaludok. takze holt, pre mna je toto tehotenstvo uplna hruza a tesim sa na porod. avsak klop-klop ine problemy nemame, takze som vdacna aj za to 🙂 i ked pohlad na valiaceho sa hrocha nie je velmi prijemny 😅

miskai
11. aug 2008

tak to ti teda nezávidím biffiinko, to asi budem rada, že zatial nepriberám, ale všetci mi vravia, že zatial má z čoho miminko naberať, ked som zostala tehu tak som mala 70kg a tir si držím stále, takže asi všetko čo zjem tak si zoberie mimčo a ja som potom stále hladná 🙂

buffinko
11. aug 2008

miskai, len bud rada, babo si zoberie, co potrebuje od teba, nemusis sa ovbavat. ja som mala v 20tt +4kg. cize este relativne to bolo ok, no ale potom .. ja zadrziavam dost vody(moj rekord za 3 tyzdne + 7kg), tak dufam, ze nejaka cast po porode pojde rychlo prec. a zbytok bude teda drina. ak sa este niekedy odhodlam na dalsie tehu, dufam, ze to bude ovela pohodovejsie, druhy raz by som toto iste nezvladla...

miskai
11. aug 2008

buffinko, len sa chcem spýtať, že kde konkrétne bývaš, všimla som si že si z okr. galanta, ja som tiež

buffinko
11. aug 2008

vidis, to som si nevsimla 😅 byvam priamo v GA.

miskai
11. aug 2008

to nebývaš ani daleko som zo sládkovičova, ku ktorému lekároví chodíš?

buffinko
11. aug 2008

miskai - mas IP 😉

meleri
11. aug 2008

Miskai,

tak to mas fajn...mi chute zacly prave kolem toho 17 tydne... 🙂

Levik,
uz vice lidi mi reklo ze cekam holcicku, no ja bych radsi kluka, no ale uvidime! Zas pro kluka nemuzem vybrat jmeno pro holku jo tak to asi bude holka... 🙂

ja doufam ze uz fakt moc nepriberu, pac to pak shazovat to asi nebude zadna sranda... 🙂

petka_s
11. aug 2008

ahojte baby,
tak ja som si do teraz dobre pospinkala od vcera 😅 ,a vy uz v plnej diskusii 🙂 ja si neviem ani tipnut co podla mojich chuti by sa mohlo narodit,ale uz coskoro sa to dufam dozviem... a ked mam chut velmi na kysle,tak co myslite co to bude??

levik82
11. aug 2008

Chlapec petka 🙂 Ja som sice z kysleho iba ryby, ale zase vobec nic sladke som nemusela. A vlastne doteraz iba ak zmrzlinu, tu by som dokazala aj denne, ale holt, v ramci krotenia sa...
A inak ked sme pri pohlaviach, mna kazdy kto vidi hned povie ze "chlapec, ze?". Mam totiz brusko uplne dopredu a na bokoch nic. Takze taky krasne vytrcajuci pupcok v pravom slova zmysle 😉

petka_s
11. aug 2008

no to som teda zvedava aj jedna nasa znama povedala ze chlapcek,tak uvidime co nam potvrdi D..a meno uz viete??my ked sme chceli rozmyslat tak sme na vela neprisli...

nikoleta164
11. aug 2008

ahojte, ja cakam chlapceka a v prvom trimestri som mala chut na velmi nezdrave jedla, plnena kapusta, zemiakovy salat s majonezou, vnutornosti. lekarka povedala, vsetko s mierou. v druhom a tretom to bolo vela ovocia, najma banany a milovala som parky. som v 37tt a mam dietu kvoli tlaku. tak som to dopracovala a prehnala 🙂 .ale viem, ze az v 3trimestri som mala chut na mlieko , jogurty a syry.Pribrala som z povodnej vahy pred tehu 49kg na terajsich 61kg, myslim, ze slusne. Hmotnost na vahe nastala az okolo 7mesiaca.

petka_s
11. aug 2008

no ja velmi nesledujem ci jem nezdrave jedla..skor jem to co ma napadne,ale je tam aj vela ovocia a zeleniny.v prvom trimestry som nemala chut na banany a jablka,ked som si na tieto ovocia spomenula,...no hroza,teraz je to uz lepsie,ale hlavne tie kysle jedla,dam si ocot aj do paradajkovej polievky :D

levik82
11. aug 2008

No ja som na tom podobne ako nikoleta. Prvy trimester take ako knedlo vepro zelo 😀 ale teraz nastastie spät to moje zdrave jedlo. Ale v prvom som normalne vecer musel amat nieco tuhe a tazsie ako napr. iba musli, inak by byvalo zle.
A meno petka? No rozhodujeme sa uz iba medzi dvoma vlastne. Bude to bud Maxik alebo Jakubko 🙂 Pre dievca sme mali Lauru.

janka_pn
11. aug 2008

miskai, aj som zo sladkovicova. teda vlastne zatial len ciastocne, ale po porode na fix 🙂

andela1
11. aug 2008

takze ako vidim zbiera sa tu okres galanta 😉 aj ja som z okresu galanta.
janka_pn kam chodis ku gyndosovi?

dominika..
12. aug 2008

auojte.....
ja som prave vcera zistila ze som tehu...predtym som si to len myslela.. 😀 vcera som si robila prvy test..
chcem sa ale spytat - stalo sa aj vam hned takto na zaciatku, ze ste mali viditelne vacsie brusko? bo ja to pozorujem uz par dni...neviem ci to ma s tehu suvis... ale zrejme ano, tym ze sa zvacsuje maternica..
a inak dufam ze bude vsetko v poriadku (bo uz mam za sebou jeden potrat spontanny v decembri minuleho roku... )

levik82
12. aug 2008

Tak vitaj medzi nami tehulkami dominika 😉 Ja som vytrcajuce brusko na zaciatku osobne nemala. Mne ho zacalo byt vidno asi niekedy v 17-18 tt. Aj to najprv hlavne poobede a vecer 🙂

dominika..
12. aug 2008

levik, dakujem 🙂
no mne presne tak isto najma poobede a vecer vytrca, ked sa trosku viac najem, ale uz to vidno aj rano... neviem booooze, snad to nebudu dvojicky 😀 ale nie srandujem...
ja som u lekara este nebola, asi vydrzim do konca buduceho tyzdna a v piatok potom si spravim volno. dufam ze bude vsetko v poriadku a ze tam toho drobca bude vidiet.....
kedy si ty sla prvykrat lekarovi s tym ze si tehu? a kedy je to vlastne na ultr.vidno? hned na zaciatku asi nie, ze?

petka_s
12. aug 2008

dominika..-mne meskali asi 4 dni kramy,tak som si urobila test,a hned na druhy den som sla k doki,videli sme tam taku malilinku fazulku 🙂 a povedala ze som v tom uz menej ako 4 tyzdne 🙂

dominika..
12. aug 2008

🙂 no super Petka, drzim vam palceky...
ja pojdem tiez lekaroviale v praci mi daju volno az buduci piatok zrejme, tak to necham napotom...
nechcem tam ist moc skoro, bo minule som tak bola ze hned a nevideli tam stale nic... nakoniec som o to prisla.. tak sa obavam... a radsej sa neponahlam....

petka_s
12. aug 2008

dominika.. aj vam drzime 🙂 aby to dobre dopadlo.mas pravdu,pomaly dalej zajdes,tak sa drzkajte 🙂

dominika..
12. aug 2008

dakujeme Petka 🙂

banikovci1
12. aug 2008

ja som si zase myslela, že hneď ako otehotniem, tak pekne priberiem ... pri mojej mušej váhe 42 kg, som tak taaajne dúfala, že pekne mi bude chutiť papkať a tak .... no a nakoniec prišli tie hnusné nevoľnosti a tak som ešte schudla na 40 ale už sa mi podarilo pribrať 1 kg, taká som happy ... ale aj tak .... inak som asi v 7 týždni, dievčatá neviete mi poradiť kedy začne to priberanie .... už chceeeeem ..... nechcem tie hnusné infúzie .... 😉

levik82
12. aug 2008

Dominika u mna to bolo zlozitejsie, kedze nam sa nedarilo a bola som u lekara ako na klavir skoro stale v tom case. Ked mi povedal ze som tehotna bola som vlastne na kontrole a po vysledky, ale tehu testy som si urobila uz 4 dni predtym doma a boli pozotivne. U doktora to bolo potom nejaky 5 tyzden asi. Uz sa ani presne nepamätam. Ten cas tak letiiiiii. Vtedy bolo vidno akurat taku gulicku, nic viac. Skusene oko ale asi rozpozna 😉 Tak drzim palce nech vam to tentokrat vijde.
Banikovci, u mna to priberanie ako som pisala uz hore zacalo niekedy v 17-18 tt aspon co sa tyka bruska. Na vahe to slo hore o take 1,5 kila uz skor, od nejakeho 12 tt asi. Ale ja som nezvracala...

anickavoj
12. aug 2008

Ahoj holky, jsem v 17 tt, ze začátku jsem zhubla 2 kg, nic mi nechutnalo, ani moje oblíbené melouny. Ty nemůžu doteď. Prý se mi zase vrátí chuť k jídlu, ale zatím nic. Zpět už mám 1,5 kg. Bříško zatím takové mini, kdo ví, že jsem těhotná, tak to pozná, ale jinak si připadám spíš přejezená - co se týče velikosti bříška. Oblečení zatím nosím normální. Někdy si říkám, jestli je to normální, když některé holky mají už v 10 tt bříško viditelné a já doteď nic moc. Ale asi je to v pořádku, někomu naskočí bříško rychle, někdo má jen takové maličké. U každého je to jinak, takže bych to asi raději moc nesrovnávala.
Baníkovici1 - důležité je jíst třeba i míň, ale pravidelně. Snažit se to hlídat - každé 2 hoďky něco. Třeba jen jablko, krajíček chleba, jogurt... I když chuť zrovna není, ale ovoce mimčo určitě snese. Já mám většinou chuť na kyselé - ostružiny, zelený jablíčka, rybíz. Ale kyselý okurky ne. Brrrr 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre