Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

dididi30
17. mar 2008

dani pohoda ja som o 2 mesiace menej a mam tolko co ty naviac....ale je to zatim len v brusku 😉 inak som taka ista, tricka oleciem aj eska....dani ja som pred dvoma dnami mala tiez taku bolest tak v noci asi hodinku ako na mendzes, dnes mam kontrolu tak sa budem pytat, lebo ja som este len v 28tt 😒

danka86
17. mar 2008

no, len sa pytaj a das mi vediet.. mozes mi aj IP keby som tu nebola 😉 Ja mavam aj tlaky v podbrusku, ked sme napr v meste a kusok prejdem.. a to mi doktor povedal, ze mi tlaci mala hlavickou na panvove dno..
A s tou vahou, viem ze to nie je +20kg, ale ja som stale nic, nic nepriberala, potom tie 3kg za mesiac, to uz bol sok a teraz 2kg za tt?? Skoro som odpadla, fakt.. A len toho sa bojim, ze ked tak rychlo naberam, aby sa mi brusko nepotrhalo.. Asi zacnem cvicit a zdravsie jest, lebo je pravda, ze ja sa musim najest aj pred spanim, lebo by som nezaspala a este len oci rano otvorim, moja prva veta, ze chcem jest 🙂

dididi30
17. mar 2008

dani , no ja mam to iste. ked som v meste konec, to mam tvrdnutei bruska, moje je uz hlavickou dole tiez...ale v robote upratujem a vobec nema ziadne tlaky nechapem a ked idem do mesta alebo po malu do skoly tak hruza...teraz budes rychlo naberat, to je tym,ze si uz v takom tt a bud rada aspon babo bude pekne vystrojene...inak krcok mas ok??

danka86
17. mar 2008

krcok mam v poriadku, aspon doktor nic nehovoril.. ale na sone mi vravel, ze je o tyzden vacsia.. cize ked vo stvrtok zacinam 35tt, to ako keby som zacinala 36tt.. ja som zacala priberat na zaciatku 6mes, dovtedy ani deko.. ale ked som bola naposledy v poradni, vazila som +6kg a pochvalil ma doktor za dobre priberanie.. no ked tam pojdem o 10dni, tka neviem🙂

lienockaa
17. mar 2008

danka, nestresuj sa, fakt sa to zastaví..ešte 2 týždne vydrž a bude váha stáť, neboj sa..aj ja som tŕpla, že kam až to pôjde..a to pritom som sa zastavila v 36tt na +11kg a stále to tak je..a už som šťastlivo pred pôrodom..😉

aj bolesti ako na MS môžeš mať, ony Ti už viac-menej ostanú až do pôrodu, je to ktorý deň ako..pokiaľ je krčok v poriadku, tak sa nemáš čoho obávať..

dididi30
17. mar 2008

dani ja som anglicku a tu ma tiez za vahu chvalia, lebo tu preberaju nehorazne...az na to ze mam ten tlak to nevedia pochopit ako to je mozne ked som taka chudenka a nepriberam tak moc...jasne este vidrz 2 tyzdne a si za vodou, setri sa, ale zas ak sa bude pytat uz asi bude jeho cas, tak drzim palceky 😉

danka86
17. mar 2008

lienockaa, ty mas 27.3. termin porodu a ja termin poradne, tak som zvedava, co mi povie.. ale ja by som sa aj tesila na malu, ale nech tam este aspon tie 2tt vydrzi 🙂 uz by to hadam bolo v poriadku, keby sa aj narodila, nie?? 😔

huncut
17. mar 2008

dididi máš vysoký tlak...
ja mám zasa nízky, ale to mávam stále, aj pred tehu.... stále nejakých 90/60...aj kávičku pijem a nič niekedy sa mi až hlava točí.....
no ale našťastie nemám vysoký ten je v tehu problémový

danka86
17. mar 2008

a ty co huncut, stale nic? Malej sa nejak nechce 🙂

dididi30
17. mar 2008

huncut ja som malavala nizky aj pri malej a od kedy som v anglicku tak sa mi zvysilm neviem preco 😨 sak ja by som kavu nemala, ale prave ked si dam, tak tlak je ok, to je zahada..no ved to ,keby ze som na sk tak davno lezim v nemocke, tu je vsetko ok ani tabletky neberiem....ale pride ma o chvilu lekarka kuknut a budem si daco pytat, sak ani dychat nemozem a to som este ani nie v 30tt hozne, pri malej som mala take krasne tehu..... 😨 ☹ a
a ty sa ako drzis?? vydis, teraz by sa ti ten moj tlak zisiel aspon by si to mala za sebou 😉 ale nie zartujem, nech si tam len je a ty oddychuj, lebo potom nebudes mat cas na nic

huncut
17. mar 2008

no vidíš to... teraz v tredu mám posledný termín, podľa ultrazvuku mi ho dali, tak uvidíme či sa dovtedy niečo udeje...mala som trošku bolesti ako pri menzese dnes ráno... ináč nič.... tak možno sa to už blíži, bodaj by 😵

lienockaa
17. mar 2008

danka, neponáhľaj sa..nechaj malú dozrieť ešte aspoň do 38tt..😉

danka86
17. mar 2008

no ved ja by som rada a verim, ze tam dovtedy aj pobudne 🙂 neverim, ze by som porodila skor..

dididi30
17. mar 2008

ahote babule....co uz idete rodit?? 😀

capy
18. mar 2008

aj by sme uz chceli ☹ ale akosi drobcom sa nechce

miskakiska
18. mar 2008

Ahojte.No ja keby som si dala v praci kavicku ako ty huncut tak by ma pohnali mi tak nadali ze ci chcem zabit svoje babo.Nukali mi akusi obilninovu ze tu mozem lenze ja mam tiez skor nizky ako vysoky tlak takze jedna ma nezabije a to aj tak nepijem kazdy den niekedy mi chuti niekedy vobec.Akurat len obycku nepijem len nesku aj dnes som mala s maminou a ta je zdravotacka a hned sa ma opytala ze ci si dame spolu kavu.Tak preco sa obmedzovat ked nieje dovod aj doky mi to povedal 🙂 Pekny den

miriamka
18. mar 2008

Miska...ja pijem kafco tak kazdy druhy den,a v pohode 😉

dididi30
18. mar 2008

miska aj ja si dam raz zacas...ale som pocula ,ze u tehotnej zene zostava kofein aj 100 hodin, sranda 🙂 no a zena, ktora caka chlapceka nema vypit denne viac ako 3 sakly kavy, lebo vraj mu nepadnu gulky do misku , ci co...ale sak tolko zas niktora tehu nevypije nie? 😀

lienockaa
18. mar 2008

baby, aj ja pijem nescu s mliekom..a v pohode..😉 teraz mi chutí skoro každý deň..🙂 včera ma pochválili za moju váhu, že úplne optimálne pribratá som..a to teraz pred koncom mám úplne žravé stavy, lebo mi kleslo bruško a prestala ma páliť záha..aj doktorovi som sa pochválila, že mi strašne chutí.. 😀 😀 myslím, že si chystám zásoby na pôrod..tam je treba veľa energie.. 😉

lienockaa
18. mar 2008

didi- juj, až som sa zľakla, že by mu guľky nezostúpili.. 😀 ale vypijem maximálne jednu na deň..takže pohoda.. 😎

dididi30
18. mar 2008

linocka......jasne......uz sa pripravujes, energiu treba a pred porodom sa budes citit vyborne, len pocas porodu je to horsia ale to uz je dobra sprava,lebo to budes mat coskoro za sebou a uvidis drobceka.....dzrim palceky 😉

lienockaa
18. mar 2008

didi- ďakujem..🙂

dididi30
18. mar 2008

linocka cosi to je len bubu, niektore fajcia a droguju a je to ok..ty si zdrava a v poho takze vajicka budu tam kde maju byt... 😀 to su len take studie...pohodka... 😉

danka86
18. mar 2008

no s tou kavou, ste mi spravili chutky a tusim si hned idem dat 🙂

lienockaa
18. mar 2008

však dúfam, že budú..keď je po svojom ockovi, tak by mali byť na svojom mieste..😉 😀

dididi30
18. mar 2008

liie nocka...ej veru aj ja som sa smiala,ze ked tie vajicka na sone niekolko krat zvacsila,ze ma vacsie ako tatino 😀

majkafer
18. mar 2008

Ahojte! Ja som veru kávu najprv nechcela, každý vravel, že mu v tehu nechutí a že im bývalo zle, ale ako uolynul 12 týždeň a šla som kuknúť kamošku, tak som si dala presko a teraz pijem kávičku skoro každý deň1 a tak miá chutí ako nikdy. nie nesku, ale obyčku slabšiu s mliekom, niekedy mám pocit, že až mi sliny tečú keď si pomyslím, že káva 🙂

huncut
18. mar 2008

Ahojky...ja tiež pijem kávičku každý deň...najprv som si kúpila len tú obilninovú 😠 no nič moc..ale majú aj zrnkovú bez kofeínu tak tú si dávam každý deň, prípadne niekedy aj nescu podľa toho akú mám chuť...a na ten tlak si niekedy doprajem aj kofeinovú...

danka86
18. mar 2008

huncut, no ako sa citis..? Nejake zvlastne pocity? Nieco ine sa deje?

huncut
18. mar 2008

cítim sa fajn..len bruško mi trošku už zavadzia... a malinká dolu tlačí a dosť sa hýbe ..ale ináč v pohode....
som zvedavá kedy to konečne príde.... lebo som netrpezlivá....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre