Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

andela1
31. júl 2008

blovitc pozrela som si tvoj album,naozaj mas malinke brusko.teraz mi tak trosku aj odlahlo.no akotak citam mam pocit ze naozaj nema cenu depkosit kvoli vahe ci kvoli velkosti bruska,hlavne nech tobabo je zdrave.
funy sa tu pyta na pohyby.nechcem si nejako namyslat,ale sem tak sa tak prihovorim nech mi da kopanec aby som vedela ze sa ma fajn.niekedy mampocit ako keby som citila nejake to steklenie,ale potom si poviem ze to boli urcite moje creva.neviem naozaj posudit.ale aj ked som necitila pohyby,pomaly by som ich uz mala pocitovat vsak som v 18tt.idem trosku na vzduch muz ma vola .pa pekny vecer

muriel293
1. aug 2008

ahojte,tak ja som nadšená,nemám plus ani deko hehe a drobček má 35mm joooj aký je zlatý,tuším som sa zamilovala konečne do neho keď som ho videla pekne má prekrížené nožinky joooj moje zlaté! 😀 😀 😀 a inak nechápem prečo mi tu svieti stále o týždeń viac než je skutočnosť! 😠 lebo som v desiatom týždni!!!

dvojka
1. aug 2008

holky--já už jsem sem jednou psala.
Do 13tt jsem zhubla 8 kilo a nyní jsem 19tt a 7 mám zpět,takže za chvíli budu na svojí původní váze.
A doktorka po mě chce at se pořád spravuji 😕 😅 .Jen aby až budu třeba tak 28tt a budu mít 15kilo nahoře,tak mi pak nezačla nadávat 😀

levik82
1. aug 2008

Muriel, nemoze to byt s tym cislom tyzdna preto lebo si nejaky 11 plus 4 a tak? Lebo to sa uz berie ako 12. tt 🙂
Ja som zatial nejak viac nepribrala od posledneho vazenia. Stale plus nejakych 7 kil. Tak uvidime ako to bude pokracovat. Ale baby, tie horucavy su desneeeeeee! Hlavne vecer mi je stale tak teplo a lepkavo a nemotorne 😒

vejinka
1. aug 2008

no tak my sme z 59 schudli na 53 a teraz mame 66kil. za posledne tri tyzdne som pribrala 4 kila..takze dost

andy21
2. aug 2008

Ahojte, tak já konec 22.tt a +2kg, ale bříško mám pěkný, tak si myslím, že malé nic nechybí a vezme si, co potřebuje 🙂

muriel293
2. aug 2008

levik82
no tak mi to už vysvetlovali viacerí takže je to možné a vždy som vlastne o týždeń dopredu tuná,takže teraz som na tom tak ako si napísala 11 plus. No ty už máš teraz asi riadny pupčok takže ti to naozaj v tomto teple nezávidím,ja som spokojná že sa nemusím mrožiť teraz v takom teple ale zas netuším čo budem nosiť v zime!!!!

levik82
2. aug 2008

Muriel no to mas pravdu ze mam riadny pupcok 😀 Dnes som bola v meste a prisla som domov totalne znicena. Tie horucavy su vazne tazko znesitelne 😒 Iba sa vsade vleciem a trva mi 2x dlhsie sa niekam dostat. A najhorsie je ze neviem este nejak odhadnut svoje sily 😕 Ale som zase rada ze nemusim kupovat nove zimne bundy 😉 Teraz tiez nemam ziadne kabatiky ktore by som este zapla 😀 Iba same tielka a tricka. Dufam ze v oktobri este take extra velke zimy teda nebudu...

zunka
2. aug 2008

Ja som cca 18tt a pribrala som 3kg

novinka
2. aug 2008

ahojte, ja mam 22+3 a od povodnej vahy som pribrala 7 kg. mam rovnake brusko ako kamoska co ma 2 tyzdne pred terminom 😀

kakusa
3. aug 2008

Ajojte, takze pod rannom vazeni mame plus 7 kil..joj a uz mam v tomto teple toho akurat tak dost🙂

bzucinka
4. aug 2008

Ahojte, ja mam +7 kg ... v 32tt, citim sa tak akurat ( pozn. 🙂 : som drobcek) 😀

boom
4. aug 2008

Ahojte, som v 37 týždni a pribrala som 12 kíl. Doteraz to bolo lepšie,išlo to pomaly-čo mesiac to kilo, ale cca mesiac dozadu to skočilo o trošku viac než kilečko.Zistila som však, že je to zadržiavanie vody,pretože mi začali byť malé prstene a s porovnaním toho čo vypijem som na wc málo. Myslím si, že ideál je pribrať tak do 15 kíl. Ale hlavne si to máme predsa užívať, tak prečo si lámať hlavu. Mimčo má mať kľudnú maminu, tak sa netreba stresovať kvoli kilám. 😉

misic
4. aug 2008

ahojte vsetky tehulky, som sa tu objavila dnes po 1.krat
s tym priberanim je to fakt uplne individualne, som v 8.mesiaci a mate pravdu, sa mi zda, ze teraz tie cisla zacali naskakovat akosi rychlejsie
som v 35tt a pribrala som 11,5 kg a ide to teraz dost hore aj obcas trochu viac ako 0,5kg za tyz ale ako pisete netreba sa stresovat, lebo babo ma byt v pohodicke a spokojne, ved ak ma na daco chut my ako matky sa kvoli nim "obetujeme" 😀

funy
4. aug 2008

ahojte,
ja som na vahe stale nic nepribrala. tak som zvedava ked pojdem do poradne 28.08. ci dovtedy priberiem. dnes som opat dva krat vracala. to bude asi tym. inak jem strasne vela sladkeho, to mi najviac chuti. zeleninu vobec nemozem. z ovocia momentalne len broskyne a obcas aj melon.

apfele
5. aug 2008

Jsem ve 35.tt a doposud jsem přibrala 8 kilo(původní váha 52) , nyní přibírám více cca 0,5kg týdně, možná je to i tím teplem a taky asi více zadržuju vodu.

hlavinka
6. aug 2008

Ty jo, to vam zavidim, ja jsem od zacatku tehu pribrala 8 kilo! Rikam si, na cem skoncim. Hlavne to mam na zadku a stehnech 😖 A pritom jim jako pred tehu - sice casto, ale male porce a snazim se i zdraveji. Nastesti nemam chute na sladke ani na bramburky ci na takove echt nezdrave veci, a presto mam uz 8 kg nahore. No, dnad to po porodu shodim a hlavne doufam, ze nenaberu vic jak 15 kg celkem, protoze uz ted mi je zase i tehu obleceni pres zadek male......Ale co, at si mala vezme, co potrebuje (tajne ji kazdy den rikam, ze ma ochutnat speky na zadku, ale asi je po mne a sadlo nema rada 😀 )

helcah
6. aug 2008

Tak koukám že jsem pěkný exemplář. Já mám v 29tt nahoře 16kg. A to jsem byla optimistická, že si to ohlídám, abych za celou dobu přibrala max. 15 kg. Dokonce jsem jednou za tři týdny přibrala 5 kg a to jsem byla zrovna aktivní a cpala se pořád zeleninou protože byla vedra. Takže ať dělám co dělám nijak to nejde zastavit. No tak doufám, že to potom půjde dolu, občas jsem z toho už pěkně nešťastná. I když je fakt, že okolí mi tolik kil navíc neodhaduje, dokonce mi říká, že na 7. měsíc jsem hubená, no jde mi to tak nějak do břicha, ale mám pocit, že už se sotva valim. Těhu oblečení jsem si kupovala už ve 3.měsíci, protože mi břicho rostlo od 6tt a zatím se do něj vejdu, i když myslím, že budu muset ke konci jedny kalhoty přikoupit.

jaja257
6. aug 2008

Tak ja som sa dlho drzala na 3kg navyse, avsak za posledne 2, 5 tyzdna som pribrala 3 kg a uz je to spolu zasa viac. Mam to vsetko na zadku a stehnach. Ja na rozdiel od Vas mavam chute a manzel ma v obchode napomina aby som nakupovala ja a nie mimi 😀 este chvilu a asi ma na nakup ani nezoberie 😀 Inac tiez dufam, ze nenaberiem viac ako 15 kg, pretoze pred tehu som pribrala 4kg, ktore som chcela cez leto schudnut, takze budem mat po porode co robit..... ☹ ☹ ☹

kakusa
6. aug 2008

Ajoj no s tym priberanim do zadku a stehien mam aj ja problem..jedny tehu texasky uz ma teda dost rapidsne tlacia...objednala som si pre istotu suknu 😀 tam je to tym stehnam jedno 😀 viete,c o pokial naozaj nepriberate niak strasne vela kaslat na vahu...pri malom som preibrala 12 kil a to som sa nevazila a nekontrolovala a teraz sa vazim a snazim kontrolovat,ale aj tak asi priberiem viacej a to som ostala tehu an vahe pri ktorej som maleho rodila....no co uz ...hlavne nech je bambulka uuuplne ok🙂

smardik
6. aug 2008

jaja257 u nás taky nakupuje mimi 🙂, momentálně u něj vedou švestky ale ty právě došly tak má smůlu mě se totiž nechce nikam jít

já taky přibírám do zadku a stehen, ale můj mi včera řekl že mi to tak sluší víc než před těhu tak doufám že to tak zůstane i po porodu a nevrátím se na svou původní váhu 😒. Jinak ve 26týdnu jsem měla navíc 9kg a od té doby nevím doma váhu nemám

hlavinka
6. aug 2008

helcah: taky jsem mela tehu kalhoty od 3. mesice, zrovna bylo sice leto, ale to chladnejsi obdobi a nemela jsem co na sebe. Jenze ted je mi to uz taky mensi (pres zadek), tak uvidim... Holt si to mimco umi zaridit, myslim, ze nema cenu se ale nejak hlidat (drzet dietu), proste jist normalne a mimi si vezme, co je treba.

hlavinka
6. aug 2008

Ale je pravda, ze kdyz se podivam do zrcadla, tak to neni tak videt, protoze memu telu vevodi pupek 🙂 , cili neni pas a opticky se boky nezdaji tak velky. Ale kdyz si sednu, to se to pekne rozkydne:o)))))... 😉 Jo, holky a smi se pouzivat nejaky pripravky na celulitidu? Kdbyby clovek byl buclina, ale jeste je otekla a dolic 😀 kata. Jasne, nenosim nejake minisukne, ale prece jen, aby aspon kolena vypadala pekne 😀

helcah
6. aug 2008

Hlavinka já myslim, že přípravky na celulitidu, který jsou běžně v dostání k drogeriích se používat můžou. Je to podobný jako krém na strie. Já se taky mažu pravidelně. Protože nejen že člověk se stává tak nějak objemnější, ale ještě do toho ta celulitida a strie. Ach jo.

katkarina
6. aug 2008

Myslim, ze stym priberanim(pokial niekto neje enormne vela alebo malo) je to vo vacsej miere asi tak ako si to telo vyzaduje, tolko priberie. Ja som zatial od zaciatku pribrala 6 kil a to som uz v 31tyzdni.

hlavinka
6. aug 2008

Ok, tak to jsem rada, budu se mazat i nadale....Jen pozor na znacky Yves Rocher. Vsude maji upozorneni, ze to neni vhodne v tehu - jak na celuli., tak v gelu na unavene nohy. Coz mi prijde divny, nebot gely na unavene nohy obsahuji plus minus to same...

helcah
6. aug 2008

No buď jsou takový obyčejný krémy na celulitidu okolo 200Kč a to člověk ani necítí, že se tím natřel (taky to nemá nějaký závratný účinek že) nebo pak jsou krémy třeba za 1200 a to už bych nezkoušela, protože sice mají výsledek podstatně lepší ale pálí z nich celý tělo a je to takový drastičtější. Tak si to myslím, ale nevim jistě.

majandra
7. aug 2008

ja pouzivam olej Weleda, sice stal 419 Sk, ale je vyborny, dobre sa vpija do pokozky, som s nim uplne spokojna, nic ma z neho nepali, sice ma taku specificku vonu, ale tu citim len chvilu, ta vona casom vyprcha. 😉 a k tomu priberaniu, ja som zatial pribrala 5kg. Tak uvidim ako to pojde dalej, len mi zacalo velmi chutit jest. 😅

sivula
7. aug 2008

Ja doverujem olivovemu oleju. Niekde som to vycitala. Zatial strie ziadne, tak snad to vydrzi, lebo este to len pride posledny mesiac - najvacsi zaber pre pokozku. A s priberanim si nerobim tazku hlavu - ved to pojde zase dole, nie? Len mam hornu hranicu, ktoru dufam neprekrocim. Uz teraz si pripadam ako tulen 😀 .

hlavinka
7. aug 2008

Ja pouzivam ted L'oreal, nejaky zeleny, ale presne nevim, jak se jmenuje. Docela fain, jen mne stve, ze ted jak se clovek poti v lete, natre se a hnedka je to odroleny mimo telo. Ale to delaji vsechny, i Nivea. Uplne super ale je elasti q na strie na pupicek, dobre se vstrebava a hlavne neni parfemovany. Kdyby tak udelali stejny na tu celulitidu, bylo by to super.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre