Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

emyska
28. aug 2007

Ahoj, ja jsem v 38 tydnu a pribrala jsem taky 12,5 kg. Jsem spokojena. Posledni 3 tydny se mi vaha uz nemeni a pry to tak posledni mesic tehotenstvi byva.... snad jo. 🙂

janca
28. aug 2007

caute, ja som v 34 tt a pribrala som necelych 7 kg, nijako extra som sa neobmedzovala len som uplne prestala jest vsetko vyprazane a udene, napriek tomu mi teraz doki povedala, ze mam vylucit este vsetky maskrtky a sladke ovocie a toho sa asi nedokazem vzdat, tak uvidim kolko este priberiem 😀

nanika
30. aug 2007

Janca, preco ti dr. kazala sa obmedzovat, ked si pribrala uplne uzasne malicko?! Nechapem...

megie
30. aug 2007

nani, ani ja som bohviečo nepribrala a tiež nesmiem sladké a sladké ovocie, lebo mám tehu cukrovku. A robí mi to dosť problém, lebo som sa doteraz "len" sladkým napchávala... ☹ A pribrala som cca 5-6kg, ešte neviem presne, nedá sa vážiť na viacerých váhach, každá váži inak. V podnelok mám poradnu, tak uvidím. POtom dám vedieť.. 😉

nanika
30. aug 2007

Ja mam glukozovy test 21.9., som zvedava, ako dopadnem ja... Drzim palceky na poradnu 😉

sandrika
31. aug 2007

ahojte tak ja som asi jediná čo som pribrala už 3 kg a to som ako vydíte v 6tt tie 3 kg som nabrala za posledných 10 dní a to mi býva riadne zle, síce nezvraciam, ale hrozne ma napíňa, tak to s jedlom nepreháňam. Nerozumiem ako som takto rýchlo mohla pribrať. 😖 Obávam sa, že to nie je z tehu 😒

danuska24
31. aug 2007

Ja som zatial pribrala 2 kilecka, no aj tak mam este o 4 menej ako pred tehotenstvom. 😉

scarletka
31. aug 2007

Caute holky, ja som zas pre zmenu strasne nestastna z toho, ze vobec nepriberam. Prvy trimester bol hrozny, tam som len vrackala a este schudla nieco okolo 5kg z mojej vlôastnej vahy a teraz koncim 5.mesiac a pribrala som len 2kg!!! Uz som z toho na nervy, lebo mam strach, ci je to normalne. Mam vysku 172 a vazim cca.63 kg. Kazdy den sa vazim, praveze papam dost, trapi ma zapcha, cize nejde to hned prec 😵 a nic. nebude mat babatko anorexiu? 😲 😨 😝

flow111
31. aug 2007

scarletka neboj sa nebude....ak by bol velky problem s vyzivou dietatka tak ta dr hospitalizuje a da ti vyzivu priamo do zili aby mal maly vsetko co potrebuje...nemaj obavy priberanie je u kazdeho indivindi...ja som pribrala veeelmi vela takze sa neboj 😉 😉 😉

sandrika
31. aug 2007

scarletka nebojkaj sa nebude mať anorexiu, začneš priberať teraz , hlabvne daľwej zdravo papkaj , všetko bude dobré, moja má krásnu zdravučkú dcérku Vanesu a tiež začala priberať až v 5 mesiaci a to vôbec nezvracala. Tak kľud moja

scarletka
31. aug 2007

dakujem flow, uz som bola taka prelaknuta, ze som si az zacala namyslat z toho ako nepriberam, ze mi ani brusko nerastie 😝 a co si papala, to ti tak chutilo jest?

sandrika
31. aug 2007

chcela som napísať moj 😀 švagriná

scarletka
31. aug 2007

dakujem sandrika, idem sa dobre naobedovat 😀

sandrika
31. aug 2007

tak dobrú chuť mojka

zuzannas
2. sep 2007

Ahoj Scarletka, no nic sa neboj moja! ja som pribrala do 5 mesiaca tiez iba 2kg a to som ani nevracala...a terazky za posledne 3 tyzdne +3kg, inac predtym mesacne tak 1,5-2kg,,, pockaj si na 7-8 mesiac, to sa podla mna pribera najviac 🙂 je ovela lepsie ked sa nepriberie moc vela, ako pre teba tak aj pre babo..

luminkasp
2. sep 2007

ahojte,
ja uz mam 4 - mesacnu dcerku, nebojte sa, ja som az do 6. mesiaca nepribrala ani kilo a potom sa to rozbehlo v 7., nakonci som mala + 12kg, teraz mam este + 2kg, tak stastne tehulkovanie a priberanie vam prajem

majcik
2. sep 2007

Zatial som iba schudla 2,5 kg, co je normalne v tomto obdobi ... Zacinam zhadzovat kilecka navyse( bolo ich 5), co som pribrala za posledne 2 roky a nevedela som sa ich zbavit 🙂

veva55
3. sep 2007

Ahoj majcik! Pamatas si na mna? 🙂
Takze ako vidim.....vitaj medzi tehulkami! 😉

majcik
3. sep 2007

Ahoj Veva 🙂
Dakujem, uz patrim medzi Vas 🙂

danuska24
3. sep 2007

ja som tiez do 21tt pribrala 2 kg, a od 22tt do teraz dalsie 3kg. Ale este stale mam o 2 kila menej ako pred tehu.

gulicka
3. sep 2007

ahojte, ja som na zaciatku tehu zhodila 2kg, ktore som do nejakeho 10 tt mala spat + dalsie 3 navyse, do cca 34 tt som pribrala dokopy 13 kg a myslela si, ze v poslednom mesiaci sa snad ani nepribera, no ale prilepilo sa dalsich 6 kg, co bolo uz +18 .... a ja opuchnute velrybiatko. Po porode hned - 12kg, dieta malo 3100g, zvysok voda a placenta. Teraz mam este dva kg navyse (asi v prsiach 😀 )... takze papkajte, maskrte... potom nebude velmi kedy 😎

dannynka
3. sep 2007

ahojte tak ja som za cele tehu pribrala len 7-kg a mala ked sa narodila mala 3,95 kg takze som sa vratila do svojho stareho oblecenia.No teraz to uz neplati bo mam nejake kiecka naviac s ktorymy si neviem radx.Ale ked este stale koim az tak moc sa s tým zatial nezatazujem....
stastne tehulkovanie vam tu vsetkym prajem.... 🙂 🙂 🙂 🙂

alami
3. sep 2007

re>scarletka - pre potešenie - ja som v 9 mesiaci a do teraz som pribrala len 4 kg! (vôbec som nevracala, ani raz a jesť mi chutí).Môj doktor vraví: čo chcete, vy ste štíhla, aj dieťa bude štíhle. ale tiež mám strach, či je všetko v poriadku. Ale teraz chodím aj na oddelenie, lebo sa už nejak ponáhľa na svet, tak ma videlo viac lekárov a nikto na to nič nevraví. Tak to asi nevadí, že nepriberám. Ja už ani neviem. A nepriberám ani na konci - veď od júla mám rovnako 58kg??? 😖

renika
4. sep 2007

Alami to neviem ako si dokázala udržať si rovnakú váhu od júla v tehotenstve. No to sa o mne povedať nedá, aj keď teraz to priberanie našťastie postálo a už mesiac som nepribrala. No aj tak mám už 9-10 kg plus 😝

annika
4. sep 2007

No, ja som v 33tt a pribrala som +5 kíl.Odkedy mi zistili tehu cukrovku a mám dietu , tak som nič nepribrala. Toľko by robili cukry a sladkosti? Bojím sa, že bude v tom aj niečo iné...
Megie, Tebe čo povedali v poradni? Aj ty máš tú tehu cukor.
S dvoma predošlými dcérkami som pribrala +14, teraz toľko určite nebude...

alami
4. sep 2007

Renika, kebz si vedela ako ja túžobne očakávam prírastok na váhe! Nie, že by som bola dáka divná, ale pre spokojnosť na duši, že mi dieťatko rastie. A keď sa po 2 mesiacoch postavíš na váhu a tam stále to isté, tak je to taký divný pocit. Keď si naozaj uvedomím, koľko váži to všetko - plodová voda..., tak neviem čo vlastne zostane na môjho drobčeka ☹

annika
4. sep 2007

Presne to cítim aj ja, Alami! Všade čítam , že sa priberá toľko a toľko...
A ja už mesiac a pol nič...Ja nebola som taká štíhla ako ty, ani pred tehom,mala som kilogramičky na sebe, ale aj tak je to čudné...

petasllov
4. sep 2007

Ja som zatiaľ veľa nepribrala, mám navyše 2 kilá aj čosi, dúfam, že to takto pomaly a pravidelne pôjde ďalej.

megie
4. sep 2007

ahojte, tak som po poradni. Som v 29tt a pribrala som len 5 kg.(všetko len do bruška - "na pavúka"), neviem, či je to málo alebo akurát, ale dokina mi na to nič nepovedala. Priberiem ešte také 4 kg do pôrodu???

zajo510
4. sep 2007

ahojte, ja som tiež po poradni a pribrala som spolu 7 kg doteraz od pôvodnej váhy a to som si myslela, že kedže som pred tehu bola "dosť plnoštíhla" (155cm a 63kg) tak budem priberať ako macek a že mám nábeh na tučnotu v tehu. ale zatiaľ som spokojná. je to hlavne v bruchu... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre