Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lea132
21. aug 2009

zuzi: robila som co som mohla 😀

nikush: ja to mam tak isto, ale mna to chytilo trosku neskor ako Teba...asi od 35 tt nemozem zeleninu ani vidiet, vyprazany syr ide teraz aj mne a o tatarskej ani nehovorim 😅

marinka
21. aug 2009

nikush, já jsem to tak měla při prvním těhu, to mi hrozně chutnalo všechno smažené a nezdravé 😅 Teď mám víc chutě na sladké než smažené a na zdravé, hlavně na ovoce (ulítávala jsem na pomerančích, teď na broskvích), ale do porodu daleko, tak uvidím, jestli se chutě ještě nezmění 😉

Lea, supééér, gratulace!! 😀

nikush4
21. aug 2009

no zvedava som aj ja..ci ma to nejako prejde.lebo ak nie..tak ocakavam ze este len zacnem priberat.. s takeho jedla... ale ked ja kazdy den by som bola schopna jest to iste 😅

zuzka11
21. aug 2009

Nikus - ja mela chut na nezdrave nekdy kolem tveho tydne, hlavne pizza 😔 , pak to prrslo ated neprejde den bez kopy ovoce a zeleniny, jsem na tom fakt zavisla - svestky, meloun, cherry rajcata.....a taky jsem schopna jist porad to same........pokud mas chut na smazene a tatarku, radim delej si ho doma nebo v duveryhodnych podnicich, ne v nejakem stanku, to bych asi v tech horkach neriskovala.......ale znam spoustu holke, ktere ulitavaly na McDonaldovi a tak, takze rozhodne nejsi vyjimka 😀 A do 18tt jen kilo? 😕 Tak to se nediv, ze ted to naskocilo.....je to normal!

nikush4
21. aug 2009

zuzka..no ja som sa uz aj cudovala ze co nepriberam..ale som rada.. lebo doteraz som nemala ani brusko a zrazu mu riadne bruskuo naskocilo tak mozno aj preto som konecne pribrala.. uz vyzeram aspon ako tehotna :D

nanika11
21. aug 2009

ahojte, ja som prvé 3 mes. nemohla jedlo ani vidieť nič mi nechutilo, všetko mi smrdelo, a dlho som nepriberala až to bolo už divné a zrazu mám na sebe 6,5 kg ale už aj chuť mám, hlavne na sladkosti a koláče, mäso moc nemusím, ale ovocie mi chutí tiež. Tak som zvedavá kam až to pôjde. Pri prvom som pribrala 13 kg čo je ešte normál, aspoň podľa tabuliek. 🙂

zuzka11
22. aug 2009

Nani 13kg je uplne Ok! Jinak me maso taky nejede, jen rybky....a ovoce je pro me droga........a vcera bylo Magnum - mandlove 😔

Marci ani jsem se nezeptala - co ten parek k obedu od tchyne? V pohode? 😀

emily76
22. aug 2009

ahojte, ja som v prvom tehu mala strasne velku chut na mandarinky... ale tak, ze som denne zjedla 2, 3 kila... 😖 V podstate mi zo vsetkeho ineho byvalo zle..... 😖 neskor vyhravala kombinacia chlieb s dzemom prekladany chlebom so slaninou.... 😎 pribrala som 12 kg.... v druhom tehotenstve mi byvalo do piateho mesiaca zle a potom som nezjedla len to, co predo mnou rychlo uslo... pribrala som cca 15 kg.... a to sa mi v brusku tlacili dve babatka 🙂 Ale ja priberam skor po porode ako v tehu... 🙄

zuzka11
22. aug 2009

To me nedes Emily..... 😝 Ja se taky bojim, ze ted jsem zatim nepribrala moc, ale ze to nepujde a nepujde dolu, nebo se to jeste naopak nabali.......

leninn
22. aug 2009

Ahojky holky,
já jsem přibrala už 13kg a jsem z toho docela špatná.
Při prvním jsem nabrala 18kg a teď jsem chtěla míň, ale míň to nebude, viděla bych to tak na stejno ☹
Sice jsem všechnio zhubla, dokonce i něco málo víc, což jsem na rozdíl od Vás, potřebovala jako sůl, ale dalo mi to příšernou práci.
Každodenní posilování břicha+další všemožné sporty, včetně návratu k basketbalu, který hraju závodně+počítání kalorií a převažování jídla ☹ 😢
Doufám, že teď to třeba půjde dolů aspoň snadněji, ale pochybuju, vždycky jsem si musela váhu hodně hlídat a hubla jsem vždy velice obtížně

zuzka11
22. aug 2009

Leni je to nefer, co? Zvlast jestli se fakt snazis se hlidat a jis zdrave....... 😝 Dulezite, ze vis, ze po prvnim to, sice s bojem, ale stejne, slo dolu........Musim uznat, ze ja se taky bala, pred tehu jsem denne behala, pulmaratony, triatlony a tak....pak v tehu najednou nic, jen chuze a trochu posilovani a slo to ty prvni mesice nahoru dost rychle.....pak nastesti nastal stop stav.........

leninn
22. aug 2009

Zuzi, tak to víš, že úplně čisté svědomí nemám, někdy mě chytí ohromné chutě a mlsám a mlsám, ale jinak si nemyslím, že to přeháním.
Kolik jsi přibrala Ty?

zuzka11
22. aug 2009

Leni chute jsou normalni, taky je mam, hlavne na coko 😔 Ale to jse mela vzdycky, holt ji mam rada, vim, ze je to "nerest" tak se snazim ji omezit, ale zase nejsem stroj, no ne? A pribrani? zatim cca 6,5-7kg, zalezi jak lezi 😀 Ale tech 6,5 jsem mela do 24tt a pak byl ten stop stav, jak jsem ti psala.......

nanika11
22. aug 2009

zuzi11, tak to si na tom super, to si môžeš dovoliť mlsať čoko, ja som si tiež plánovala, že pri tomto druhom chcem ísť do 10kg, ale asi to nevyjde. Ale keby sa aj mne stalo to čo tebe že od teraz stop, tak by sa to dalo. Ale ja sa práve rozbieham. Aj pri prvom som pribrala v šiesom mesiaci 5kg, je to môj kritický mesiac... 😀 😀

lenin a teba za tú pevnú vôľu fakt obdivujem, ja som mala na sebe ešte štyri roky po prvom dieťati 4kg, až keď sme si naplánovali druhé bábo som začala makať a podarilo sa mi zhodiť 3kg za 3mesiace, tak preto som teraz nechcela veľa pribrať... 🙂

kajra
22. aug 2009

Ahoj, já jsem nabrala doteď 14 kg a doufám, že je to konečná. Je fakt, že sladké si neodpustím. Ale co, doufám, že to pak půjde zase dolů. Nejškaredější mám nohy .Mám pomerančovou kůži a jde to dost vidět, tak doufám, že to zmizne 😉

zuzka11
22. aug 2009

Kajri taky se mi objevila celuli 😝 krize, jak clovek v tom tehotenstvi povoli.......

marcela22
22. aug 2009

Ahojky včera sme mali nakupovací deň tak som nestihla nai notebook zapnúť. Chcela som kúpiť kopec vecí pre malinké ale nakoniec skoro nič nemali 😠
Mimochodom súpravička na cestu z pôrodnice pozostávajúca z dupačiek, bodynka a čapice za 23€ naozaj nebola to čo som hľadala...v čom pôjdu z pôrodnice Vaši drobci, premýšľali ste už?

Zuzi páreček docela chutil, mám často chuť na horčicu a čo iné k nej chutí lepšie ako párky, že ano 😀 Ale okrem toho som jedla aj zelču a ovocie počas dňa tak som to snáď ako-tak vykompenzovala....
Mená Ti napíšem 😉

Včerajší jedálniček bol ale taký všelijaký tak dám len dnešok doteraz...
raňajky: rožok s Perlou a šunkovým salámom, dve rajčiny, pol papriky, káva s mliekom
desiata: dva tvarohové koláčiky
obed: rajčinová kapusta s polkrajčekom chleba, 4 kúsky jablkového závinu 😅 (vlastná výroba evidentne chutí najlepšie 😨 )
No a ešte ma čaká hrozno, melón a večer grilovačka, ale to si dám zasa len kuracie mäso so zeleninou....

karkulka00
22. aug 2009

ahoj marcela22 máž dobrý apetít ja ho mám taký istí len hlavne musím mať veľa sladkého. Ja už mám veci nachystané aj do porodnice aj z porodnice nakolko som už koncom 36tt. Tak má tam pripravené dupačky, košielku, svetrík, zavinovačku a čiapočku pravdaže aj vajíčko ( sedačku do auta) 🙂

zuzka11
22. aug 2009

Taky neco podobneho - dupacky, teplacky, svetrik, deku a vajicko.....a ponozticky 😉

Ja jidelnicek nepridavam, vzhledem k tomu, ze jsem vzhuru od 3 😝 Ale priznam se k cokolade, pred chvili vysla 😔

marcela22
22. aug 2009

Ja si ani nie som istá čo všetko bude treba na cestu z pôrodnice, keďže mám termín koncom októbra, čiže z porodnice môžeme kľudne ísť aj v polovici novembra a vôbec netuším ako bude...no ale tipujem bodynko, pančušky, dupačky, kabátik, možno nejaký hrubší vrchný kabátik (podľa počasia), čapica a zavinovačka do autosedačky+sedačka. Ale netuším či to je moc, mál, alebo akurát.... 😝

Karkulka ja tiež musím mať sladké každý deň, bez toho neprežijem 😅 Ale väčšinou si dám sladké len poobede, dnešná desiata bola výnimkou, niekto tie koláče predsa musel zjesť 😀

Zuzi myslíš tým od tretej rána??????? 😨

majatob
22. aug 2009

ahojte 🙂 taky si postezuju na kilicka, jo? 😀
asi uz zacnu pribirat!!!! 😀 😀 😀 uz nehubnu, takze se ve 40tt odhaduju asi na +20kg 😀 to je sila, co?
s úrvnim jsem zacala pribirat az na konci patyho mesica a stihla jsem jeste peknych 16 kilo do porodu pribrat 😝 😝 😝

leninn
22. aug 2009

majo a zhubla jsi je? Pokud ano, tak se nemusíš zase tolik bát...ale já chtěla max.15, což se mi nepovede, to už vím. 😒

majatob
22. aug 2009

leni, jj, shodila jsem to vsechno a ted jsem sla jeste trochu pod, takze skoncim zas na svych porodnich 65 kilech bych to videla 😀 ale popravde - ja si to pribirani docela uzivam, vsak su tehotna a k tomu to patri, ne 😀 horsi az budu pribirat a tehotna nebudu 😉

tami_tami
22. aug 2009

vacsinou citam ze priberate bud na zaciatku a potom sa to nejak zastavi, alebo opacne - ze na zaciatku nic a potom naraz v jednom mesiaci aj 5-6 kil...

prebera niektora aj tak priebezne - mesacne napr. kilo, dve? - a stale kazdy mesiac pekne? lebo ja priberam postupne a chcela by som vediet ci tie tri mesiace este budem prberat takto alebo ci sa to tiez nejak rozbehne viac-alebo opacne pozastavi - cize ak mate niektora skusenost aj takuto tak mi napiste - lebo fakt neviem co mam cakat:

povodna vaha 50kg

12.tt - prva poradna: +2
16.tt - druha poradna: +2
20.tt - tretia poradna: + 1,5
24.tt - stvrta poradna: + 1,5

mirusqa
22. aug 2009

pred tehu som mala 46 kg a teraz v 29 tt mam + 12 kg. som zvedava pri akom cisle skoncim 😕 strasne mi chuti sladke, neviem si predstavit den bez cokoladky a potom sa neviem dozrat ovocia, hlavne cerveny melon 🙂

zuzka11
22. aug 2009

Tami , ale ja do tveho tydne pribirala presne takhle! Az pak se to "seklo".....

tami_tami
22. aug 2009

zuzka cize celkovy tvoj vahovy prirastok za cele tehu do tteraz je nejakych 7 kil? vobec nepriberas uz? byvalo ti aj zle? lebo mne vobec - mozno si to uz pisala ale je tu toho dozadu strasne vela a cele som to nepresla

majatob
22. aug 2009

mirus, tak s cokoladkou su na tom stejne, akorat doma uz zadnou nemame 🙄 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀 😀

zuzka11
22. aug 2009

Tami me zle malinko bylo, spis zaludek na vode a nekdy motani hlavy, ale jidlo to teda neovlivnilo....a do tveho tydne jsem pribirala uplne stejne....pak ve cca 24,25tt se to seklo a zustavalo porad stejne,ted jsem pribrala za posledni tyden asi 0,5kg.......

Majus - tak to honem honem do obchodu! 😉

tami_tami
22. aug 2009

zuzka no tak keby sa toto podarilo mne tak by som bola nesmierne stastna - juuuuj keby sa tak podarilo bolo by to super... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre