Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

79zuzana
13. máj 2010

ahojte. Ja som v prvom tehu pribrala 13 kg a v druhom 15 kg. V podstate som tie prve ani nestihla velmi schudnut, lebo medzi mojimi drobcami je len 13 mesiacov rozdiel. Teraz cakame tretie babatko, som v 10. tyzdni a pribrala som asi 2.5 kg. Vobec ma to netrapi, dokonca sa aj s manzelom tesime, ze tak pekne priberam. Ved to potom zide dole samo pocas kojenia a starania sa o rodinku. Prajem vam vsetkym krasne priberanie a nemyslite chvilku na svoje postavy ale na drobceka aby mal vsetko co potrebuje 🙂 Krasny den

renatalen
14. máj 2010

Katy: mně se taky nezdá 15 kg žádná katastrofa. Nevadilo by mi ani dvacet🙂, což do konce možná stihnu. Dr. mi nakázal dietu, žádné sladké, místo ovoce zeleninu... A já zrovna zeleninu tak nerada... Určitě si nedělám starosti se shazováním, s běháním okolo dvou dítek to pude raz dva. Jen se bojím aby mimi nebylo větší. Kamarádka taky dost přibrala a měla chlapečka 4 150g, to bych asi neporodila!

magdal1
14. máj 2010

ahojte, ja som pri 1. a 2. tehu pribrala tak 12-13kg, pri 3.tehu - 9kg a vsetko islo dole. Po 3.som mala svoju vahu ihned po porode. Kazda sme ina a najdolezitejsie je babatko. Myslim,ze ziadna z nas sa nepreziera. Proste kolko telo potrebuje, tolko dostane a kazda mame inu postavu, ine danosti.

lucialen
14. máj 2010

Ahojte 🙂 Musim vas tu upokojit, ja dnes koncim 22tt a som +10kg 😅 Bude to hormonami, rozbehlo sa to po 16tt a odvtedy uz jem menej ako pred tehu, ale som rada, ked za tyzden priberiem len 0,5kg 😒 Mama pribrala pri mne 29kg, tak dufam, ze ju netromfnem 😀

renatalen
14. máj 2010

Lucialen: Známá přibrala 25 kg a má skoro všechno dole🙂. Já nevím, dřív to ti doktoři tak neřešily, dnes když nepřibíráš podle tabulek, tak je zle...

krivka5
16. máj 2010

este ze tu je aj tato tema, aspon vidim ze som neni sama ktora v tehu tak moc pribera. pre zaujmavost: v 20tt mam uz 18kg navyse a veru to aj citim. ked idem co len do mierneho kopca dychcim ako diva a veelmi ma uz bolia nozicky ☹ inac pri prvom tehu som pribrala 20kg a do roka som ich zhodila. teraz mam o 19 rokov viac tak mam obavy ze to tak rychlo dolu nepojde 😒

ivanka85
19. máj 2010

ja som zatial pribrala 9kg, takze mam 60kg, dufam, ze to uz udrzim do tych 10 🙂

nice202
19. máj 2010

teraz v 41 tyzdni uz to je + 20 mala ma odhad podla usg posledneho 4300 g. len priberam a priberam :( ani rodit normalne nebudem. sekcia

helcenka
19. máj 2010

Já přibrala 13kg a malej vážil 4,25kg/52cm. A kamarádka přibrala 22kg a misís měl 3,65kg/53cm. Je to v genech a to moc neovlivníme.

nice202
19. máj 2010

jasne, ze to je v genoch :(

helcenka
20. máj 2010

Hlavně že budeme mít zdravé mímísky. 😀

nika23t
21. máj 2010

Ja som v 33 tt, dnes zacinam a mam + 8 kg. Ale teraz zacinam zrychlovat, tak uvidim, kolko este priberiem za tie posledne tyzdne 😉

A jem normalne, ziadne extra chute alebo nechute, po 3. mesiaci sa vsetko vratilo do normalu. Ale prve 3 mes. som nemohla ani chlieb, ani salamu alebo sunku, jedla som len sladke pecivo alebo cokoladove hluposti s mliekom...N a nic som nemala chut. No nic som neschudla... Lebo sladkosti mi chutit neprestali 😀

usiko
21. máj 2010

preco si myslite niektore ze priberanie v tehotenstve je riadene hormonmi? Ved z fyzikalneho hladiska je nemozne, aby niekto pribral na tuku 30 kil bez toho, aby to neprijal vo forme nespalenej nevyuzitej energie.....jedine ze mal problemy s vahou uz predtym.....ale hormonmi v tehu to nebude.....

....ja napriklad som pred tehu nemala problem pribrat 5-10 kil, ked som si nedavala pozor a teraz som 17tt a mam navyse necele 2 kg.....

estterka
21. máj 2010

ja som pred tehu tiez nemala problem pribrat a teraz sa nemusim nijak obmedzovat a mala som v 22tt o 2,5kg viac. ale viem,ze su tehulky,ktore sa snazia stravovat ovela zdravsie a striedmejsie ako ja a priberaju viacej a nevedia s tym nic robit.

medyna
21. máj 2010

ja som napr. nepostrehla, ze by som toho jedla ovela viac ako predtym, a uz mam +7,5 kila..... a to este nie som v tretom trimestri, kedy sa pribera najviac.... ☹
no.... ved uvidime .....

aleangela
21. máj 2010

ahojte babulky.Ja som v 22 tt a pribrala som 5 kg.Do tretieho mesiaca som nepriberala az teraz sa to zacalo stupnovat.Predtym som viac chodila na prechadzky a robila som viac v domacnosti.No odkedy mi lekarka povedala,ze mam viac odpocivat tak idu kilecka viac hore ale mne to nevadi..koli babu hocico.a nemam strach,ze to po porode nepojde dole....

claca
21. máj 2010

ahojík,mě zjistili poruchu glukosové tolerance,tak jsem musela trochu dietit,teď jim tak nějak normálně,ale přibrala jsem zati jen 4,5 kg,jsem ale celkově silnější,takže mi to nevadí,jinak je vše OK,jsem 33tt

lucinka83
22. máj 2010

Ja uz tiez mam 7 kil hore, stale som hladna :D

sonelka
24. máj 2010

ahojte 🙂
Ja som 26 tt a pribrala som 9 kg 😖 Veľmi sa mi to nepáči, ale čo už, na poslednej poradni mi doki povedal, že to je akurát, tak sa s tým aj uspokojujem. A poviem vám, že ja priberám od začiatku, 1. trimester som mala už + 3 kg. A za posledný týždeň 1 kilo naviac 😖 , dúfam, že to ďalej nepôjde týmto tempom ☹ lebo budem ako slon 😀

pepppe
24. máj 2010

niedyna,,,ja som priberala skor v druhom trimestri,,teraz to uz take nieje,,za posledny mesiac som pribrala len kilo predtym to boli aj 4kila,,ja uz mam navrch 16kg 😒 hadam to uz viac nebude,,lebo uz stacilo,,,vyzeram ako slon,ale to ozaj 😀

nibiru
24. máj 2010

ahojte nooo ja som dnes bola v poradni a zase mam v knizke pri vahe ! ja som na zaciatku schudla 5kg a zacala som priberat az okolo 14-15tt zeraz mam uz 14kg navise a doktor mi stale nadava aj preto ze ja som aj predtym bola silnejsia a od 20tt mam prolemi s klbom nevladzem chodit a krivam na jednej strane mi stale vravia doktory ze mam odychovat ,letzat a nohu nezatazovat aj cvicim s nou ale jediny efekt je ze mi chyba pohyb a priberam ☹

nibiru
24. máj 2010

tak strasne by som chcela chodit na prechadzky bez toho aby som za sebou nevlacila nohu 😠 najhorie ze nic mi stou nohou neurobia kedze mi nemozu dat ziadne lieky a jedine co mi povedali ze mam pretazeny klb ze niekto tehotenstvo znasa horsie niekto lepsie takze cele leto v haji ☹ ale co pre mimi vidrzim vsetko 🙂

stojdulka
24. máj 2010

tak ja som so sebou spokojná 20tt a +3kg...polovica tehu za mnou a zatiaľ som nijako rapídne nepribrala 🙂

pepppe
24. máj 2010

@stojdulka ja so zacala az okolo toho tyzdna priberat,,,do vtedy ani kilo a ptoom sup hore s kilami 🙂 nibiru neboj vsak za chvilku uz budes mat po porode,,,verim musi to byt strasne,ked sa ani prejst nemozes ☹

kopa
24. máj 2010

Nibiru jí jsem taky silnější a docela se děsím kolik přiberu 😅 Jako snažím se jíst zdravě,ale někdy mi ta ruka ujede a dám si sladkosti 😅 Ale zas najednu stranu si říkám,že prostě čekám mimčo tak proč bych se měla omezovat.

Stojdulka,tak já zatím přibrala 2,5kg.Ale ono se to přehoupne a čekám to každým dnem 😀 😝

helcah
24. máj 2010

Nibiru vyprdni se na doktora, já jsem v prvním těhu přibrala 26kg a to jsem třeba nikdy nejedla v noci, nemohla jsem moc jíst kvůli pálení žáhy, ale měla jsem rizikové těhotenství tak jsem se nemohla moc hýbat a tak šla váha rychle nahoru. Půl roku po porodu jsem měla o 30kg míň než při porodu - shodila jsem ještě něco navíc než před těhu.

stojdulka
24. máj 2010

@pepppe ja sa tak vytešujem pretože po skúsenostiach z predchádzajúcich tehu kedy som priberala po 30kg je to teraz uplne v pohode... 😉

vanilka8
24. máj 2010

tak ja neviem som 19tt a uz mam 6kg naviac a pritom jem este menej ako pred tehu ,neviem cim to je .hlavne priberam do sirky .boky stehna a zadok, chcela by som to nejako zastavit,ale neviem ako a som s toho nestastna...

helcenka
24. máj 2010

Vanilko nebuď praštěná! Jsi těhotná a hlavně, ať máš zdravé miminko.
Můžeš mít klidně hodně plodové vody, nebo tělo zadržuje vodu. A s tím jídlem to nepřeháněj, jez hezky pravidelně, a když budeš jíst zdravě, tak uděláš pro sebe i miminko to nejlepší a když si dáš i něco mooooooc dobrýho a nezdravýho, když na to máš chuť, je to úplně jedno. A jestli přibereš 10 nebo 20 kilo je fuk. Po porodu to půjde dolu. Hlavně ať jste oba zdraví. 😉

vanilka8
24. máj 2010

dakuem mas pravdu... o svoj vyzor sa asi az moc staram ...hlavne nech je babatko zdrave... 🙂 ja som si myslela ze budem priberat to bruska a to asi tak vsetko no opak je pravdou ,ale nevadi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre