Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

anulik12
26. máj 2012

@fibinka001 ahoj..ja uz tiez zapchu nemusim riesit,nejak sa mi to same zlepsilo 🙂 neboj,do svadobnych siat sa urcite este zmestis,prajem ti to 😉 ja tiez jem rano musli s mliekom 🙂

lubka2
5. okt 2012

Ahojte... tak ja som tiez zufala, v cera sme boli na poradni a ked som sa postavila na vahu prislo mi zle. Sme v 24tt a pribrali sme uz 16 kg. z toho 12 kg sme pribrali za posledne dve navstevy na poradni.. cize za 4 tyzdne 6kg a za dalsich 4 dalsich 6. Neprejedavame sa.. pohyb tiez mame. a to ked si zoberiem ze sme teraz pred dvomi tyzdnami este lezali tyzden v nemocnici tak uz vobec nechapem..... Lekar ma upozornil ze takto to dalej nejde.... Papam tak ako doposial nic extra nemame ziadne extra chute ani nic... zacala som na 60kg a teraz mame 76. No katastrofa... dieta to nepojde ak normalne pravidelne nejem tak dostanem hrozne migreny a je mi na vracanie takze musim jest pravidelne takze ani v tom ze by sme jedli nepravidelne to nie je.... ☹(((

nicedaisy
24. okt 2012

Mám stejný problém, jsem v 27tt a mám 14kg nahoře. Za posledních 8týdnů přibírám 1kg/týden. Jestli to takhle půjde dál, tak ze mě bude pěkná koule. Přitom se nijak nepřejídám, naučila jsem se jíst vícekrát denně, když na mě jdou chutě dám si ovoce nebo jogurt. Pohybu moc nemám, protože už jsem měsíc doma, ale chodím aspoň ven se psem. Začínala jsem na 50kg a už jsem na 64kg ☹ . Jsem z toho nešťastná, ale do žádný diety se mi nechce, nechci aby mimi strádalo.

bulik30
17. jan 2013

Baby a je neaka tabulka kolko by zena mala vlastne pribrat ? ja som v 23tt a +7kg

moonlighting
21. jan 2013

Ahojte. Práve sa trápim týmito vecami. Som v 23tt, +12kg navyše a do porodu ďaleko. Absolútne sa neprejedám, snažím sa jesť veľa ovocia, jogurtov, a to hlavne večer. Vychádzala som z váhy 50kg pri výške 164cm, mám 34 rokov a čakám prvé dieťa. Si hovorím že ešte že je zima, všeličo skryjem pod kabátom a kde kto si ani nevšimne že som tehotná. Tak aj je, dokonca sa ma pred týždňom jedna holka pýtala že či som už porodila 🙂 Troška mi to moje sebavedomie posilnilo, až som si v zrkadle nevšimla na zadku a stehnách celulitídu (a to nie málo), ktorú som nikdy nemala, a docela dosť ma to šokovalo.Teraz neviem, je možné keď po porode schudnem ZMIZNE AJ CELULITÍDA? Bola som zvyknutá mať telo tip-top bez akejkoľvek námahy, diét či cvičenia, tak ma tieto veci dosť ťažia na duši. A trápim sa že sa trápim takýmito vecami, lebo inak som absolútne v pohodičke, nemám žiadne "vedľajšie tehotenské ůčinky", ako zmeny nálad či podráždenosť.

iwky
28. jan 2013

@moonlighting Ahoj. Ja som pribrala pri prvej dcérke viac ako 20kg, a tá celulitída... to bola katastrofa... samá hrudka... ale bolo to zrejme len tehu hormónmi lebo celulitída zmizla pár týždňov po pôrode... a 10kg čo mi po ňom ostalo som dala dole do pol roka ... 🙂 všetko zhodíš, aj dojčenie väčšinou veľmi spaľuje...

mamama11
7. feb 2013

@moonlighting
@iwky no kočky ja mám zas inú skúsenosť, u mňa tie kilá nešli tak rýchlo a samé od seba dole, ja som si to po každom tehu oddrela, pri prvom a druhom som pribrala 21kg a pri tretej 18,5kg, ale našťastie som to zhodila, ale bolo to aj obmedzením stravy a cvičiť , cvičiť, cvičiť za každú cenu aj keď som od únavy padala dole nosom a celulitída by nebola zišla bez toho cvičenia, takže každá sme iná, každá si to musí vyskúšať na sebe samej 😉 držím palce 😉
a ešte aby som sa tiež "pochválila" tak ja som momentálne v 18tt a už mám na sebe 6,5kg 😖 fuj hanba mi, ale ja to vôbec neviem ovládať, ja mám vkuse hlad, stále mi býva zle, hlavne z hladu, tak stále čosi jem, síce len také ľahšie jedlá, lebo z iného mi je ťažko aj zo sladkého, lenže najlepšie mi robia biele rožky s Lučinou a tie sú fajn na priberanie 😒 no a nehovoriac o tom, že keď idem spať napr. o 22.30 tak ešte o 20.30 musím zjesť rožok a aj tak idem spať hladná na umretie 😖 tak sa zas musím zrejme zmieriť s tým, že budem na tom váhovo podobne ako pri prvých troch ☹

zuzkag2
7. feb 2013

@moonlighting ahojky...presne ako keby som citala o sebe...ja ked som zostala tehula, mala som32 rokov, 50kilov pri vyske 160, a pribrala som pocas tehu 25kilov. strasneeeeeeeeeeee...., presne ako pises, bola som vzdy zvyknuta na tip top postavicku, mohla som si cokolvek obliect....a aj ja som si v polke tehu nasla celulitidu, na zadku, stehnach, aj na rukach!!!!...mala som z toho depky. ale prve co slo prec po porode, bola celulitida, myslim, ze teraz sa ti tvori hlavne preto, ze telo zadrziava vodu.
ja ti ale za seba poviem, ze keby som bola znova tehotna, tak urobim vsetko preto aby som nepribrala 25kilov, mne vsetci tvrdili, ze to pojde lahko dole...prd makovy. som skoro 4 mesiace po porode, a mam stale na sebe 7 kilov, a neviem s nimi hnut. cvicit este nemozem chodit, lebo nema kto byt s drobcom, a aj tak nevladzem, teraz ma blbe obdobie a sme cele noci hore...

opica89
7. feb 2013

@zuzkag2 ty si 4mesiace po poporode a places tu za 7kg? co by som ja za to dala keby mi len tolko chybalo do byvalej postavy 🙂 neboj ono to pojde dole vsak si len zober že si priberala 9mesiacov do roka urcite pojdu tie kila dole neboj nic 🙂 a kojis este? mne sa chudnutie rozbehlo az ked som dostala menstruaciu po 5mesiacoch

mamama11
7. feb 2013

@zuzkag2 tak ty sa ozaj netráp 7kilami, po štyroch mesiacoch je to krááááásny úspech z 25 kíl ostať na 7, to je fakt super a neboj ako píše@opica89 9 mesiacov si naberala, tak nemôžeš čakať, že to zíde po 4 😉 držím palce 😉 a čo sa týka toho priberania, nie vždy sa to dá nejak kontrolovať, ja môžem povedať, že pri prvej som nabrala tých 21kg ozaj zbytočným jedením, mala som 20 a jedla som ozaj za dvoch, aj sa to tak poukladalo, na zadok stehná a zhadzovala som to ťažko preťažko až po roku, čo som mala stále 10kg na sebe, keď som malú odstavila, tak nahodila diétu za diétou a tvrdý tréning a za 2 mesiace som to dala dole 🙂 , no a musím ešte poznamenať, že to som ešte pred otehotnením pribrala 5kg, čo som sa rozjedla hneď ako mi prvá ms meškala, že už sa zadarilo 😀 pri druhej som si dávala strašný pozor, nech tak nejem, večer som bola viac menej na jablkách a melónoch a aj tak som sa dostala na +21kg, ale postava bola iná, viac som mala v brušku a zadok , stehná boli oveľa štíhlejšie ako pri prvej a tak aj šlo chudnutie, hneď po pôrode som ostala na +10kg , na večeru som potom jedávala len biely jogurt s banánom a cvičila aspoň 3-4krát do týždňa a po cca 7 mesiacoch bolo všetko dole a potom ešte po ďalších 5 mesiacoch aj tých predtehotenských 5kg 😵 no a pri tretej bambuľke som si dávala až extra pozor a podarilo sa mi skončiť na +18,5kg, takže stále moc a tie som tiež dala dole, ale už to šlo pomalšie, lebo moc sa mi nedalo obmedzovať sa, keďže malá mi strašne zle spávala, tak som sa dopovala, takže ja nepatrím k tým šťastným, čo keď si dávajú pozor priberú v tehotenstve do 10 či 12kg, aj teraz štvrtý krát som zvedavá, kde sa zastavím 😒

zuzkag2
7. feb 2013

@opica89
@mamama11
baby, no ja viem, ze som trapka 😀 ale najvacsi problem je v tom ( z isteho pohladu je to vyhoda) ze ja som pribrala po celom tele...a ja absolutne, ale absolutne nemam co na seba. od spodneho pradla, cez pyzama, teplaky, tricka, svetre, mikiny, bundy...nic. mne su dobre mozno rukavice a capica. este kym som doma, je mi to jedne, ale teraz ked je uz drobcek trochu vacsi, aj chcem niekam s nim ist, tak v tehu rifliach a jednom tricku dokola, co ine nemam, a stale si nechcem kupovat, co dufam, ze hadam sa tie kila nejak rozbehnu a pojde to dole.
ja si ale za tie kila mozem sama. pre tehu som nikdy nejak moc nezrala ;-D a pocas tehu, tak to bola hruza...ako kyselina, ja som sa nevedela zastavit. a stale mi kazdy opakoval, ako to pojde lahucko dole...haha, neslo. no ved snad sa dockam, a fakt nebudem musiet kupovat komplet novu garderobu 🙂
a bohuzial, nekojim...mliecko sa mi spustilo az na 11ty den od porodu, mesiac som skusala maleho odstavit od UM, ale nepodarilo sa. ale ja som inak pocas toho mesiaca co som kojila este pribrala....

opica89
7. feb 2013

@zuzkag2 joj mojka 7kil das dolu cvicit a mas to raz dva dolu... ja som pribrala pri prvom 40kilo a to teda som si aj dopriala a po roku a pol som mala este stale 15kg na vyse potm som otehotnela a pribrala som 30kg zase ale to som sa už kontrolovala pri druhom a jedla normalne ale ja som už aj zo vzduchu priberala voda sa mi strasne drzala. a teraz som schudla behom mesiaca 4kg este 26kilo mi treba aby som mala svoju povodnu vahu 70kg pred tehotenstvami. tak mi moja krasna nerozpravaj, že sa do nicoho nezmestis co mam povedat ja ako velryba :D ale ma to svoju vyhodu ked žena priberie kupi si nieco pekne a nove na seba :DDD ale už tiež by som bola radsej chuda lebo sa mi zle na seba pozera.

zuzkag2
7. feb 2013

@opica89 no hovorim, ze som trapka, placem nad 7 kilami 😉. co je to oproti 26...uznavam, neda sa to ani porovnat. mna ale vies co stve? ked som bola tehotna, nikto mi nepovedal nezer, bude tucko...ale vsetci len si daj, to pojde dole potom sameeeee...
a tebe sa ako podarilo schudnut za mesiac 4 kila?

dagina
7. feb 2013

@iwky prdlajs....teda je pravda, že při první jsem přibrala přes 20 kilo a skoro vše jsem shodila - šlo to samo, ale při druhé jen to, co jsem nechala v porodnici cca 10kg. Ještě bych dost potřebovala, nic moc pro to nedělám 😖 , rozhodně už to samo jako při první dceři nepůjde. A to když se narodila druhá, dost jsem se s nima nadřela a ani deko dolů.

Přitom v těhu jsem zvracela jak Alík, sladké jsem přes půlku těhu nemohla ani vidět a stejně jsem přibírala hrozně, doktorovi se to už též nelíbilo, ale co jsem měla dělat 😠. Takže jsem dva roky po druhém porodu a jsem stále tlustá 😒 ...ještě stále kojím...

opica89
7. feb 2013

@zuzkag2 ale nic si z toho nerob neboj schudnes tých 7kilo to nie je vela. no nabuduce budes vediet že nemas tolko papat 🙂 no cvicim kazdy den na eliptic. stepery aspon 50min okrem vikendov vtedy veget aby si svaly oddychli ale nechce to ist aj tak dole joj take nervy mam už tiež z toho keby to aspon rýchlejsie slo...

mamama11
7. feb 2013

@zuzkag2 nie si trapka, to je prirodzené, že chceš naspäť svoje telo a svoju veľkosť, len musíš byť trpezlivá a to kojenie tiež nie je zázrak, ja som teda kojením isto neschudla ani deko 😒 neboj ty to ešte dole dáš, ono ja som toho názoru, že hlavne sa treba snažiť zhodiť kilá z prvého tehu skôr ako budeš znova tehuľka, lebo potom to isto ide oveľa oveľa ťažšie dole, toho som sa vždy držala, toľko čo som schudla po prvej už sme aj snažílkovali s druhým a teraz tiež ako sa mi podarilo zhodiť posledné kilo po tretej, tak som mm presvedčila na štvrté a hneď o mesiac som bola tehu, takže ja som spokojná, že hoci som vždy hodne nabrala, vždy som si to odmakala a schudla všetko, čo som nabrala 😉
@opica89 držím palce, nech ti to tak pekne ide aj naďalej dole, inak ty si mala iných bacuľkov , tí si asi aj hodne pýtali 😲 😉

littlesuzzi
10. apr 2013

ahojte babule .. a kolko ste pribrali v prvom trimestri ?? ja som na konci 8tyzdna a mam hore uz 4kg :( ale myslim ze tom bude aj tym ze som strasne nafuknuta a hlavne som prestala fajcit .. myslite ze je to zle??

mamama11
10. apr 2013

@littlesuzzi jéj no konečne sa tu niekto ozval, lebo som mala pocit, že to len ja moc priberám 😀 no čo sa týka mňa, tak ja som cca do 10tt pribrala len 0,5kg, ale potom sa to rozbehlo a ide mi to stále rýchlo hore, čo mesiac to 3kg, niekedy troška menej, ale skáče to ako bláznivé, som 27tt a už mám +12kg 😖 🤐 na každej poradni sa hanbím nadiktovať prírastok 😔 inak ja sa tiež troška upokojujem tým, že mám veľký problém so zápchou, chodím tak raz za týždeň a to asi tiež dosť urobí 😒

littlesuzzi
11. apr 2013

@mamama11 no ja mam prave nafuknute brusko ale na ten zachod idem tak co druhy den..no len nie vzdy je hojna uroda 🙂 sa aj ja zacinam bat pretoze mi priatelova mamina povedala ze ked cakala mojho priatela tak pribrala 25kg 😖 priatel bol macek ... a este k tomu mam velmi velky predpoklad na dvojcky tak ak budu .. "boze chran" to uz asi nikdy neschudnem :D

mamama11
11. apr 2013

@littlesuzzi no ono niekedy ani veľmi nevieš ovplyvniť to, koľko priberieš, ja som pri prvých dvoch pribrala po 21kg, pri tretej 18,5kg a teraz to zas vyzerá na tých min. 20kg ☹ ale našťastie zatiaľ som ich vždy zhodila všetky, tak hádam to aj teraz tak bude 🙂 inak keď si tak pospomínam na tehotenstvá, tak len pri prvom som to asi aj preháňala s jedením, ozaj som jedla za dvoch a nehľadela na váhu, ale ďalšie som sa riadne snažila moc nepribrať, ale žiaľ nepodarilo sa mi to ani raz, neviem ako ty, ale ja naozaj aj viac jem v tehotenstve ako som jedávala, ale nie tak, že neviem, čo do seba napchať, len jednoducho som stále hladná a najlepšie na žalúdok mi robia biele rožky 😒 a z tých sa veru dobre priberá , tak nezúfaj, snáď nepriberieš až tak moc a ak aj náhodou áno, tak to potom pomaličky zhodíš, hlavne nech sú bábätká v poriadku a nech nehladujú 😉

dejna20
11. apr 2013

@mamama11 cauko ty mas kolko teraz? Ja som sa vcera vazila a som skoro odpadla, ze 10,5kg + 😀

mamama11
11. apr 2013

@dejna20 no ja už +12, ale musím aj to výsledné číslo napísať? 😀

dejna20
11. apr 2013

@mamama11 vysledne netreba 😀 aj moje je statne 😀
Rozmyslam ci je realne pribrst uz len 5 kg 😀
Keby sim rodila v 38tt to je za cca 9 tyzdnov ? 😵
Ja som bola v tom ze vela priberu hlavne chuducke zienky, ja som bola normal vahovy

mamama11
11. apr 2013

@dejna20 no ja by som už tiež chcela pribrať len tých 5kg, ale viem, že to je úúúúúúúúúúúúplne nereálne 😖 , ja už som s tým zmierená, že to bude zase moc moc veľa, no čo už a tiež som normálna váhová kategória , skôr mám pocit, že tie chudučké priberajú málo, však aj v našej téme Júlovky tie chudulinké priberajú málinko 😒

dejna20
11. apr 2013

@mamama11 no lenze ja nepriberam zo vzduchu 😀
Sladkosti moje kazdodenne daj mi dnes a pozehnany makovnik every day, krupicova kasa, pudingy atd 😀

mamama11
11. apr 2013

@dejna20 😀 😀 😀 no mne by tiež veru vzduch nestačil 😀 ja tiež jem viac ako normálne, napr. večera u mňa nebýva ale teraz aj o 21.00, lebo by som nezaspala od hladu a každú chvíľu som hladná, tak sa kŕmim a hlavne čo narástlo u mňa , spotreba pečiva 😖

sense
11. apr 2013

@littlesuzzi ak ti mozem dat tip aspon mne to pomohlo co sa nafuknuteho brucha a nepravidelnej stolice tykalo bolo zvysit prijem tekutin na 3-4litre tekutin a susene figy.....a takisto pokial beries zelezo tak to dost zapeka, teda aspon mna...

...a kazda zena pribera inak, a rozdiel je ked priberie 20kg zena kt. zacinala s velmi nizkou vahou a rozdiel ked tych 20kg priberie zena kt. zacinala s nadvahou....

...ja som dala doteraz plus 12kg, a uvidim kolko dam este za tento tyzden kym budem rodit....ale napr. som zvedava kolko pojde hned porodom dole a s kolkymi sa budem trapit este...co mna ale trapi je celulitida, mam strasne nohy....

littlesuzzi
11. apr 2013

@mamama11 presne ako vravis..mam neustaly hlad .. ja sa najem a v priebehu hodiny niekedy aj pol hodiny .. podla toho co zjem .. som zase hladna az mi je zle ..v praci o tom nevedia tak sa radsej prejdem vzdy na wc a ukludnim sa .. ono ja by som aj skusila nejest tak casto ale co z toho ked mi je potom zle ... a dakujem ti..sand bude vsetko v poriadku .. uz sa neviem dockat prveho ultrazvuku 😀

littlesuzzi
11. apr 2013

@sense dakujem a urcite to skusim ..susene figy mam rada 🙂 no uprimne som mala 66kg cize nemam ani nizku ani vysoku vahu ale ked som sa postavila na vahu a videla tam 70kg ma skoro kleplo o zem 😀 budem drzat palceky nech ste v poriadku a neboj..uz ma tu na MK vela zienok presvedcilo o tom ze ta vaha pojde dolu..tak v to bude treba iba verit 😉

littlesuzzi
12. apr 2013

tak dneska rano som sa zobudila a ze brusko splasnute a pohodicka 🙂 neviem ci to bude tym hroznom co som zjedla pred spanim ale konecne mi nieje tazko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre