Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kuratkol
8. mar 2009

Tak to jsi asi štíhlounká moc... To já jsem silnější 🙂.

katka1981
8. mar 2009

kuratkol, ano to hej za chvilu budem mat 68 kg, uplne ani ma nevidno 😀 neboj nikdy som nebola stihla.

kuratkol
8. mar 2009

A není to jenom vyjímka u tebe, že jsi do 3.měsíce nic nepřibrala ba naopak?

k.ate
8. mar 2009

kuratkol - já přibrala do teď hlavně přes břicho, tam to je vidět, ale naštěstí nosím normálně hodně volný a vytahaný věci, takže to nikdo nemá šanci poznat, ale do plesovejch šatů, který mi byly akorát jsem měla problém se narvat (kvuli prsům 😀 ) už ve druhým měsíci 😀 Vlezla jsem se, ale sotva jsem dýchala 🙂 Jinak podle mě záleží dost i na provedení těch šatů, já měla svatební šaty na šněrování vzadu, takže tam to bylo co se té velikosti týče benevolentnější, i když bych něco nabrala a v salonu by to ani přešívat nemuseli, ale nevim... 🙂 Se svatbou v těhu zkušenost nemám...

katka1981
8. mar 2009

kuratkol, niektore baby schudnu v prvom trimestri aj 8 kg, je to rozne a to som ani raz nevracal ani ma nenaplo. Ale prsia rastu rychlo, to som zaregistrovala velmi skoro. Ale vaha v pohode bola. A ked mas trochu sslaninky na bruchu, tak to rastuce brusko som si povedala, ze to ma nafuklo jedlo 😀

kuratkol
8. mar 2009

😀

aponchie
8. mar 2009

taky zalezi jake saty mas vybrane ze? 😀

kuratkol
8. mar 2009

Tak normál, klasika... Nechávám si šít.... Nejlépe by bylo, kdyby se žádný můj rozměr nezměnil....

kesinka
8. mar 2009

Kuratko - k tej PN, ja som sa chystala o to doktora poziadat od rveho dna, ale strasne som sa bala, tak som cakala cca do 6 mesiaca, kupila mu flasu, kavu, bonbosku a vyhovorila sa na pracu, stresy,....a nechal ma doma. Zakon schvalnosti, po 2 tyzdnoch od uplatku za PN som sa zala otvarat a mat problemy, takze by ma nechal doma aj sam od seba.

aponchie
8. mar 2009

kuratko dala sem do alba co sem mela za saty tak kukni a to sem byla 5mesic kdyz sem se vdavala 😀

kuratkol
8. mar 2009

aponchie: Jojo, 5.měsíc bych neřekla...

kesinka: Já bych chtěla PN tak na první měsíc či dva. Začátek těhu je nejdůležitější pro vývoj... Možná mě doktor nechá, když mám štítnou žlázu, astma, srdeční tachykardii, ale nevím, jak to chodí....

kesinka
8. mar 2009

no tak ak mas take to problemy, tak urcito ano. Len mu to treba povedat. Pre mna boli prve 4 mesiace hrozne - robim v banke, prechod na euro, stresy,nadcasy, tahali sme aj 10 hodin bez obednej prestavky...mavala som nizky tlak, strasne bolesti bruska, dokonaca sa mi zatmievalo pred ocami, par krat ma zalial studeny pot, brutalne hnacky a ten moj doky ma vobec nenechal doma. Tym chcem povedat, ze vela zalezi aj od doktora. Len neviem, ak ta uz raz necha doma, ci ta potom pusti do prace. Mam kamosku, co sa vypytala na PN cca od 3 mesiaca kvoli stresom v praci a lekarka ju nechala doma az do koca tehu.

kuratkol
8. mar 2009

Mimo to, co jsem psala, mám taky hodně stresovou práci. Od toho mám tu srdeční tachykardii.

mar26
9. mar 2009

kuratkol - já začala přibírat až ve 2.trimestru,teď mám nahoře necelé 4 kila od začátku, vůbec mi nebylo teda špatně nic,tak že jsem vůbec nezhubla a jen papám 😀 ...ve čtvrtek začínám 6.měsíc ...můžes se mi podívat do alba,jak moc to je vidět....foto poslední,z minulého pondělka.
Jinak u mě s PN problém vůbec nebyl,dokonce ani mi jí na 14dní přerušit a znovu napsat a mám od začátku neomezené vycházky...záleží na Dr. -já to teda měla kvůli minulému nevydařenému těhu (potrat a mimoděložní těhotenství) a teď jsem ze začátku špinila a teď mám zase nízko placentu,tak že mám hodně ležet a nesmím uklízet,žehlit....tak že mě by prostě stejně do práce nepustil a už se tam nevrátím.

tehula
9. mar 2009

katka: tak to si na tom dobre, ze nie je vidno 😨 Mne sa za posledny tyzden nastastie nepodarlo pribrat, lebo som mala pohybu az nad hlavu....ale mam momentalne v 26tt 7kg hore a uz 59kg, no brusisko mam teda riadne 😀

mima3
9. mar 2009

kuratkol - je to individuálne, ja na rozdiel od týchto dievčat som pribrala za prvé 3 mesiace až 5kg!!! teraz v štvrtom zatiaľ + 1kg. je to možno aj tým, že mi nebývalo zle, vracala som len raz, keď som mala pokazený žalúdok. pred tým som chodila cvičiť, behať, do posilky a ako som zistila, že som tehu, tak vôbec nič, len trochu okolo domácnosti a chodím do práce, ale aj tú mám sedavú a oveľa viac oddychu. prvé 3 mesiace som pribrala hlavne do brucha a pŕs, inak nič.

katka1981
9. mar 2009

tehula, vidno ale nie ked mam rozgajdane tricko. A ja som tvoju vahu nemala ani na zac. tehu. Ale tesim sa lebo sa mi podarilo trosku schudnut teraz, tie dva dni co som jedla po veceroch tak uz sa citim lepsie. Ved nemusim po nociach v posteli cpat do hlavy. Velke priberanie este zacne. Ja mam dnes plus 5,4 (zac.vaha 61,4) Ale ja sa hybem len ked chodim alebo upratujem,, von moc nechodim na prechadzke, lebo by som potrebovala pojazdne wc, lebo casto cikam a ked mi malicka tlaci na mechur je to stresujuce, a najvacsie obavy mam z kychnutia 😀 Ale inak by som isla aj na turu ked bude teplejsie, len neviem ako to cikanie vyriesit, v lese u nas byva vela ludi.

mandula
9. mar 2009

ahojte dievcata, troska sa vam votriem do temy 🙂 Mne nebyva vobec zle, teda zatial a nastastie a napriek tomu som schudla asi tak 2-3 kg. Nevazila som sa, len podla toho, ze su mi nejake volne nohavice som usudila, ze som schudla. Prsia sa mi ale zväcsili poriadne a poriadne ma aj bolia. Ja som ale dost pazrava a myslim si, ze ak sa mi doteraz ta pazravost neodrazila na kilach, tak to urcite dorazi ☹ Ja som necitala celu tuto temu, je tu toho dost vela, len som sa chcela spytat, kolko je normalne pribrat v tehu? A myslite si, ze sa mam zacat nejako obmedzovat, aby som nebola ako gula? Vy sa nejako obmedzujete?

nini19
9. mar 2009

ahoj mandula no vraj podla doktorov a mudrich kniziek je normal pribrat do tych15kg,ale to vela zavisi od postavy a tak.....a obmedzovat sa ti asi aj tak nepodari,ono ked na teba pride hlad tak zies na co prides aspon ja to mam tak....proste to nejde.......mozno este na zaciatku tehu ale cim som tehu viac tym viac som hladna....... 😵

susik77
9. mar 2009

mandula: ja som na tom bola podobne-prve tri mesiace mi vobec nebolo zle, ale boli vianoce, tak som hned nabrala 3 kg 😝 teraz-v 16.tt mam +5 kg. tiez si hovorim, ze sa musim obmedzovat, lebo v minulom tehu som sla asi od 20-24.tt s vahou exponencialne hore 😝 od toho 24.tt do konca som nabrala snad 12 kg 😝 dovtedy len 6 kg. tak teraz rozmyslam ze asi prestanem vecer jedavat. naposl. si dam nieco sytejsie-chlieb so syrom prip. zeleninou okolo 16. a potom uz len vocie al. zeleninu.

tehula
9. mar 2009

mandula> ja som sa v knizkach docitala, ze pribratie vychadza vyrazne aj z tvojho povodneho BMI. Ak mas BMI normalny, priberies okolo tych 10-15kil, pokial niekto trpi nadvahou, zvacsa baby priberaju menej, dokonca polku tehotenstva aj schudnu, cize celkovy narast hore byva len do 7-8kg. Ja som mala vychodzi BMI ako podvahu a pisali tam, ze sa mozem rovno pripravit na 15-18,5kg 😒
Jasne, ze vela zavisi aj, ci zvracias, a ako sa stravujes. Ja som negrcala, ale tiez som slabo jedla, lebo mi bolo zle, no napriek tomu vaha isla hore. Telo naberalo hned zasoby pre istotu.
Napriek tomu, ze pravidelne cvicim a stravujem sa rozumne, holt.....idem podla knizky. Uz mam 7kg hore a to za prve 4mesiace cele som pribrala len asi 1,5kg. Od 5-6mesiaca sa to dost ze rozbehlo. Niekto pribera najviac nakonci tehu, niekto uz v poslednom mesiaci nepriberie, ono sa aj tazko je s takym velkym brusiskom.
Hlavne klud, po porode budeme stihle 😀

susik77
9. mar 2009

tehula: vobec to nezavisi od vychodz. Bmi, bohuzial 😢 ja som mala v 1.tehu nadvahu 8 kg na zaciatku, a za cele som nabrala dalsich 18 kg.
po porode som schudla 20 kg= bola som na normal. vahe. teraz planujem pribrat max. 15 kg, no najradsej by som to skresala na 12, ale to je len zbozne prianie 😒 kedze rodim na konci augusta ako 1.tehu, tak predpokladam, ze v lete znovu opuchnem a kila pojdu rapidne hore. esteze to je len voda 😎

mandula
10. mar 2009

tehula - bolo by fajn, keby to bolo tak, ako pises 🙂 Ja mam totiz nadvahu nejakych 7kg, teda teraz mam 70kg a moj normal by mal byt cca 63kg. Podla BMI mam miernu nadvahu. Ach boze, ked ja teraz na toto priberiem 18kg, tak to Vam dievcata poviem, davam dole vsetky zrkadla 😀 Jasne, ze ten drobec za to stoji, ale s vahou zena bojuje cely zivot a teraz toto. No nevadi, budem si musiet ako Susik povedat, ze asi vecera bude len v myslienkach 🙂 Mne teraz nenormalne chutia pomarance, ale zial aj cokolada. Vsetko ostatne sa mi hnusi, takze zacnem jest a nemozem dalej. Zato pomarancov by som mohla do nemoty. Ale je jasne, ze zatial na sebe nic necitim / len v prsiach / ja viem ze ono to este len pride. Mam len z toho des, ked viem, ze jest za normalnych okolnosti milujem 😉 Ale co uz, vsak jasne tehula po porode budeme zase stihle 😝

tehula
10. mar 2009

mandula: Na pomarancoch som bola v zaciatku zavisla aj ja 😀 Teraz ma chytaju chute na cherry paradajky s jahodovym kefirom......... 😠

kesinka
10. mar 2009

Mne chutíííííííííí všetkoooooo 😝 . Kebyze mozem, zjem aj kona 😀 . Slané, sladké, mastné, diétne, zelenina, ovocie, ....ach jaj...zase mám na niečo chuť 😎 .

jaja003
11. mar 2009

ahojte, ja som momentalne v 25tt a pribrala som uz 8kil a to som veru tiez nemala nejak nizku vahu, zacinala som na 69kg pri vyske 168 😠 . Myslela som, ze to pojde omnoho pomalsie, ale zase mi vobec nebyvalo zle, ani na zaciatku, takze som zacala priberat uplne od prveho dna, tak dufam, ze to nepojde rychlejsim tempom a priberiem max do tych 12-15kg, myslite ze si moc fandim? 🙂

bobicek5
11. mar 2009

ahojte, toto je tema, ktora ma zaujima. Pretoze ja som vzdy mavala nadvahu a teraz koncim 16 tt a pribrala som len 2 kg. Podotykam, ze je to moje prve tehu a vobec mi nebyvalo zle, papam dost a naozaj schuti 😀 .
Je to normalne? Ja sa len utesujem, ze deturence asi ziju z mojich tukovych zasob 😀

spimira
11. mar 2009

Já jsem zatím nepřibrala nic, ale mám dost nafouklé břicho 🙂 si připadám jako bych byla už v 5. měsíci 😀 Každý to má asi jinak.

belanka
11. mar 2009

ja som za 1.tehu pribrala 18kg.potom som ich zhodila,keď som prestala kojiť a začala chodiť do práce 10som pribrala 😒 .teraz som zo začiatku moc nepriberala,po kilečku mesačne,ale v 7.mes.sa to riadne rozbehlo.a už mám 15kg,a to som pevne verila a dúfala,že to bude menej 😠

susik77
11. mar 2009

jaja: asi sme na tom podobne. tiez idem tvojim tempom 😎 zacinala som na 67 kg pri vyske 166 cm, v 16.tt mam 5 kg. V 3.trimestri pojdes mozno 2 kg za mesiac minimalne 😖 pravdepodobne este trochu viac, ja som dokonca na konci priberala kilo za tyzden 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre