Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

henika81
22. sep 2010

@alexandrah diky za podporu, 🙂 dr. mi nasadila duphaston, a mam lezat, a ak by som mala krv tak hned naklusat, ale si myslim ze dokym nemam krce a bolseti a len spinim tak este by to malo byt v norme, no uvidime, mam ist az o tyzden na ultrazvuk, ale v sobotu mi majuu dojst lieky tak ak neprestanem spinit tak v piatok rano jej budem volat, ze co a ako, nemozem predsa vysadit lieky, len preto ze mam ist az o tyzden?

alexandrah
22. sep 2010

ahoj, lieky urcite nesmies vysadit, musia sa brat az aspon do 12-14 tyzdna, urcite jej volaj koli liekom, to je preto, ze babatko este nema vytvorenu placentu, a ten duphaston/utrogestan zabezpecuju progesteron, hormon, ktore babo potrebuje na vyzivu!§ drz sa!! 😎

henika81
22. sep 2010

@alexandrah diky, za radu urcite jej budem volat!!!! 🙂

alexandrah
22. sep 2010

drzim vsetky palce!! 😀 😀

huhusestra
28. sep 2010

baby co vam hovori lekar na vahu?ja som bola teraz na vysetreni v nemocnici na prietokoch a lekar mi znadal za to že som pribrala 15 kg a to som v 39tt a prikazali mi držat diabeticku dietu pritom ked sa mi robili testy na cukor tak som ich mala v poriadku.Vraj aby malinka nebola obezna, tak ma zaujima co hovoria lekari vam ked niektore zžny priberu aj viac. Pritom sa snažim neprejedat sa

terak
28. sep 2010

@huhusestra Ahoj, tohle bych neresila, maximelne bych sarkasticky pronesla, at se podiva na sebe. Ja mam nahore 13 kilo, rozhodne nejsem tak daleko jako ty a nepreziram se. Proste jim kdyz mam hlad. Vcera mi kamaradka rikala o slecne, ktera za tehotenstvi pribrala 7 kilo, ale za cenu toho, ze ji bylo skoro celou dobu spatne z hladu. Tak si vyber.

Doktorka mi na vahu nerika nic, jen se pak budu muset drzet a uklidnuje me ti, ze pokud budu kojit a hybat se, pujde to dolu samo. Hlida vahu miminka, ktere je aktualne 1300g takze tabulkove. A hlavne, vaha matky nema vubec vliv na vahu miminka, takze na to fakt kasli. Dali ti nejake odhady porodni vahy?

skybaby
28. sep 2010

@huhusestra ja som pribrala 20 kg a lekar moju vahu vobec neriesil 😉 a ako pise terak vaha babatka s priberanim matky vobec nesuvisi

mamama11
28. sep 2010

@huhusestra vôbec sa netráp tým, čo ti dr. povedal a nedrž žiadnu diétu, ja som pri prvých dvoch deťoch pribrala po 21kg a nikto ma nebuzeroval preto 🙂

bay
28. sep 2010

@huhusestra Kaslala by som nanho, pripadne by som mu to vratila pekne sarkastickou poznamkou 😝 15kg vobec nie je vela. A to co je za hlupost ze podla toho kolko matka priberie je aj priberanie dietata? To by bol potom moj uplne podvyziveny ked som za cele tehu pribrala chabych 9kg. A narodil sa 3600g den pred terminom.

nini78
28. sep 2010

gío nj

nini78
28. sep 2010

ítztutzý jghzj zgzh hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhzzjk jhhj

mamama11
28. sep 2010

@nini78 žeby toto bol odkaz od drobca? 😀

kepassa
28. sep 2010

@huhusestra skutocne ta chapem ale netrap sa 🙂 ja som pribrala pocas tehotenstva 15 kg a to som 9 dni prenasala a voooooooooobec som sa neprejedala, avsak ak som citila hlad najest som sa musela pretoze mi bolo inak zle, to tehotenstvo obnasa a neda sa jednoducho trapit sa aj svoje male hladom...na niektorej z poradni u mojej gynekologicky ma zjazdila, ze som tolko pribrala...teraz by som jej uz nieco povedala vtedy som zo slusnosti bola ticho 😀

huhusestra
28. sep 2010

@terak Ja si myslim že sa robil moc premudrenym a zbytocne ma len vytocil. Povedal mi že teraz ma 3kg ale ja na tom nevidim nic zle ved už som na konci tehotenstva tak neviem co riesi.
Moj doktor mi ani raz nic nepovedal ohladom vahy tak preto ma zaskocil tento pristup porodnika. Este mo aj zmenil datum porodu z 10 na 11 DEN a ked som si pozerala papier kde to vsetko zapisovali zistila som že mi aj prepisal datum poslednej menstruacie tak isto o den...fakt tomu nechapem ...podla mna to bol len debilny doktor

alexandrah
28. sep 2010

huhusestra - ahoj, no vo vseobecnosti 15 kil nie je vela, hlavne, ked sa clovek nepreziera ... ja som minule tehu pribrala 11 kg, ale ja som mala a chuda, a mne lekari nepovedali nic, ale kamoska, co uz mala aj tak nadvahu, a pribrala presne tolko co ja, cize fakt iba 11 kil, tiez vynadal ... tak mozno aj od toho to zavisi?? aj ked podla foto si chuda ... a je to blbost, ze bude babo tucne ... to este nema z coho, je sice pravda, ze viac kil je zataz na organizmus, ale to je viac kil nez cca 20, a nie 15 ... podla mna ...

terak
28. sep 2010

@huhusestra No tak promin, ale to je teda debil.... jako nez nekoho takoveho, tak to radsi odrodim jen s porodni asistentkou 😀 😀 😀

huhusestra
28. sep 2010

@terak no dufam že nebude mat službu ked to na mna pride 😀

huhusestra
28. sep 2010

@bay sak zajtra ideme k mojmu lekarovi tak sa mu postažujem co vsetko si na mna prichystali v nemocnici som zvedava co mi na to povie. Inak mi zakazali brat vitaminy pre tehotne vraj z toho byvaju babenka zbytocne velke no sice o tom som už pocula nieco ale myslim že v tomto mojom týždni mi vysadenie vela nepomože 😀 a aj tak som toho nazoru ze sa nimi nic neda pokazit akurat mam lepsi pocit ze babenko dostava to co potrebuje.ved ono si aj tak zoberie len tolko kolko samo chce.

terak
28. sep 2010

@huhusestra Vis ale, ze ho muzes odmitnout. Klidne si to napis do porodniho planu. Mamka, kdyz rodila segru, tak v porodnici narazila na byvaleho spoluzaka, o kterem se vyjadrila, ze to byl totalni ..... (dosad si sve oblibene sproste slovo) a ona odmitla jeho pritomnost u porodu a slo to. A kdyz to slo pred dvaceti lety, tak snad i ted 🙂

nini78
28. sep 2010

@mamama11 ano, bol to synátor, ale ten starší 😀 , fakt neviem kedy to stihol 😅

bambi9
28. sep 2010

ahojte, kolko sa ma pribrat v 1.trimestri? ja som len 10tt a uz mam 2kg hore 😝 lenze ked sa nenajem je mi hrozne zle... inak sa citim ok 😒

mamama11
28. sep 2010

@bambi9 sme každá iná a netreba sa držať ani nejakých tabuliek, každá priberáme inou rýchlosťou, ja som mala v 12tt 2kg navyše a potom sa to riadne rýchlo rozbehlo, zajtra začínam 30tt a už mám 13kg na sebe 😉 a tiež sa neprejedám, ale jem keď som hladná, čo som skoro stále, no čo asi čakám malého hladoša

mamama11
28. sep 2010

@nini78 tak to je šikulka, ten tvoj synček

bay
28. sep 2010

@huhusestra no to vysadenie vitaminov ma uz teraz pre teba fakt velky vyznam 😀 😀 😀 😀 To musel byt nejaky super dobry studovany Dr.

huhusestra
28. sep 2010

@bay 😀 😀 mne to pripada že si zo mna robil prdel.... sak ma asi 50 rokov a take kraviny trepat?!?! a to ho vychvaluju aký je to perfektny porodnik,,,tak ja už fakt neviem co si mam mysliet 🙂

alexandrah
28. sep 2010

ahojte, o tych vitaminoch som pocula aj ja ...teraz to uz nema vyznam, to je fakt, ale netreba to s nimi posledny trimester prehanat ... babo si aj tak zoberie vsetko zo stravy, ak je pestra ... huhusestra - moc drzim palce na porod!!!
bambi9 - kazdy ti povie, ze je to rozne, niekto nepriberie prvy 3 mester nic, iny schudne, iny priberie viac ... ale tie 2 kila su tak akurat tabulkove 🙂

majkafer
28. sep 2010

ahojte! čakám druhé a priberám rovnako ako pri Veronke. Vtedy som pribrala 20kíl a to ani neviem ako, len sa lepilo. A teraz to isté, no vtedy sa mi podarilo schudnúť za tri mesiace a váhu som si držala na 58 kilách a teraz? už mám 66, krásne to stúpa a furt som hladná, aj šaláty si robím, často mám ryžu natural a aj tak to ide hore. Dúfam, že sa mi podarí opäť zhodiť. no vtedy to bol celkom zázrak, lebo mám zníženú funkciu štítnej žľazy a váhu si musím sledovať, ak nechcem priberať. tak neviem 😒 . Máte niektorá tiež hypotyreózu?

kukulinka
29. sep 2010

Ahojky, já už jsem z toho taky na hlavu, jsem ve 29.tt+0 a mám nahoře 17kg, jde to kilo a něco týdně, neovlivním to, jím méně než na začátku těhotenství a stejně to leze furt nahoru. Dnes jdu do poradny, za tři týdny +4kg, mě dr zabije asi. Ale poslední týden mi trápí otoky nohou i rukou, no hnus.Už jsem z toho bezradná...

mamama11
29. sep 2010

@kukulinka možno máš teraz ten najhorší mesiac na priberanie, niektoré baby potom posledný mesiac schudnú, alebo už nepriberú, tak sa nestresuj 😉 a doktora sa neboj, len mu povedz, že sa neprejedáš a aj tak to ide hore, ale keď píšeš, že opúchaš, môžeš aj veľa vody zdržiavať, tak sa netráp a hlavne nech je bábo zdravučké 😉

stojdulka
29. sep 2010

@kukulinka mamama11 ti dobre radí, a možno ked sa prestaneš tak sledovať tak sa i váha ustáli...telo ženy si počas tehu robí to najlepšie pre seba a figu mu je po tom koľko ukazuje váha, takže sa daj do pohody a bude všetko ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre