Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

pinco
22. jún 2008

malaskoricka - to je fakt zvlastna otazka 😉 Ved to sa neda takto vseobecne povedat, kto pribera viac. To je uplne individualne. Hlavne sa nestresuj a papaj ked ti chuti.

holly1
23. jún 2008

jasně, že je to individuální, ale několikrát jsem se různě dočetla, že víc přiberou "hubeňouři". Patřím mezi ně, ale zatím mám jen +2kg, takže pravidlo to určitě nebude. Prostě jak kdo, jako u všeho....

meggietn
23. jún 2008

Ahojte ja som mala na začiatku tehu 65 kg a teraz mám 68 kg. Asi chudšie ženy priberú viac...myslým 🙂

denculik
23. jún 2008

kočky ja som sa včera rozprávala s mojou tetou a tá mi povedala, že pribrala v tehotenstve s bratrancom 5kg a keď odchádzala bola chudšia ako pred tehotenstvom, že už len trošku pocvičila a mala postavičku ako z časopisu 😅 😅 síce mal bratranec 2,7kg... ale aj tak... nakoľko mala problémy so štítnou zľazou, tak bola trošičku pri sebe... no ale potom sa do dostalo do normálu... 😉

maso
23. jún 2008

malaskoricka, ja patrim medzi nie prave najlahsie a pribrala som 4 kg 😖

paskova
23. jún 2008

No ja som pri dcerke pribrala 16kg a zacinala som pri 42kg! Zatial mam iba 46kg ale kazdy vravi, ze po druhom babatku kila idu horsie dole, a hlavne po 30-ke ani nevravim. Takze tiez neviem co je idealne. 🙂

heppu
23. jún 2008

ja som sa tiez do 20 t. tesila ze som mala len +3 kg ale od vtedy sa najviac pribera tak sa este neteste ze to tak ostane

jitdan
23. jún 2008

všechny chci uklidnit......jsem v 37.týdnu a mám 19,5kg nahoře 😠 😉

fitny
23. jún 2008

čaute budúce mamičky, vidím, že nie som jediná, ktorá rieši otázku priberania. 🙂 ja som tiež počula toľko príbehov, kto koľko vážil na konci teh., niekto hovoril max. 5kg 😅 , druhá zase 30 kg 😲 ja som zatiaľ v 29tt a mám už 10KG navyše, či je to veľa-málo ešte ťažšie zhodnotiť, čiže čakám dvojičky 😀 zatiaľ sa cítim dobre, ale už pociťujem negatíva "nadváhy" 😖 ale určite je to individuálne. najpodstatnejšie je, aby bábätká boli zdravé 😵 😵

skrecok
23. jún 2008

Ahojte, neviem ci chudsie zeny priberaju viac ako silnejsie. Pretoze ja som mala na zaciatku tehotenstva 47 kg a teraz mam 55 kg 😖 . Sice by som bola velmi rada, keby som viac pribrala, ale neda sa to. Mam kamaratky, ktore su silnejsie a pribrali pocas tehotenstva cca 25 kg 😕 . Tak najhlavnejsie je, ako pise Fitny aby babatka boli zdrave a mali dobru porodnu vahu.

adrina
24. jún 2008

ja som pribrala 13kg, ale bola som v nemocke..tak mám -3kg, čiže 10kilečiek...pritom mám bruško,akoby som loptu spapala....
som tehu po tretie, každé tehu individuálne..pri prvom som priprala vyše 30, pri druhom 25 a teraz 10...nesledujem sa, papam, čo mi chutí

libka1
24. jún 2008

No mne sa podarilo 16 kg, a narodilo sa mi drobča ktoré vážilo 2810 g, pritom ja som ženská veliká 😀
Horšie je že som 6 týždňov po pôrode a 10 kg stále ostáva, kojím, takže nejak extra sa obmedzovať v strave nechcem. Už 2 týždne stojím s váhou na tom istom, takže ma to štve... Ja som počas tehu ládovala sladkosti a veľa veľa chleba, mňam, to je moje, tomu sa vyhnite a budete mať zdravé priberanie... Držte sa, a hlavne nech sú bábenká OK 🙂

sarkal
24. jún 2008

Ahoj holky.Tak já jsem 21tt a přibrala jsem 6kg ☹ .Mám docela strach,že to pak nezhubnu a to se snažím jíst zdravě.Doufám,že přiberu maximálně 15kg a že to pak rychle schodím.Ale hlavně ať má mimi vše co potřebuje já už si s tím pak snad poradím.Tak se mějte. 🙂

mien
24. jún 2008

ahojte baby ja som pred tehu mala 53 pre pôrodom 83 teraz necelé 3 týždne po pôrode a mám 68 ešte 15 mám na sebe

suziad
24. jún 2008

ahoj ja som v 23tt a mam 4 kg navise, papam co mi chuti, nech je len babo zdrave 🙂

petule.h
24. jún 2008

36tt a 6kg, jím přesně vše na co mám chuť, ale já žádné výrazné nemám, takže pohoda 🙂

simsonek
25. jún 2008

Nájde sa mamina ktorá nám povie za aký čas sa dá zhodiť 22 kg po pôrode? Som troška s toho nervózna vždy som bola štíhla no teraz pár dní pred pôrodom sa cítim ako sloníča. Nemám ani potuchy ako to všetko zhodím ☹ Známi mi hovoria že keď budem kojiť tak to pôjde samo, ale za aký čas? Má niekto po pôrode a stratil takéto bremenko?

pinco
25. jún 2008

ahojte, ja by som sa tak moc na to kojenie nespoliehala. Aj ked je tu vela bab, ktore pisu, ze to islo samo, tak z mojho okolia skor vidim, ze maminy schudli praveze az ked prestali kojit. Tie prve kila jasne, ze isli dolu, ale tych 5-6 kil az po kojeni.
Kazda mame obavy, aka postava nam ostane, aj ked sa ukludnujeme, ze treba papat, aby sme mali zdrave deti. Teraz je taky trend, ze chceme byt stihle a urcite sa tak aj lepsie citime. Vsetko sa da, ked sa chce. Hlavne treba zacat cvicit, ked si uz zvykneme na nejaky rezim s detickami. A po kojeni sa bude dat aj strava upravit 🙂

meleri
25. jún 2008

já jsem tedkom v 15 týdnu a zatím je to jedno kilo. tak by to tak mohlo vydržet.. 🙂
Já myslela, že jednou týdně by miminko pohlídal manžel, a já bych mohla vyrazit se známými na hory, a takhle bych zas zhubla...a časem i s miminkem! až poroste...🙂
Simsonku já nevím, ale třeba to fakt půjde lehčeji až porodíš. Držím, palce 🙂

katinka0000
25. jún 2008

ahojte! vsetko je to individualne. moja svagrina pribrala 19 kg a po mesiaci aj nieco bola chudunka ako prst. teraz prestala kojit a trochu nabrala, urcite je o dost pevnejsia ako ked kojila.

ja mam momentalne + 14 kg. podla mna je to vela, ale nic s tym nenarobim. diety ma cakaju az po porode. vsetci mi hovoria (hlavne moja mamca), ze mam velmi velke brusko, ze tam budem mat poriadneho valibuka. ja som vazila, ked som sa narodila 4,2 kg, takze mozno bude po mne.

meleri
25. jún 2008

Jinak myslím, že Pinco má pravdu, člověk nesmí předem zoufat, určitě to zvládnem, a vrátíme se zas do normálu..
Já si hlavně nedokážu představit, že bych už nikdy nesportovala..já se zas k tomu vrátím..myslím, že dělat něco, co vás fakt baví-kolo nebo brusle, nebo hory jednou týdně, akorát tělu pomůže se dostat do normálu...

meleri
25. jún 2008

jo a Katinka taky...teda jako že má pravdu.. 🙂

janka_fr
25. jún 2008

Simsonek tak ja uz mam po porode 4 mesiace, ja som pribrala 28 kg pocas tehotenstva☹, pred tym som nikdy nemala problem s vahou. Za tri mesiace som zhodila 20kg a este mi ostava 8kg 😒 .Spociatku to islo rychlejsie a teraz to ide dost pomaly ale dufam ze aspon za dalsie 3 mesiace sa mi to podari schudnut 😎 . Simsonek drzim palceky aby si mala porod rychly a lahky a neboj tie kilecka stratis.

meleri
25. jún 2008

Jani, jsi to ty?
Já jsem to tam četla, v té knížce, co jsi mi poslala.. 🙂 ale si borec, osm kilo, to už nic není! to půjde jedna radost..
hele děkuju moc za tu knížku, je fakt SUPR. je v ní úplně všechno, každou chvíli to čtu, fakt si myslím, žel epší bych už nesehnala..

janka_fr
25. jún 2008

no tak ja som do 26tt mala len +4kg a potom zrazu 😕 a na koniec to bolo 28kg. Po porode som chodila aj ku kinesitherapeutke tak som nemohla cvicit brusaky tento tyzden som zacala. Som rada ze sa ti ta kniha paci, mne velmi pomohla, fakt sa v nej najde vela info a hlavne nezakazuje vsetko mozne, ale radi. Meleri a hlavne setri sa 😉

majandra
25. jún 2008

ahojte, som v 17-tom tyzdni tehu a vsetci hovoria,ze to vobec na mne nevidno ☹ mam len take male brusko a mam taky pocit, ze si ho vidim iba ja a nikto ini ☹ kedy mi zacne rast brusko, nech som aj ja zagulatena

blovitc120
25. jún 2008

majandra, nebud smutna, pozri do mojho albumu na moje brusko, ja som uz z toho niekedy nestastna. vsak nam hadam dorastu

meleri
25. jún 2008

Jani,

jo tak kniha je fakt boží, já měla jednu takovou z česka, ale fakt o ničem! Nic v ní pořádně není...každý měsíc popsaný na dvou malých stránkách..kdežto v té tvojí je to fakt pořádně probráno každý ten měsíc..
No, tedkom to fakt nedávám to vedro..do dneška to šlo, ale dneska už jsem fakt uvařená...

Majandro, moje mamka byla takový štíhlý typ, a říkala mi, že ji to začlo pořádně až v 18-20 týdnu..pak se to rozrostlo..ono to přijde. já se taky těším..i když v těch vedrech nevím jak bych takový břich zvládala...jsem nakonec ráda, že mi to vyjde na zimu.

pinco
26. jún 2008

majandra, neboj sa, zdravie dietatka nezalezi od velkosti bruska 😉 Urcite ti este vyhupne a budes ho vsetkym ukazovat 🙂 Urcite je namahavejsie chodit s velkym kotlikom v predu ako s malym, tak to ber pozitivne 😉
Ja tiez nemam dake obrovske brusko, ale ti poviem, ze tenisky na snurovanie som uz odlozila do skrine. Nezavidim babam, ktore sa museli v zime zapinat do ciziem 😒

martinka211
26. jún 2008

simsonek ja som pribrala pocas tehu 23 kilov a pol roka po porode som mala 20 kil dolu 😉 a teraz mam uz dolu aj tie 3 😵 tak sa tesim a neboj aj tebe sa podari zhodit ich 😉 prajem ti rychly porod a krasne zdrave babenko 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre