Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

dorotka
20. dec 2006

mol 22 nema www stranku aspon ja o nej neviem ale mama ti poslem

jj2202
20. dec 2006

dorotka ja viem, pozerala som... 😉
mna proste tlaci vsetko na brusku neviem preco. asi so citliva...
ved neboj ja mam "body" a dva svetre a bundu. zima mi neni 😀

dorotka
20. dec 2006

no moju kolegynku tiez tlacili a ona to vyriesila tymi na traky z schookeru ci ako sa to pise

jj2202
20. dec 2006

dorotka a tiez je problem moja vyska. vsetky tehu veci co som zatial natrafila boli dlzka 172....no ja potrebujem viac, mam 178cm a vyzeram v tych "172" komicky

froschka
20. dec 2006

ako inak riesite kabaty ci bundy?Staci kabat do A strihu pre tehulku?Lebo ja zimujem ztim s pohode bruchom a na v marci ked uz bude kotlisko tak na kabat bude teplo nie?

jj2202
20. dec 2006

froschka ja este bundu zapnem a aj tak chodim stale autom tak ju mam rozopnutu. toto zatial nijak neriesim 😀

froschka
20. dec 2006

ja mam v pohode bundu zatim ale je kratka no u nas este nemrzne ale chcela by som nejaku dlhsiu alebo tedy kabatik...

dorotka
20. dec 2006

froschka naivne som si myslela ze kym vyrastiem z mojej bundy tak budem mrznut a ja budem nosit moj umely kozusok ale bohuzial stale je nan moc teplo tak nosim jednu z manzelovych bund je taka obrovska ze ani nevidno ze som tehotna ale kedze som len cez vychadzky vonku tak tonevadi

froschka
20. dec 2006

dorotka ved to ze ja nechcem nejake 50tky velkosti nosit ale na druhej strane je to aj fuk na tych par mesiacov nemusime byt tie najatraktivnejsie na svete no ale predsa len...ked niekam ides na navstevu ci do mesta tak ako vreco chodit zase nemusim ale je to tazke pekne a vyhodne veci kupit

dorotka
20. dec 2006

ja mam ten kozuch Ackovy takze by som sa don zmestila a tu bundu nosim posledne dva tyzdne a snad aj mrznut zacne a keby aj nie tie dva mesiace to prezijem
moja bunda sa dala odopnut aj zo spodu tak ked bolo tych 10-15 stupnov som ju nosila rozopnutu zo spodu ked ma tlacila

froschka
20. dec 2006

no ja to poriesim kabatom do acka tedy 🙂 a nosis aj tehu nohavicky tie take mega velke cez cele brucho?ja som nad nimi uvazovala na zimu

eva4444
20. dec 2006

cafte baby, ja mam 183cm a nohy az po zem, mam problem kupit 'normalne' gate (kupujem dlzku 34-36) neviete kde najdem nejake tehu megamegalong - alebo sa budem musiem spolahnut len na sukne, ale ta zima... inac ja som pribrala asi 1 kg od zaciatku, ale brucho mi uz pekne vidno 😉 cakam, ze sa to cez sviatky rozbehne 😀

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorotka
20. dec 2006

no rifle so superlacneho obchodu som musela aj ja skracovat ale nie su velmi pohodlne
evi odkial si?

eva4444
20. dec 2006

momentalne zijeme v mnichove, ale cez sviatky samo ideme na sk tak sa tam pokukam po nejakych gatoch u cinanoch, inac o rok dva sa budeme stahovat do martina

jucka
1. jan 2007

Súhlasí s mracik. Kým sa stravuješ, tak ako máš a zbytočne sa neprejadáš, váha by mala byť v poriadku. Osobne si myslim , že 16 kg je taká zdravá vrchná hranica. Pri prvom som pribrala 14 kg, 5kg som mala dole po pôrode a svoju pôvodnú váhu som aj vďaka dojčenie mala za 5 mesiacov po pôrode.

peha
1. jan 2007

no ja sa stravujem dobre, zdravo a neprezieram sa, no v 6. mesiaci zacala moja vaha uplne blbnut, a uz mam 10 + k dobru. takze verim, ze do konca sa nejako zmestim do tych 16 kg 😉 🤐
inak zatial nosim moj kabat na gombiky do A, na pupku ho mam rozopnuty, a jedna sportova bunda mi je ok. ale za mesiac neviem neviem. sice moc nechodim vonku, ale aspon semtam na vychadzku a k dr.
a nechcem byt ako samtusak...

inak prajem dobry a krasny novy rok, nech mame krasne a zdrave babatka 😵

loss
1. jan 2007

peha zelam ti v novom roku len a len to dobre a hlavne nech vam v aprili mala Eliska prinesie radost do domu 🙂

pitik
1. jan 2007

EVA4444 ja mam 182 cm a jedine som si vedela vybrat nohavice v Rakusku v CandA alebo HundM. Inak ja som doteraz pribrala 6,5 kg, ale od za posledny vianocny tyzden su to 2 kg a nemam pocit, ze by som sa nejako strasne prejedala a este mam dost velku dennu davku pohybu s mojou 21 mesacnou dcerkou. Tak dufam, ze sa to nejako zastavi, idem sa trosku krotit, nech mi lekar nevynada. Pri dcerke som rpibrala nejakych 12 kg, ale dost som si vahu strazila. Po porode islo dolu nejakych 7 kg a ostatne postupne do 2-3 mesiacov, ale pootm som po skoncenidojcenia pribrala 2 kg navyse a tie mi ostali aj do zaciatku druheho tehu. Ale ja hovorim, ze to uz ide aj s vekom 😉

pavlaneu
1. jan 2007

Ahoj holky!!!Tak to jste mě hodně uklidnily,přibírám,jako většina z vás,6kg do 20t,10kg do 30t. a k dnešku mám 12kg,když mám otoky,tak mě to lítá+-1,2kg,ale myslím,že je vše OK!!!Hned mi je líp 😀 😀 😀 😀 😀

bubonic
1. jan 2007

Eva4444 podobne ko pitik odporúčam H&M, ja mám výšku 176 a tehu rifličky pekne zahnuté, lebo ich plandám po zemi. Ináč od poslednej katastrofálnej návštevy spred štyroch týždňov som sa pekne postrážila a pribrala len kilo. takže mám asi 9kg k dobru od začiatku tehotnosti a dve kilá navrch oproti pôvodnej váhe, ale tá bola desná. 😀

gabika11
7. jan 2007

Ahojte kocky, zaujimalo by ma, ci existuje nejaky krem vhodny na natieranie bruska pocas tehotenstva. Aby sa netrhala koza, a nevznikali strie na brusku. Podla moznosti aby sa im dalo nejako zabranit. Ja som asi v cca 3 tyzdni, a sledke ani nemozem vidiet. Do jedla sa musim nutit. A mam chut len na take veci ako avokado, mango, banany a ine. Ked nieco zjem, a je to trochu mastnejsie, je mi tazko od zaludka. Mozem pit bylinkove caje. Akym bylsinkam sa musim vyhybat? Kde v KE kupim nejake obleceni pre tehotne? Mozem chodit na jogu pocas tehotenstva, cvosot na orbitracu, cvicit s malo vaziacimi cinkami? Vopred dik za odpoved. Majte sa pekne.

kajule
7. jan 2007

Gabiko, já jsem na začátku taky nemohla mastné ani vidět a do jídla jsem se musela nutit. Když jsem ale něco snědla, dala jsem si jablko a bylo mi o něco líp. S těma bylinkama si teď vzpomenu akorát na zázvor, mátu a šalvej, že ji lékaři nedoporučujou. Mně teď není zrovna moc dobře a piju heřmánkový čaj. Ale s těma bylinkama ti pošlu seznam. S tím cvičením se radši zeptej doktorky, to může být u každýho jiný.

kajule
7. jan 2007
melory
7. jan 2007

ahojte, neviem ako vy, ale som zazila mini sok, ked som sa po vianociech postavila na vahu, urcite sa uz nezmestim do +15, ked ich uz mam teraz. 😢

mimi109
7. jan 2007

gabika11 kup si krem ElastiQ je proti striam a mozes si ho natierat na brusko pocas tehotenstva

tak kukam ako pekne priberat v tehotenstva, ja som za cele tehu pribrala 7kg 😉

lblb
7. jan 2007

caute baby,
ked to tu tak citam,zacinam mat depresie zo svojej vahy...pribrala som uz 8kg a este som len v polovici tehotenstva...nie som na taku vahu zvyknuta,mam 167 cm,stihlej sportovej postavy a vzdy mi dobre spalovalo.zacinala som s 54kg,ale teraz mam trochu vycitky,hlavne ked sa postavim rano na vahu.strasne mi chuti jest,niekedy som uz po hodine a pol hladna,nehovoriac o jedeni po polnoci...myslite si,ze je to normalne???🙂

yesno22
7. jan 2007

gabika, kremov existuje kopa, len si vybrat...lacnejsie kupis v drogerii,drahsie hlavne v lekarnach....dolezite je natierat, natierat bez ohladu na typ kremu 😉
co sa tyka zazvoru, ten urcite mozes, dokonca ti pomoze na nevolnosti...vlastna skusenost 🙂 ostatne v podstate mozes, ale treba striedat a opatrne s matovym cajikom...kup si radsej nejaky speci pre tehotne, ja pijem od firmy Apotheke a je vyborny 😉
v Ke s oblecenim je trosku problem....v Optime je jeden obchod, ale drahy...dalsi na Kovacskej(myslim), tam som si kupila jedny rifle, ale tiez nic moc a o ostatnych neviem, lebo nakoniec som sa vybrala do Polska a nakupila tam 😀
co sa tyka cvicenia...orbitrek by som asi vynechala, jogu len ak ju cvici skusena zena, nie vsetky cviky su vhodne pre tehotne...radsej brusne tance, alebo nieco speci pre tehotne 🙂

prajem krasne tehulkovanie 😵

mimi109
7. jan 2007

no co babo si vyzaduje 🙂 ja som tiey stale srotovala ale cele tehotenstvo som prevracala moj doktor to uy ani nechapal a zacinal byt s toho ako som malo pribrala chory 😉

neboj po porode par kil zhodis 😅

denulienka
7. jan 2007

Ahojte, baby.
Pisali ste o tých krémoch na strie. Ja mam jeden vynikajúci.Volá sa Bonella + elastín. Stál len 124 Sk a je skutocne dobry.A aplikuje sa hned od prvých mesiacov tehotenstva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre