Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

simsonek
26. jún 2008

Martinka cvičila si a obmedzovala si sa v jedle? Ja dúfam že budem kojiť. Mám termín tento pondelok.

simsonek
26. jún 2008

Janka fr to teda klobúk dole. Za tri mesiace 20 kg dole takto si to nejako predstavujem 🙂 . Začala si cvičiť hneď pozvolna po pôrode? Ja mám veľké plány no neviem aká bude skutočnosť ☹ dosť som zlenivela v tehu som nemohla cvičiť pre problémky 🙄

vava2
26. jún 2008

🤐 ahojte, ja som v 37t.t. a doteraz som nabrala 16 kg aj napriek tomu, že sa snažím zdravo stravovať a nepreháňať, fakt to ide samo. Trošku sa bojím, ako to pôjde dolu, ale hádam sa to nejako podarí... 🙂

simsonek
26. jún 2008

No to aj ja papáme zdravo a sladké jem ako pred tehu a 🙄 20kg je na mne ani neviem ako. Ale pred tehu som dosť športovala tak to asi bude to - ten problém 😒

luc.ija
26. jún 2008

Ahoj.Tak já jsem zatím přibrala rozkošných 23 kilo,z původních 84kil jsem se vypapala na 107kilo.Což je při výšce 173cm docela dost.No a vůbec si nedokážu představit,jak se toho budu zbavovat,protože co se týče nějakého cvičení,tak to u mě nehrozí,nejsem sportovní typ 😉.Tak nevim,nevim....

helcah
26. jún 2008

Chci se zeptat, jestli se Vám stalo, že byste v těhotenství přibrali najednou několik kg? Já jsem od poslední poradny přibrala 5kg (za 3 týdny). Je fakt, že celkem už mám nahoře 12kg, ale mam to převážně na břiše a všichni se diví, že těch 12kg není vidět. Já jsem teda nepostřehla žádný výrazný skok a proto jsem překvapená, kde se těch 5kg vzalo. Nijak se nepřejídám, jím teda každý den sladký. Doktorka mi vypsala doporučení na vyšetření na těhotenskou cukrovku. Není tu někdo, kdo měl stejný problém?

jaja257
26. jún 2008

Ja by som sa chcela spytat, ci je v poriadku ze som uz pribrala 2kg a z toho 1,5 kg za posledne tri tyzdne? ved som len v 12 tyzdni ☹ ako budem vyzerat na kocni si ani len netrufnem predstavit ☹

helcah
26. jún 2008

Jaja257 podívej se na první stránku této diskuze, je tam přesně rozepsané, kolik bys měla který týden přibírat.

jaja257
26. jún 2008

Tak parada a uz som nad limit ☹ pretoze do 13 tyzdnov mi chyba este jeden 😉 ak to pojdem tak neumerne hore tak skoncim ako slonik 😉 mne sa vsetko uklada na brusku, zadku a stehnach ☹ dufam, ze to potom pri malom alebo malej vybeham....... 🙂

helcah
26. jún 2008

Jaja257 po pravdě se divím, že řešíš 2kg navíc v 12tt. To je úplně tabulkové přibírání. Nemůžeš v těhotenství zůstat stejná. Po porodu to shodíš, neboj.

bzucinka
26. jún 2008

Tak ja som v nejakom cca. 26tt aj par dni a pribrala som 5,5 - 6 kg. Nieje to tak vela,ale pri mojej vyske,ci skor nizke (okolo 154cm) + kratky trup sa mi to zda az az... Je to take zlato - srandovne (zatial 🙂 ) A ukazalo sa to na bruchu, hrudniku a trosku zadok a nohy. Dufam,ze nebude u mna nejaky brutalny skok na vahe. A keby bol budem sa snazit mysliet pozityvne, aby bolo hlavne babo oka 🙂 Heh, uvidime co si poviem o mesiac...dva 🙂

zukab
26. jún 2008

ja som podla ms zaciatok 21 tt, podla usg o desat dni menej. pribrala som cca 3-4 kg. najma teda na bruchu a prsiach, co ma velmi netesi, ale co uz. radsej na prsiach ako na zadku, si hovorim. tam ma to este asi caka, este je predo mnou dlha streka 😀
ale pevne verim, ze nepriberiem vela, nebudem mat strie, porod bude idealny, materstvo perfektne, dieta genius, no idealistka 😀

luc.ija
26. jún 2008

helcah,to přibírání je podle mě normální. 😵 teda aspoň si to myslím 😵 Já měla taky takové skoky.Jednou skoro 6 kilo za 3 týdny,pak pouhé 2kila za 3 týdny...Teď už díkybohu nepřibírám,ale to bude asi tím,že už jsem na konci.

pavlinica
26. jún 2008

ahojky.já jsem na konci 40tt.termín mám 28.6.2008 a doteď jsem přibrala 24 kg.cítím se jak hroch.nohy mi natékají do neskutečných rozměrů.já jsem ze začátku těh.nepřibírala vůbec,tak jsem se radovala,že bych se mohla do 15 kg vejít.no a tak to dopadlo.taky jsem ke konci přibírala neskutečně rychle.jednou dokonce za 3 týdny 4 kg.taky se mi zvednul tlak a ty otoky.doktor měl už strach,že prý se mu to nezdá to přibírání.ale prý je to hodně voda,tak to doufám,že to bude pravda 😀.moje mamka se mnou i s bráchou přibrala pokaždé 30kg a pak 40kg hned po porodu shodila,tak snad na tom budu podobně. 😅 .určitě dám vědět.

martinka211
27. jún 2008

simsonek necvicila som na to som moc leniva ale robila som dlheeeeeeeeeee prechadzky s kocikom a myslim,ze aj to pomohlo no a je pravda,ze sa neprepchavam 😉 jem tak normalne 🙂

majandra
29. jún 2008

blovitc20: snad nam tie bruska narastu este.....hlavne je, aby boli deticky zdrave, nezalezi to nikdy od velkosti bruska, moze byt inak ulozene v maternici....dakujem za podporu

majandra
29. jún 2008

pinco: dakujem za podporu, ja mam termin 6.12.2008 tak dufam, ze nebudem mat problem so zapinanim ciziem v zime 😀 dufam, ze to vsetko bude ok...

atevi
29. jún 2008

Ja som za 6mes. pribrala 6kg, ale brucho mam ako niektore mamicky pred porodom. Asi to bude nizlou a utlou postavou. Pri prvom synovi som pribrala 8kg (za 8 mes. - rodila som v 34.tt). Po porode som mala o 5kg menej a zbytok som zhodila asi za 3mesiace.
Pri normalnej postave sa odporuca prirastok hmotnosti 10-15 kg. Ale na predoslych prispevkoch vidiet, ake je to velmi individualne.

monisek
29. jún 2008

Ahojky, jsem v 35tt, v úterý jsem byla v poradně, to jsem byla 34tt a vážila jsem 74,5kg (11,5kg od začátku těhu nahoře, což je v pohodě si myslím), a dneska jsem vlezla na váhu, což je 5dní od poradny a úplně jsem zůstala koukat na váhu, bylo tam skoro 78kg ... což je 3,5kg nahoře za 5dní ... to snad není ani možný 😕 Bylo to teda po vydatné snídaně a s 1/2 litrem čaje v sobě, tak možná i to něco přidalo určitě ... a včera večer jsme byli na grilovačce u známých a vypila jsem tam taky tak 1,5 litru vody za odpoledne ... ale mám docela obavy jestli to takhle půjde dál ... celé těhu jsem přibrala tak postupně ... někdy 1,5kg, jindy 2-3kg ...
V poradně ve 32tt jsem vážila úplně stejně jako teď v poradně ve 34tt (74,5kg), tak možná proto teď přiberu víc nebo nevím ... co myslíte? Určitě i zadržuju hodně vody, všude po těle mám bílé obtisky, ale moč byla v pořádku a i tlak je normální ...

sandrika
29. jún 2008

monisinek tie ranajky ti mohli určite spraviť aj 1 kg nemyslím si že maš viac ako 76 to určite nie ešťe sa riadne vykakať 😀 auvidíš bude to v poho

pinco
29. jún 2008

monisek, bud v klidku, to bolo urcite tym cajom a ranajkami 😉 Nabuduce sa radsej vaz rano nalacno, ja to tiez tak robim a tie cisla su ovela krajsie ako vecer 🙂
majndra, tak tym cizmam sa asi nevyhnes 😀 Ale aspon ti nebude tak teplo ako nam letnym 😒 Len papaj a uvidis, ze zachvilu sa nam pochvalis par kilami naviac.

pipinka82
29. jún 2008

ja som v 35tt a pribrala som už 15 kg no hrôôôôza 😀 už som jak slon xixixi teraz mám 78kg no strašné a ešte som s tehu neskončila čo bude do pôrodu asi rodit pojde 80 kg alebo viac fnuuk 😀

pinco
29. jún 2008

pipinka, vsak je to sranda, ako tie posledne tyzdne naberame coraz viac? Ja som si myslela, ze ako som v pohode, ale sa mi zda, ze od poslednej poradne (asi 10 dni) uz mam zasa o kilo viac. No ak to pojde takto dalej... 😀 No co uz, dako sa dovalime na porodnu salu a potom budeme cvicit 😉

monisek
29. jún 2008

pipinka82, tak to jsem na tom stejně ... v 35tt a vážím 78kg při výšce 178cm 🙂
Uvidím zítra a během týdne, jak to bude s váhou, spíš mě fakt rarazilo, že bych během 5dní nabrala přes 3kg 😕 , tak jsem zvědavá na jaké váze se to zastaví 😎
V jakém případě se vlastně hospitalizuje v nemocnici? Když se hodně přibere za krátký čas na váze, je špatný tlak, moč? Já se už děsím ... fakt asi moc přemýšlím, ale ode dneška se začínám brát, aby bylo vše v pořádku ...

zuzik_p
29. jún 2008

Monisek, ne kazda vaha vazi stejne, to by take mohl byt duvod toho nahleho poskoku vahy. Ja jsem pribrala 7 kg, mam take 178 cm a uz vazim 84kg! ☹ Samotnou vahu tak neresim, ale je to zatez na nohy.

kharratka
4. júl 2008

ahojte...no ja som od zaciatku pribrala 8 kg, ktore som pred tehu vlastne zhodila, takze dufam, ze to pojde aj po porode dolu a rychlo... 😅

felixko
4. júl 2008

ja som tiež od začiatku pribrala 8 kg, na začiatku som vôbec nič nezhodila, hneď sme začali naberať. najviac ma vedia potešiť trefné poznámky kolegýň ako napr. "ty si už nejaká široká na to, kedy budeš rodiť" alebo "dievča,ty zo dňa na deň priberáš, keď ta dva dni nevidím, až oči otváram". A ja sa cítim relatívne fit, ale toto ma vie doraziť. Poznáte to aj vy?

janette4
4. júl 2008

Poznám aj ja.Tie reči sa podobajú na moju svokru.Ja som pribrala 15kg,a už to hádam moc hore nepôjde.Aj to vlastne až teraz posledných asi 6týždňov sa na mňa nalepilo asi 1kg za týždeň.Dovtedy to išlo pomaly.A pritom poznám kočky,ktoré pribrali aj vyše 25kg, a v pohodičke to pomaly zhodili.Sranda ale je,že ja som odjakživa držala všešlijaké diety a "cvičila", a až teraz som so sebou spokojná, proste sa páčim sama sebe.Nemyslím ten balón pred sebou, ale tak celkovo, jednoducho mi tie kilá absolutne nevadia. 😀

kovackaadka
4. júl 2008

ahojte babenky,ja som pri prvom pribrala 18kg 😲 a 11kg islo hned po porode a domov som prisla -13kg.ked mal maly 2mes.tak mi ostali uz len 2kilecka. 😀 teraz som v 19tt a mam +5kg. 😖 no ved uvidime

lucxy
5. júl 2008

ahojte baby, ja som pri malej pribrala 15,5kg a az teraz sa mi to konecne podarilo zhodit a to dietou a cvicenim 🙂 ale vobec sa tym netrapte vsak kazda z nas je ina, niektora to zhodi hned no a na niekom sa to drzi.....nebojte sa pojde to dolu, a hlavne kaslite na ludi ktori maju blbe pripomienky podla mna sa to tehotnym zenam s bruskami nema hovorit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre