Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

petka_s
17. sep 2008

ahojte baby,
tak dakujem za vase podpory,ta moja doki je asi trocha cudna,dnes
som bola v porodnici na cviceni,a co tam boli baby,tak ze ake mam male
brusko na to ze som v 26tt ze oni mali vacsie,tak som bola
v klude 🙂a zase do noh ani nikde inde som nejak extra nenabrala,iba trolinku
aj pred tym som bola taka aku rat 😝 takze ani nevidno ze som tehu,
iba tak troska..tak nic si z tej mojej doki uz nerobim.
Papkajte na co mate chut,ved kedy si to budete moct tak dovolit ?
no len ked sa chystame byt maminy,vtedy sa mozme teda vyhovorit 😉
drzim palceky vsetkym buducim maminam 🙂

tetadolly
17. sep 2008

ahojte baby, já se musím pochlubit, konečně jsem přibrala, alespoň těch 2,5kg 😀 mám z toho moc velkou radost, protže jsem si pořád držela váhu a dr.už se to nelíbilo. 😀

petka_s
17. sep 2008

to je mile,moja sa zasestazuje ze ako prvorodicke by mi brucho este nemalo byt vobec vidiet a to mam 26 tt

tetadolly
17. sep 2008

petka: to je dost divný, to spíš naopak by to právě mělo být u prvorodiček víc vidět, jojo prcek mi buší do bříška jak divý, tak asi bude chtít hajat. tak přeji všem krásnou a ničím nerušenou dobrou noc. 🙂 🙂 🙂 🙂

petka_s
18. sep 2008

tetadolly, no aj ja si to myslem ze prvorodicka je ta co nevie co si este moze dovolit spapat a tak..no ale moja doki si mysli inak,no nejdem sa nad tym pozastavovat,hlavne aby sme boli vsetci zdravi 🙂 tak vam drzim palceky🙂

smardik
18. sep 2008

petka mi bylo bříško vidět od 18týdne 🙂

petka_s
18. sep 2008

no mne az tak viacej asi od toho 20tt,ale ja som nikdy nebola plocha ako lata,tak to brusko som mala aj pred tym,ale teraz je pekne zaoblene 😉
a uz sa neviem dockat ked bude este vacsie 🙂

jasminka
18. sep 2008

ja som v 23 tt a pribrala som 6kg 😒

pajinkaa
21. sep 2008

Já jsem v 17 tt a mám tři kila nahoře. Břiško už vidět je, ale hlavně v těhu kalhotách nebo teplácích a nejvíc večer 🙂

janka_pn
22. sep 2008

ja mam uz +14 ☹ ach jaj, snad to uz viac nebude, ale teraz babo rastie hrozne rychlo a za posledny mesiac mi brucho teda riadne vyrastlo 😝

pajinkaa
22. sep 2008

Janka_pn - já si myslím, že to je v pohodě - do 15 kg a myslím, že už moc nepřibereš do konce - máš to zapár - teď už to jde hlavně na mimi. Tak buď v poho a užívej si posledních pár dní - pak už berušku budeš mít v náručí. 😉
PS: máš vybrané krásné jména! 🙂

janka_pn
22. sep 2008

pajinkaa - zajtra mi zacina 38tt, tak tiez dufam, ze este max to jedno kilecko 😅 , ale je fakt tazke tu vahu, najma v poslednych tyzdnoch, dako ovplyvnovat ☹ na zaciatku som si predsavzala, ze priberiem do 15kg, no a vyslo to 😀 aj ked sa uz citim ako torpedo. si fakt neviem predstavit, ked niektore dievcata priberu este viac 😝 to musi byt riadne namahave.

janka_pn
22. sep 2008

a dakujem 😵 zatial vedie meno stella 😅

pajinkaa
22. sep 2008

Janka_pn - já si taky předsevzala 15 kg, ale těžko odhadnout, jak to půjde, když do konce tak daleko a ty nejvíc přibírací týdny mám ještě před sebou. Ale tak důležitější je miminko - s váhou se pak nějak vypořádáme 😉

bezva - to je fakt moc hezký -Stellinka 🙂

kira0039
22. sep 2008

29tt a plus 5kg 😉

motylek
22. sep 2008

Já jsem přibrala 12 kg a poslední měsíc už ani deko. Do 20.týdne jsem měla nahoře 4 kila, pak do 33.tt další 2 kila a od toho 33 do 37 mi naskočilo 6 KILO. Za 4.týdny, naštestí pak už nic, ale děsila jsem se, že to bude dalších 6 kilo. Byla jsem velryba, sotva jsem se valila. POrodila jsem o 2. týdny dřív a byla jsem pírko (teda aspoň jsem si tak připadala 😀 😀 😀 😀 ).

mko
22. sep 2008

počas tehu som pribrala 30 teraz som 3 mesiace po pôrode a mám dole 20 a ešte 10 na sebe no hruza

sikiki
22. sep 2008

ahojík,tohle téma se mi moc líbí,alespoň se nemusím sama chytat za hlavu,že se do ničeho nevejdu a kupuju už velikost pomalu 42.jsem ve 20.týdnu a mám už kolem 10ti kilo určitě nahoře,Zítra jdu na kontrolu,tak písnu přesně.
Říkám si,že začnu zdravě jíst,jak jsem byla zvyknutá,ale když mě přijde chuť třeba v deset večer na tvarohový koláč.🙂

Motýlku,u prvního jsem nabrala 15 kilo,když jsem odrodila,měla jsem ten samý pocit.Že mám alespoň 20 dole.Fakt je,že do čtvrt roku,jsem se vlezla opět do úzkých kalhot a toho co jsem nosila.Tak se snažim se ani neděsit teď.Hold pak budu muset víc máknout 🙂 😉

pensadorcallisto
22. sep 2008

Ja som v 25. tyzdni a pribrala som 6 kil. Posledny mesiac som na rizikovom, takze to viete... Vacsinou len lezim a napchavam sa.. Dovtedy som si stale drzala +3-4 kg.. Ale to neva... Ako vravi Sikiki, vsetko sa to potom zhodi. Vaha bola pre mna stale hrozne dolezita, ked som mala +kilo, tak hned dieta. V tehotenstve soms a s tym postupne zmierila, hlavne odkedy som na rizikovom. Ved ked porodim, tak do 3-4 mesiacoch to pojde dole... Najlepsie je, ze ja vobec necitim, ze by som pribrala. Dokonca ma kazdy podozrieva, ze nic nejem. Akurat vcera som sa kvoli tomu riadne vytocila... +6 kil, jem cely den a nakoniec sa niekto z vas este vysmeje, ze mate pocit ako keby ste svoje babo nechali hladovat... 😠

beponka
22. sep 2008

já jsem 21tt a pět kilo nahoře. mám z toho strach, ale ty chutě prostě ovládnout nejdou. ach jo 😒

moncicici
22. sep 2008

baby ja som 35tt a mam +11 kilo,ale zmierila som sa s tym,vsak snad to potom zhodim 🙂

maja.ka
22. sep 2008

ahojte ja zajtra zacinam 19 tt a zatial mam - 2 kg 😕 ale my to urcite dozenieme 😉

zuzkaprofant
22. sep 2008

dievcata uz vam citam daky ten den ale nechapem co vy nejete alebo co , ja mam 1kg navyse a nic ani nejem co mi je zle, a som len v 8tt a to nejem ziadne sladkosti lebo mi nechutia, a vobec ma nenapadlo ze dako vela som pribrala alebo ze kolko vela este priberem neriesim to a ani nebudem len nech je babatko zdrave a ja nemam 100kg potom to budem riesit 😅

janka_pn
22. sep 2008

ja som tiez do cca 28 tt priberala dost pomaly, ale potom sa to dako rozbehlo 😀 a to som do 7meho mesiaca jazdila na bicykli aj 3 krat do tyzdna po 10 km 😝 takze fakt sa to priberanie da ovplyvnit len do urcitej miery.

holly1
23. sep 2008

ahoj, tak já jen přidám své údaje : 6,5 kg. Celkem se to zpomalilo, resp. zastavilo. Ale chtěla bych ještě trošku nabrat 🙂

andy21
23. sep 2008

ahoj, tak já dnes +4kg, 30tt, doufám, že ještě naberu.

zadda1
23. sep 2008

ahojte, ja som v 20tom tyzdni a mam zatial + 4 kg. narastlo mi hlavne brusko a cela som sa tak akoby "obalila". ale nie moc. to len ked som si pozerala starsie fotky. sesternica pribrala dost hned na zaciatku, uplne sa tak rozsirila. ale potom sa jej uz len gulatilo brusko.

krindi
23. sep 2008

Tak ja sem v 37 tydnu a od minuleho tydne mam nahore dve kila!! Od zacatku uz mi to dela 15. Jestli to tak pujde dal tak budu na dvaceti ☹ .

dari
23. sep 2008

caute babenky .... to priberanie sa asi neda velmi ovplyvnit, ja som z 53 skoncila na 83kg, pri druhom som zacinala asi zo 63kg, v siedmom mesiaci dokonca schudla 2kg, ale skoncila som opat na 83kg. Sranda ze mi tych cca 15kg navyse ani neprekaza, dokonca sa zmestim do niektorych veci co som nosila pred tehu... Ani neviem kolko mam teraz 😀 Ale "chystam sa" chudnut, lebo ta brusna pneumatika ... 😀

jaja257
24. sep 2008

Ked tak citam kolko ste pribrali, tak vam strasne zavidim. Ja som uz teraz ako slon a urcite to este pojde hore ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre