Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

pensadorcallisto
14. okt 2008

Asi vsetky mame take plany, ze max. do +12 alebo 15, ale potom v priebehu tehotenstva tu hranicu musime posuvat.... 😀 😀 😀

north66
14. okt 2008

ahojte, ja mam 27 tyzdnov a som v pluse 6 kg. tiez si davam pozor co jem. no niekedy to sladkeeeeeee. hm
dnes sa mi snivalo, ze som videla tvaricku mojho baby cez brusko a ze to bol chlapcek. moj maly pindurik....
pekny den vsetkym a nestresujte sa kvoli vahe...

andykov
14. okt 2008

Holky, já jsem teprve 12+3tt a už mám +3kg. Ty 2kg jsem přibírala od začátku do minulýho pátka a teď přes víkend jsem i docela jedla méně než předtím a šup další kilčo. Asi se s tím fakt vážně nedá nic dělat, teda pokud od rána do večera nepapáme sladké a smažené ☹

hlavinka
14. okt 2008

Pensa: jo, tak to je presny:o) Nechapu, jak nektere maminky muzou pribrat jen 8 kg. A pritom jim normalne, zadne prezirani nebo tak....

Andy: a mas nevolnosti? Ja jsem v Tvem obdobi pribrala taky asi 2, 3 kila, ale byla to nejak jen voda. Pak byly nevolnosti (nastesti ne moc velke) a nepribrala jsem delsi dobu nic. A pak najednou behem mesice 7 kilo......

andykov
14. okt 2008

hlavinka: nevolnosti ještě pořád občas mívám, ale nezvracím, jen asi 2krát malinko 😕 7kilo za měsíc, tak to bude taky asi hodně vody, viď? Ono taky záleží jaké jsme byly předtím.

hlavinka
14. okt 2008

Andy: no, nevim, mozna vic voda nez speky. Ale je pravda, ze jsem od zacatku tehu pribrala 15 cm pres prsa (ale kosicky mi zustaly stejny, jen se desne rozsiril hrudnik) a cca 11 cm pres boky, neco asi bude spek, ale vetsina bude zpusobena rozestoupenim panevnich kosti. C se tyce otykani, tak nejvic mam stehna a lytka, to je prca, vecer kdyz se mazu, tak vidim uplny polstarky na lytku. Rano tam nejsou tak velky....No, vsak uvidis. Ale nechci Te desit, kazda jsme jina 🙂

misha666
14. okt 2008

ahojte kocky...ja od kedy som tehotna som schudala 4kg a este som nic nepribrala.... a to som uz zacala 16tt...dufam ze vela nepriberiem cez tehu 🙂

holly1
14. okt 2008

Ahoj, stalo se některé z vás, že vám váha mírně klesla? Před týdnem jsem měla +7 kg, dnes jsem se vážila a mám jen + 6 kg. Přitom bříško roste, myslela jsem, že jsem přibrala.

munu
14. okt 2008

misha666: no neviem, ty mas teraz pekne priberat(myslim tym primerane, nie vela), ale urcite nie chudnut..

munu
14. okt 2008

ok, tehulky idem daco varit, aby bolo co dobre do bruska pre to male munu co ma tam tolko okopava 😀

hlavinka
14. okt 2008

Holly: mne se to nestalo a vubec bych se nezlobila. Ale myslim, ze by to byla jen voda....

pensadorcallisto
14. okt 2008

A ta voda sa akoze kde uklada??? Pretoze ja mam 10 kil navyse, ale az na tolko sa zasa tucna necitim...V skutocnosti sa citim na take +4 kila, teda okrem bruska... 😝

North66, tebe sa aspon snivaju pekne sny, ja mam uz 2. noc nocne mory... Dokonca vcera v noci som vraj plakala a hovorila zo sna... A manzela sa pytam, ze co som vravela a on chudak jasne, ze nerozumie slovensky.... 😀 😀 😀

Hlavinka, ja som predosle tehotenstvo pribrala do +8 kil... A nie je to tazke takto malo pribrat.. Stale som bola na nohach, este ma cakali skusky v skole, takze stres a to vsetko... A hlavne to neustale chodenie... teraz si ale odpocivam cely den, ked niekam ideme, tak len autom... Som normalne zlenivela... Si neviem predstavit, ze po porode sa pustim do upratovania... Po 10 minutach uz asi budem totalne znicena.... 😀 😀 😀

holly1
14. okt 2008

asi nikdo moc neporadí, no ale asi to je fakt voda, i když otoky jsem neměla a nemám

jasom
15. okt 2008

Ahojte, tak ja sa pripajam tiez k tym ktore velmi rychlo priberaju 😒 Som v 11tt a pribrala som uz skoro 5 kilov 😝 vobec sa mi to nepaci, tak sa snazim uz neprejedat. Moja mama pribrala 30kilog a so mnou iba 8 kilov a ja sa obavam ze skor budem ten prvy pripad 😖

lenule76
15. okt 2008

Ahoj těhulky,
když jsem otěhotněla (což jsem ještě nevěděla) tak mi začalo být špatně, nemohla jsem vůbec sladké a i ostatní jídlo jsem začala jíst méně a častěji, zhubla jsem cca 3 kg. Nyní jsme v 5,5 měsíci těhotenství, celou dobu jsem se držela a 4.10. mi navážili v poradně o 1,5 kg méně. Jelikož jsem plnější postavy, odhaduji že jsem tím vysazením sladkého zhubla cca 6-8 kg za těch 5 měsíců. Čekáme dvojvaječná dvojčata, občas se lidé dost diví, kde je mám 😀 ale počítám s tím, že určitě něco přiberu, tomu se vyhnout nedí, pokud to bude do 12 kg tak si myslím, že to bude optimální ...
Všechny zdraví Lenka

petka_s
15. okt 2008

ahojte,tak ja pokracujem,v 29 tt som zatial
nabrala 9 kg..no uvidime ako to bude dalej pokracovat...🙂
drzim palceky tehulky 🙂

meri
16. okt 2008

Ahoj, těhulky, tak já jsem 27tt a už mám +9kg. Vůbec mi nebylo špatně, tak jsem hned začala pribírat

pajinkaa
16. okt 2008

čauky, já aktuálně - konec 20 tt a 5,5 kg nahoře... ale poslední týdny to teda letí... 😅

kala713
16. okt 2008

Ja som pribrala 22 kg a to má ešte mesiac pre sebou. Som zvedavá na ktorom čísle sa moja váha zastaví.

paskova
16. okt 2008

Ahojte zienky, ja som zatial pribrala 11kg. Este mi chyba nieco vyse mesiaca, ale uz teraz som z toh zufala ako to ide hore. Pri prvom tehotenstve som pribrala 16kg, ale vravi sa ze po druhom kila idu tazsie dole. Nemate s tym skusenosti? 😒

skalnicka
16. okt 2008

Juj, ja som este tiez mesiac do porodu a veruze sa bojim aj stupat na vahu! od 30 tt o ide astronomicky hore...a som stale hladna a to sa fakt neprezieram, posledne dva tyzdne hromadne konzumujem jablka, tymto tempom sa nam asi narodi jezko ako moj muzik hovori..ale co mam robit na oklamanie zaludka? teraz mam hore 11 kg 😖

north66
16. okt 2008

caute zienky,
podla mna je dobre pribrat do 30 tyzdnov tych 10-11-12 😅
niektore ste super ako sa drzite.
no su aj take, ktore idu astronomicky hore, ale to je NORMALNE... kazda sme ina...
nebojte sa po porode pojde vsetko dole...
nerobte si nervy a hlavne sa netreba porovnavat.
kazda sme ina.
hlavne nech su tie srdiecka v brusku zdrave 🙂

sloto
17. okt 2008

ahojte baby,

tak ja som bola vcera na poradni, a doktorka ma sprdla, ze som doteraz vela pribrala 😖
som 24T a doteraz som pribrala 9,5 kg - ja viem je to dost, ale ja ani nejak moc nejem - teda myslim si ze jem tak normalne ale vobec sa nehybem takze sa to asi uklada. tak mi len radila co mam vsetko vynechat a vyslo mi z toho, ze by som mala jest len jablka, ryzu, vobec nie pecivo ani take ovocie ako je banan a hrozno - ze to ma vela cukru. no ved to je ako za trest

jaja257
17. okt 2008

no mna doktorka este ani rz nesprdla, ze som pribrala a ked som sa so strachom v ociach pytala ci to nie je vela tak sa mi zasmiala, ze kazda pribera inac a ze to schudnem a dolezite je babo a nie moja vaha.

gabii83
17. okt 2008

ahojte, no ja som tiez vcera bola na poradni, nic mi nepovedala dr, ze by tie kila by boli vela, vo stvrtok okrem toho ze mala som ten OGTT, som pribrala dalsie kilo, to znamena 10 kg plus. ale co uz, budem sa snazit obmedzit sladkost, a pit vela, plus papat ovocie. hoci sa mi to dneska nejak nedari, dala som si cestoviny co ostali z polievky s grankom, a dve tie male cokoladky nugatove a rumove. a mame na sporaku parene buchty, no asi aj z toho dam 1 alebo 2. 😔
ale viete co, sa tesim, ze som tak ako som, lebo pred mesiaccom sme stresovali ci nie je miminku nic. mala som zle vysledky krvne, zvysene riziko na DS, ale nakoniec po amnio bolo vsetko v poriadku, a myslim si, ze to je uz najmenej, ze som pribrala na vahe tolko kolko, a este aj budem. samozrejme nebudem jest ako prasiatko, ale mam radost z tehotenstva, aj ked som taka pomala, a leniva 😀 , je mi fajn, a posledne mesiace si tiez uzivat budem nadalej, trosku pozornosti .....

prajem vsetkym prijemne posledne dni, mesiace tehotenstva. 😉

ejusa
17. okt 2008

Ja sa pripájam,som v 26 tyzdni,pribrala som 6 kíl,ale vyzeram akoby 1OO kil.Zjem vsetko co nezje mna 🙂 Manzel nevraví nic,tak co,snád po porode schudnem.Na zaciatku som nemohla sladké vobec a teraz musim mat kazdy den snickers,zjedla by som ich denne aj 1O,a predtym vobec.Ze to neni fér celé? 🙂 Muza nepriberu a potom sa hrdo prechadzajú s kocíkom a my funiace gulky za nimi 😀

petronelie
17. okt 2008

Ahojky, já jsem 24 tt, mám 3,5 kila navrch a doufám,že to tak půjde dál 🙂

ejusa
17. okt 2008

Jeeeeeej to len tolko kil si pribrala petronelie?To ako robis,co nepapas? 🙂 A kolko más kíl?

karin80
17. okt 2008

Ahoj holky, jdu vas povzbudit. Ja jsem v tehotenstvi pribrala 18kg. A uz nejakou dobu se drzim na vaze cca +1-2kg od vahy pred tahu. Myslim, ze je to zpusobeno i tim, ze kojim a m telo je nastaveno tak, aby si nechavalo nejake zasoby na mlicko pro Filipka. Je ale pravda, ze jsem se zatim neodhodlala k pravidelnemu cviceni. Nemam hlidani a kdyz FIlipek pres den spi, tak jsem rada, ze poklidim doma. Takze zadny strach z pribirani ( taky jsem byla nesva, kdyz rucicka na vaze naskakovala 😅 ), je to pro miminko a ono si to potom vezme zpatky 🙂

gabii83
17. okt 2008

ejusa mas prevdu 😝 . ja radsej pistaciove deli, tiez by som vedela 10 denne, a detsku kasu so skoric. cukrom, mnam 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre