Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

tami_tami
13. aug 2009

aleexandra konecne citam ze je aj ina tehulka priblizne v rovnakom case ako ja a takmer bez bruska - ja si vobecnepripadam tehotna lebo nic nevidiet len vo velmi obrtiahnutom co nenosim - a fakt staci dva dni menej zjest a vaha sa upravi

alexandrah
13. aug 2009

ahoj tami - aj ja sa citim divne, raz som mala obtiahnute, a dokonca biele - v ciernom by nebolo vidiet ..., ked som este nemala kupene väcsie cislo, tak som si dala moju staru XS-ku. a jedna suseda s prekvapenim, ze aj vy cakate? a to som uz v polke 6 mesiaca!!! inak nevyzeram vobec tehu.

tami_tami
13. aug 2009

ved prave ja som na tom presne tak isto a pritom ked tu pozeram na fotky bab co su uz v tom 20. - 24tt tak vidim krasne bruska...

alexandrah
13. aug 2009

no co, mne zase to brusko az tak nechyba, asi to dost tlaci, a je obmedzeny pohyb... do 9 mesiaca casu dost, potom este len budeme velke a nemotorne, zatial je ok, ze som este ako tak pohybliva 😎 to si este len potom uzijeme 😀

tami_tami
13. aug 2009

no aj takto som to brala ale trosku uz by som chcela mat take mini 😅

zuzka11
14. aug 2009

Zdravim!

tak marne nahlizim a cekam , ze se sverite, co jste stlaskaly a ono nic, ze byste vsechny mely dietku? 😀

Jinak navazuju na posledni holcic vymenu skusenosti - me brisko narostlo az skoro ve 30tt, tak si z toho nic nedelejte....a doted me jeste v metru nikdo nepustil sednout:((((neni ono vyhoda mit balo? 😉

alexandrah
14. aug 2009

zuzka - ja uz radsej nepisem, lebo v porovnani s vami jem strasne malo ... a potom mi vynadate ... 😀 😎 (srandujem, teda ne ...).
marceli - stalo sa, jak si pisala, uz som mala 1 den 51,5, ale teraz zase 2 dni 51... staci, ze sa moc neprecpem ...
tami - neboj, aj brusko pride, pocitam, ze v 3. trimestri uz budeme pekne gulate, uzijes si 😉

zuzka11
14. aug 2009

Alex klidne piiiis, vzdyt hlavne ze tobe je fajn! 😉 A ja se strasne rada porovnavam 😀 tak se koukej priznat!

marinka
14. aug 2009

Zuzíííí, už jsem tu 😀 Takže dnešek:

snídaně: houska s medem, Tvaroháček po malé 😀
svačina: byla tu návštěva, několik sušenek Disko
oběd: těstoviny s ořechama (zase sladké, strašný!)
svačina: rybičkový salát (ale zdravý, bez majonézy a se zeleninou😉 ), houska
večeře: jdu si sednout s kamarádkou na pizzu, takže bude půlka pizzy
u telky: těším se, že si dám něco zdravého, asi ovoce 🙂

marcela22
14. aug 2009

Ahojky, Alexandra mala si pravdu, to polkilečko je zasa dole 😀 A som takááá rada, ide totiž víkend a ideme k našim až do nedele a tam vždy papám nejako viacej ako doma-sú stále s malou a mám čas jesť a ešte aj maminkina kuchyňa.... 😅 😀

A dnes to zatiaľ vyzeralo takto:
raňajky: kakaový koláč, káva s mliekom
desiata: 2 slivky, jogurt
obed: mäsové soté s fazuľkou a pečivom, dva pásiky Milky-snažím sa ju dojesť.... 😅
olovrant a večera ešte neviem, ale asi broskyne a ďalej uvidím...

Želám Vám všetkým pekný víkend, neviem či stihnem nakuknúť skôr ako v nedeľu, tak sa všetky držte 😉

alexandrah
14. aug 2009

zuzka ... tak ja som dnes nespala v noci, takze som spala az do 12, a ked som vstala, isla som hned pracovat - pracujem nastastie doma teraz, aj ked som pn, takze dneska prave do seba tlacim prve monte ... 😝 , ale mam navarenu zivansku so zeleninou - ale zdrave, skoro nesolene, malo korenia ... vela zeleniny, aj ked upecenej, to si musim dat, lebo by ma manzel vyhresil ... tak to si dam tak o hodinu ... potom ideme von ... no ale vecer neviem co ... napisem, co som si dala zajtra, alebo vecer ... vcera som mala aj sladke ...aj tu zivansku ...aj ovocie, to kazdy den ...aj tusim papriku (ja lubim samotnu zeleninu, mozno len osolenu..), mozno si dam dneska polievku, ked navarim ... uvidim ... ja mam totalne posunuty den a teda aj stravovaci rezim ... to viec, ked zaspis o 3 v noci, tak jem aj o 11, a v pohode ...ale doobeda ak, tak iba ovocie, viac do seba nedostanem ... takze tak ...a mozno si dam aj ja 1/4 pizze, lebo si tiez ideme sadnut s muzim na kofolu, a tam maju aj pizuu, tak mozno si dam aj ja, ked budem mat chut ...

zuzka11
14. aug 2009

Ali a co je ta zivanska? 😕 asi neco vaseho tradicniho?

Mari - ty ale zijes spolecensky, skoro kazdy den pises svaca bud u tebe s navstevou nebo jsi u nekoho na navsteve - to mas super! A mala si uricte vyhraje s ostatnima, vid? A ty muzes pokecat......

Ja se teda taky priznam🙂)) A tusim ze vaha bude nahore, ale to reknu po poradne v utery, ted mam posledni dny nejake zrave obdobi.....

snidane - opet stejna - bily jogurt s bananem a jahodama, lnene seminko
svaca - vyjimecke nebyla, mela jsem zarizovani venku a strasne to uteklo
obed - zeleninovy salat - kukurice, hrasek, cherry rajcata, opecena cuketa, cottage syr, cerne olivky
svacina - ryzove polystyreny v jogurtu.......

Jeste z jineho nez jidelniho soudku - nemate zkusenost s hadriky Vileda nebo Swiffer?

Marci - uzij si vikend u rodicu!

lea132
14. aug 2009

Tak ja sa hlasim, nemozne sa stalo skutocnostou a nechuti mi jest 😀 Dnes som zjedla iba Brumika, trosku cestovin a hrusku 😝

pippochiara
14. aug 2009

Zuzka 11-ja pouzivam utierky swiffer...neviem ktore myslis,lebo tu mame viac druhov...
myslis tie na dlazky?

alexandrah
14. aug 2009

zuzka - jaj nie, ja som taka tradicna z blavy ... to som si vymyslela, recept, len som dala korenie, ako na zivansku, som dala kare + zemiaky, + zelenina (paradajky, baklazan, cibulku, papriky,), ochutila, dala do alobalovych balickov a zapiect ... tak som si to nazvala podla korenia ze zivanska ... dalo by sa to aj ugrilovat 😀

zuzka11
14. aug 2009

Pipp - abych rekla pravdu hledam uterky na vic veci - prach na zaluzie, TV a skrinky......potom na okna.......Cerla jsem si ruzne recenze, ale napadlo me, jestli nemate nektera osobni zkusenost.....

Leo - neni mozne 😀 Copa se to deje? 😉 Tak to si koukej na pristi poradnu vzit nejmin kilovou cinku do kasy, at nedostanes vynadano🙂)))

Ali - diky, ja netusila co to je.......

zuzka11
14. aug 2009

ne do kasy, ale do kapsy, pisu jako hotentot 😖

lea132
14. aug 2009

tak k tej biede co som dnes zjedla som este pridala Milu a 2 krajce chlebika zapekaneho so sunkou a syrom...Ale stale bieda.. 😅

Zuzka este ze je vikend pred nami, na poradnu idem az v pondelok, mozno sa vykrmim 🙂

alexandrah
15. aug 2009

no napokon som mala - skoro cele monte, 3 banany, trochu zivanskej (taka 1/4 porcia), trochu pukancov ... a 1 tender tycinku. hm ... asi ne moc ... aaa ... kofolu!!! 😀

martucha79
15. aug 2009

ahoj holky 🙂 tak já aktualizuji svojí váhu, ve 34tt mám 10kg plus, už jsem byla i na jedenácti, tak nějak se mi to teď přehupuje a vypadá to ,že se ten růst váhy trochu zastavil. No a jídlo... přes den docela baštím, sladké si taky dopřávám, ale večer už se snažím držet a max. zobnu nějaké ovoce, pravda, někdy cucnu nějaký ten bonbón 🤐 😀

marinka
15. aug 2009

Zuzi, no to víš, s malou člověk musí furt vymýšlet nějaké aktivity, jinak bychom se doma zbláznily 😀 Takže jsem moc ráda za každou návštěvu, hlavně s malým dítkem, kdy si prckové pohrajou a my maminy pokecáme a odpočineme si 🙂 A teď v létě hodně jezdíme na výlety, když má manža čas, to je taky fajn 😵

Martucha, to je pěkné ve 34 tt 10 kg, teď už se to zpomalí, člověk toho moc nesní, má stlačený žaludek 😉 Teď jsem četla v moudré knize, že ideální je přibrat 11,5-16 kg, tak budeš mít ideální přírustek 🙂

Jinak mě dneska taky skočilo na váze půl kilča, zrovna nadšená nejsem, protože jdeme odpoledne na oslavu 😅 😀

zuzka11
15. aug 2009

Ahoj pribiralky! 😉

marti - myslim, ze 10kg je super! ted ke konci to ma jit pomaleji, tak uvidis....a taky co udelaji otoky, pokud potvory pridjou 😠

Mari - vsak ty to s Anickou zase vybehas......uvidis....ja mam urcite taky vic, citim to na sobe, a vcera byla vecer akce a dneska zase a v pondeli jsme poznabi na brunch....tak vam pak v utery po poradne zahlasim, jak si vedu 😀

Leus - na tebe fakt bida.....uhodila horka, vid?

munu
15. aug 2009

alexandrah a tami tami... ste sa tu bavili vcera o bruskach, ze nemate este vobec velke a ste vo stvrtom mesiaci... kuknite do mojho albumu.. mam tam fotku priblizne z toho tyzdna ako ste vy teraz.. este tam skoro nic nieje.. a kuknite potom na koniec tehu, ako mi narastlo 😀

valentovasasa
16. aug 2009

ahoj holky, tak si fakt mezi vámi připadám jak exot s těmi svými 2kg navrch od začátku těhu a to jsem v 36tt

tami_tami
16. aug 2009

munu ja som uz v siestom 😅

tami_tami
16. aug 2009

pozrela som - tu fotku co mas 20 + 4 - tak ani take nemam este 😒

alexandrah
16. aug 2009

munu - ja som v siestom!!! nie vo stvrtom!!! a to skoro nemam nic ... podla toho, co si obleciem!!!

lea132
16. aug 2009

zuzka: tak to som mala len jeden den utlm, uz som sa rozbehla 😀 Radsej ani nebudem pisat co som dnes zjedla, lebo sa normalne za seba hanbim 😅

alexandrah: skus su pozriet moje foto bruska, tiez mam malinke, v 24 tt este ani nikto nevidel, ze som tehotna a malinka rastie ako ma 😀

zuzka11
17. aug 2009

Holky, vy tady "prudíte" všechny "normálně rostoucí" 😀

My měli včera večer už třetí přbu v pořadí, už jsme s P.říkali, jak chceme být večer konečně domaaaaaaa 😉 A dneka hlásín dupnutí na váhu a 0,5kg navíc od předešlé kontroly, tak uvidímě jestli se udrží 😉 Je to vlastně moje první přibrané půl kilo od 20tt........že bych mu přiťukla? 😉

A koukejte psát jídelníčky, i ty leuš, těším se 😉

Já se přidám, ale dneska až odpoledne, protože jsme pozvaní na brunch, tak teď usrkávám jablečný džus 😀

marinka
17. aug 2009

Ahojte těhulinky,
tak mě bylo v sobotu pěkně zle, Aničku v noci zlobily zoubky, několik hodin se prořvalo, a druhý den jsem byla vyřízená, bolel mě celý člověk, zvedal se mi žaludek 😖 Takže jídelníček bída s nouzí, dopoledne jsem pekla párečky v listovém těstně na oslavu a akorát jsem ochutnala, oběd jsem vůbec nedala a až odpoledne na oslavě jsem do sebe dotala jeden dílek Krktkova dortu, asi dvě sýrové tyčinky a několik hroznů. Doma pak na véču pár lžiček slepičího vývaru..

Včera už to bylo lepší, ale k mým jídelníčkům to má pořád daleko, takže po víkendu opět toho půl kilečka dole, takže jsem furt na + 4 kg..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre