Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lucy56
4. júl 2011

tak ja mam 10kg plus v 27tt a teraz diagnostikovanu tehu cukrovku,takze vsetko sladke zbohom, celkovo ta dieta dia je strasna,nesmie sa tam nic,ziadne sacharidy ani pecivo, a ja netusim co mam jest na veceru a rano ked pecivo nemozem, jest samotny cottage cheese alebo tvaroh mi pride na hlavu,alebo vraj podla doktorky mi ma staci syr a jedno uvarene vajicko na veceru,vkuse som hladna

kalo
4. júl 2011

@lucy56 Tak to tě naprosto chápu a trochu lituji..já měla cukrovku v prvním těhotenství a ta dieta je opravdu hrozná....Taky jsem nabrala jen 5 kg..protože z čeho taky, když se nic nesmí...Já jedla samotné maso se zeleninou, samotný cottage se zeleninou, samotné vajíčko se zeleninou atd. 😠 Je to na nic, když nesmíš brambory, rýži, těstoviny, pečivo, ovoce, mléčné výrobky..nic!!! Ale vydrž! Ono to miminku opravdu stačí, i když nic nejíš... Držím pěsti.

reanda
4. júl 2011

@lucy56 musis si ku vsetkemu davat vela cerstvej zeleniny.. ja to niekedy tak jedavam, dam si cottage a k tomu plny tanier rajcin, papriky, uhoriek aj cibule.. chuti mi to tak niekedy viacej, ako s chlebom alebo rozkom.. alebo aj parky tak jedavam samotne so zeleninou, aj tresku.. nie kvoli diete, ale niekedy mi to smakuje takto viac bez chleba 🙂 ..je pravda, ze clovek tak potom nevydrzi dlho syty a zachvilu uz si hladna, ale tak treba jest potom castejsie.. este ma napada vajcova omeleta (bez muky) so zeleninou.. da sa vselico vymysliet, aj ked to musi ist dobre na nervy, to obmedzovanie, no ale kvoli babatku treba vydrzat

tehuli
4. júl 2011

@gabii83 tak to je asi v pořádku mě právě dr. řekl že má 1650 gramů a to mi přišlo na 30.tt dost 😅 😅

tehuli
4. júl 2011

@kalo jéé můj má prý 1750 TAK SE TAKY BOJÍM ŽE JE OBR:((

tehuli
4. júl 2011

@lucka127 JJ JÁ MĚLA OD 19 TAK DO 25 NEJVĚTŠŠÍ ŽRA 😀 😀 😀 VOU

lucka127
4. júl 2011

@tehuli
A pribrala si kolko zatial?

tehuli
4. júl 2011

z nějákých 52,2kg na 61,5 možná už víc takže zatím 9,3 cca🙂

zuzka17
5. júl 2011

ja som uz pribrala 6 kg, takze som zvedava kde sa to zastavi

len_henus
5. júl 2011

Ahojte babyyyy 🙂 ja som 24 týždeň a pribrala som zatiaľ len 2 kilá ... :(

lucka127
5. júl 2011

@len_henus
sa mas..

lucka127
5. júl 2011

@zuzka17
Tak my sme na tom podobne, tak som tiez zvedava 😉

lenko
5. júl 2011

28tt +4,5kg. 😕

anysek85
6. júl 2011

Ahoj holky,

tak příspívám svou statistikou. Za osm měsíců těhotenství jsem přibrala cca 8 kg, pak jsem zůstala doma a vyžrala se na další cca 3-4 kg - ke konci už jsem se ze zoufalství ani nevážila. Takže celkem 12 kg (možná i 13). Včera, po návratu z porodnice jsem měla na váze cca 5kg navíc. Nic moc, ale mohlo být hůř. Zatím plně kojím, tak snad to půjde dolů rychle 😉. Mimi mělo 4 kg.

lenara
6. júl 2011

Ahojte, ja som pri dcérke pribrala 17 kg a malá mala 3520g. Po pôrode mi zostalo 8 kg, tie som potom schudla cca. za 9 mesiacov. Pri synovi som pribrala 14 kg , mal 4260g a zostali mi asi 4kg navyše /všetko je asi na bruchu/. Tiež len kojím, tak som zvedavá kedy to pôjde dole, asi by som preto mala aj ja niečo urobiť 😀, hlavne večer nejesť .Inak ja som v 9 mesiaci dokonca pol kila schudla.
@anysek85 Podľa mňa pribrať tých 12-13 kg počas tehotenstva je akurát.

petra984
6. júl 2011

AHoj holky, tak já jsem ve 27tt a mám nahoře 8,5 kg. Jsem na neschopence už od začátku a je těžké, když je člověk pořád doma, nežrat. Ale snažím se, uvidíme, jak to půjde dál. Na začátku těhu jsem si říkala, že bych chtěla nabrat do těch 12 kg, což ale teĎ vidím nereálně, vzhledem k tomu, že rodím až za 13 týdnů🙂

dana3262
6. júl 2011

Ja jsem ve 27.tt a mam porad o 2kg mene nez v prvnich dvou mesicich tehotenstvi 😕

evvkaa
6. júl 2011

ja som v 32tt a pribrala som 7kg nieje to malo ?

kalo
6. júl 2011

@evvkaa nic není málo nebo moc 😉 Každá jsme jiná a každá nabírá jinak

petra984
7. júl 2011

@evvkaa To určitě není málo, zeptej se gynekoložky a určitě Tě pochváloí. Já myslím, že to je ideál, stejně ještě něco nabereš.... Podívej se na modelky, ty za celé těhu přiberou třeba jen 6 kg a mají krásná zdravá miminka🙂

veronika1417
7. júl 2011

@petra984 oooo aj ja by som brala 🙂 ze by som pribrala len tak malinko ale mne tak chuti konecne papat a neviem odolat, nemam proste pevnu volu ☹ a tym, ze mam rizikove som zatvorena doma a nemam nejako vela pohybu tak ale najdolezitejsie je zdrave babatko a maminka 🙂

majonka79
8. júl 2011

Ahojte, ja som v 27 tt a mám 8kg plus 🙂 Pred otehotnením som mala 58 kg, niekedy to tak rýchlo uteká, že váhu 63 kg som na váhe ani nevidela a tom som mala 61 kg asi 3 týždne- bez zmeny a potom šup 🙂))

anjelaa
8. júl 2011

no ja som pribrala 4 kg a to som 18tt, ja sa zas tesim z kazdeho kila navyse a zaroven dufam, ze mi nejake to kilo ostane aj po porode 🙂

rora
8. júl 2011

ja som 27tt a doteraz som pribrala 11kil. pred tehotenstvom som vazila 63kg (na 182cm) lebo som stale drzala nejake diety, riesila vahu a nejedla normalne. ked som otehotnela vykaslala som na to a zacala jest normalne, akurat ze sa mi teraz vsetci cuduju ze som tolko pribrala a ze preco tolko zerem.... 😠 hlavne na poradniach krutia hlavov. ale pritom ja som len zacala jest normalne, ani na postave sa mi to nijak vazne neodrazilo 🙂

kathlin
8. júl 2011

já sem už přibrala skoro 4,5 kila a to sem v 19 tt.sem za to ráda že přibírám aspon je vidět že to prckovy asi prospívá a budu ráda když my nějaký to kilečko zůstane po porodu 🙂

nikita308
8. júl 2011

@kathlin presne aj ja som na tom tak isto... 🙂

tehuli
8. júl 2011

já začínám v neděli 32.tt a mám 9,8kg přesně hore..takže 10kilíček a prý je to ukázkové🙂

ladybaby
9. júl 2011

@kathlin ahoj, ja som na tom tak isto ako ty, +4.5kg, zacinam 20.tyzden, termin mam 3.12 a predo mnou je 12 dni kym sa dozviem ci to bude dcerka alebo synacik....

andreasek82
9. júl 2011

pozitri zacinam 39. tyden, nahore mam 9 kilco 🙂

makmitka33
11. júl 2011

Som v 18 tt a priberám veľa, vždy som bola bacuľka, ale nakoľko som nútená ležať, tak mám pocit, že priberám aj z vody. Pravda je však taká, že ma to netrápi, lebo mi ide len o zdravie toho krpčeka a verím, že to potom zhodím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre