Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

menny
21. jan 2009

holčiny já v prvním těhotenství přibrala 18kg
(hodně jsem otejkala) V porodnici jsem nechala 16,5kg,
takže super a po 6ti nedělí jsem se vešla do svýho původního
oblečení. Byla jsem nadšená.
Teď jsem těhu po druhé. Jsem ve 36tt a mám zatim nahoře 10,5kg.
Tak uvidíme kolik ještě přiberu a jak to bude po porodu. Nedělám
si ale iluze, že to bude jako posledně 🙂

aponchie
22. jan 2009

ja jsem od porodni asistentky slysela jednu pravdivou vec a to:kazdy vahovy prisrustek ,ktery je naraz rychle a moc je spatny...ale...pokud je zena ,ktera je drobna chuda ma 50kg i s posteli a behem 3mesicu nabere treba 10kg tak to neni takova hruza pac se vlastne dostava na svoji zdravou vahu beznou,ale kdyz je to zena co se musi hlidat kvuli kazde kravine a ma treba 70-75kg bezne vahy a za prosinec do sebe nahazela 10kg tak je to spatne..jako pribrat 30kg v tehu bez zdrav.komplikaci je dle me rozezranost a pak je to dlouhej boj to shodit nicmene i ta kuze dostava pekelne zabrat pac v tak rychlem obdobi pribrat rychle a shodit je zaprah a ono to bohuzel pujde poznat na kuzi a vzhledu ikdyz se ty kila ztrati..to nam rekla a myslim si ,ze ma pravdu v tomto.. 😎

bertica.h
22. jan 2009

menny to je super.tam ide o to,kolko naberieme tuku..lebo zarž.voda je hned preč,placenta,dietatko..dokonca aj krv..su okolo 2kg..norm.máme 5litrov,v tehu 7litrov..čo su 2kg..jejda..ja keby som odišla z porodky iba s 4-5kg naviac by som bola moooc rada.
vy ste sa vážili v porodnici?
lebo ja som na to ani nepomyslela..mala som iné starosti..ni doma som sa týžden nevážila..tak neviem ako som na to presne bola 😒

reni7
22. jan 2009

mufa-mě táhne na 17tt a nabrla sem taky 3 kila,v úterý sem byla na gyndě a dr nic neříkala,že by to bylo moc,já si myslím,že je to zatím v pohodě,z toho bych si vůbec nic nedělala 😎 není ona nějakej ten magor přes zdravou vživu,nebo tak něco?
každá stejně nabereme jinak ,ale myslím,že když se nebudem zbytečně přežírat,tak se vůbec nic neděje
🙂

medeana
22. jan 2009

Ja som vstupila do ll. polcasu a mam navrch 5kg, zatial som spokojna 🙂 ...aj doki povedal ze je to uplne v pohode a nech hmotnost velmi neriesim
no mam pocit ze moje brucho je velke ako v 6 mesiaci 😒
ale je to velmi individualne, kazda priberie kolko je potrebne, aj ked musime nasu zravost trochu drzat pod kontrolou 😀

fodorka33
22. jan 2009

nebojte ono to neni take hrozne,a pokial vam a vasim babetkam chuti tak pekne papajte... 😉 vahu nerieste,pokial sa neprezierate a priberiete viac ako treba nic sa nestane..akurat sa viacej natrapite s hadzovanim.....ja mam 18kg navrch a neriesim to....vzdy som si dala naco som mala chut....🙂ale zasa nechodila som vyjedat v noci chladnicku 😀

pilotka2
22. jan 2009

Zdar holky, ja jsem byla v pondělí v poradně a mám navyše 4,5kg. Doktor neříká nic, protože moje zásoby před otěhotněním byly dostatečné. Říkal že některé ženy nemusí přibrat vůbec. Tak se nestresuji, ikdyž je fakt, že si dávám dost pozor na to co sním. Hlavní je že prcek rosto tak jak má. 🙂 😀

petreva
22. jan 2009

Ahoj holky,
až jsem se dnes zhrozila...od minulého čtvrtkajsem přibrala kilo...řešit to nehodlám, ale téda doufám, že to byl výkyv a do konce nebudu týdně přibírak kilčé 😅
vím, že je to zcela individuální, ale jak jste to měly vy?? V posledních dvou měsících se přibírá nejvíce, ne? Nebo to pak už stagnuje??
Hlavně zdravá miminka 🙂

fodorka33
22. jan 2009

no petreva posledny mesiac rastie hlavne mimco.ja som teraz v poslednom mesiaci a uz nepriberam od 34tt....lenze predtym som priberala aj kilo za tyzden a tak no a nazbieralo sa to na 18kilo....inak je to individualne,ale tak aj sestricka u doktora mi povedala ze do konca uz nemusim pribrat ani kilo....

menny
23. jan 2009

bertica.h
Váha byla na chodbě a měla jsem jí hned
proti pokoji, tak jsem se zvážila než jsem šla domu
z porodnice.
Jinak já mám teď až 2kg výkyvy ve váze během dne. Asi začínám otejkat.
Asi na tu váhu nebudu už lézt. Mám jí furt na očích tak na ni občas
hupnu, asi jí uklidim někam jinam 😀 😀

Jé petrevíku ahojky 🙂

ginger1
23. jan 2009

holky,
Mne taky pripada ze je lepsi na vahu nelezt. Desi me kdyz vidim ze jsem od predchoziho dne pribrala 0,5 kila. Mam z toho depku. Pak se ale zvazim druhy den a mam zase to 0,5 kilo dole. Tak si rikam ze je lepsi se nestresovat ze to skodi. A mezi nama stejne se najist musime kdyz mame hlad ne? jsem v 10 tt a mam uz 3 kg nahore ☹

andykov
23. jan 2009

Jsem 27tt a přírustek k dnešnímu dni je necelých 11kilo 😀 😀

pajinkaa
23. jan 2009

Petreva - no, já jsem na tom asi podobně, jako Ty... po 30 tt se mi zdá, že je to tak třičtvtě kila až kilo týdně...a jestli to tak bude až do konce ☹ už mám v 35 tt, 14,5 kg... a to do 20 tt to byly jen asi 4... Takže - ráda bych to zmákla max do + 18, ale nevim, jestli je to možný... ☹

nikollette
23. jan 2009

Som v 9tom mesiaci, mala som vahu 50kg, terza mam 61kg 🙂 uvidime, ci sa mi este poadari nabrat do porodu.. zalezi na tom kedy to cele vypukne.. hih.. ale na seba som nepribrali, nohy,ruky chude ako predtym 😀 akurat brusko podrastlo, aj to neni take velke na 9meiac ako by malo byt.. lekari, stale ze sa im to zda dost male a tak.. ale ja sa uz ajtak citim ako balon 😅 aj ked mam zimnu bundu, tak si ludia na mne ani nevsimnu ze som tehu 😀

misha666
23. jan 2009

ahojte kocky... ja mam v 31tt plus 6kg ale tak ja som nebola pred tehu chuda...bola som taka trosku pri sebe... dufam ze viac ako plus 10kg do konca tehu to nebude 🙂

muriel293
23. jan 2009

ahojte,ja hlásim doteraz plus 19 kilov mám jediné šťastie že mám výšku 178cm inak by ma bolo asi lepšie preskočiť ako obísť 😀 😀 😀 Ukladá sa mi najmä v oblasti brucha a stehien,teraz ku koncu ako keby sa to priberanie tuším spomalilo už to nie je také ako na začiatku,ja som tip ktorému brucho a prsia vyskočili hneď na začiatku a mala som kôli tomu depky že hneď vyzerám ako žena v piatom mesiaci! 😀 Teraz mi lekár povedal že bábo bude asi dosť veľké tak uvidíme,vraj to tak býva keď idú kilá najmä na brucho...hm uvidíme

bershka
24. jan 2009

misha666: ahoj, ja som tiež chcela menej ako 12, ale už je to skoro 19 kg. a to som bola relatívne chudá. ale zaujala ma tvoja fotečka, tú by som si do pasu mala dať ja. krááááásne prasiatko 😀 😀 😀 😀 😀

petreva
25. jan 2009

Děkuju za odpovědi 😉
PAJINKA, neboj nic 😉 blížím se mílovými kroky 😉 máme to podobné 😉

fodorka33
25. jan 2009

petreva za chvilu ti to ustane a vaha sa bude drzat.....ja sa drzim od 34tt rovnako a to je stale tak ako predtym

lienka8311
25. jan 2009

ahojte,fodorka33 chcem sa opytat,to sa v poslednych mesiacoch,uz nepribera?ja som pocula,ze posledne dva mesiace najviac....ja mam zatial 8kil navyse,a uz by stacilo 🙂

fodorka33
25. jan 2009

ja som priberala v podstate tak normalne cele tehotenstvo a najviac som pribrala predposledny mesiac ale ono je to asi individualne..ale ako hovorim v tom poslednom mesiaic rastie najma babetko ty uz nemusis 😀 ....ako som napisala od 34tt som nenabrala ani tuk....mozno priberies dokopy tych 10-13kg viac podla mna nie....aj mna st ym plasili ze v poslednych budem priberat najviac a vidis... 😉

katka2808
26. jan 2009

tak u mna to vyzera zatial za kazdy mesiac 1 kilo. ale to som len v 5. mesiaci. snad to nebude viac ako 9 kil na konci... 😒

mici11
26. jan 2009

Katka zatial som na tom presne ako ty , co mesiac to kilo 😉 Ale neviem do kedy to tak u mna bude 😀 Obavam sa, ze teraz to uz pojde rychlejsie 😒

zmrzka1
26. jan 2009

caute baby no ja stale iba neake 2-3 kila hore a to som asi v 28-29tt
no,ale vraj na tom nezalezi uvidime ako bude do konca...

mufo
26. jan 2009

Dik Babule...suknicka, tehula..aj mne sa to zda ujete.Tak si idem slahnut veternik, nech to stoji za to ked uz som tak strasne pribrala...nech si to aspon uzivam 😀 , drzim palce vsetkym

katka2808
26. jan 2009

mici11, tiez mam obavy, ze vo vyssich mesiacoch priberiem viac...

fodorka33
26. jan 2009

katka a preco mas z toho obavy?zalezi ti viac na postave alebo na babetku?ved kolko si vazila pred tehu?pokial si mala nejakych 80kg tak som ticho,lebo vtedy urcite je lepsie ked priberie zhruba tych 10kg..ale pokial si bola chuda tak nebudes mat problem zhodit vahu ked ovsem budes chciet...

rybecka
26. jan 2009

ahojte,
ja uz mam na sebe 15kg navyse 😠 a to ma cakaju este posledne 2 mesiace urcite dosiahnem 20 kg dufam ze nie viac zlostim sa sama na seba ze tak zeriem ale ked ja som taka hladna 😝 dufam ze to potom pojde dole aj pri prvom som nabrala 20kg a v porodnici som nechala 14kg a potom po polroku siel aj ten zbytok dole.
len to brucho uz nebolo take pevne 😒

fodorka33
26. jan 2009

rybecka do tych 20sa urcite mestis....neboj....ja som si ratala takych 22,ked som dost priberala a ono sa to same zastavilo od 34tt na 18kg....

rybecka
26. jan 2009

tak dufam ze sa to zastavi kludne by som bola rada aj teraz na tych 15kg 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre