Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

shela
17. jan 2008

vola sa Nathalie...kedze otecko je sved tak som musela vyberat meno aby ho poznali aj tu a aj doma na SK..a tiez by sa moc nehodilo dat nejake totalne cudzie meno ked ma mala svedsko-slovenske priezvisko....Ta tak sme vybrali aby to nejako pasovalo..ale strasne sa mi pacilo jedno finske meno...ze Taria

danka86
17. jan 2008

pupicek, ja som prve mesiace nemohla sladke ani vidiet, tak vsetci ze budem mat chlapca a bac dievcatko.. a teraz musim mat sladke skoro po vsetkom slanom 😀

shela, tak to ano treba meno aj podla mna prisposobit priezvisku. My sme chceli dat Vanessu ale stale sa nam to nejak bilo so slovenskym priezviskom..

pupicek22
17. jan 2008

No to sa lubi aj mne Taria a zboznujem aj norske Tarinii!Ja zijem v anglicku a moj chlpcek sa asi bude volat Alistair.Paci sa vam?Ako vase?
Boze ta lokalka od zubara prestava ucinkovat....uz sa mi bolest vracia 😢

danka86
17. jan 2008

ako sa to meno presne vyslovuje? asi to je hlupa otazka, ale neviem po anglicky 😨 a ocko je akej narodnosti?
zubarov neznasam, lebo sa ich bojim.. aj ti pichla injekciu? mne nic nechcela dat ked som tehotna..

pupicek22
17. jan 2008

No ja mam taky strach zo zubarov,ze to az boli.To od detstva.Ja som mala vacok pod rozstiepenym zubom po piercingu v jazyku.Dala mi dve lokalky..to sa moze po tych prvych najrizikovejsich mesiacoch.Pravdaze keby to nebola nevihnutnost ani ja som nechcela.Ale som mala hrozny zapal 😒.Ja ani paralen nechcem zobrat,ale v tomto obdobi tehu by to uz malo byt ok. 🙂.
Ocino je anglican... 🙂 .Cita sa to ako alister....s tym divnym anglickym prizvukomm🙂)).Ako sa tvoja babulka bude volat?

danka86
17. jan 2008

aj ja mam taku nadchu a cez vikend bola aj teplota a nedam si ani za svet ziaden liek. svokra robi s postihnutymi detmi a velmi vela je ich tam takych, ktorych mamina brala nejake lieky pocas tehu. takze som opatrna aj preto 🙂 bola som na 3d a povedal, ze je vsetko ok, takze maly kamen zo mna spadol..
co sa tyka toho mena, je take zaujimave, to je jasne ze to musis prisposobit aj ocinovi. ale myslim, ze je to ok len som ho este nikdy nepocula 🙂 my budeme mat veroniku. sice zacinam vymyslat ze dam meno po mamine lebo zomrela, ale uz ta veronika jej aj tak nejak prischla 🙂

pupicek22
17. jan 2008

To mi je luto 🙂.Ja si myslim.ze ked uvidime nase babatka budeme presne vediet ako sa volaju a ktore mena budu tie najlepsie 🙂.No ja mam antibiotika,ale doktori povedali,ze je to v poriadku.Ja mam 4d vo february....sa neviem dockat!!! 🙂

danka86
17. jan 2008

je to naozaj super.. tak mi tam bolo do placu, ale aj manzelovi.. bolo to super prstekmi nostek chytala, do ocka si pichala a nechcela nam nohy roztiahnut 🙂 a ked som tak vtedy na nu pozerala, tak som si povedala Veronika, aj ked sme mali este nejake 3 v rezerve, tak vtedy sa to rozhodlo.. 🙂

digysa
17. jan 2008

Priberanie....ja som teraz v 8-om mesiaci (33 tt) a v pondelok u lekarky som konecne docielila svoju povodnu vahu, aku som mala pred otehotnenim....tak si viete predstavit kolko som sa ja navracala pocas 6-tich mesiacov. Zatial som nepribrala ani kilo navrch...len dobehujem mojich 7 schudnutych kil 😅

pupicek22
17. jan 2008

To znie bolestivo... ☹ .Ja som mala stastie ze som nevracala 😉

danka86
17. jan 2008

Mne bolo 4mes kazdy den ako po silnej opici. dobre mi bolo tak 5min po tom ako som stravila aspon 15min na zachode.. bolo to naozaj strasne.. takze si neviem predstavit, ze by som to mala az 6mes.. ale na druhej strane nebudes mat problemy s liniou 😉 a brusko mas velke?

digysa
17. jan 2008

pupicek22: bolestivo a nechutne ☹ Verila by si mi, ze dnes rano som vyvratila kavu? Taku som mala na nu chut, ale zaludok nepovolil.....pockam az sa to narodi, lebo uz ma to nebavi.... 😠 🙂

danka86: A co ja viem? Jedna zena mi povie, ake mam male brucho, druha mi povie, ze aka som obrovska....kaslem na tie reci....Ale co sa tyka mojho oblecenia, tak ja sa v pohode do vsetkeho obleciem, samozrejme nezapnem gate na gombik.....Ale myslim, ze s tym bruskom budu problemy, myslim tym to ovisnutie....ale budem asi musiet cvicit...

pupicek22
17. jan 2008

Jezis ale by som si dala kavicku s mlieckom.. 😀.Mne zaludok nedovoli kuracinu....co ja normalne jem.Zacinam mrnouska podozrievat ci nieje dievcatko... 😀.
To e super...ja som musela kupit vsseeeetucciicckoo nove oblecenie....od nohaviciek po kabat!!! 😅 😅

digysa
17. jan 2008

pupicek22: len tomu never, ze nevolnosti mas iba ak je to dievca....so synom som schudla 8 kil a to som bola taka podvyzivena, ze som v obchode odpadla.... 😅
Teraz s dcerou som schudla "iba" 7 kil. 😉

digysa
17. jan 2008

Ja som si kupila 2-teplaky na doma, kratke gate, dlhe nohavice a 2 sukne.....a vrchne oblecenie nosim svoje a kupila som par novych, ale tie nie su "materske"....su z normanlych obchodov, ale maju ten "matersky" strih...takze ich mozem nosit aj po porode... 🙂

andrea78
17. jan 2008

chute a pohlavie dieťatka - to sú iba povery 😀 😀 😀

pri dcére mi nebolo absolútne nič, nezvracala som ani jediný krát, jedla všetko na kopu a pohodička 😝 😝 😝

teraz pri malom som zvracala do samého konca tehu, takže odvtedy je mi smiešny termín "ranné nevoľnosti", bolo mi pod psa celé dni aj noci, do konca 4mesiaca som spávala iba po sediačky, ľahnúť som si nemohle, lebo okamžite som zvracala, mala som celé dni ustlaté vedľa wc-misy 😝 😝 😝 , takto som schudla 15kg, a potom nabrala 6kg (teda som bola stále 9v mínuse proti pôvodnej váhe), ako prvý príznak tehotenstva bolo neuveriteľné zlepšenie čuchu (poznáte 😖 ), no sranda je to, že ani po pôrode sa to oveľa nezlepšilo a všetko možné mi smrdí stále 😀 😀 😀 aj malý pri smradoch krčí nosom a robí grimasy, muž sa smeje, že to má po mne

no nezúfajte, to sa čoskoro skončí a budete mať nádherné bábätká, na tieto nepríjemné veci zabudnete hneď, ako tie zlatíčka prvý krát uvidíte 😵 😵 😵 už si to dnes pamätám len ako fakt, že to bolo a pri pohľade na maláho sa mi to teraz už zdá iba"normálna daň" za takého úžasného človiečika 😉 (hoci vetdy som si tiež myslela, že sú to asi posledné dni v mojom živote 😝 😝 😝 😀
držím palce...........

pupicek22
17. jan 2008

To som aj ja tak vyriesila...snazila som sa kupit co budem nsit aj po porode 🙂
Boze moj to znie ze mas pekne trapenie... 😅 .Ti nezavidim..
Akoo si porodila tvoje prve?

digysa
17. jan 2008

pupicek22: ak ta otazka bola pre mna...tak som porodila SKVELE....bez problemov....

Co to nepoznas? Cim horsie Ti je pocas tehotenstva, tym zdravsie dieta....

Ja som mala medzi tymito tehotenstvami jeden potrat....a veru nebolo mi velmi zle a mala som tusaka....aj sa tak stalo....potratila som

andrea78: a stavim sa, ze este budes mat chut na 3-tie 😀 😀 😀 😀

digysa
17. jan 2008

No idem dievky....som v praci, majte sa zatial.....a bojujte... 😵

andrea78
17. jan 2008

dig, chuť by som mala okamžite, no zdravý rozum mi hovorí doooooooooooooooooooosť 😝 😝 😝 a aj môj muž 😀

pupicek22
17. jan 2008

Tak tak.....srdiecka za to stoja! 🙂 🙂 🙂

danka86
19. jan 2008

ja zacinam mat pomaly, ale isto strach z porodu.. chodite alebo budete chodit na nejaku pripravu?

sandrika
19. jan 2008

ja chodím od 26 tt

danka86
19. jan 2008

a to si si len zavolala do nemocnice a dohodla sa s nim alebo ako to funguje? aj si s tym spokojna? Nemam o tom ani paru 🙂

sandrika
19. jan 2008

nie ja som si v nemocnici odpísala čídslo na tú ženskú čo to a precvičuje a opýtala sa kedy začína najbižší kurz pre tehorné , ona mi povedala kedy a kde mám prísť aprišla som platí sa cca 100,-Sk za jedno cvičenie a je ich 10 takže najneskôr za 2 týždne by si mala začať aby si to dopôrodu stihla, budete tam aj kúpať bábiky a vyslvetlia tivšetzky 4 doby pôrodné a posilnuješ hlavne panvové dno, aby sa ti ľahšie rodilo

danka86
19. jan 2008

no len kde si zohnat cislo.. u doktora to nie je.. skusim sa pohrabat na nete. aj si s tym teda spokojna? je vas tam vela? Ty si zatial kolko pribrala?

sandrika
19. jan 2008

BOla som len na úvodnej hodine takže veľmi sa mi opáčení hovoriť nedá tam sme sa zoznámili je nás 1050 min cvičili a zvyšok sa bavili o správnej výžive. Ja osm pribrala 4 kg
Skús na nete , ale nájdi si čo najbližšie k domu inak v BA to robia všade

danka86
19. jan 2008

cize to nemusi byt tam, kde chcem rodit,

e.k.t
20. jan 2008

S přibíráním to je hodně individuální, na začátku těhotenství jsem měla asi 105 kg, do asi 12 tt jsem se dostala asi na 99 kg a upozorňuji nebylo mi vůbec nevolno a jedla jsem pořád a hodně jsem mlsala, vůbec nevím jak je to možné. Nyní 22 tt nán 102 takže ještě nejsem ani na původní váze, ale cítím se v pohodě taj je to asi správné

jitka711
20. jan 2008

Já se taky přidám. Připrala jsem 22kg. Původní váha 82kg, dnes 104kg. A to se nepřejídám a ani moc nemlsám 😅 Mám otoky, tak si myslím, že moje tělo zadržuje hodně vody. Tak uvidím za pár týdnů, až porodím 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre