Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

mamama11
1. mar 2010

lji, ja som isto priberala z jedla a nie zo vzduchu, moje prvé raňajky (väčšinou sladké pečivo s maslom a kakao)išli skoro 7 mesiacov do záchodu, ale tak do pol hodiny som bola hladná ako vlk, tak som si dala znova to isté. Jedla som isto o čosi viac, ako pred tým. Najkritickejšie boli víkendy, keď prišiel manžel domov, prípadne nejaká návšteva a ja milujem pečenie, tak som sa vyžívala a potom to aj rada jem a konečne som si to mohla dopriať. Často som to prehnala cez víkendy , čo som preháňala aj pred otehotnením, lenže kým som nebola tehotná, tak som si hneď v pondelok po víkende dala vyprázdňovák(len som pila celý deň) a váhu som si takto udržiavala, samozrejme cvičenie pravidelne k tomu, ale keď som bola tehotná, tak sa vyprázdňovák nekonal a kilečká skákali. Musím inak priznať, že som bola každú chvíľu hladná, dokonca som sa na hlad zobudila aj v noci a potom som nemohla aj 2 hodiny od hladu zaspať, lebo keby som bola jedla aj v noci, tak nepriberiem 21kg ale aspoň 30 kg. 😝
Neboj, keď príde bábätko na svet, pomaly to dáš dole, ja som síce musela použiť drastické diéty, ale to preto, že nemám silnú vôľu na dlhodobé diéty, skôr prudko dole a potom vyprázdňovákom a cvičením to udržiavam. A pri druhom bábätku sa mi osvedčilo na večeru si dať len banán s bielym jogurtom a čo mesiac mi išlo 1kilo dole.
Držím palce a opatruj sa a hlavne nech ste zdraví, po troške sa dáš do poriadku. 🙂

alllexa
2. mar 2010

Ahojte, ja z tej vahy nechapem - som v 22. tyzdni a od zaciatku som pribrala uz 7 kg. A to za posledny mesiac az 4 kg! Pritom sa mi stravovacie navyky nijako nezmenili... Dokonca sa snazim aj hybat, chodit na tehotenske cvicenia a tak... To potom neviem, kolko priberiem na konci tehotenstva, ked sa vsade pise, ze najviac sa pribera v 8.-9. mesiaci.

happy8051
2. mar 2010

caute babuky... no ja som este len na zaciatku tehu ale sama som strasne zvedava, ako budem priberat a ako rychlo dm potom nadbytok vahy prec...

rubinka
2. mar 2010

Ja čakám kedy konečne priberiem aspoň to jedno kilo 😒

crawler
2. mar 2010

allexa: já to měla zcela stejně, ale pak se mi to zaseklo i když mlsám a tak - teď jsem už v polovině osmého a mám na kontě 10-11kg, což při počátečním tempu už bych musela mít minimálně 15-16kg, takže žádný stres 😉

andelka
2. mar 2010

Jo holky, tak s chutí na sladké mám problémy i já. Ne, že bych snědla na posezení celou bonboniéru nebo čokoládu nebo 5 koblih, ale prostě mám na něj chuť častěji. Tak se aspoň držím s menšími porcemi, že si sladké prostě dám, ale ne moc. Na sladké jsem byla vždycky (i když sladké limonády a minerálky nepiju a kafe a čaj nesladím), ale teď pozoruju, že na něm ujíždím víc. Snažím se aspoň jinak jíst normálně a všechno a pravda je, že toho sním míň než dřív, jsem dřív plná.
Jak jsem četla a vy taky píšete, že v posledních měsících jde váha nahoru rychleji, tak doufám, že se to moc nerozjede. Zatím přibírám od 20tt postupně a pomalu asi kilo za měsíc, tak teď mám navrch 3,5.
Cvičení taky moc nedám, na těhu chodím jen asi 1x za 14 dní, jinak mám pohyb spíš co se týká pobíhání a vyřizování po městě. Na začátku těhu jsem měla jinou představu o pohybu v těhotenství. 😖

lji
2. mar 2010

katarinka to som nemyslela v zlom 😅 nehovorím že sa "prežieraš" 😀 len mám vskutku strach aby som vela nepribrala 😕 tak preto som sa pýtala...

Mamama ďakujem 😅 Ale zase si bola hladná takže si to nejedla iba kvôli chutiam... no mne chýbajú ešte asi 4kilá (pribrať) aby som sa dostala k tej váhe s ktorou som začínala s tehotenstvom takže tam je ešte "rezerva" 😀

a inak ako hovoríte o tom sladkom, ja som nikdy sladké nemusela, ale teraz je to hrozne silné... pár dní som chrúmala kekse 😅 ale to som si povedala dosť. keď som doteraz nemala pevnú volu a som kde som tak už vyššie fakt nemôžem ísť a vymenila som to za ovocie... ani to som nikdy nemusela ale teraz sa idem za nim zabiť...

mamama11
2. mar 2010

Ija ja som ani tak nešla po keksoch a už vôbec nie po čokoláde, ktorú inak milujem, ale strašne mi chutili kysnuté koláče a čerstvé hrozno a mandarinky len do Vianoc, kým boli kyslé, tie sladké už nie a s druhou dcérkou som zase zjedla do vagóna zelených kyslých jabĺk až vlasy z toho ježilo.
keď máš ešte aj rezervu, tak sa netráp, to ja som v prvom tehu pribrala ešte pred tehu 5 kg, takže som žiadnu rezervu nemala. 😀
Držte sa aj s bábätkom a dopraj si čo ti chutí, potom to zhodíš možno skôr možno neskôr, ale kedy si dopraješ, ak ani v tehu nie? 😉

flamenga
2. mar 2010

rubinka ja som svoje prvé kilo pribrala niekedy v 22tt 😀 takže ešte máš čas 😉

vejula
2. mar 2010

jaj baby, tak ja som ešte ani nevedela že som tehu a už som žrala ovela viac proste mi začalo od začiatku chutiť, vééélmi a všetko práveže také nezdravé a tučné. Proste mi to išlo strašne na chuť... Hlavne masko, čo som pred tým ani moc nejedla a také ako ovocie zelenina mi moc nešmakovalo... No take som od začiatku priberala každý mesiac 😅 Vôbec mi nebývalo zle... Až teraz kyselina ale pred tým nič. A už som do minulej poradne čiže do 31tt pribrala 14 kg a zajtra idem na poradnu a som zvedavá čo zas ukáže ta ručička na váhe... Snad to nebude taká katastrofa.
Inač minule som sa až rozplakala ked som si naložila obed a bráško oči vypleštil, že pre boha kolko som si naložila... Potom mu to bolo aj luto že to tak povedal, ale mne to prislo tak strašne luto že som taký žravec... Ja viem že by sa nemalo prežierať ale ja si proste momentálne nedokážem odopierať. Je to silnejšie ako ja 😝

lji
2. mar 2010

a stalo sa vám že ste nemali na nič chuť a nevedeli ste nájsť to konkrétne čo by vám zachutilo?? 😝 ja stále vymýšlam a neviem čo by mi tak "sadlo".... myslím že aj z toho môže byť priberanie keďže stále musí človek skúšať či to alebo ono je to správne až kým sa dopracuje k tomu svojmu....

mamama kysnuté koláče? tak je jasné z čoho si mohla pribrať 😅 a nepálila ťa z toho záha??

mamama11
2. mar 2010

nepálila, lebo som ich samozrejme nemala každý deň, ale cez víkendy keď som piekla, tak väčšinou kysnuté, takže som doslova dokysla, ale s druhou som si dávala pozor aj večere som nahrádzala väčšinou ovocím, lebo po prvej som sa so zhadzovaním zvyšných kg riadne potrápila, ale aj tak som pri druhej znova pribrala 21 kg, ale to už neviem z čoho, lebo pri nej som ani kysnuté nemohla, zo všetkého mi bolo zle, ani mliečne výrobky a mlieko som nemohla, lebo som mala kyselinu, vracala som 9 mesiacov, tak neviem z čoho som to nabrala, ale je pravda, že to išlo aj rýchlejšie dole, asi som mala viac vody, alebo čo.

vejula
2. mar 2010

lji to poznám 😉 tiwež vyskušam aj tri štyri veci kým sa rozhodnem čo vlastne a to ešte potom vymýšlam či by nebolo lepšie to druhé 😀 😀 😀

nanika
3. mar 2010

Vejula, kasli na brata, moj sa tiez niekedy nevie chovat, na intraku zije na rohlikoch a potom sa u nasich nevie dozrat, len by na mna raz pozrel cez prsty. Inak je to u mna presne, ako u teba, jednoducho to papkanie sa neda ovladat :( Teraz musim brat aj vitaminy, zelezo, je tam aj B vitamin a ten to este zhorsuje, uz mam tvar ako mesiacik na hnoji, hanba mi...

lidiab
3. mar 2010

Ahoj, před asi týdnem jsem psala že asi dostanu vynadáno od doktorky a stálo se...od poslední poradny mínus 4,5kg. Zvážili mně na pěti váhach jak se jim to nezdalo. Řekli že je to divný a abych si dávala bacha, že to není normální. A pokud zhubnu i do příště tak mně pošlou na nějaká další vyšetření. Krev i vše ostatní je ale úplně v pořádku. Doufám tedy že už když ne přibírát tak aspon přestanu hubnout 🙂

konik88
3. mar 2010

alllexa, jsem na tom úplně stejně. V 22tt +7kg. Taky se snažím nejíst víc, než obvykle, ale prostě ty kilča jdou nahoru a už nevím, co s tím ☹

katarina.banska
9. mar 2010

ahojte.
no ja som na tom asi nie velmi dobre. v 29 tt som bola v poradni a rucicka na vahe ukaze o dalsie tri kila viac za mesiac. takze teraz mam uz o 10 kil naviac. a to su predo mnou este dva mesiace, v ktorych sa vraj pribera najviac. citala som, ze je idealne pribrat 9 - 12 kg. co u mna nehrozi. no tak fasa. mozem sa pripravit, ze budem ako velryba 🙂 . malicke je chvalabohu v poriadku a to je predsa najdolezitejsie.
aj ked ma raz za cas chytia depky , ked sa na seba pozriem. hlavne na tvari si vidim tie svoje kila ☹ .
no co mam robit? ked mam strasnu chut na sladke. kazdy den nieco aj ked nie vo velkom mnozste. proste chuti mi vsetko to nezdrave. ovocie a zeleninu sa snazim jest, ale dost malo priznam sa ☹ ☹ . radsej si dam nieco sladke a viete kolko sladkych vod vypije? ach jaj.........

anxuska
9. mar 2010

no mne to toto tehotenstvo tiež ide 🙂 , teraz som 19t a +5kg, a vážne to na mne vidieť, nie len bruško, lepí sa to všade 😒 , nič viac nejem, ako pred tehotenstvom, no uvidíme, minule som dala +16 a to som skoro nič nepribrala inde ako do bruška

renejaarudolf
10. mar 2010

ja som mala pri prvom tehu +25kg a teraz mam 1,5kg tak som zvedava 😅

terezt
10. mar 2010

No, ja taky nejim vic nez obvykle. Jsem teprv na zacatku tehu, mimi by melo byt velke tak 2, 3 cm a ja uz jsem pribrala 2 kg! Opravdu nechapu jak. A hlavne me tlaci pres bricho vsechny kalhoty. Nevim, jestli je to jen psychologicky dojem nebo co...

martina149
10. mar 2010

No ja som v 35.tt a mám +19 kg.Aj pri predchádzajúcich dvoch som pribrala cez 20 kg a šlo to samo dolu.Síce som bola aj trošku mladšia,tak som zvedavá teraz 🙂

adelaine
10. mar 2010

ahojte, kocky s tymi kilcami je to asi tak..niekto ma nabeh a priberie, opuchne...niekto nie...
tiez trosku zavidim kockam, co nepriberaju, ev. priberu len malicko 😒 ale mne je cele tehu dobre, nevracala som a brutalne mi chuti jest, si tiez davam porcie jak moj manzel....ked si dam menej, alebo len zeleninu, tak skuvinam od hladu..
ja som momentalne 23+ 6 tt a uz mam + 8kg 😠
kedysi som si naivne myslela, ze sa zmestim do nejakej tej normy, ze max. 15 kg, ale uz teraz vidim,
ze to voobec nie je realne...
jasne ze ma to trapi, vzdy som sa snazila si drzat svoju vahu pred tehu, trapili ma aj 2 kg navyse
a teraz ze bim 8 kg, stasne to citit, kondicka v cudu 😒
no tie kila su potvory, lepi sa to nielen na brusko, mne sa najprv zvacsili prsia o cislo, potom vyskocilo brusko
a teraz sa mi to lepi na stehna, to ma se...ie najviac 😒

juj, aky dlhy prispevok som vypotila, ale to preto, aby som sa aj ja vyzalovala, ze som na tom rovnako ako vy...

onellyo
11. mar 2010

ahojte tehulky!! 😅 no ja som do takeho 5 mesiaca pribrala 5 kil,,, a vobec mi nebolo vidno brusko,, az v
7 mesiaci mi brusko vypuklo do predu a kil som mala 7 navyse,,, a v 8 mesaici baby som pribrala dalsich 5 kil ale
to ma aj zaliala voda nedam hodinky na ruku ani ziadnyy prsten a to som stravu pocas tehotenstva vobec nemenila
no teraz som v 9 mesaici a mam 16 kil navyse,,,, a tiez som nemo myslela ze budem mat do konca dakych 14-15 kil navyse!!! ale omyl ,,,teraz ratam do konca az tych 20 kil uvidime

vefi89
11. mar 2010

nevešajte hlavy, koľko priberáte. ja som za celé tehu pribrala 22 kg a na druhý deň po pôrode som mala -8kg dole, takže ono tak rýchlo ako to ide hore to ide aj dole 😉

tina1311
11. mar 2010

jej adelaide mas taky isty termin ako ja a aj tolko som pribrala ako ty...myslim ze to priberanie patri k tomu ved potom schudneme...

sedula1
11. mar 2010

Caute baby, tak sa vam aj ja pochvalim, ze mam 23 kg navyse o necele 2 tyzdne termin. Tiez som si myslela, tak ako z nas vacsina, ze tak max. 15 kg a aj to bude vela.. No hups, trochu som sa sekla, ani neviem ako som to nabrala. Nebolo mi ani raz zle, od zaciatku si doprajem a papam, papam aj ked viem ze by som uz nemala. citim sa uz ako velryba. Fakt sa ledva gulam, hlavne pri zmenach poloh mi tie kila robia problem. A to som si pred tehotenstvom tiez sledovala vahu, cvicila striedavo a snazila sa byt fit. Tak ja len dufam, ze to vsetko baby zhodime, ako pisete, aj ked mam z toho dost velke obavy.. Obdivujem baby, ktore sa vedia obmedzit a kontrolovat, to moj pripad nie je.. Vsak kedy si dopriat, ked nie teraz? Nie? Vsak nejaky dovod si musi clovek najst, aj ked viem ze babatko az tolko isto nepotrebuje, len mamina - ja straaasne spazravela! Tak som sa aj ja vam vykecala. Som rada, ze nemam taketo pocity sama..

nanika
11. mar 2010

Sedula, ty si mi tak krasne dnes vylepsila naladu, vdaka za to "straaasne spazravela", to akoby si pisala o mne. Vdaka a vsetko dobre, uz to mas za par.

sedula1
11. mar 2010

Nanika, to ma tesi, ze sa aj napriek tomu vieme zasmiat. No co ine sa da k tomu povedat? Nemozeme vsetko hadzat na tehotenstvo a babatka, ze zereme za dvoch.. Mozme si z casti za tie kila same, vieme to kazda. Ale je to silnejsie ako my v tomto obdobi a ja sa akokeby ospravedlnujem samu seba, ze este mozem. Bojim sa, ze to nebudem vediet stopnut po porode. Chcem totiz kojit a neviem ako to je vtedy. nejake diety asi nehrozia, ale zas tak zrat tiez netreba. baby ake mate skusenosti s kilami a kojeni a jedenim s tym spojenym? Ja viem, ze je to mozno predcasne, ale mate niekto skusenosti s kojenim a takym lahkym zaciatkom cvicenia? Kedy? Ako zacat? Pocula som, ze pri cviceni sa vylucuje do materskeho mlieka kys. mliecna, co nie je moc prospesne pre diieta a moze sa stat, ze babatku aj prestane chutit.. ☹ Ake mate skusenosti s tymto?

sixtine
11. mar 2010

Ahojte baby, no, mna veru 9. mesiac riadne potrapil - co tyzden, to kilo, a to si davam dvojhodinove prechadzky, cvicim na fitlopte a davam si pozor. Cele tehu som bola tabulkova az podtabulkova, ale 8. a 9. mesiac dobieham 😖 Teraz mam plus 12 kil, ale ked si predstavim, ze este pred par tyzdnami to bolo len plus 7, tak ma chyta zlost. 12 bol na zaciatku tehu moj najpesimistickejsi strop, ale ak budem prenasat, tak este citim, ze pojdem vyssie...

sedula1
11. mar 2010

Aaale Sixtine, vsak sa pozri na vsetky co sme tu pisali, ty si na tom ok. Kazda sme mali predstavy a realita je ina 😒 Ale nemysli, ze by ti to malo ist nejak rapidne este hore.. Normalne ti v tichosti zavidim tych 12 kg. 😉 Ako cvicis na lopte? Ja si to uz ani neviem predstavit s tym mojim veeeeeelikanskym bruskom 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre