Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marinka
21. okt 2009

Ahojte holky, nemohla jsem se pár dnů dostat na koníka, byl nějaký problém u provozovatele netu a dneska to konečně opravili!! Ale Marcelka mi bohužel sms nepsala, myslím, že už si to asi ani nepřečetla, že jsem jí v IP nechala číslo ☹ Tak na ni moc myslím, snad je všechno v pořádku!!

Jinak mě už se taky začal zkracovat čípek a mimčo je hodně nacpané hlavičkou dole, tak mě čím dál víc bolí třísla, někdy sotva dojdu do obchodu tady na sídlišti 😝 Podle dr.prý budu rodit dřív, ale já si myslím, že ne 😀 Ale v každém případě mě prý nenechá přenášet a pokud do 27.11 neporodím, tak nástup do porodnice..

Jinak půl kilečka nahoře, takže + 6,5 kg 😵

alexandrah
21. okt 2009

zuzka - uplne suhlasim s podporovanim sa pri chudnuti, aj ja sportovec cely zivot, velice aktivny, uz si planujem, ze svokra povaruje (ked sa tak trha), a pojdem behat, do posilky, na kraso trening, aj doma ... viem ze to bude o hubu, ale bude to stat za to. skusala som uplne vsetko, vsecicko, ja s tym mam problemy uz od vysky, co je uz nejakych tych 15 rokov, fakt dost desne, predtym som brala lieky na uvolnenie, pripadne na spanie, ale v tehu nic, preto je tak zle. ale dneska som po diazepame spala, sice som taka spomalena, ale aspon uz mi neni tak zle!!!!!!!
inak - mam stale skoro 55 (uz nie 54 ako pred 2 dnami, to bolo asi z vycerpania). inak, neviem, ako je to s tym schudnutim po porode, niekto mozno priberie vela vody a tak, preto schudne aj 10 aj viac kil, ale poznam take tintitko, ako sme my niektore, ze pribrala cca 13 kil, ale po porode isli dole len 4!!! tak sa bojim, ci aj u mna to nebude obdobne ... ale sak + zuzka - nabehneme na sportovaci a chudnuci rezim, ze???????
mari - som rada, ze si sa ozvala, uz som sa bala, kde si!!!!!!!!! 🙂 cize teraz vazis ...54,5 kila? inak, furt lepsie trochu skorej, ako dlho prenasat, ja idem na poradnu v utorok, konecne mi zmeria panvu, no bohvie, ci nepojdem aj ja cisarom, ked som taka malinka a utla ... ale snad ma nenechaju prenasat, velke babo by som ja stuplik nevytlacila, takze by to bol cisar tak ci tak ... no uvidim, a dam vediet ...

marinka
22. okt 2009

Alex, začínala jsem na 47 kg, takže mám 53,5 kg (+6,5 kg) 🙂 S tou pánví - mě ji v poradně vůbec neměřili, až když jsem nastoupila do porodky a řekli mi na to,že ji mám hodně úzkou, ale že nebudou hned plašit s císařem, že se to zkusí a uvidí se 😅 😀 A malá šla ven úplně krásně, na 3 zatlačení a myslím, že tomu hodně pomohlo lněné semínko, co jsem pila s maliníkovým čajíkem 😉

Už tu dlouho nikdo nepříspíval s jídelníčkem,tak můj včerejší:
snídaně: Valašský jogurt čokoládový
svačina: malý krajíček chlebíku s rybičkovou pomazánkou
oběd: brokolicové placičky s bramborem
svačina: vanilkový tvaroh Milko, pár brambůrků na návštěvě a lízátko 🙂)
véča: manžílek donesl plno jídla od tchýně, tak jsem od všeho musela trochu ochutnat 😀. Takže trocha fazolové polévky, kousek masového závitku s hříbkama a mrkvový salát s ananasem. A jako dezert kapsa s čokoládou 😵

zuzka11
22. okt 2009

Ahooooj, tak ja pockam jeste na jednu z vas, ktre pprodi a pak zalozim temetko 😉

Ali-nevim, jestli jsem to tu psala, bya jsem sita vsude mozne, ale stejne to bylo citit jen 1.tyden, od.2 jsem zacla trochu posilovat bricho,at neni volna kuze a panevni dno a zadek a od 14tu dnu beham....a je to uplne OK, odreagujuse, na kojeni to vliv nema.......tak neboj, budes zase kost 😀 Joooo, a postavu mam od 3.dne po porodu jako pred tehu, fakt zadna zmena, ani k lepsimu ani k horsimu, proste ta stara Zuzanecka 😀

Mari-ahooooj, uz jsem si rikala........tak mimi tlaci?Pamatujes, i ja ho mela natlaceneho dole....a nic, ale uvidime 😉 Co sraziky s kamoskama, coAnicka, jak se jinak mas?

Martucha- mas pravdu a moc gratuluju k Domcovi 😉 Jak se citis, jak to zvladas?

marinka
22. okt 2009

Zuzi, manža tipuje, že porodíme 21.7 a on má docela štěstí, že mu tipy a odhady vychází, tak jsem zvědavá, ale já to teda vidím až na ten termín 😀
Jinak se mám fajn, včera přišla kamarádka s malou neteřinkou k nám, protože manža teď jezdí pomáhat tchánovcům likvidovat stromečky v sadu, co jim popadaly po té sněhové kalamitě, co jsme tu měli, takže mi nemůže hlídat Aničku. Ale bylo to fajn, Anička na malou hrozně pěkně reaguje, dávala jí pít z flaštičky, hladila ji po tvářičce, dávala jí hračky, tak doufám, že bude stejně hezky reagovat i na naše mimi 😵

ywonnee
22. okt 2009

ahojte kocky dlho som nemala cas sa tu zastavit... malej oslava, navsteva celej rodiny a potom 2dnove upratovanie celeho bytu no katastrofa.... ale oslava bola supis. naviac k tomu sme boli na hovadzej zabijacke tak uz sa mi do mrazaku nezmesti ani moja milovana zmrzka ☹
podarilo sa mi schudnut kilo a pol a to som naozaj pravidelne jedla,tak ja uz tomu vobec nerozumiem. doki tvrdi ze maly je ok len ma poslal na interne ci mam srdiecko a stitnu v poriadku lebo mala som s tym dlho problemi tak v pondelok sa uvidi...
moj vcerajsi jedalnicek:
ranajky: 2 rozky s maslom a paradajky
desiata: horalka
obed: paradajkova polievka, rizoto zo zajaca
olovrant: jogurt
vecera: madarsky gulas s knedlou

dnes som toho moc nestihla lebo od rana beham kvoli autu aby bolo v supis stave ked to na mna pride aj ked mam ece casu a casu ale stihla som aspon 2 rozky s treskou a idem si dat ten gulas s knedlou

marinka marcelka to Tvoje cislo asi nestihla,musime pockat. verim ze je v poriadku a coskoro sa ozve...

ywonnee
22. okt 2009

inak zabudla som maly ma ide ukopat, spanie v noci mam prerusovane akoby uz tu bol a pytal si mliecko,stale ma tlaci curat a pit... zacinam mavat dost neprijemne bolesti v krizoch a hlava ma boli skoro kazdy druhy den.... akoby to nestacilo ak uz konecne zaspim tak sa zobudi mala ze je smedna alebo chce ist cikat.... no asi ma potvorka pripravuje na nocne budenia... 😀 😀

zuzka11
22. okt 2009

Mari - porodite 21.7? ty si chces zahrat na slonici? 😀 Super, ze Aninka je takova sikulka.......

Ywonne - vydrz, je to neprijemne, co? To vstavani......ja ho male jen parkrat v tehu ale ted pravidelne, jak asi furt piju kvuli kojeni, tak v noci, pred kazdym kojenim musim na zachod, nekdy akuuuutne 😀 A na chdobe si nezozsvecim, abych nebudila ostatni, tak bezim s desem v ocich, ruce pred sebou, kdyz by byly otevrene nejake dvere, tak abych se nepraska🙂))

Holky, zaaaavidim vam ty rajcata, cerstve pecivko, me asi az prestanu kojit odvezou na prevadkovani cokoladou, vinem a vsema tema vecma, co ted nemuzu 😉 😀

jeste si postezuju, maji nam dovezt lednicku, v nedeli jsme zaplatili, a dneska jsem volala, jako kdy ji mam cekat - pani rekla ze zitra a mam byt 8-18doma, presny cas nereknou...chapete to? oni sami nedaji vedet - teda daji, sms mi prisla pred chvili, takze daji vedet pul dne predem a druhy den mas byt cely den doma....jak by to delali lidi, kzeri normalne musi do prace? fakt nechapu..... 😕

marinka
22. okt 2009

Zuzi, pěkný překlep,jsem si ani nevšimla 😀

alexandrah
22. okt 2009

mari - ja ten malinik pit asi nebudem, je mi z neho na vracanie, tak sa nebudem silit, ani nic ine, no snad porodim aj bez toho ... sak este ani mne nemerali, ale vzhladom na to, ako sa vidim, ze som mala obvod bokov vzdy uzky, cca 73 cm, no uvidim ... snad to bude ok!!!!!!!
ywonne - u mna zmrzka vzdy v mrazaku!!!!!!!!§ to by som skor vyhodila zabijacku 😀 😀
zuzka - to si ma potesila, ze da sa cvicit aj s babom, ked sa chce, uz si planujem, ze pojdeme s muzom okolo jazera aj s malym, on postrazi, ja obehnem kolecko (cca 1 km), potom ja postrazim - on obehne 4 kolecka (je kapanek lepsi ako ja 😎 😀 , ale tiez uz sport flaka, bol operovany na koleno pred rokom ... 😝 ). no a tak. treningy kraso su aj rano o 6 (peklo), ale to mozem "odbehnut", muz zatial s riskom, a ked sa vratim, tak ja ... no a ako som pisala, svokrovci sa trhaju, tak mozno este nejaka posilka, doma brusaky klasika a podobne ... no ale si robim plany, ze, potom ked porodim, vam poviem, ako to vsetko nejde!!!!!!!! 😀 😎 a ze som rada, ze zijem a spim!!!!!!! inak - k tym dveram, ja sa zasadne vzdy a o vsetko tresnem - dvere, okno, zarubna, postel ... (preto sme kupili calunenu 🙂 ). inak, vies ze aj ja sa tesim uz az niekedy za X mesiacov na dobre vinko s kamoskou???????!!!!!!!!!!!!!!
my ked nam mali cosi doviezt sme to riesili tak, ze sme povedali, nech nam cca 1 hod. predtym zavolaju, ze idu uz k nam, a odbehli sme z roboty, neni mozne, aby sme boli cely den doma!!!!!!! väcsinou to uribili, ked sme to povedali dostatocne dorazne!!!!!!§
no ja som vcera varila bravcove kare s takou mnam marinadou (vajicky, horcica, kecup, worcestrova omacka, vegeta, sol, c. korenie a paprika ) a opiect, takze mnam!!!!!!! ale v posl. dobe jem menej, asi z unavy, vaha sice ide hore pomaly - stale 55, ale nepriberam nejak rapidne, sak ani netreba 😎

marketakra
22. okt 2009

Pardon, ale je tu i nekdo normalni, kdo pribral vic nez 3 kila a vazil na zacatku min nez 30 i s posteli? Nikdy jsem si tlusta nepripadala (174/62) ale po procteni tehle diskuse si pripadam jako obezni slon. V 27tt mam 8kg navic.

alexandrah
22. okt 2009

marketakra - ja som pribrala 9 kil, ale som normalna, aj ked som predtym vazila malo, aspon vzdy som si to o sebe myslela ... no ale neviem, co myslis?? potom marinka je uplny posuk, pri vyske 169 cm vazila 47 cm, chudatko!!!!!!!! 😲 a to robi co moze, a prejeda sa viac nez my!!!!!!!

sssimi
22. okt 2009

marketakra ja som za celé tehu pribrala 16kg... 😀 To vieš ono sa veľa kg na viac ťažko chváli 😀

alexandrah
22. okt 2009

sak to, je nas tu kopec, ale sme tu take skalne, ale napr. zuzka? tusim, pribrala 19 kg, a to bola tintitko predtym ... okrem toho, ja mam 160 cm, takze pri väcsej vahe by som sa gulala...

marketakra
23. okt 2009

Dobre rano, necetla jsem celou diskusi do konce, ale mela jsem takovy pocit, ze se tu alespon v posledni dobe schazeji same baby co vazily min nez 50 ted maji 5-6 kilo navic, chlubi se tim, jak snedi za den 2 mandarinky - prehanim 😉 a desi se toho jak tu hroznou vahu po porodu shodi.

Nelibi se mi, ze to u mne jde tak rychle nahoru, nejim o moc vic vic nez pred tehu, beham kolem male, ale stejne... Tak jsem se tesila, ze si tady pofnukam s nekym stejne postizenym 😀

martucha79
23. okt 2009

zuzka, děkujeme 😵 No, zvládám to jako pravá prvorodička 😀 Někdy pukám štěstím, že to naše zlatíčko mám a když pláče a nechce dlouho usnout, tak jsem krapet nešťastná, ale hned jak usne, tak je to zase moje zlato 🙂 Musím se ještě víc zaběhnout 🙂 A co vy s Adámkem? Už se vytváří nějaký režim? Že by jako třeba přes noc spal dýl než přes den?

marketakra
23. okt 2009

Jo a omlouvam se jestli to vyznelo blbe, normalni jsem myslela co se tyce hmotnosti... 🙂. Alexandro pri 160 cm to chapu, to bude ta potiz, ze clovek vidi jen kg ale kdyz je tomu i vyska tak to vypada hned jinak.

marinka
23. okt 2009

Marketo, tak si přečti moje jídelníčky, to rozhodně nejsou 2 mandarinky denně 😀
Schválně teda písnu včerejšek 😀

snídaně: čokoládový croissant
svačina: mrkvový salát s ananasem
oběd: kuřecí závitek na hříbkách, bramborová kaše
svačina: ořechový koláč
večeře: těstovinový salát s kuřecím masem
u telky: půlka oplatků Kolonáda

alexandrah
23. okt 2009

marketakra - jasne, prijimam, ja urcite nejem 2 mandarinky, praveze sa oproti pred tehu precpavam, same "zdrave jedla" sladke kazdy den, chipsy, kukurica, + samozrejme normalne jedlo, ale snazim sa hlavne aj vela zeleniny, kazdy den ovocie, tmavy chleba ... ale teraz to neriesim ... to neznamena, ze potom sa neposnazim sportovat, jasne, ked to pojde, nie na ukor maleho ... neboj, urcite su tu aj vyssie baby, alebo co pribrali este viac, mas sa s kym postazovat!! a pri 174 cm kg 62 neni vela!!!!! poznam babu, co takto presne merala a vazila, a bola to teda riadna modelka!!!!!!!!
mari - mne sa strasne pacia tvoje kategorie - snidane, ... atd, a potom kategoria "u telky" - aj ja mam kategoriu "u telky", potom este dalsiu "u pocitace", a potom este "pri knizke" - no vecer mam najviac kategorii!!!!!! 😀 😀 to je tym, jak chodim neskoro spat, keby som zaspala do polnoci, tak je len ta "u telky" 😅
martucha - co som tak namatkou citala ine baby, tak väcsinou spi babo viac v noci ako cez den (nie ze by v noci prespalo vela hodin, ale niektore cez den nespia vobec, alebo prip. cca po pol hodine..)

ywonnee
23. okt 2009

marketakra ja som pri malej pribrala skoro 30kg a schudla som len 15, teraz mam rovnych 80 a necitim sa ako slon,skor ma hneva ze som este nic nepribrala a to som v 25t.t. pri malej som uz v 27t.t. mala hore uz 9kg... 😖

ywonnee
23. okt 2009

marinka ja ked citam co si das este pri telke tak uz tomu vobec nerozumiem,hoci nejem tak vela ako predtym(nechuti mi) ale snazim sa jest casto ale pri telke schrumem vsetko co je na stoliku. svokra robi v tycinkarni tak ma nimi zasobuje a to za vecer padne cely balik (podla toho ci je velky alebo maly) ja by som asi pri pol oplatky neostala, myslim ze by vo mne zahucalo cele balenie 😅 😅

ywonnee
23. okt 2009

zuzka ja mam na chodbe fotobunku tak nemam sancu ist po tme vzdy sa rozsvieti,nastastie to u nas nikomu nevadi.... dnes v noci sa mala 2x zobudila ale isla uz sama na zachod aj si sama napustila vodu do pohara a odkracala spat,zobudilo ma to ale vcerajsok mal asi uspech. vysvetlili sme jej ze je velka uz nato aby sa maznala a maminku budila za to co uz zvlada davno sama... bola taka zlata. rano si este sama vypla lampu a prisla za mnou a povedala: teraz Ta uz mozem zobudit??? tak som sa smiala... no len ja mam s tym stale vacsi a vacsi problem, zobudim sa ze mi treba na WC ale nemozem sa ani pohnut,dnes rano ma tak seklo ze musela suseda prist zobrat malu co som nevladala ani vstat.teraz chodim ako stara babka uz len bakula mi chyba.... 😠 😠

marinka
23. okt 2009

ywonne, my jsme ty oplatky měli napůl s manželem, to je to balení po 140 g tuším, spousta dlouhých tenkých oplatků a já jsem měla půlku toho balení 😀 Jako půlku jednoho oplatku, to u mě nehrozí 😀

ywonnee
23. okt 2009

marinka ja som si myslela ze pises o tych okruhlich. no tak tie mozem aj ja, no myslim ze zavolam drahemu nech cestou domov kupi aspon jedno balenie,nejako som sa pustila do sladkosti. 😅 😅

selyma
23. okt 2009

JA som za poslende 3 tyzdne pribrala 2,5 kila. Nechapem, ale beriem. Asi to je v norme v tychto tyzdnoch.

lucia.
23. okt 2009

ja som za cele tehu pribrala dokopy necelych 7kil a malinka je sice drobatko ale zdrave drobatko🙂

alexandrah
24. okt 2009

ywonne - aj ja si prosim tycinky!!!!!!!!! co to mas s chrbtom? si cosi robila, alebo proste len tak z nicoho nic? inak, ja sladke kazdy den ... to pred tehu uz skoro vobec, no peklo ... a slane tiez ked mame, tak obhanam spajzu!!!!!!!

ywonnee
24. okt 2009

alex hod adresu poslem 😀 mam doma svekrusa mi doniesla za vrece.... aj sladke aj slane mnamka... neviem co sa mi s nim stalo... robim len bezne domace prace a pred par dnami sa zabijala krava tak som rezala a ukladala maso a na druhy den som haklovala 120kg kapusty a natlacali za mna chlapy do suda.... mozno to ma nejako polozilo ale bolesti som zacala mat uz skor... no uvidime co povie v pondelok doki, lebo mi s toho zacalo velmi tvrdnut brucho... asi uz budem len lezat hore nohami 😅 😅 ozaj Marcelka sa ece nikomu neozvala??? velmi na nu myslim,aj muz sa pytal ci uz to ma za sebou... (zvedavec je to vzdy sa zavesi na mna ked Vam tu pisem) 😀

klauduska
24. okt 2009

lucia...tak to si mala super... 😉

ja pripajam moju aktualnu vahu....

37tt a + 10,3 kg...

ywonnee
24. okt 2009

no holky dnes bol supis den... prisli mi konecne suciastky do auta(novy chladic,baterka atd) tak teraz riesim ako auto odpravit k svokrovi aby sme ho opravili... potom s malou sme upratovali,poobede si zdriemly a teraz na noc sme sa napratali stejkami s pecenymi zemiakmi.... holky poviem Vam ze ak po tychto 2 stejkoch nepriberiem tak som ozaj divna.... pozerate niektora super star??? moj kuka jojku tak mam smolu.... neva kuknem reprizu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre