Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

medvik
18. máj 2009

Ahojky eriko. Jsem ve 20.týdnu a mám dole 3 kg od zač.těhotenství. Na začátku jsem zvracela a jedla hlavně ovoce, teď jím téměř všechno. Neboj se, mimi roste i tak dobře a ještě to dohoníš 😉

ajka27
18. máj 2009

no ja mam dnes +6 kg, a zdá sa mi toho až až, akási som nemotorná

bastika
18. máj 2009

no ajka, plus 6 to je neskutocne, ja mam 14 a som uplne v pohode, ja ti tu nemotornost tak trochu neverim 😀 tak to okrem brusk nemas nic a po porode budes mat menej ako pred tehu 😉

luci81
18. máj 2009

Ahoj holky,tak já přibrala něco přes 20kg,moc nemotorná jsem si nepřipadala,myslím,že když jsem měla navíc 6kg,ani jsem to nepoznala,ale ajka,přiznávám,že Ti trošku závidím,jde to pak totiž ztěžka dolů 🙂
Holky,přeju Vám všem,ať Vám všechno dobře dopadne,a můžete se radovat z krásnýho,zdravýho mimi jako já 🙂

ajka27
18. máj 2009

bastika, ja som pred tehotenstvom schudla 25 kg, a uprimne teraz sa citim horšie ako pred tým, ked som mala nadváhu. Dúfam že mi ostane táto váha, ja som ešte pred mesiacom mala len 3 kg v pluse, ale akosi mi zachutilo sladké, tak už je to 6kg. Snažím sa kontrolovať v papaní.
luci81 viem že to ide ťažko dole pri mojom druhom dieťati som pribrala dosť a išlo to dole strašne ťažko

shpirti
19. máj 2009

ahojte,ja mam +7,vcera som bola u dokyho a poriadne ma vykrical,ze preco som tak vela pribrala 😨 poslal ma na testy na cukrovku a ze vraj,ked budu negat.,tak ma hodi na dietu!!!je normalny!viem,ze 7kg nieje malo,ale az takyto pristup sa mi zda prehnany...

marsulinka
19. máj 2009

shpirti: Co je to za idiota?S prominutim, já jsem přibrala už 6kg od začátku těhu a říkal mi, že je to v pořádku, zvlášť já byla vždycky hubená a ty prý přibírají rychleji, přitom jsem vůbec nestloustla, jde mi to všechno do bříška 🙂

jaja003
19. máj 2009

teda shpirti, tak to mas fakt idiotskeho doktora, 7kil do 29tt je uplna pohoda, ved to je malicko.. podla mna za cele tehotenstvo pribrat okolo 15kil je v poriadku, a tebe zostava uz len par tyzdnov...

broucina
19. máj 2009

shpirti: To mi připomíná mou bývalou gyn, která mi řekla, že u ní můžu přibrat maximálně 10kg, jinak pak dieta....tak jsem na ni koukala jak na zjevení...kvůli dalším problémům jsem přešla jinam a nová gyn mi řekla, že váhu neřeší, že každá maminka přibírá individuálně, hlavně když je mimčo zdravé....mám teď v 36tt +6kg...takže u té staré bych se do tabulek nakonec vlezla...měla jsem strach, že přiberu aspoň 20kg....ale jsem ráda, že jsem odešla...

marsulinka
19. máj 2009

souhlasím s holkama, fakt je to v poho,navíc i podle tabulek přibíráš optimálně a přitom ne každý tak hezky přibírá 🙂 Je to individuální

danka5
19. máj 2009

shirpti - tak to som ešte nepočula, že by sa niekomu zdalo veľa +7kg v 29tt! Tvoj lekár má snáď mozog anorektičky ....

- ja som pribrala +7kg do 27tt a mojej lekárke sa to zdá úplne v poriadku. Ani ja vôbec nemám pocit, že by som bola nejako nadrozmerná - zatiaľ. Tehotenské oblečenie veľkosti S , stále s veľkou rezervou, nohvice dokonca XS/
Sú maminy, ktoré priberú o niečo menej, ale trpeli nevoľnosťami alebo mali dostatočné tukové rezervy. záleží aj od východzej váhy - štíhlejšie ženy môžu mať väčší prírastok hmotnosti a pritom to nie je vidieť.

bastika
19. máj 2009

pane bože to čo je za ...., moja mama je gynekologička a ona mi vždy vravi, vraj si tehotna tak jasne ze priberaš, mam 14 kilo plus a vraj uplne ok.ved len v bruchu ked to zratas mas tak 6-7, plus krv, voda no a pardon, tak fakt kedy mame pribrat ked nie teraz, ziaden pohyb, pravidelna vydatna strava...to moze byt taky drbnuty fakt len chlap a asi riadne zakomplexovany.ktovie asi m doma obeznu zenu. 😀 netehotnu😝 😀 😀

marinka
19. máj 2009

Tý jo, tak to je teda hrozný přístup, takového doktora bych taky poslala k šípku 😠 Moje dr. váhu neřeší vůbec, jenom teda, když těhulka přibere hodně naráz a mohlo by to značit zdravotní problém. Jinak mě sestřička spíš popohání, ať hodně přibírám, že jsem hubená 😀

brisalek
20. máj 2009

Pridavam se ke vsem prispevkum...asi se zapomnel ten doktor kouknout do prukazky, kde je graf vahy a precist neco o gynekologii ne. Ja jsem mela ve 27tt take 7kg a doktorka rikala, ze je to predpisovea vsichni ostatni okolo mne, ze pribyram malo...A kamkoli se kouknes tak jen miminko, deloha, prsa...jsou za tehotenstvi okolo 7-11kg. Normalni je podle mne okolo 11-14kg. Ty co priberou bez diet mene, tak to maji opravdu fajn, ale myslim, ze je jich minimum. A par z nich, ktere jsem poznala bych neverila, ze je to samo sebou, kdyz jsem videla, co jedi🙂 a druha cast z nich zhubla zvracenim a nevolnostmi na zacatku tehu treba 4-7kg a ted tvrdi, ze pribrali jen 4 a nejak zapomneli tech 7 pripocitat 😀 , ne 😀

mar26
20. máj 2009

shipirti -vždyť těch 7 kilo je úplně ukázkových..to můj Dr. by tě pochválil!!! Já jsem 33tt a mám 8,5 nahoře, prostě teď přibírám co týden to půl kila a prý je to ok. Sice taky není můj Dr. zastáncem nabrat 20kilo,ale je v tom normální a posuzuje to individuálně. Vůbec se tím netrap a hlavně ne nějakou dietou !!!

luciana21
20. máj 2009

Ahoj holky-náhodou jdu kolem, tak se vnutím🙂
shpirti-co to je za doktora? Neuvažuješ o změně?Já jsem ve 30tt a mám nahoře 12 kg.Moje doktorka vůbec nic nenamítá a ještě mě pochválí jak mi to sluší.
Jak píše mar-hlavně žádná dieta..

bastika
20. máj 2009

a nedá sa to posudzovat sablonovite, ja mam sice plus 14 kilo ale vobec neviem kde.vypadam uplne normalne a to ja som velmi citliva na svoju vahu.ale raz ked mam tolko holt nebudem z toho zufala, uvidime co zostane po porode a vybeham to, tak ako my vsetky.ved malinki nam daju riadne zabrat 😀

luciana21
20. máj 2009

Basti-to určitě ne, jenom jsme chtěli naznačit, že 7 kg přibrat, tak si každá z nás píská🙂
Já jsem na tom stejně jako ty, všicjni říkají že mi vylezlo jen břicho, ale hodně mám přes prdel a stehna..

shpirti
20. máj 2009

dakujem babenky,je to moje prve babo,takze som z toho bola trosku v soku!dietu robit urcite nebudem,moze sa aj na hlavu postavit 😀

sarlotta
20. máj 2009

Ahojík holky já přibrala celkem 11kg u prvního těhu a kamoška 20kg a doc nic neřešil. Ono ani tak nejde kolik je to celkem,ale kolik je přírůstek za měsíc-mělo by to být max 2kg za měsíc. Když je to větší nárůst tak dostane zabrat srdce a vůbec vnitřní orgány maminky. Žádnou dietu...spíš delší procházky🙂)))

jirinkas
20. máj 2009

Ahojky, shpirti no tak to nechci vědět, co by ten Tvůj Dr. řekl mě 😀 Jsem dnes 33+2, mám nahoře 17kg ani nevím jak. Je pravda, že kynu jen projdu kolem lednice, navíc mívám hodně hlad a jak se nenajím, tak mi je špatně. A k tomu ještě ty šílený otoky..... připadám si jak sud, mám opuchlý obličej, 4 brady, hodně se mi natlačilo do břicha a zadku. Tak jsem zvědavá, kam až to půjde, rodit mám za cca 7 týdnů....

bastika
20. máj 2009

kamoska pribrala 32 kilo a 4 mesiace po porode bola ako pred tym, teraz 8 mesiacov po ma o 5 kilo menej.ona vypadala hrozne, fakt velmi napuchla ale nezrala, proste genetika, nevedela to vobec ovplyvnit

katka82
20. máj 2009

Shpirti teda ten tvůj Dr. je fakt asi na hlavu 😲 koukam tu na to jako blázen
Já jsem do dneška to je 34+5tt přibrala už asi 15-16 kilo sice mi zase natejkaj nohy a ruce tak něco z toho bude ta voda,ale jináč mam všechno v bříšku a vidět mě někdo ze zadu tak ani neví že su těhu
😉 😀 😀 a jím úplně normálně jako předtím né že bych se nějak přecpávala nebo jedla jednou tolik 😕 😉 myslím že je to fakt hóóódně indivi kolik která těhulka přibere 😉 a fakt pokud to není nějakej děsnej skok a neohrožuje to mimi nebo mamču tak si myslím že je to v poho 😉

babullka1
20. máj 2009

Ja som teraz v 33tt a mam navrch 17kg,zda sa mi to dost,ale mne dost opuchaju nohy,tak asi aj nieco voda bude vazit 😝 a vahu niak extra neriesim,neobmedzujem sa v jedeni ale ani neprepchavam....

moko123
21. máj 2009

bastika
ja som v prvom tehotenstve pribrala 30 kg po pôrode som mala o 3,5 kg menej takže vždy niečo ostane aj na tehulke si myslim do pol roka som zhodila 37 kg takže viac ako som nabrala je to individualne ale babenko a placenta zaberá minimum zváhy maminy

perchticka
21. máj 2009

Já jsem nabírala nejrychleji v první půlce těhu. Rostla a bolela prsa a bylo mi špatně při prázdném žaludku, tak jsem pořád něco žvýkala. Pak se to začalo brzdit, mě se udělalo dobře a vrátila i energie a teď mám ve 33tt +10kilo. Jím střídmě a často, neb žaludek je zase prozměnu utlačován a moc toho nepojme a vrací se dřívější únavnost, ale jinak zatím v pohodě, tak se uvidí, kolik to nakonec bude celkem... 😉

sshiva
21. máj 2009

Teda aby Dr hrozil diétov tehulke, a ešte pri takých nevinných 7. kilečkách v 29tt, čo to je za človeka 😖
Ja som pribrala dosť, 6kg som nabrala hneď v prvom trimestri!!! Teraz som 36tt a mám 16kg navrch a to mám ešte 4 týždne do porodu ☹ Pritom nemám pocit že by som sa nejako prejedala....skor mi chýba pohyb, no ale to po porode určite rýchlo doženiem 😀

bastika
21. máj 2009

moko je tem este plodova voda, zvysene mnozstvo krvi, plodova voda, prsia, zadrziavana voda...takze tyzden po porode zistis kolko je toho na tebe.

iba
21. máj 2009

ja mam v 32 tt 11 kg, co je podla mna ok, zacinam sa ale citit velrybo, kazdu chvilu vyradujem zo skrine veci, bo su mi male uz... a no a co! 😅

shpirti
21. máj 2009

baby a ako je to vlastne s tymi opuchmi?ja mam cele opuchnute nohy a ruky-prsty na rukach!niekto hovori,ze je to nebezpecne...? 😕 mne to zacalo len pred par dnami,myslim si,ze to bude tymi horucavami,co tu mame! 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre