Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

felixko
22. júl 2008

ja som zatiaľ pribrala 8 kg, ale kolíše to hore-dolu. podľa toho, ako sa "dojem". baby však mi potvrdíte, že je obrovský problém dosť oblečenie pre tých, čo sú trošku objemnejší. predtým som mala veľkosť S/M, teraz keď kupujem oblečenie vyhľadávam XL prípadne XXL podľa strihu a poviem vám, že je to riadne ťažké

katzi
22. júl 2008

tak u mě aktuální stav +7kg. Dlouho jsem se držela na +5kg - vyhouplo se to zničeho nic a snad měsíc jsem se tak držela. Teď jsem zas tak rychle přibrala ty další 2 kg, tak doufám, že se na nich taky nějakou dobu budu držet 🙂 Ale honí mě teď pořád chutě na sladké, je to boj s vůlí to vydržet a nepřehánět to 😀

mishusha
22. júl 2008

levik82, to kukam... ja som tiez v 29tt a to som pribrala "iba" 15 kilov 😀 😀 😀 lenze je pravda, ze ja som mala vzdy problem pribrat. vlastne ani teraz na mne nevidiet, kde tych 15 kilov mam...tiez mi len brusisko vytrca 🙂 Ale hovori sa, ze v poslednom trimestri sa pribera najviac...tak uvidime na akej konfekcnej velkosti skoncim.

daducha
22. júl 2008

Ahoj,pridavam sa do diskusie,som v 13 tt a nielen ze som nepribrala, no zatial som nenabrala ani tie dve kila co som schudla na zaciatku.(Vaha pred tehotenstvom 55 kg a vyska 170 cm,teraz 53 kg.)Ale doktor mi hovoril, ze do 20 tt nemusi zena nic pribrat a je to v poho.Inak pri malom,dnes ma 3 roky,som najviac pribrala v 7 a 8 mesiaci,celkom 16 kg,tak sa vôbec nestresujem,ze to zaial nejde hore.Veď ono to zacne 🙂 .
Pekne tehulkovanie vsetkym 😉

skrecok
22. júl 2008

Ahojte, ja som doteraz pribrala 12 kg (v 3.mesiaci tehotenstva som schudla kvoli brusnej viroze 4 kg). Bola by som velmi rada, keby som prekrocila 15 kg 😵 . Uvidim, kolko este priberiem do porodu 😝 . Zatial nie je to tak na mne velmi vidiet kde su tie kila 😒 .

pinco
23. júl 2008

ahojte, tak ja hlasim plus 13 😅 Strop som si povodne davala 12, takze asi to prekrocime o par kil, ale nevadi. Hlavne, ze mi chuti, nie? 😀
felixko, ja si osobne nekupujem vacsie oblecenie, ale skor dlhsie. Lebo plecia mam stale S/M, akurat brucho je kus vacsie 😀 Tak potrebujem take tricka, co sa mi natiahnu. No a gate musim mat take tehu, aby ma netlacili na bruchu, ked sedim. Tam by mi asi ani XXXL nepomohlo, lebo to by vyzeralo dost smiesne...

smardik
23. júl 2008

ahoj já jsem doted přibrala 9 kg

levik82
23. júl 2008

Mishusha, ja som tiez pocula ze najviac sa pribera v tretom trimestri. Tak sa teraz uz budem stale asi bat postavit na vahu... ☹
A oblecko kupujem teraz take M/L, predtym S/M, mne v podstate zatial tiez len brusko rastie, takze kupujem akurat dlhe tricka. A znervoznujem sa ze vsade maju väcsinou take kratke strihy 😠 Ale sranda ze ked potom tricko vyzleciem tak je vpredu kde som mala brusko taky pukej vytahany 😀 Dufam ze sa to potom scvrkne a budem to moct nosit aj po porode...

fitny
23. júl 2008

andela, veru ani ty si nemala problém, však v 16tt. si vyzerala, ako modelka po obede 😀

skrecok, tiež som sa narodila 27. sept. 😀 máš pred sebou ešte trošku času a ešte budeš priberať nejaké kilečká 😅

baby, prezradím vám, že ešte žiadne oblečenie som si nekúpila vyslovene pre teh., však teraz je móda taká, akurát vymyslená pre tehulky, všeliaké volné tričká, šaty 😎 a čo sa týka nohavíc, vždy som mala rada bedrové (aj pyžamo), jednoducho keď sú nohavice vyššie, tak ma to tlačí všade, takže ani nohavice som si nekúpila 😀
keď som vošla do predajne pre teh. a obyčajné farebné tričko za 2500,- a ani sa mi nepáčilo, no ďakujem pekne, radšej nie!

petule.h
23. júl 2008

40tt a 7kg, ale myslím, že je to tím, že lítám celé těhu okolo 2letého dítěte i když s tomíkem jsem měla ve 42tt 10kg

silvia21
23. júl 2008

ahojte tak ja som v 31tt 🙂 od zaciatku tehotenstva som len chudla a do piateho mesiaca som pribrala len 1kg,no zaciatkom 5m som zacala pekne pomalicky priberat, a dnes mam o 14kg viac,nieje to vobec vela, akurat mam velke brusko a prsia 😉 stravujem sa velmi casto a vzdy jem male porcie, vela ovocia, chodim do fitka a plavat. ja si to moje tehotenstvo vychutnavam a doprajem si aj sladkosti 😝 ved mi zeny sme v tomto obdobi najkrajsie 😀

holly1
24. júl 2008

andela, já na tom budu podobně jako ty, jak jsi vysoká? Ale myslím si, že pokud dobře jíme a miminka jsou v pořádku, tak nevadí, že jsme hubené, ne?

andela1
24. júl 2008

ahoj fitny!no to teda je problem vlastne si to myslim ja,aj ked takcitam ze niektore baby tiez nebriberali na zaciatku.
stale mam strach ztoho ze ma doktorko sprdne ze som nic nepribrala.to do ktoreho tyzdna budem mat 49-50kg?vsak dnes som v 17tt a zda sa mi ze mam mensie brucho ako do teraz.a stale aj v jedle som vyberava vobec nemozem kuracie maso,ked mama vari zalezi odtoho co mi niektore jedla smrdia.jem malo ale castejsie a bez ovocia si to ani neviem predstavit.musim mat aspon banan a jablko a potom co este pride.dnes ma trosku pobolieva ako keby maternica.neviem cim to je ale necitim to vzdy,ze by tym ze sa tam malinke mrvi?neviem ci som to uz pisala ale testy mam v poriadku nastastie.ale uz velmi cakam poradnu,chcem uz vidiet nase srdiecko.ci sa ma fajn 🙂
pekny den vam prajem aj ked dost fuka vietor ☹ ze leto 😀

andela1
24. júl 2008

ahoj holly!kolko to vazis?ja som vysoka 170cm.dufam ze sa na nas nejake tie kila prilepia

holly1
24. júl 2008

andela1, já mám 180 cm, teď 61 kg, přibrala jsem zatím 4 kila, ale třeba ještě před rokem jsem měla 53, takže to považuju za úspěch 🙂 Jinak u tebe to může být i tím, že máš trochu nevolnosti a jak ustoupí, tak se to upraví. Já jsem nevolnosti žádné neměla, jím myslím dobře

babuci
24. júl 2008

ahoj. ja som pribrala z 52kg na 68 kg, takze dost. dufala som, ze tiez neprekrocim 15kg, ale stalo sa. Dr. ma ale ukludnila, ze ak je muz velky, tak je to ok. tak uvidime aky bude malicky🙂

andela1
24. júl 2008

holly a kedy si zacala priberat?a od ktoreho mesiaca ti zacalo vykukat brusko?ja ked sa najem tak mam take zlate trosku vypucene brusko,mola by som ho uz mat aj po prebudeni 😉

babuci tak ty si na tom dobre aspon si uvedomujes ze sa s tebou s tvojim telom nieco deje.vidis rozdiel,ale ja nic rano som sa vazila mala som 49kg a teraz mam po obede 50kg.jaj keby to tak na mne zostalo.aspon by som sa mohla pochvalit ze uz mam vacsiu sancu na prekrocenie vahy 50kg.no nebolo by to super.asi by som nemala depkosit ja viem,ale ked ja tiez chcem vychutnat toto prve tehotenstvo a citit sa spokojne 🙂 😉

fitny
24. júl 2008

andela, nestresuj, všetko bude ok 😉 to, že nepriberáš, môže byť aj tým, že ješ veľa ovocia a to je dobré. my sme raz museli letieť do nemocky rovno z Maď., lebo cestou som zjedla 2kg jahôd, tak mi to chutilo 😀 ale bola som v pohode, len som si musela zvyknúť na menšie dávky 😅 . tvoje bábätko dostane všetky potrebné látky z potravín, takže neboj 😉 je to individi, kto kedy začína priberať 😵

andela1
24. júl 2008

fitny,to len dufam,ze malinke dostane vsetko co potrebuje.vsak uvidime 5.8. ked pojdem na poradnu.pekny vecer

holly1
25. júl 2008

andela1, bříško mám chviličku, vlastně takové to těhotenské asi týden-10 dní, hrozně dlouho nebylo vůbec nic vidět, jen takový špíček. Teď už mě pouštějí sednout i v tramvaji nebo metru, takže už to vidět fakt je, ale když mám něco volnějšíjho, pořád nic moc. Přibírat jsem se mi zdá ještě moc nezačala 🙂, ale průběžně, ani nevím, kdy první kilo, ale až tak ve druhém trimestru, fakt už nevím, teď mám +4 kg, ale možná to teď začne být rychlejší, bříško se začíná zvětšovat a mimi hodně roste... neboj, je to v pohodě, já z tohohle už hlavu nemám. Jinak pokud nemáš nevolnosti, zkus si dát něco kaloričtějšího, můžou to být ořechy, kvalitní čokoláda, smetanový jogurt, tučný sýr, musli, to ti udělá dobře a miminku taky 🙂 Já to taky zapojuju, je to výživné a relativně zdravé. Šlehačkovými dorty bych se necpala, ale tohle je myslím v pohodě. Nebo si dej prostě něco, co máš fakt ráda, i když z ovoce moc nepřibereš

holly1
25. júl 2008

ale jinak bych to moc neřešila a pokud víš, že mimi dostává co má, je to ok.

andela1
25. júl 2008

ahoj holly!som rada ze ma takto utesujete,pamatamsiked som tak depkosila kvoli tomu ze nemozem otehotniet.no teraz som tehotna,a depkosim dalej kvoli vahe.vzdy ked sa aj mamine stazujem ze preco nepriberam sa uz smeje lebo ona sama hovori ze jem dost,nie az tak prehnane ale mam pravielnu stravu.utesujeme aj ona tym ze tiez nepribrala vela cez cele tehotenstvo ale ona mala vtedy55kg a ja 49kg.tak je to rozdiel.no asi stym nic nespravim ak sa budem kvoli tomu trapit a zozierat sa.neviem ci ma vsetko malinke co chce ale myslim si ze ano,lebo podla mna vsetko co zjem si zobere.inac by tie kila isla na mna,asi.skusim na to nemysliet,aj ked sa to neda.ledva cakamnaultrazvuk aby som bola kludnejsia zenaozaj samalinke ma vyborne a rastie tak ako ma.pekny den vam prajem. 🙂 😎 😵

andela1
25. júl 2008

prepacte pisem rychlo a az teraz citam kolko chyb som narobila. hadam pochopite 😀 pa

levik82
26. júl 2008

Ahoj andela. Podla mna nemas este vobec dovod panikarit 🙂 Babo co potrebuje to si zoberie, skor tvoje telo by trpelo ako telo babätka pretoze ono by si zobralo aj posledne zasoby co by u teba v tele naslo. Hlavne aby si jedla vyvazene, takze z kazdeho trosku aspon. Ja mäso tiez velmi nemusim, ja som skor cestovinova a na sladke jedla ako buchty a pirohy 😉 (mnam, asi som vyhladla, hihi) a ovocie priam milujeeeeeeeeeeem, ale sem - tam si dam aj mäso. Alebo ked uz mam vazne pocit ze som dlho nemala ziadne ziviny co by som mohla mat z mäsa tak si dam aspon nejake vitaminy umele. Aj ked tie nie velmi rada. To uz radsej potom siahnem po mäse 😉 Aspon raz tyzdenne sa ho snazim teda zaradit do jedalnicka.

fitny
27. júl 2008

baby, ja jem pravidelne vitamíny v tabletkách, čo sú pre tehulky. brala som ich už aj pred počatím 😉

muriel293
27. júl 2008

baby,urobte kuk do môjho albumu a utešte ma niekto že aj v 10tt možno mať také brucho aké mám ja! 😅

pensadorcallisto
28. júl 2008

Muriel, vela zalezi od stavby tela... Pozri, mala som na strednej kamosku, ta bola v 8. mesiaci a ani telocvikarka si nic nevsimla... Este sa nam zdalo, ze pochudla. Ani jej rodicia to netusili, len pred vianocami jej prislo zle, isli s nou do nemocnice a tam ich cakalo "mile" vianocne prekvapenie...
Ja som sa tiez stale pozerala do zrkadla, manzela som sa asi 100 krat pytala, ci nie som tucna... Chudak, zakazdym ma utesoval... Pribrala som 3 kila od zaciatku tehu, niekedy sa citim ako slon, inokedy sa pytam, ze kam vlastne tie kila idu, ze ich nevidim...
Si vpohode, hlavne sa tes na to a uzivaj si to... Ja som si to tiez uz zacala konecne uzivat. Hlavne predtym bola moja vaha pre mna dolezita... Teraz som si povedala, ze kaslat na to. Potom to aj tak vsetko zhodim.
Male sa narodi, ani nebudes mat cas mysliet na jedlo.
Bud rada, ze ti vidiet brusko tak skoro... Kolko zien sa trapi tym, ze im nic nevidno.. Aspon sa mas cim popysit... 😉

mien
28. júl 2008

ahojte baby nič si z toho nerobte. JA som mala pred tehotenstvom okolo 53 kg a stále som dávala pozor na postavu už keeď som pribrala kilo tak som držala dietú. Keď som otehotnela tak som si povedala max do 6O, ale potom to prišlo nedávala som vôbec pozor na postavu veľmi veľa som jedla. Keď som išla rodiť mala som 83 kg čo som si ani vo sne nemyslala, že niekeda budem taká tučná, naozaj som bola ako slon, teraz už držím dietu, lebo nekojím mala som sekciu a nemám mlieko. 5 augusta budú dva mesiace čo som rodila a odvtedy som schudla 17 kg tak ešte 13kg. Dúfam, že na vianoce budem mať takú postavu ako pred tehotenstvom aj ja som z toho riadne smutná, lebo každý mi vraví, že som riadne silná už mám na to také nervy, tak musím rýchlo zhodiť ešte 13kg. tak tých 15 čo vy priberáte na tejto stránke ako čítam kneď pôjde dole po pôrode. a musím ešte povedať, že po pôrode som sa hrdo postavila na váhu vnemocnici a mala som 79kg išlo ma skoro poraziť, ale ako som prišla domov tak to ide celkom pekne dole. tak sa netrápte veď máloktorá priberie 30 kg ako ja

jaja257
28. júl 2008

muriel: kuk do mojho zatial maleho alba a ukludnis sa trosku, pretoze aj ja mam velke brusko od zaciatku 🙂 dokonca sa mi stalo, ze v obchode mi povedala jedna pani ze aj jej dcera v 7 mesiaci ma take brusko ako ja 😀 a vobec uz som sa stretla so vselijakymi nazormi. Netrap sa tym a uzivaj si 😀

muriel293
28. júl 2008

mien: ty si pribrala 30 kg????? a to sa dá??? no lebo to je teda dosť,to by som nechcela,a to ešte ty vyzeráš také útle žieňa...ale tak určite si to zhodila že? 😀 no som sa celkom ukludnila po tvojom príspevku,až mi odlahlo...xixi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre