Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

denisienka
3. jan 2009

Caute Baby. Ja som v 15tom tyzdni a mam na sebe plus 4 kg. Prve 3 mesiace som bola optimistka, pretoze som nepribrala, dokonca som schudla a ten prirastok prisiel za posledne 2-3 tyzdne. Dufam, ze to takto nebude pokracovat dalej. Snazim sa racionalne stravovat a aj cvicit. Verim, ze telo robi to co je potrebne 🙂

llaayllaa
3. jan 2009

ahojte tehulky,podla mna by ste si velkú hlavu nemali robit z kíl navyše,ja som si veru ani nerobila,ale aj som poriadne pribrala a to 26kg 😀 ale počas tehu ma to vobec netrápilo dopriala som si takmer všetko čo mi,teda nám chutilo,nemajte obavy z toho,ako budete vyzerat po porode,všetko sa časom dá do poriadku,síce som pribrala 26kg,ale hned po porode som mala o 14kg menej,a doteraz sa mi podarilo zhodit 6kg a dalších šest mám pred sebou,ale nijako obzvlášt nedietujem,na to stačí bábenko a ide to neako samo.
takže ešte raz,prajem aspon tak príjemné a štastné tehu všetkým vám,ako som mala ja 😀 a pre mna to bolo najkrajšie obdobie v živote
a nebojte sa váhy,vždy je lepšie ak sa ručička hýbe smerom hore,teda aspon počas tehu 😀

denisienka
nemaj obavy telo fakt vie čo robí,nie zakaždé 2-3týž.priberieš rovnako,niekedy to bude menej a inokedy zasa viacej,ale hore hlavu,mysli na hlavne na toho drobčeka v brušku 🙂

mukky
3. jan 2009

ahojte,ja som nebola stihla ked som otehotnela,ale davala som si pozor len preto lebo som predtym schudla10 kg a bola som tomu rada,jedla som vsetko ale len do 18tej,a po 18tej len ovovcie alebo sladkosti 😀 ,to muselo byt 😀 ,no ak som sla na veceru do restiky neskor alebo mi to nevyslo tak sa nic nedialo,do skoro stvrteho mesiaca som schudla este 3 kg,ale to sa stava...pribrala som 7kg,po porode zostali 3,co som behom 3tyzdnov stratila vdaka kojeniu,no teraz som pribrala 2kg,lebo menej kojim a po porode mam velke chute na sladke 😒 ,take chute co som nemala ani v tehotenstve

tehula
4. jan 2009

ja uz mam hore 3kg. Meriam sa aj okrem vazenia, takze zatial miery okrem bruska a prs nezmenene, Tajne som dufala, ze viac ako 8-10kg nepriberiem za cele tehotenstvo, ale asi sa to neda ovplyvnit velmi, Stravujem sa ako pred tehu, nejake extra chute nemam a pravidelne cvicim 4x do tyzdna

bmmz
4. jan 2009

no ja neviem mne velmi chuti a uz mam naviac 6 kil... no ked to pojde takym temtom 😀

mojsejovka
4. jan 2009

tehula.. telo si vytvára aj väčšie zásoby vody a krvi, takže váha ti musí stúpnuť, aj keď cvičíš a stravuješ sa zdravo.. 😉 a s tým cvičením pozor, hlavne, keď už bude bruško väčšie, tak by si to mala obmedziť.. všetko s mierou, aby si si neublížila..

baby, nesledujte sa toľko, tehotenstvo je obdobie, keď si treba dopriať, veď potom bude na chudnutie kopa času.. 😉

celine
4. jan 2009

caute, tak ja mam asi 0,5 max. 1kg hore. Prve tri mesiace som trpela nechutenstvom a zvracanim. Teraz je to uz lepsie, ale zvraciam este stale. Uz je to len raz za den. Kazdy mi hovori, ze este budem rada, ked do konca tehu nebudem ako maly slonik. Na uzv bolo babatko velke presne podla tyzdnov, tak zjavne mu moje "nepriberanie" doteraz nevadilo.

tehula
4. jan 2009

mojsejovka, ja som sa cvicenu venovala profi uz dlhsiu dobu, viem kedy zvolnit a co cvicit. Len som trochu posadnuta asi vahou, ktora sa mi nemenila uz od skoncenia zakladnej skoly 😀 Ale som rada, ze vsetko je v uplnom poriadku a dietatko rastie a ze ja som grcanie nezazila

mojsejovka
4. jan 2009

tehula.. no keď sa cvičeniu venuješ, tak to je iná vec.. 🙂 ale na váhu sa úplne vykašli, veď ťa to teda vôbec nemusí trápiť, ked si taká aktívna, tak raz-dva schudneš po pôrode.. 😀

mystique
4. jan 2009

Tak ja mam z kg taky vítr 🙂 pred tehotenstvím jsem to horce težšce držela na nejake normalni vaze a ted mam pocit že jsem na zacatku a už jsou skoro 2kg nahore. A jak tu u vas ctu na zacatku nepribirate skoro žadna 😒

jajka12
4. jan 2009

ahojte kočeny, rada sa k vám pridám 🙂
som na úplnom začiatku a mám 1 kg navyše. Pritom pri prvom tehotenstve som najprv 5 schudla a skončila som plus 13.
Užívam utrogestan, neviete mi niektorá povedať, či to má nejaký vplyv na váhu počas tehotenstva???

mystique
4. jan 2009

Taky jsem brala Utrogestan. Skoncila jsem s nim ted týdnu 🙂

pikusa
4. jan 2009

Mistique,já přibrala hned,ale už při stimulaci na IVF a od té doby to jde jen nahoru.
A utrogestan si myslím vliv nemá,už jsem ho kdysi brala na srovnání cyklu......

jmisa
4. jan 2009

Utrogestan na někoho působí nárůstem váhy na někoho ne. Mně po něm vždy váha šla o dvě kila nahoru. 😝

pikusa
4. jan 2009

Jmisa,aha,tak to jsem nevěděla........... 🙂

jajka12
4. jan 2009

jmisa, takže možno utrogestan takto pôsobí aj na mňa. Lebo zdá sa mi byť skoro na to, aby som priberala z tehulovania. Je síce pravda, že keď som pri prvom tehulovaní najprv schudla, tak mi bývalo zle pravidelne každé ráno. Tentokrát som z podobných dôvodov toaletu navštíviť zatiaľ nemusela 🙂 🙂 🙂 . Som zvedavá čo bude po dobratí utrogestanu. Dík za reakciu 😉

lenkahrehusova
4. jan 2009

Dievčatá, ja som zatiaľ pribrala 13kg. 🙂
Ale po pôrode sa chystám na sebe zamakať a dostať sa na svoju pôvodnú váhu 52 kg.
Pred a počas tehu som cvičila, tak si myslím, že to pôjde. Ale nerobte tragédiu s pár kilami navyše. Váš drobček to z vás vytrasie - neustále vstávanie a starosť o dieťatko - to sa nabeháte 😀
Ale držím palčeky, aby sa vám darilo tak, ako si želáte 🙂 😀

pilotka2
4. jan 2009

Nazdar holky, chci se přidat k tematu, jsem v 28tt a zatím jsem přibral 4 kg a to 2kg teď o vánocích. Snažím se nežrat, protože moje vychozí váha byla 83kg, takže se krotím a po 18 hod. nejím. 😉

vendulka
4. jan 2009

holky, já se budu zítra ráno vážit, tak jsem zvědavá, jaká cifra se tam na mě usměje 😕

sisulka7
4. jan 2009

pilotka, to sme na tom asi rovnako, teda ja som mala 84, ale dve kila som schudla, lebo mi vobec cez sviatky nechutili. Ale keby som po siestej nejedla, tak mi je vecer hrozne zle. Ako to dokazes. Inak tiez sa bojim, ze budem taky maly slon, ked pojdem rodit. 🙂

tehula
4. jan 2009

to lenka hrehusova: ja detto, po porode sa chcem vratit k 52kg, tak aj keby traktory padali 😠

mukky
4. jan 2009

dievcata ked porodite babatko,verte mi ze co Vas bude najmenej zaujimat je vaha,myslim ze si spomeniete na moje slova 😀 😀 ja mam krasne obdobie,cely den s babatkom ,vecer na MK,k tomu nejaka sladkost,to je pre mna momentalne relax,a nechcem sa stresovat nicim a nikym... 😀 Teraz zijem pre mojich dvoch chlapcov,a miluju ma ci mam idealnu vahu ci nie,samozrejme ye sa o seba staram,no maly zacne behat a ja tiez 😀 zdrave a spokojne dietatko je to co Vas bude tesit 🙂

vendulka
5. jan 2009

tak jsem se ráno zvážžila a žádný přírustek na váze, takže aktuálně +2,5 kg....to zatím jde.....doufám, že to i nadále takto pomalu poroste....

alline
5. jan 2009

Ahoj, ja som v 31tt. a pribrala som skoro 12kg, ale nejak ma to nerozhadzuje, vraj je to uz dost, uvidim po porode ci fakt pojdu kilecka dole. Hlavne si nerob z toho nic a normalne papaj nech malicke ma dost zivin... 😉

vendulka
5. jan 2009

já jsem normálně v mínusu, pač na začátku těhu jsem shubla 9kg, takže k těm -9kg mám +2,5kg...takže správně jsem mínus 6,5kg a jím docela dost teď už teda....

vendulka
5. jan 2009

koukám, že budete mít taky Natálku 😎

petreva
5. jan 2009

Vendul, promiň, ale dost mě stresuješ, tím jak vůbec nepřibíráš a naopak jsi ještě někde v - 😅

vendulka
5. jan 2009

no já jsem v klidu, apč když to neřeší mudr., tak je to asi v pořádku, akorát se mě zeptala, jestli nějak extrémě zvracím a když jsem ji řekla, že ne, tak to bere v pohodě a teď když jsem azčala aspoň trošku přibírat, tak ej ráda a už to vůbec neřeší....

simounah
5. jan 2009

Já jsem teď ve 34.týdnu a přibrala jsem 7,5kg. 😉

petka30
5. jan 2009

Baby, z čoho chcete kojiť, keď nechcete priberať? Deti z vody nerastú a tuková zásoba sa robí práve pre tento účel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre