Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

adelaine
11. mar 2010

tina 😉 😀
hadam to rovnako rychlo aj zhodime...

sixtine
11. mar 2010

Sedula, ved ja viem, na zaciatku tehu vsetko vyzeralo inak 😉 Chodila som asi do 8.mesiaca na tehu loptove cvicenia, teraz uz len cvicim doma a tiez uz len cviky na panvu a krize, kondicka isla bokom 😀

zuzik1983
17. mar 2010

ahojte babule,ja som v 25 tyzdni a uz som pribrala 8kg,citim sa ako slon a strasne rychlo sa zadycham.ja nechcem vidiet,co to bude na konci tehotenstva,ked v poslednych mesiacoch sa pribera najviac,ale aj tak tajne dufam,ze sa do tych 15 kilov zmestim 🙂 ale viem presne z coho mi ta vaha v poslednej dobe ide tak rychlo hore.za posledne tyzdene som pojedla viac sladkeho ako za 4 mesiace tehotenstva,nenormalne mi zacali chutit sladkosti...veru musim sa trosku ovladat

pepppe
17. mar 2010

zuzik ja som na tom ropvnako ☹ som v 25tt a uz mam do 10kil navyse.jajha ja uz nehcem tak rychlo priberat a to som za mesiac pribrala 5kil

majkoalucka
19. mar 2010

ahojte ja som zatial pribrala len 9kg myslite ze sa to este vysplha hore....

majkoalucka
19. mar 2010

ahojte ja som zatial pribrala len 9kg myslite ze sa to este vysplha hore....

majkoalucka
19. mar 2010

ahojte ja som zatial pribrala len 9kg myslite ze sa to este vysplha hore....

miriam74
19. mar 2010

Ahoj,ja som pribrala 12kg.

evitkamalicka
20. mar 2010

ahojte, ja som v 20tt a zatial som pribrala len 0,5kg

maculienka123
21. mar 2010

ahojte ja som v 17tt a pribrala som 7kg ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

adelaine
21. mar 2010

peppe,
my to mame tusim nejako narovnako..ja som na tom uuplne rovnako 😒 , 25 tt a 10 kg navrch....
stve to aj mna, ale je to mimo mna, priberam pomalicky dalej...nech robim cokolvek, pritom sa hybem,
ale to bude tym sladkym, to si neviem odopriet, to musim mat kazdy den....pre sladke by som vrazdila

jedine v co dufam, ze to po porode pojde lahko dolu.

kocky a robia sa vam strie?

whitelily
21. mar 2010

ahojte ja som ln v 9tt a uz teraz mam dost nafuknute brusko ,kedy ma normalne zena zacat priberat? zda sa mi ze ja sonm zacala moc skoro a bojim sa ze budem neskor vyzerat ako slonica 😖

adelaine
21. mar 2010

lily, 9 tt je este skoro na posudenie...ja som prve 2 kilecka pribrala cca v 12 tt, mne totiz nebyvalo zle,
jedla som totiz normalne....
vela kociek vsak prejde nevolnostami, nepriberie az neskor v 2 alebo 3. trimestri.....takze este sa toho bat nemusis.

miriam74
21. mar 2010

Whitelily,normalne tehotne zeny zacnu priberat tak v 4 mesiaci.Ja som ale v prvom trimestri pribrala 6 kg.To len preto,ze som musela lezat a nic nerobit a len som jedla a spala.Hlavne som mala chut na sladke a mlieko.To je hodne kalorii.Teraz sa to tak nejak zastavilo.Priberam,ale pomaly.Neboj,zhodime to. 🙂 😉 😀

maculienka123
22. mar 2010

ja som mala to iste,len som lezala spala a jedla,bolo mi zle tak som pojedala a pekne som pribrala 7 kg len taky fukot,co bude na konci 5 mesiaca neviem,uz sa hybem.
strie sa mi nerobia zatial ale zacinam pozorovat celulitidu na zadku,co som nikdy nemala 😠

miriam74
22. mar 2010

Celulitidu mam uz i ja.To bude tim,ze jsme rychle pribrali,nebo ze jsme vubec pribrali. 😝

krish
22. mar 2010

ahojte... pred chvilou som sa odvazila odvazit sa a skoro som odpadla... za posledne 3 tyzdne som nabrala 5 kg a ja neviem ako. 😅 😖 uz mam spolu plus 9 a to som len v 23tt. co bude dalej?

dominikaa
22. mar 2010

ahojte kocky,tak ja som v24tt a zatial som pribrala 6kg,no najhorsie na tom je,ze som akoby pribrala v tvari mam takeee lica ☹

dulkagabulka
22. mar 2010

dominika, isto máš lica krasne 🙂
podelim sa s vami aj ja..pribrala som pri prvom tehu 11, pri druhom 17 a pri tretom 19...vzdy do pol roka som mala povodnu vahu ..bez akychkolvek diet...jednoducho som normalne jedla a kojila....verim,ze mi pomohlo to kojenie...to je naj diéta 🙂

dulkagabulka
22. mar 2010

adelanine...to sladke ta asi nuti tvoje babo....ono pije plodovu vodu..a do tej vody sa veru dostanu rozne "chute" ....vieš o tom,že ak ješ sladké tak začne prehltat dvakrat rychlejšie?? nuž maš maleho maškrtníka, či maškrtníčku 🙂

pepppe
22. mar 2010

adelein,,ja uz nechcem tak priberat ale aj dnes som tolko toho zjedla,ze az 😀 to ten mali drobcek je asi stale hladny,,,do porodnice pojdem asi ako 100kilova,,,, ☹

adelaine
22. mar 2010

gabulka,
maskrtnika mam veru...
no kto ma tolko sladkosti pojest, aby mu chutila plodova voda?? heheh 😀

peppe, j
a som nikdy nebola twigi, mala som "cici aj rici" 😀 ale aj mne sa zda 10 kg dost, a dole terminu mam este daleko,
ale s tym nic momentalne nenarobime...trosku to musime riesit pohybom asi 😖
ja sa vsak tak rychlo zadycham ze az...tych 10 kg je teda citelnych 😒

krivka5
23. mar 2010

ahojte!
toto je fajn tema 🙂 ja som v 13tt a mam uz 8kg navyse. je mi zle a musim mat stale nieco v ustach vtedy mi je lepsie 😝
ked sa mi tie nevolnosti skoncia ,dufam ze sa aj ta vaha ustali 😒
pekny dnik 😉

stojdulka
23. mar 2010

ahojte baby....sama podľa seba môžem povedať že každé tehu je iné, ja som pri prvých dvoch pribrala po 30kg a to od prvých dní tehu, bola som ako skrina a teraz som v 11tt a zatiaľ mám 2,5kg dole, možno to bude vekom, telo sa inač správa ked máš dvadsať inač ked máš tridsať....no u mna zohralo veľkú úlohu i okolie...reči typu jedz ved musíš teraz za dvoch a podobne, teraz už mám viac rozumu 😉

petka55
23. mar 2010

ahojte...neda mi nevyjadrit sa....ja som v prvom tehu pribrala 22 kg, nijako som sa tym netrapila, stravovala som sa uplne rovnako ako mimo tehu ale kila pribudali a pribudali ani neviem z coho....hned den po porode bolo 9 kg prec a do pol roka od porodu som mala zasa spat svoju vahu...netreba si z priberanim robit starosti pokial viete ze sa neprejedate a neprehanate...ja to mam asi v genoch...teraz zasa priberam ...ale nevadi 🙂

lila794
23. mar 2010

Petka, uplna pravda, ja som tiez v prvom tehu pribrala 23 kg, ked som prisla z porodky domov mala som 14 dole a tri mesiace po som mala dokonca o 5 kg menej ako pred tehu 😉 Som zvedava, ako to bude teraz. Teraz som pribrala 15kg.

pepppe
23. mar 2010

adelaine,,ja som pred tehu mala nejakych 70 kg,,cize dost aj predtym a teraz waa ,,heh len najhorsie je ze za 3tyzdne mame svadbu a ja neviem ako to zvladnem,,,,ci sa aj do siat zmestim,,,,,,,,,,,lila ako to je mozne,ze si schudla hned po porode tak?

rosienka
23. mar 2010

ja som v 22tt a zatial mam tak 5kg hore, ale uklada sa mi to okrem bruska aj na zadku a nohach 😒 ...ale po pôrode bude ina posilka, lebo byvame na 3.+4. poschodi bez vytahu. väcsinou jem normalne, ale obcas vecer tlacim krizom-krazom 😀

lila794
23. mar 2010

Peppe, asi to bolo tazkym porodom zakoncenym sekciou 😝

lila794
23. mar 2010

A inak, ta vaha moze byt aj z vody, jednoducho sa telo naleje vodou a po porode to hned zmizne 😉

pepppe
23. mar 2010

nooo dufam,ze to bude aj u mna tak🙂) nechame sa prekvapit,ale asi teraz sa aj tak najviac este pribere,,,,co myslite?

lila794
23. mar 2010

No, ja som najviac priberala na konci, co by sa uz vraj moc nemalo, dr. mala z toho nervy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre