Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

terak
21. okt 2010

@weronyca Joga a podobne na me nikdy nefungovalo. Jsem typ na takove ty outdoorove a potici sporty 🙂

weronyca
21. okt 2010

@terak 😀 tak drzim palceky... a co,kaslat na tie kila,radsej nech su drobci zdravy..

alexandrah
22. okt 2010

hm, ale praveze su drobci zdravsi, ked je tych kil menej, nevravim, ze nie pribrat, ale nie napr. 30 kil ... to uz aj lekari nadavaju, a riadne, a kazdej ... je to zataz aj pre matku, aj pre dieta ...

terak
22. okt 2010

@alexandrah Bohuzel tehotenstvi je obdobi, kdy si telo dela evidentne co chce. Vidis treba @weronyca pribrala skoro 30 kilo a je normalne hubenour. Takze bych nerekla, ze pribrala preziranim, ale ze mela hodne plodovky, zadrzovala vodu atd. Znam holku, co v 9 mesici kvuli otokum pribrala 10 kilo. Prala bych ti, abys mela samozrejme celou dobu svoji vahu presne pod kontrolou. My ostatni, co ji nemame, se holt musime jen utesovat navzajem, ze se to pak zhubne.

kakajka
22. okt 2010

ja som pribrala pri prvom tiez 25kg a prezila som to.. dolezite po porode je cvicit na brusko, aby sa dobre stiahla maternica, ja som to zial nerobila a tak mi dlho trcalo brusko.. pocas tohto, druheho tehu uz nechcem tolko pribrat, ale ak ma to caka, tak to prijmem a po porode si trochu pocvicim.. a nech si doktori hovoria co chcu, keby mali byt tehotni chlapi, tak by pribrali 20kg pocas tehotenstva a dalsich 20 po porode 😎

alexandrah
22. okt 2010

@terak, to je samozrejme jasne, ale ja zase poznam kopu bab, co fakt pribralo prezieranim sa, a ospravedlnovali to, ze to robia pre babo ... ani ja nemam vahu pod kontrolou, raz priberiem kilo za 5 tyzdnov, raz za 2 dni ... aspon sa snazim jest zdravo ... ale naozaj poznam skoro same baby, co jedia za 5 tich, a teda aj dost nedzdravo, pred tym varuju aj lekari ... a ak niekto priberie koli vode, tak to je ina vec. hlavne byvaju opuchy na konci tehotenstva, aj mne opuchali nohy ... posledny mesiac som ale schudla, tak aj to je nejaka utecha ... po porode som mala iba 2 kila navyse, a pred druhym tehu (otehotnela som pol roka po porode) som mala o 2 kila menej, ako pred tym prvym porodom ...(sportovala som, inak by som neschudla). takze teraz zacinam s este nizsou vahou, mam pocit, ze moc opucham, ale pribrala som zatial iba 2 kila, a pritom teda jem dost ... (vcera zmrzlinovy pohar ...), ale do toho kopec zeleniny, ovocie ...

terak
22. okt 2010

@alexandrah S laskou vzpominam na 19 tt, kdy jsem mela nahore tri kila 😀 😀 😀

alexandrah
22. okt 2010

jasne, potom to uz ide, ja som najviac pribrala v 3. trimestri ... som tusim tak, ze 2 kila prvy trimester, potom 4 kila, a potom 5 kil ... tak nejak , ale islo to skackato ... 🙂

weronyca
22. okt 2010

@alexandrah tak ako pisala @terak ja som pribrala 28 kg... este v 8 mesiaci mi nebolo cez bundu vidiet brusko, rodila som vzime... bol to hnusny pocit,ked ta nenechaju ani sadnut.. ja som bola ku koncu dost naliata vodou asi..sama nechapem,kde som anbrala tolko kg,kedze som nejake megabrucho nemala...pripajam foto v 9 mesiaci..
skusil by mi lekar nieco povedat,nikdy som sa nejak neprejedala,aj ked papatmi chuti..mam stastie ze som nikdy nebola nejaka tucka..

weronyca
22. okt 2010

a slubene foto..ta druha je 1den pred porodom...to uz tam vyzeram riadne zle 😒

weronyca
22. okt 2010

a ktomu papaniu za dvoch,troch,... nevidim na tom nic normalne.. pretoze ak by dietatu chybalo vypyta si a vacsinou mu staci z toho co normalne zjes.. ja som dokonca tusim v 7 mesiaci nemalavobec nejak chut jest..nejak mi nechutilo.. alepotom som uz jedavala tak ako predtym,cize tak ako aj predtehu

nebojte sa, tie kila pojdu tak dole.. akeby aj ostali,pozrite sa na vase krasne deticky..nestoja za tych par kil navyse?

alexandrah
22. okt 2010

ahoj @weronyca - veru, poznam hnusnych lekarov, co len nadavaju,. ked sa moc priberie, moja kamoska pribrala iba 11 kil, ale bola taka väcsie (nie moc tlsta), a aj tak jej vynadal ... jeden na antolskej nadava kazdej, dokonca aj pri porode, debil!! inak, aj ja som mala rovnake skusenosti, ani 2 tyzdne pred porodom ma nik nepustil v eletricke sadnut, musela som sa opytat, je to fakt blbe ... inak, ty aj na foto v profile vyzeras stihlucko, je super, ze si to zhodila, telo si proste pamatalo, co je pre teba prirodzena vaha!! 😀 a mas pravdu, muz mi aj povedal, ze cital nejake lekarske casopisy, ze u nas v tehu ak, tak trpia iba zeny, dieta nie, ani ked matka nepribera, to dieta si zoberie co potrebuje, cize ono v pohode rastie, a pribera, a ked tak matka ma dacoho malo, ale pre seba ... ze to len niekde v afrike, alebo tak trpia deti v brusku hladom ... a asi ma pravdu ... a mne moje dieta (zatial jedno, tesim sa na dtuhe) stoji za uplne vsetko, kila sli dole az cvicenim, nejak dietovat ani neviem, ani to nejde ... a pri kojeni clovek skor priberie, pije na litre vineu, a podobne ... do toho vianoce, risko sa narodil v decembri ... no vyzerala som horsie, ako v tehu, ale slo to rychlo dole, lebo normalne som stihla ... a tiez som mala v tehu obdobie, ked mi nechutilo, alebo tak pomaly travilo, ze som si dala 1 jablko, a 8 hodin som sa citila taka plna a nafuknuta, ze som proste nemohla ani dychat ... az ked sa risko otocil, a netlacil mi tak na zaludok ...

weronyca
22. okt 2010

@alexandrah ja zas neviem ani ako na vahe to moc nieje vidno,ale napr.ja som nikdy nemalaprsia,brucho,len velku ricnu..a ani tu uz nemam.. maly zo mna vsetko vycuciava.. a teraz mipri nom ani nejak nechuti jest, jem uz len preto,aby som mala mliecko.alezas niekedy naopak(najviacmi chuti ked je drahy doma a spravimi on papanie)na zaciatku som pocitovala hlad,ale teraz uz mam asi tak stiahnuty zaludok.. a diety? nikdy som nedrzala a asi by som to ani nezvladla..mna ked chyti chut nalozim si aj 3x a sladkeho co lubim 😀

terak
22. okt 2010

@weronyca Tak takhle bych chtela vypadat pote, co bych pribrala 28 kilo 😀 😀 😀 Ne, beru zpet, takhle chci vypadat po porodu 😠

alexandrah
22. okt 2010

@weronyca - no ja zase stihle nohy, zadok ziaden, ale prsia, a brucho trochu ... hm, aj ked ked vazim malo, tak brucho nie, a prsia v norme ... no mne nema kto vyrit, muz chodi neskoro, a ja sama nie vzdy vladzem, ked som este aj tehu, a mam 10 mesacneho syna ... ale chuti mi, a tiez sa neviem zdrzat, ked mam na nieco chut ... ale zase moc lubim zeleninu, ovocie, strukoviny, chleba iba tmavy ... a tak ... aj som nejedla sladke, uz dlho, aloe pri prvom tehu som zacala, po troske ... tak snad po tomto druhom zase prestanem ...

weronyca
22. okt 2010

@alexandrah JEEEJ ty mas o mesiac aj cosi starsieho synceka ako ja🙂 mne nevari drahy,to simusim ja..ale tak chlebicek a pod. ked ho poziadam to mi spravi..mne vzdy chutilo viac o druheho.. ale to asi kazdy tak ma.. ja kym navarim sebe a malemu tak som z voni uz aj najedena..

@terak dakujem 😉 neboj sa budes

alexandrah
22. okt 2010

@weronyca - veru tak, mam maleho chrustika!! no aj mne chuti viac od neho, a hlavne jemu odo mna, ako mi tvrdi, ked si nechce ani vylozit na tanier!! 😀 😀 musim upalovat ... dofrcim neskor!! 😎

anett98
23. okt 2010

Ahoj 🙂
tak pripájam moju skúsenosť...Pri prvom tehotenstve som pribrala 10kg, mala som 65 keď som šla rodiť, po pôrode 62 a tie sa ma držali počas celého kojenia - ďalších 9 mesiacov. Boli to nejaké zbúrené hormóny, či čo :-/ Taká zpuchnutá som si pripadala...až keď som dokojila behom 2 mesiacov som schudla tých 6-7 kilo čo mi zostalo. Teraz som znovu tehotná a v 30tt mám 3 kg navyše. Len dúfam, že sa situácia nebude opakovať a hormóny sa nebudú zase tak blázniť, pretože som sa necítila veľmi dobre keď som bola počas kojenia taká nafučaná....

alexandrah
24. okt 2010

hm, väcsinou co pocuvam, pri kojeni baby neschudnu, niektore priberu, ale je super, ze si to schudla, a to teda dost rychlo ... snad to oblo v pohode ... ja som tiez pri kojeni pribrala ...aj ked nie vela, pripadala som si hrozne, a nepohybliva ... proste nie ja ...

mirinda123
24. okt 2010

Mile nastavajuce mamicky, dufam ze ma nebudete odsudzovat za moju prosbu chystame jeden projekt pre deti ohladne tehotenstva a potrebovali by sme pozitivny tehotensky test. Nakolko v mojom okoli ziadna tehotna zena nie je, napadlo ma s prosbou o pomoc zavitat sem. Chcem sa teda spytat, ci by bolo niektora nastavajuca mamicka ochotna spravit si test a zaslat nam ho na adresu. Samozrejme za financnu odmenu. Dakujem vopred. V pripade blizsich info mozte reagovat na mail a prilozit hned aj mailovu adresu, na ktoru sa vam ozvem. Dakujem este raz Jana

anett98
24. okt 2010

@alexandrah ja som jedla tak ako počas kojenia, len asi vplyvom hormónov som tak rýchlo schudla a citíla som sa teda potom super. Ja som v mojom okolí mala kamošky čo kojením veľmi schudli, jedna dokonca musela po piatich mesiacoch prestať kojiť. Len mňa sa to držalo a ani cvičiť nepomáhalo, schudla som až keď sa malý úplne odstavil. Som sa cítila presne ako ty, že to nie som ja, ale nedalo sa s tým nič robiť a malého som odstaviť nechcela. Neviem či som toľko vody zadržiavala alebo čo....dúfam, že sa teraz tomu vyhnem, lebo ani nepuchnem tak ako pri pravom tehu.

miska82
24. okt 2010

Ahojte baby, prosím Vás čakám 2 bábätko a nemám problém s váhou, som v 9tt a pribrala som 2 kilá, ale skôr ma trápi to, že vyzerám ako keby som bola vo 16tt ... 😨 Moje bruško je oveľa skôr vypuklé ako pri prvej dcérke a to sa snažím stravovať zdravo a nepreháňam to ... úplná normálka 😵
Som trocha prekvapená, lebo v prvom tehotenstve bolo na mne vidieť, že som tehotná až v 16tt a teraz je to už v 9tt !!!
Všetky moje známe, ktoré boli už tehotné 2-krát mi vraveli, že je to normálne, že aj ony vyzerali vždy o mesiac skôr ako v prvom tehotenstve, tak ja neviem ... máte niektorá podobnú skúsenosť ? Ďakujem 🙂

alexandrah
24. okt 2010

@miska82 - neboj sa miska, vsetko je normalne, ked si to tu precitas, tak kazda je na tom uplne inak, neda sa povedat, toto je normalne, a toto nie ... niekto pise, ze este ani v 20 tt nevyzera vobec tehu (ako napr. ja - uz aj to sa pytaju, ci je normalne, posielam vsetkych do kelu, je, a babo je oki, poctivo chodim na prehliadky, papam ...). tak neboj!)!

@anett98 - ahoj, ja som teraz pozerala fotky, ked som kojila, a potom, normalne opuchnuta tvar, asi o 6 kil viac, sila, ani som sa nespoznavala, vyzerala som starsie ... cudne ... no nebudem riesit ani pri druhom, potom schudnem, cvicenim ... dufam ze urcite ... a potom si dam s babatkami na cas pokoj, 😀 😀 budu mi stacit 2 ja mali certici, s rocnym rozdielom, tak postava asi ostane taka, ako ma byt!! 🙂

terak
25. okt 2010

@miska82 Ahoj, jestli už jsi měla jedno miminko, tak to je jasne 🙂 Prece jen je to vsechno povolenejsi, telo si to vsechno pamatuje z prvniho tehu, takze se rychleji prizpusobi nove situaci. A jestli te to uklidni, tak ja jsem byla poprve tehotna a uz ve 12tt jsem si musela kupovat tehotenske kalhoty 🙂 A to se mi vaha zacala nahoru hybat az tak v 18 tt, do te doby nic, takze jen rostlo brisko.

mandarinkaa
25. okt 2010

Ahojte,
som v 27.tt a neviem co sa deje, ale naposledy som bola na poradni 27.9.2010 a mala som 68kg. teraz idem 27.10. zase a vazim 68,4kg. Pribrala som za mesiac iba 0,4kg!!! a to pritom jem a dost vela(ovela viac ako pred tehu) a aj take kaloricke veci ako cokolada, a podobne (lebo na sladke som ja strasny papkac 🙂). Ked som otehotnela, vazila som 65,5kg.
Je to normalne, ze tak malo priberam???
dakujem

zbibo
26. okt 2010

@mandarinkaa ahoj moja, bud stastna a veeeeeeeeeeeeelmi rada, telo si uz nepotrebuje asi robit take zasoby a vaha co si pribrala je iba babatkova pravdepodobne, neboj, to je ok, ja by som bola stastna na tvojom mieste.
Ja som mala 60kg ked som otehotnela, teraz mam 68-69 kg, sa bojim postavit na vahu a podla mna potiahnem este na dost vysoko, som z toho nestastna, musim so sebou nieco robit, i ked uz neviem co, vela nejem, ale sladkosti si dam, to je pravda, tak asi sa ich budem musiet uplne vzdat ☹
Bud rada, ak sa citis dobre a male je ok, tak sa nic nedeje 😉

adupall
29. okt 2010

miska82 Ja čakám tiež druhé bábätko.Už raz sme mali maternicu a brušné svaly roztiahnuté, tak sa nám teraz rýchlejšie zväčšuje bruško a skôr nám ho vidno. Pri prvom sa mi ľudia smiali, či som vôbec tehotná. Ked som končila 23 týždeň tak skoro nebolo vidno že som tehotná a moja starká mi povedala, že ona mala v 3 mesiaci väčšie brucho ako ja. Môj obvod cez bruško tesne pred pôrodom bol 94 cm. Teraz mi je bruško vidno už od 12 týždňa. Som v 31 t.t. a obvod mám 90 cm. Váhovo som tak isto ako pri prvom len bruško mám omnoho väčšie. Pribrala som 11 a pol kila. Pri prvom to bolo 13,5 a podarilo sa mi po pôrode schudnúť 2 kg pod moju pôvodnú váhu.

monicek3
2. nov 2010

Ahojte. Som v 38 tyzdni a uz mam 18 kg navyse. Nikdy som nebola tucna, skor pevna, vela svalov, nakolko som cely zivot aktivne sportovala. Vravi sa, ze v poslednom mesiaci sa uz skoro nema priberat, ale ja som v 37.tyzdni pribrala za jeden tyzden 3,5 kg, v 35 tyzdni 2 kg. Najviac som zacala priberat od 32. tyzdna, dovtedy som mala male brusko. Ako byvala sportovkyna sa stravujem zdravo, len mam chute na sladke, ale tiez neprehanam. Tak som zistila, ze priberanie zavisi od typu postavy a hlavne od metabolizmu. Ak ma raz clovek s tym problem, v tehotenstve s tym nic nespravi, ale tym by sme sa nemali trapit, ved dostaneme ten najkrajsi darcek, aky mozme dostat a tie kila za to stoja! 🙂

rejcl4
2. nov 2010

ahojte, ja som v 23. tyzdni a zatial som pribrala 8,5 kg, co mozno nie je hrozne vela, ale kedze moja normalna vaha bola 47kg tak sa mi na to strasne zle zvyka, uz si pripadam jak balon a to mi este zopar kg urcite pribudne, no ale hlavne nech sa ma babo dobre a ja to potom nejako zhodim, to preto mozno, ze zjem vela vela sladkeho🙂))

slavicita
2. nov 2010

Ahojte, ja som pribrala z 52 kg na 65...keď som prišla domov z pôrodnice išla som sa odvážiť a mala som 58 kg, pričom malý krpček mal necelé tri kilá. Takže sa nebojte. Ono je to len voda, krv, placenta, takže väčšina z toho z vás odíde pri pôrode...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre