Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

domcek
10. máj 2007

No ja som rada ze som v tomto nie po mamine ta je drobna len 154cm a ked ma cakala pribrala 35kg taka mala gula s nej bola ale potom to zhodila ostalo jej asi 6kg.

sue
10. máj 2007

...v II. a III. trimestri by sa malo priberať cca 0,5kg za týždeň.

marinka
10. máj 2007

Tak to jsi měla maminu rekordmanku 🙂 Ale je dobrá, že to zvládla shodit! Po prvním dítku to jde většinou dobře, ale po druhém už nějaké to kilčo zůstane..

marinka
10. máj 2007

Tak to by tak u mně zatím sedělo, já jsem v prvním trimestru nepřibrala nic, protože mi bylo dost špatně a zvracela jsem a od 14 tt to jde tak půl kila za týden.. Asi je lepší, když to jde pravidelně nahoru, než když dlouho nic a pak najednou naskočí 10 kg, co?

smoulinda
10. máj 2007

Ahoj holčiny,
tak já jsem 32tt a má nahoře 23 kilo. Hrůza. A to se nepřejídám, prostě dělám všechno tak jako dřív 😝 ☹

domcek
10. máj 2007

marinka to je pravda pri dalsom pribrala asi 25kg to tiez zhodila. Ostalo je j po tretom no a teraz kedze ma 50rokov a uz od 45 nema maternicu ani vajecniky sa udrzuje v relativne dobrej vahe okolo 65kg proste hlavne pohoda ziadny stres. Nebojte urcite sa to zhodit podari 🙂

pavlaneu
10. máj 2007

Ahojda!!!Holky,asi opravdu záleží na genech,při 1těhot.jsem přibrala 16kg a do 2 apůl měsíců po porodu samovolně zhubla 23kg,ve 2těhot.jsem přibrala 17kg,hlídala si stravu,ale ležela jsem 3t.v nemocnici,a potom už jsem nesměla mít žádný pohyb-např.plavání,cvičení a dlouhou dobu ani procházky,teď je Anetce 10týdnů,těch 17kg mám dole taky,ale cvičím posilování břicha,chodím na delší procházky atd.,ale neomezuji se ani ve sladkém,jen kvůli kojení dodržuji zdravé stravování,je mi o 11let víc než při 1těhot.a je to znát,jinak jsem spokojená a postavu jako jsem měla v 18letech sotva mít už nikdy nebudu-strie,prsa aj.partie,avšak za ty moje děti milovaný to opravdu stojí a nelituji ničeho,co je postava???Nejkrásnější je,když slyšíte -mami 🙂 🙂 😉 a cítíte obětí plné lásky vašich ratolestí,užívejte si to a buďte šťastné 😅 😅 😉

marinka
10. máj 2007

Pavli, to jsi napsala moc pěkně 😉

adkag
10. máj 2007

tak mna vcera moja vaha prekvapila, pribrala som zatial 5,5 kg, co by nebolo nic strasne,ale za posledny tyzden asi 1,5 kg,co je teda dost,ked to takto pojde hore, tak sa mozem tesit na konci na +50 kg 😲 . nechapem,cim to je, fdoteraz som priberala tak primerane pomalicky, pritom som sa setrila,lebo som mala problemy, skoro dva mesiace som musela lezat a nic a teraz ked uz robim doma, chodim na tehu cvicenie a tak som takto zrazu pribrala. sice som sa vazila potom co som vypila pol litra caju ale aj tak je to dost. je mozne,ze tym ze som zacala mat pohyb sa mi znova sformovali svaly a tie su tazsie,tak sa to odrazilo na vahe,ale aj tak ma to sokovalo.
inak mam pocit ze tie kilecka sa mi len na brusku lepia, lebo stehna ani zadok zatial nenarastli 🙂 . no hlavne dufam,ze to po porode zhodim,ked budeme s mimi chodit na prechadzky 🙂

klararas
10. máj 2007

ahoj holky, jsem tu dneska poprvé, ráda se přidala k přívejvání na váze. Když jsem čekala první mimčo (Nicol), tak jsem za celé těhotenství přibrala cca 6kg. U druhé dcery (Lenka), to bylo asi tak postejnu. Teď s manželem po 5-ti letech čekáme třetí (Michaell 24tt)a ze 48kg už mám 58kg. Je taky pravda, že pořát jenom jím (spíš že..), ale manželovi to neva (spíš je spokojenej, protože mi nejsou vidět žebra atd.) a já se cítím taky skvěle. Takže si nějak s tou váhou starosti nedělám. I když na jednu stranu je pravda, že toho brouka pochybnosti tam člověk má, jestli to shodí nebo ne 🙂

adkag
10. máj 2007

klaras, pred tehu som si aj ja vravela,ze ma nebude vaha zaujimat,len nech mame zdrave mimi,ale to velke priberanie nie je zdrave ani pre miminko a hrozia vselijake zdravotne komplikacie, takze preto nie som moc rada,ze tolko priberam. inak mi kazdy vravi,ze sak teraz mozem,ked som tehu jest vela a co chcem,ale podla mna to tak neni,prave teraz by sme sa mali stravovat co najzdravsie.

marinka
10. máj 2007

adko, to je pravda, že jíst za dva už dávno neplatí. Mnohem důležitější než množství jídla je vyvážená strava s dostatkem vitamínů. Ale to je u mně docela problém, protože mám už několik týdnů pořád chuť na sladké :( Zelenině teď moc nedám..

terezkaaa
10. máj 2007

Tak holky,dostala jsem najednou strašný průjmy a to minimumu, co jsem nabrala(5kg)jsem shodila na 2.Navíc mi doktorka sdělila, že má podezření na hypotrofii plodu a od příštího týdne musím nastoupit do nemocnice.jsem vyřízená po všech stránkách.Z nějakých pár kil navíc si vůbec nedělejte hlavu.byla bych mnohem radši s 30ti kily navíc ale se zdravým miminkem.

adkag
10. máj 2007

marinka, ja mam chut na vsetko nezdrave poslednu dobu, takze ani u mna to neplati. zeleninu si davam len preto,ze musim 🙂 .

terezkaa, co je hypotrofie? to ma mrzi ze mas taketo problemy, tusim fakt kazdy chce co nema, niekot ma problem ze nepribera a niekto ze pribera vela. keby sa to tak dalo spriemerovat a vsetky by sme pribrali tak primerane 🙂

marinka
10. máj 2007

Terezko, taky mně to mrzí, ale jistě to dobře dopadne, než se naděješ, za chvíli bude mimi na světě a jistě bude v pořádku! Držím palečky!

terezkaaa
10. máj 2007

adkag hypotrofie je zpomalený vývoj plodu.Doufám, že se to nepotvrdí.děkuju,doufám, že to nebude tak zlý.Přeju hlavně zdravý miminka.

adkag
10. máj 2007

terezkaa, a to je sposobene tym ze malo priberas? drzkaj sa a nech je babenko zdrvaucke.

terezkaaa
10. máj 2007

Popravdě ani nevím,doktorka mi toho moc neřekne.Akorát že je trochu menší a že mám málo plodový vody.Tak možná, že s tim ta váha taky trochu souvisí.

kalo
10. máj 2007

Terezkaa, neboj.Moje mimi je taky mensi asi o 2 tydny, než by mělo být. Mám nahoře necelá 4 kg, což si myslím, že je fuk. Dr. mě poslal taky do nemocnice na vyšetření průtoku pupečníkové krve a znova na přeměření mimi na nějakym dobrýn UTZ.Řekl,že je vývojem v pořádku, akorát menší a tak nás budou takhle pravidelně sledovat.Je ale prý vidět,že prcek nestrádá,protože to bych měla málo vody a to nemám.V jídle se opravdu neomezuju a užívám si,že můžu baštit,co chci.Jen prďolka je menší..ale to doženem 🙂

terezkaaa
10. máj 2007

Trochu jste mě uklidnily,snad to bude v pořádku.Snažím si nepřipouštět,že by to mělo bejt špatný.Doufám, že nebudu zklamaná. ☹

andy.a
10. máj 2007

hypotrofia nie je spomalený vývoj plodu,ale to,že bábo je menšie oproti jeho aktuálnemu gestačnému veku.naproti tomu hypertrofické deti sú zasa vačšie,nejde teda o nejakú retardáciu vývinovú-iba čo sa týka veľkosti a hmotnosti bábetka...Bábino je teda normálne vyvinuté,len menšie...

escada17
10. máj 2007

andy ahoj... prosim ta, preco sa napr. niektore deti rodia o dost vacsie?...teraz som citala tvoj prispevok. Moja prva dcerka vazila 4618 gramov ( 4 dni po termine ) a merala 54 cm. Ja som 167 cm vysoka, na zaciatku tehu 54 kil. Nemala som cukrovku, ziadne problemy a take velke babo ( na sekciu ). Povedali mi, ze proste niektorym zenam pracuju tak dobre hormony v tehu, ze sa narodi velke dieta, ze genetika...moze byt? je to ta hypertrofia?

certica
10. máj 2007

terezka,
ja som na tom bola zrejme ako ty - t.j. akoze "zaostavanie" v rozpati 7-14 dni (menilo sa to) a taktiez malo plod. vody. prietoky, vsetko bolo absolutne v pohode, len som chodila castejsie na uzv a maly sa narodil prakticky dva tyzdne skor a mal 3050g, cize ak by bol v termine, mal by v podstate idealnu hmotnost, tych 3400g 😉
takze sa nestresuj, ciperny bol a je az moc a co sa vahy tyka, davno predbehol vacsinu svojich rovesnikov 😅 .
ked budes chciet nieco viac vediet, napis kludne IP. bola som chvilu aj v nemocnici preistotu prave kvoli tomu zaostavaniu

escada17
10. máj 2007

certi a ty si kolko vlastne pribrala v tehu? lebo ja myslim, ze velkost baba s tym asi moc nesuvisi...

certica
10. máj 2007

esci: 13,5 kg. este musim doplnit, ze som pred ani pocas tehu neuzivala ziadne vitaminy (dokonca ani kys.listovu 😅 ), mozno aj s tym to bude trosku suvisiet. inak vysku mam 165cm a pred otehotnenim som mala 53kg

escada17
10. máj 2007

tak ty idealne, ja so Sofi 23 kil, ale neprejedala som sa, zdalo sa mi az nefer, ze som tak priberala, pritom mi od hladu byvalo zle, ako som davala pozor. Ja som za cele tehu s nou vybrala len 3 mesacnu davku vitaminov, bolo mi z nich na vracanie..kamosky brali stale poctivo a nemali az take "giant " deti, tak neviem, cim to bolo...ale inak super- lebo sa vyhybala chorobam, rychlo sedela, len akurat dodnes je od kazdeho vyssia... 😕 😅

jaul
10. máj 2007

terezkaaa: Kamoska pri svem prvnim tehotenstvi ve 23 letech pribrala jen neco kolem 3 kg - to jsem v zivote neslysela - a narodilo se ji uplne zdravy mimco 😎

escada17
10. máj 2007

jaul- paaaani, bola silnejsia? Ze vraj silnejsie zeny menej priberaju, ci nesedi to na nu? 😨

jaul
10. máj 2007

escada: Ne, normalni hubena holka, prsa 0 a neco kolem 56 kg vahy a 170 cm! Ted je mesic po druhem porodu a kdyz jsem ji po 14-ti dnech videla, tak by to do ni nikdo nerek - proste tycka!

certica
10. máj 2007

urcite, napriklad ked aj silnejsia zena v tehu sa zacne racionalnejsie stravovat, odrazi sa to na vahe a tym padom moze v konecnom dosledku kludne aj nieco zhodit oproti povodnej vahe. ja som bola v nemocke s jednou babou, co pribrala celkovo 2 kg, tiez bola predtym pri tele, ale nie zas extremne 😉

inak ja som pocas tehu nebola absolutne chora, ani len obyc.nadcha a to normalne byvam prechladnuta 2x do roka, vzdy na jar a jesen. takze super mi bolo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre