Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marinka
15. okt 2009

Alex, mateřské centrum je taková jakoby školička, ale jsou tam s dětma i rodiče, každý si na svoje dítko dohlíží. Je tam velká herna se spoustou hraček, klouzačkama apod., pak je tam kuchyňka, kde si maminy můžou uvařit kafe nebo čajík 😵 Je to super, protože maminy si pokecají a dětičky se vyřádí a je to perfektní příprava na školku, děti se učí řešit různé situace s vrstevníkama..U nás je to v podstatě pro dětičky od narození do 6 let a chodí tam i těhulky. Navíc je tam každý de nějaký program, kterého se můžeš ale nemusíš účastnit, třeba cvičení a tanečky pro děti, na které se chodí vedle do tělocvičny, maminky můžou chodit na kurzy cizích jazyků, kdy jim dítko mezitím hlídají "tety" z centra, tvoří se tam různé věcičky, jsou tam přednášky apod.V Bratislavě bude takových center určitě plno 😵

marcela22
15. okt 2009

Ahojky ja len narýchlo, ráno nastupujem do nemocnice kvôli rozostupujúcej sa lonovej kosti. Vraj minimálne 3-4 dni budem dostávať injekcie a potom sa uvidí. Možno kvôli tomu budem mať cisarák ale to by mi nevadilo, skôr sa bojím čo by to spravilo bez liečby pri klasickom pôrode. Som z toho dosť nešťastná, lebo si absolútne neviem predstaviť ako to zvládnem bez malej a aj ona bezo mňa:( Ani neviem na akom oddelení budem ležať, či gynekológia, alebo pôrodnica...hneď ako budem môcť sa ozvem ale to až po príchode domov,v nemocnici nie je net.Držte sa kočky a prosím myslite na mňa, hrozne sa bojím ☹

marinka
15. okt 2009

Marcelko,neboj, všechno bude v pořádku!! Jsi statečná holka a zvládneš to a Sonička určitě taky! Budeme na tebe moc myslet a držet palečky!! Posílám ti do IP svoje tel. číslo, budu moc ráda, když písneš a já dám vědět holkám.. Tak se drž!!!!

ywonnee
15. okt 2009

Marcelka drzim palceky nech Ti vsetko dobre dopadne a drzkajte sa aj s malickym a dufam ze To budes mat raz dva za sebou aby si mohla byt cim skor domka so Sonickou aj drobcekom.... budem na Teba mysliet a urcite sa ozvy ako sa mas...

alexandrah
16. okt 2009

marceli - drz sa velmi, aj odo mna vela sil prajem, preco sa ta hlupa kost rozostupuje??!! ale budes to mat za sebou, a babatko pri sebe, urcite to bude ovela lepsie, ako si myslis, clovek si v strachu vie vymysliet ovela horsie scenare, ako to napokon bude, uvidis, povies nam, ze to nebolo take hrozne, ako si si myslela!!!!!!!! budem na teba strasne mysliet a vysielat pozitivnu energiu!!!!!!!!! zober si so sebou tenderky!!!! 😀 😀 a neboj, malicka to zvladne, bude sa tesit na braceka alebo sestricku!!!!!!!!! daj potom urcite vediet, budeme cakat na spravy!!!!!!!!
mari - tak aby som sa po nejakom centre kukla, vyzera to dobre, urcite budu aj u nas, len som po nich nepatrala 😵
ja dneska: spagety, jablko, tender, a teraz 2 hrusky ... jej, a este chipsy cca pred 3 hodinami ... ale uz sme nakupili, zajtra vyvaram!!!!!!!!

sixtine
16. okt 2009

Ahojte baby, poradte mi, prosim. Som v 19 tt, mam brusko, ze by clovek ani nepovedal, ze som tehotna a pribrala som len necele 4 kila od zaciatku ☹ Okrem toho stale necitim pohyby babatka. Zacinam sa fakt bat, ci je vsetko s malinkou v poriadku. Ako ste boli na tom v polke 5. mesiaca vy s priberanim a velkostou bruska? Kedy sa Vam to rozbehlo?

ywonnee
16. okt 2009

sistine ja som pri prvom tehu nemala brusko skoro do siesteho mesiaca a pohyby som zacala citit dost neskoro... je to individualne ale ak mas starost o mimko tak skoc za dokim,budes kludnejsia ale neboj vsetko bude ok... pockaj este tyzden max 2 a malicke sa iste ozve... pri druhom tehu je to uz vsetko inak skorsie pohyby a aj brusko uz pekne vidiet v Tvojom tyzdni... 🙂

hanus177
16. okt 2009

Sixtine neboj........ ja som doteraz pribrala len 4 kg, prvé pohyby boli v 21. týždni aj to len také slabučké...... malinké ani dnes nie je moc aktívne, ale bola som v stredu na UTZ a všetko je o.k. akurád je malé viac vzadu pri chrbtici,preto tie pohyby su slabučké.
Zatiaľ nepanikár........ malinké to všetko cíti..... Drž sa 😉

venusska
16. okt 2009

Ahojte baby ja som tiež v 19tt a doteraz som pribrala 2 kg tým chcem upokojiť sixtine, že si nemá robiť vôbec starosti a ked som bola na ultrazvuku pred týždnom tak mala mala 18 cm a úplne všetko v poriadku a tiež neviem kde je pretože tiež nevypadám na to že by som bola v 5 mesiaci to je všetko individuálne, a tie pohyby u prvorodičiek sa prvé pohyby objavujú od 18 - 22 týždna aspon mne to tak na sone povedali takže podľa mna sa nemáš čoho obávať ale ak chceš lepšie spávať a lepšie sa cítiť vnútorne tak skoč k doktorke zato nič nedáš ale na tvojom mieste by som vôbec nepanikárila. Každá sme iná a každej telo reaguje inakšie. 🙂

sabiatko
16. okt 2009

ahoj sixtine 🙂 pozeram, ze mame rovnaky datum porodu 😉 ja som od zaciatku pribrala necele kilo, ale ak sa rata s tym, co som schudla, tak necele 2 kg a pokial viem, babatko je v poriadku. pohyby citim od konca 16 tt, ale ja som vseobecne dost citliva aj na bolest a tak a mozno ako tu baby pisu, to moze byt aj ulozenim babetka, tak ale neviem, kde presne je, ale zrejme teda vpredu. takze mozes byt uplne v klude, vsetko je tak, ako ma byt 😉 a okrem toho som tu dakde na konikovi citala, ze niaka baba ich citila az v 22 tt a pritom je babenko ok...

alexandrah
16. okt 2009

sixtine - preboha, neboj!!!!!!!!!§§ je to uplne normal,e, mne zacalo brusko rast v polke 6 az 7 mesiaca, v 5 mi vsetci vraveli, ze neni som tehotna, pribrala som vtedy este menej ako ty, a pohyby od 22-23 tt!!!!!!!!! tak nestresuj!!!!!! ja by som koli tomu ani nesla k lekarke, len tam stravis pol dna, a povie ti to iste, co ti tu vravime my, ked tak zavolaj, usetris si cas!!!!!!! a tie pohyby, aj to nebudes ani vediet, co mas sledovat, to je akoby sa ti v brusku robili bublinky, take slabe, mna zacina riadne kopat teraz v 8. mesiaci, dovtedy tam mal asi iba bublifuk 😅

sixtine
16. okt 2009

baby, dakujem za ukludnenie, este si teda pockam. ja len robim chybu, ze sa stale len porovnavam s tabulkami a s tehulkami okolo, ktore uz vyzeraju riadne tehotne. ozvem sa, ked malinka da o sebe vediet.

tintiniacik
16. okt 2009

Ahojky sixtine ty si presný prípad ako ja stále sa len pozorujem a porovnávam s inými a stále sa mi niečo nepozdáva ja mam termin 20.marca a tiež som si ešte nie istá či to čo cítim je babo alebo si to len namýšlam je to len také slabučka bublinka uplne dole v podbrušku. Priatel je už zo mna na nervi že sa stále niečoho obavam ale hadam to tak všetko má byt

crawler
16. okt 2009

tak jsem myslela, že se tu uklidním a ono naopak - není tu někdo, kdo přibírá víc, než jsou normy?
Mám 3kg nahoře a bříško větší než známá, co je v 5.měsíci...Nevím, čím to je -rozhodně nejím tolik, ale tak prostě každá jsme jiná, no...😉

smoulinka.ciko
16. okt 2009

Ahoj holky, tak ja jsem přibrala v těhu jen 4,5 kg 😀 A jedla jsem normálně všechno, až na první tři měsíce co jsem mněla v kuse nevolnosti. To jsem zhodila skoro 12 kg, což jsem se až tak úplně dr. nepřiznala 😅

alexandrah
16. okt 2009

sixtine, keby som sa ja porovnavala, tak ja mam v 8. mesiaci mensie brucho, ako niekto v 5!! tak sa neporovnavam, tesim sa, som pohyblivejsia , neni to taka zataz a tak.
crowler - mam kolegynu, co konci 4. mesiac, a tiez ma hore tusim 4 kila. je to fakt individualne!!!
no ja dneska: pizzu (vecer cca o 7), potom hrozno, a tusim 2 rady studentskej pecate, cez den asi nic?? asi nie!!! ktovie ako marcela .... mozno uz aj rodi!!!!!!

alexandrah
19. okt 2009

kocky, kde ste vsetky, uz rodite?? ja som zase schudla, uz mam zase 54 kg ... ale risko je myslim ok, pritom jem, naozaj!!!!!!! sak som sa zmierila s tym, ze chvilku budem obalena tukom!!!!! o tyzden idem k lekarovi, tak uvidim!!!!!!! ako sa mate?? marinka - ty by si este nemala rodit!!!!!!! marcela uz asi hej, ked na neozyva, co myslite??

zuzka11
20. okt 2009

alex koukni vys, marci je v nemocnici.......

aotrnavska
20. okt 2009

no baby,tak ja zase priberam neskutocne...a to kazdy den sa hybem a jem len zdravu stravu,...mam pocit,ze moje telo si so mnou robi co chce...hlavne,kazda vaha ma odvazi uuuplne iinak....aj mne zacalo bruso rast az na konci siesteho mesiaca ale za to to velmi rychlo dobieham.....s tou vahou to nechapem,mozem sa nejako nalievat vodou,ale pritom nemam problem s tlakom?

jaruska74
20. okt 2009

aotrnavska to som rada ze tu niekto napisal tiez ze pribera.......lebo tu vsetky chudnu, priberu po 4 kila a to som ja bola o 4 kila tazsia po 4 mesiacoch, teraz ani neviem kolko to bude, ale brusko uz mam dost velke. Tiez nemam pocit ze jem viac, ale priberam veselo, telo si s nami robi co chce.....🙂

aotrnavska
20. okt 2009

jaruska...ja som tiez zo zaciatku nepribrala vela,do siesteho mesiaca nikto nevedel,ze som tehotna,ale teraz mam taky pocit,ze si to nasa mala vynahradza a moje telo zacina neskutocne strajkovat...neviem,kde sa tymto tempom dopracujem.bojim sa aj vazit,lebo pokial sa nepostavim na vahu,tak je vsetko ok,este aj oblecenie mi sedi skoro rovnako....ale ta vaha ma nejak deprimuje 😀 a le to asi aj pre to,ze pred tehu som bola uuuplny pohybovy fanatik a zastanca zdravej stravy,tak teraz sa musim obalovat 😒

majkoalucka
20. okt 2009

ahojte baby ja mam ten isti problem ako sixtine tiez volako nepriberam ani brusko este neni vidiet moze to byt tym ze u kazdej zeny je to individualne.......a kedy bude asi tak na mne vidiet brusko.....p.s:som druhorodicka

aotrnavska
20. okt 2009

majkoalucka...o mne nikto do 24 tyzdna nevedel,ze som tehotna,pokial som to nepovedala...takze klud,ono sa to potom rozbehne 😀

agula
20. okt 2009

AHoj holky, tak ja jsem na tom +3kg a prijde mi, ze se mi tak akorat zvetsily prsa a narostlo brisko, jine partie se mi přibratější nezdaji .... Tim lip🙂

saruspec
20. okt 2009

čauky,jestli chcete zhubnout bežte si lehnout na gynekologii do Olomouce zaručeně zhubnete.Ja tam ležela 14dní a zhodila jsem 8kg to jidlo tam je něco otřesného. 😀 šárka

alexandrah
20. okt 2009

zuzka - ja viem, ze mal aist marcela do nemocnice, ale nemala este rodit, preto som sa udovala, ze uz si ju tam asi aj rovno nechali na porod ... mne sa strasne zhorsuje spanok, preto z vycerpania nevladzem ani jest, a asi preto som schudla, nie ze by som chcela. a kde je marinka??

zuzka11
21. okt 2009

Dobre ranko!

Tak Marinka nevim.....sand ji Marcelka poslal IP cislo aby nam dala vedet, kdy uz je miminko na svete.....moc na ni myslim....nejak jsem nepostrehla, ze by mela velke bolesti, asi to prislo nahle....ta stydka kost je previt.....

Ali- a zkouselas vsechny mozne figle na to spani? Ale tys to tak mela i pred tehotenstvim nebo se pletu?

Normalne premyslim, ze az mi holky hoporidte, zalozim nejake tema po porodu, at tady netrapcime a muzeme se podporovat v makani na superkockouzasne figure po porodu 😀

Ja mela dneska silenou noc, A.chudaka bolelo bricho, tak plakal....a ted si padousek vychrupuje a me boli hlava 😒 A musim na socku, krasny program dne.... 😖

Holky nove - zdraviiiim!

Aotrnavska - ja to mla presne naopak -pribrala jsem jen do 24tt a to tech cca 6,5kg a ak nic...ze zacatku mi to lezlo pravidelne, a mela jsem pociot, púresne jak pises, pred tehu sportovec telem i dusi a ted skoro nic, tak jsem se musela malinko obalit - i kdyz to nikdo nevidel, ja se citila jinak......

saruspec - ja jeste nezazila nemocnici, kde by varili dobre🙂)))Ted v porodce to i slo - asi jsem mela proste hlad, ale zdrave a vyzivne, jak by to v nemocnici byt melo, to teda rozhodne nebylo - treba k veceri - tri cerstve koblihy - je to strava pro kojici matky? 😕

sabiatko
21. okt 2009

zuzka, ja ked om bola pred par rokmi v nemocnici na slepaku, som zhodila 4 kg za 4 dni. ja to radsej budem riesit tak, ze si do porodnice zoberem jedlo zo sebou. sisky (koblihy) su sice fajne, sladke, ale tak na vyzivu je to nula bodov 😒
baby a neviete mi povedat, ci sa ta vaha berie oproti povodnej vahe pred tehotenstvom, alebo v pripade, ze som schudla tie prve tri mesiace, mam do toho priberania zaratat aj to schudnute kilo?

zuzka11
21. okt 2009

Sabi, nehlede na to, ze byly cerstve, takze na boleni bricha a prdiky fakt nic moc 😒 Vahu pocita kazdy jinak, rikej rADSI KOLIK JSI PRIBRALA OD ZHUBNUTI......pardon za capslock, pisu pri kojeni.... 😔

martucha79
21. okt 2009

ahoj holky 🙂 v těhotenství jsem sem párkrát zahlásila svojí váhu, tak teď jdu napsat, jak to dopadlo nakonec. Na konci těhu jsem měla plus 14 kg, když jsem se týden po porodu zvážila, měla jsem plus 6kg a ted, 14 dní po porodu mám plus 4kg. Takže holky, z nějakého přibírání si nic nedělejte, ono to pak půjde samo dolů 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre