Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lea132
8. aug 2009

k.ate no tak to vidim, ze som na tom s kilami navyse este dobre oproti tebe, ja mam cca 7 kg 😀

alexandrah
8. aug 2009

marinka - ja toho ani teraz v teh. nemozem zjest vela, strasne sa mi uz cca po 2 jablkach nafukne zaludok, a mam ho plny a tvrdy, ze ani dychat nemozem. a trva to hodiny, kym mi to trochu vytravi ...je to horsie ako pred tehu. je pravda, ze nechcem pribrat nejak vela - hlavne tuku, s vodou clovek nic neurobi, ale ta zase odide ... ale jem vyvazenu stravu, aj manzel ma strazi ... aby malo bybytko aspon vsetky druhy zivin ... vcera som sa nejak zabudla 😀 inak, aj ked vazim malo, uz som ale pribrala 5,5 kila, co neni uplne malo. ja priberiem aj tak 🙂
inak, ja lubim aj chipsy ... a aj ked pred teh. som sladkosti nejedla, teraz kazdy den ... 😝 no co uz, prestanem po teh ...

alexandrah
8. aug 2009

ale iba kusok ... toho sladkeho ... to mi uplne staci na chut ...

zuzka11
8. aug 2009

Tak jsem rada, ze se to ujalo, aspon si kazda muzeme porovnat, proc na tom jsme jak na tom jsme, samozrejme az na vyjimky, kdy to bud pribira "samo" nebo naopak nepribira skoro vubec..........ono kazdy to svoje "normalni jidlo" muze mit uplne jinak hozene.........

marinka
8. aug 2009

Tak dneska, zase je toho požehnaně 😀

snídaně: Termix, pomerančový džus
svačina: na výletě, takže nějaké sušenky, co jsme měli sebou
oběd: dva párky v listovém těstě, želé jahudky
svačina: dva kousky štrůdlu, tyčinky z listového těsta, jablíčko
večeře: rizoto s kuřecím masem a zeleninou
u telky: budou zase nějaké dobrůtky a ovoce 😵

cazadora
8. aug 2009

mari dyť skoro nic nejíš to jsem na tom stokrát hůř ☹ žeru jak nedovřená někdy to schválně sepíšu

k.ate
8. aug 2009

lea -a le na fotkach to není poznat 😀 Jinak já dneska

Snídaně - mlíčná rýže s krajícem chleba
Svačina - krajíc chleba s medem
Oběd - brambory s mlíkem
Svačina (no spíš tak na chuť 😀) - Nekterinka

a večeře je ve hvězdách, asi chleba s lučinou a rajčata k tomu, ale kdo ví kolik 😀 Dneska je to slabší 🙂

marinka
8. aug 2009

caz, no oproti jiným holkám tady je to dost 😀 Teď jsem si ještě dala u telky broskev, celé želé bonbony a zase štrůdl 😝 😀

sofie32
8. aug 2009

Holky jíte vzorně 😀 já dneska:
snídaně: 2nektarinky
svačina: jahodovej zmrzlej jogurtík
oběd: jako předkrm 🙂 dva tousty s tvarohovým sýrem,rizoto a čerstvý zeleninový salát, cola 🤐
svačina: actimel, 2nektarinky, 2 pořádné kusance domácího závinu 😉
večeře: kyselá okurka, těstoviny s omáčkou
u telky: pidi kousek dortu (máme dneska výročí svatby, tak jen pro štěstí, na dorty, oplatky ani čokošku mě teď neužije, ale umlátila bych se po tvarohových a kyselých věcech, rajčatech, nektarinkách, melounech 😀 )

zuzka11
9. aug 2009

Sofi s tema 2 kusancema do zavinu jsi me pobavila 😀 Tos ho tam pak dala zpatky nakousany? 😉 😀

ja fakt myslim, ze je to fajn, clovek si porovna, jestli tloustne "ze vzduchu" nebo to ma aspon malinko duvod....ale je jasne, ze kazda taky piseme treba platek chleba, ale nektrea to berem jako ten pooooradny chleba, nekdo pulku malickou jako dlan.....

nika
9. aug 2009

koukám že porovnáváte co za den sníte:
včera:

snídaně - dva rohlíky s marmeládku, kakao
svača - hruška
obídek - ikea- brambory a ty jejich masové kuličky miska mrkvového salátu (v týdnu obídkuji v restauraci, neb chodím ještě do práce ale nejím hranolky a smažené, nikdy mi to nešmakovalo.)
odpolední sváča - mrkev a rajče
večer - rohlík se saláme, rajče, okurek,
pak u netu arašídové křupky a broskev.

dosud mám pod původní váhou než jsem otěhotněla. a to jím více než předtím 🙂

cazadora
9. aug 2009

tak já nemám ještě sepsáno ale mám zváženo a připrala jsem už 6,5kg v prvním těhu to v tuhle dobu byla 4kg

sofie32
9. aug 2009

zuzka11: 😀 ty dva kusance byly myšleny jako dva kusy 🙂 jenom dvakrát kousnout bych si nedokázala 😀

Od začátku jsem přibrala kilo a půl. Zbaštím toho někdy opravdu hooodně 😀 . V práci musím být dost aktivní 🙂 a zatím nemám žádné zdravotní problémy (díkybohu), doma mám ještě dvě dcery, denně můžu cvičit, takže rostou jen obrovská prsa (z čehož má manžel neutuchající radost 😀 )a bříško se začíná trochu špulit od včerejšího večera (asi po těch závinech 😀 ). Utěšuje mě, že takhle probíhala i moje předchozí dvě těhu a narodily se mi docela velké a hlavně zdravé holčičky. Na dotazy, kde mám jako břicho už se mi nechce odpovídat, jen se směju, že na všechno mají lidi měřítko. Je to prostě individuální, některá má bříško od prvního měsíce, jiné naskočí třeba v pátém. Hlavně že nám chutná a jsme zdravé holky, ne 😉 ? Držím všem palce a nic si holky nevyčítejte, jezte to co vám chutná, pokud můžete hejbejte se a užívejte si krásné těhu.

marcela22
9. aug 2009

Tak Vy ste väčšinou vzornice vzorné🙂 Myslím, že papkáte celkom zdravo, aspoň sa o to všetky snažíme, ale ako sa aj hovorí, treba jesť to čo nám chutí, nemá význam cpat sa niečim čo sa nám doslova protivý...ja som do seba tak natlačila rajčinovo-mozarelový šalát s olivovým olejom, ktorý mi desne smrdí a cítila som sa po ňom horšie, ako keby som si dala niečo menej zdravé, ale pre mňa chutné...myslím že zlatá stredná cesta je aj teraz pre nás to najlepšie.

No a môj včerajší jedálniček:
raňajky: rožok s maslom a džemom, káva s mliekom (stále frčím na džeme, nejako mi chutí🙂 )
desiata: turecký med z trhov, ale bol super🙂
obed: plátok mäsa zo zeleninou a krajcom chleba a potom ešte tekvica plnená mäsom, ale to bol neskorý obed, lebo sme nestíhali🙂
olovrant: turecký med (mám ešte aj na dnes🙂 ), slivky
večera: grilované mäso a kúsok ryby a kooopec šalátu

Dnes už ale mäso nechcem ani vidieť lebo sme posledné dva večera grilovali a už ho mám fakt dosť. Našťastie som v podstate nepribrala, tak som rada, lebo som to jedla trošku neskôr než po šiestej...ale bez chleba, takže odporúčam jesť mäso naozaj len so zeleninou, super to strávi 😉

No a dnes zatiaľ na raňajky rožok a jogurt, káva, teraz mám v pláne jahodové acidko, na obed bude kurací vývar a kel so zemiakmi, potom si dám niečo sladké (žeby ten med??? 😀 ) a večer už iba melón, lebo sa cítim nejaká "plná" - prejedená...

marinka
9. aug 2009

Tak co kočky, jaká byla neděle? 😵 Mě to normálně baví psát ty jídelníčky 😀 :

snídaně: dva kousky štrůdlu
sváča: nestíhačka, byli jsme na výletě, takže nïc, ale už jsem měla hlad jak vlk
oběd: hromada těstovin s nivovo-smetanovou omáčkou a zeleninou
sváča: meruňky, oříškový jogurt Florian, několik slaných tyčinek
večeře: těstoviny od oběda, půlka sardinek v řecké omáčce, měla jsem na ně hroznou chuť 😀
u telky: budou zlaté oplatky a jablíčko

cazadora
9. aug 2009

tak taky přidám
snídaně: rohlík s máslem a plátek šunky,čaj
svačina: meruňky a slívy
oběd: zapečené šunkofleky
svačina: 1 tatranka, 4kopečky zmrzliny, slívy a meruňky
večeře: trocha těstovin od oběda nebyl hlad
momentálně začíná hlad takže asi rohlík

marinka
9. aug 2009

caz, to máš jak já přece 😉 Akorát dneska nebyla ta sváča, ale to je výjimka..

cazadora
9. aug 2009

mari já to měla dneska nějaký slabší, ale je fakt že když jsem to sepsala tak mi to tak hrozný nepřijde 😉

marinka
9. aug 2009

caz, já to mám spíš nakopak, že mi připadá, že jsem jedla málo a jak se to napíše, tak se divím, že toho zase tak málo nebylo 😀 Ale jako dobrý, je to tak akorát..

cazadora
9. aug 2009

akorát teda nechápu z čeho tak přibírám, ale je fakt že s natálkou sem toho snědla s bídou půlku nebyla vůbec na nic chuť, tak doufam že tohle mimčo bude baštit když je krmený dost 🙂

marinka
9. aug 2009

caz, já jím taky víc než s Aničkou, to jsem vůbec neměla teplé obědy, vyspávala jsem, tak jsem kolikrát až obědvala..

cazadora
9. aug 2009

no já to mám fakt uplně opačně s natálku nic a teď dost 😎

samsa
9. aug 2009

Ahoj holky,
tak se přidám s jídelníčkem a komentářem. V minulém těhotenství jsem přibrala 12 kg, není to asi taková hrůza, ale vzhledem k mé výšce to bylo asi moc. Před těhu 52 kg a 164 cm, po 64 kg. Měla jsem hrozné problémy se zády a myslím, že to bylo z těch kil navíc. Ruplo mi v zádech tak, že jsem za sebou táhla nohu, kterou jsem vůbec necítila. Ještě 14 dní po porodu jsem se s kočárkem vlekla jako Peyrac, tekly mi slzy od bolesti, jak to bolelo, pak to naštěstí přešlo. Teď jsem těhu podruhé a děsím se, co bude. Jestli se mi to stane zase a do toho budu běhat za batoletem 😝 ...Asi nesmím tolik přibrat, jenže jak to udělat. Už teď mám kilo nahoru. Naštěstí mi teď vůbec nejede sladké, dřív jsem se po čokoládě mohla utlouct a teď je mi z ní zle.
Můj jídelníček včera:
Snídaně: 1 jogurt
Svačina: 1 velké rajče
Oběd: 1/2 pstruha se zeleninovým salátem (druhou půlku mi snědla dcera 😀 )
Svačina: meloun
Večere: 1 grilovací klobása+rohlík+rajčata

Dneska:
Snídaně: 1 jogurt
Svačina: jablko
Oběd: zeleninová polévka, smažený květák, brambor
Svačina: meloun
Večeře: chleba s žervé, okurek, rajče
Myslím, že toho nesním zase tak moc, sladké teď vůbec a břicho mám pomalu jak v 6 měsíci 🙄

cazadora
9. aug 2009

sams to fakt není moc spíš bych řekla málo, ale pokud ti to stačí tak to neřeš. jinak myslím že to rupnutí v zádech nemuselo až tak souvyset s váhou jako s nějakým špatným pohybem. já v min těhu přibrala 11kg ale na výšku 172cm takže docela málo no a teď teda nevim nevim letí to nahoru ale mám pořád hlad takže s tim nic extra dělat nejde

samsa
9. aug 2009

Caz, jím míň než před těhu, to jsem snědla každý den tabulku čokolády a teď mi nic nechutná, ještě tak zelenina a ovoce, chudák mimi, snad nestrádá. A stejně kilo nahoře, s Neli jsem teda jedla daleko víc a ve 14 tt jsem neměla nahoře vůbec nic. 😠

k.ate
9. aug 2009

tak dneska u nás jídlo nic moc ☹

k snídani jogurt a krajíc chleba
a obědo svačina 3,5 rohlíku se šunkou a kostička čokolády

jinak jsme nějak nic nestihli, takže teď budem vymýšlet něco k večeři docela mám výčitky, že jsem prcka dneska tak odbyla... Ale prostě jsme to jinak nezvládali... 😖

pippochiara
9. aug 2009

Ahojte baby...
moj jedalnicek dnes:
ranajky:jogurt+3 piskoty
desiata:jablko
obed:hranolky+maso(hranolky pecieme v trube)
olovrant:nanuk
vecera:kedze sme sa vracali domov z vonku po ceste rozvoniaval kebab neodolala som
a teraz pri pc hrozno...

alexandrah
9. aug 2009

ahojte, ja uz nebudem pisat jedalnicek, ale chcem si vstupit do svedomia, a obmedzit sladke a chipsovite veci ... bola som v kine ,a vonku, a tam baby mlade, krasne, stihle, super oblecene ... kedysi som aj ja bola, nejaka ma dneska chyta nostalgia, som si povedala, ze to ze som tehotna neznamena, ze musim byt ako strasiak ... tiez sa da pekne obliect, a zdravsie a vyrovnane jest ... a po porode budem cvicit ... a podobne ... a budem zase dobre vyzerat ... uz zacina moje brucho byt väcsie, a nemam väcsie veci, a v tych starych malych sa citim zle,. ked mi trci brucho ... mala by som si nieco kupit, v com sa budem citit pohodlne ...
teraz vitaminy - manzel mi pripravil cerstve cernice zo zahrady, su hrozne zdrave, takze to si idem dat ... 😝

ivkaivka
9. aug 2009

alex, si mi narobila chute, aj my mame v zahrade cernice, no manzel uz spi a ak budem behat po zahrade s baterkou (v tomto case), este na mna susedia zavolaju policiu 😀 Asi si dam poriadny kopec zmrzliny so slahackou 😝 a v noci si budem za to poriadne nadavat 😀

alexandrah
9. aug 2009

hehe, viem si predstavit, v noci s baterkou!!! 😉 ja som si na tie cernice dala slahacku ... 😒 😠 (inak, zmrzku mam tiez v mraznicke ...)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre