Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

evula303
28. jan 2008

ahojte. síce už medzi tehulky nepatrím a asi už ani nebudem. mám 3 detičky a pri každom som pribrala 25kg 🙂 a po pol roku som bola na pôvodnej váhe 65kg len pri tomto poslednom to šlo pomalšie. detičky som nemala veľké také akurát. takže pekne priberajte a tešte sa na detičky, tie sú pre nás tie najdôležitejšie.

majcik
28. jan 2008

Evula - snad toto bude aj moj pripad ... priberam dost vela, hoci sa neprejedam ... snad sa mi podari po porode sa dostat na povodnu vahu alebo sa k nej aspon co najviac priblizit.

danka86
28. jan 2008

a kolko si majcik pribrala? Ja sa uz neviem dockat, priznam sa, ze ked sa malinka narodi, ze budem moct cvicit.. len ci budem potom pri malej este vladat 🙂

evula303
28. jan 2008

joj babule cvičenie asi nehrozí, to budete rady ak si pospíte 🙂 ani ja som sa neprejedala a pri treťom som pribrala posledný mesiac 5kg. no hrôza!!!!!

danka86
28. jan 2008

uf, 5kg? 🙂 ale ved to je jedno, hlavne ze miminko je v poriadku 😉

majcik
28. jan 2008

Danka - nevazila som sa vyse tyzdna, ale urcite 16-17 kg a som v 30 tt. Zial, neviem s tym nic dokopy robit, mam to dedicne po mamine.

danka86
28. jan 2008

Aj moja mamina bola gulka ked nas cakala 🙂 Ale ja sa klop-klop nejak drzim.. Ja som sa uz tiez vyse tyzdna nevazila.. naposledy to bolo +2kg, tak som zvedava, ako to vyzera teraz..

martina21
31. jan 2008

ahojte aj ja sa pridam, do teraz som pribrala uz 17 kg 😝 a neajk sa mi nechce verit ze sa to v 36tt zastavi,ale priberala som tak nepravidelne, zo zaciatku tak 3 kg do piateho mesiaca potom zrazu 5 kg za mesiac do siesteho,potom zase pomaly 2kg do siedmeho,2kg do osmeho,a teraz nakonci osmeho 5kg za tri tyzdne fuj, ato vobec nemam pocit ze jem viac ako predtym(dokonca cez vianoce som sa napchavala co som videla a pribrala som len tie 2 kg)..doky bol dost neprijemny kvoli tomu ale co uz uz to hadam nejako vydrzim ale tak dufam ze 20kg nepresvihnem 😅 hlavne ze je malinky zdravy 😉

sonatorik
31. jan 2008

ja sonm v 32tta zatial som pribala cca 12 kg.... ale to som mala obdobie pred 2 týždnami že som schudla 2 kg a pod. ale to boli zrejme stresy zo školy....inak poznam baby čo pribrali aj 30 kg! to musi byt fakt záťaž

huncut
31. jan 2008

dobrý večer... takže moja priberacia štatistika..... končím 33tt a mám plus 7,5kg.. a to som za posledné 3 týždne pribrala len 0,5 kg....a cez sviatky...no tam veru len kilo...
ale som dosť nízka.... len 162 cm...a pri mojej vážla som pred tehu 43 a 50,5kg 😀

niko
1. feb 2008

já jsem v 25. týdnu a přibrala jsem už 10 kg, a to denně cvičím a jím lehce... mým problémem je zácpa 🙂

huncut
1. feb 2008

joj zápchu i ani nespomínaj....na začiatku tehu to bol u mňa veľký problém a teraz sa mi opäť vracia späť..je to nepríjemné.... 😖 a veruže tým vážime aj viac, ved všetko ostáva v tele...

miriamka
1. feb 2008

No ja sa snazim zapche predchadzat...kazdy den mam minimalne 2 jablcka a jogurt s ovsenymi vlockami,a zatial to funguje.

huncut
1. feb 2008

Miriam, vážne to funguje..ja tež jedávam ovocie aj jogurty ale nejako to veľmi nezaberá...akému jogurtu dávaš prednosť

miriamka
1. feb 2008

No a pijete vela?Ja vypijem tych 2.5 litra vody denne,a zatial je to ok a vyprazdujem sa ok.
Jogurt hocijaky 😉

majcik
1. feb 2008

Huncut - jogurty a acidko su na tento problem ako stvorene, vyskusaj aj susene slivky.
A samozrejme - vela pit.

miriamka
1. feb 2008

Majcik...presne,Acidko funguje zarucene a k tomu kopec vody 🙂

fish
1. feb 2008

Holky,já jsem na zácpu taky trpěla.Bylo to šílené,bolelo mně břicho,byla jsem jako 2 dny před porodem,tisíckrát se mi zdálo,že se mi chce na záchod,ale nikdy z toho nic nebylo.Pak jsem šla po 4-5dnech,byl to takový malý porod,i někdy s krví,asi začínající hemeroidy z té zácpy.Fakt jsem z toho byla znechucená a necítila jsem se dobře.Pak jsem někde četla,že je na to dobrá indická vláknina Psyllium,tak jsem si ji koupila,po asi třech dnech užívání začala fungovat.Beru to denně a problém se zácpou je pryč.Vřele doporučuju!!!Krabka stojí asi 70kč,já ji mám už tři týdny,takže žádná velká investice a hlavně to pomáhá. 😉 ☹

niko
1. feb 2008

Fish - a kde se dá koupit psyllium, v lékárně??

fish
1. feb 2008

Já jsem ho koupila v lékárně,ale myslím,že by ho mohli mít i v prodejnách zdravé výživy.

huncut
1. feb 2008

Ozaj a nemuseli ste prestať jesť sladké, pretože práve to spôsobuje zápchu, najmä čokoláda....

fish
1. feb 2008

Já jím sladké normálně,ale nejsem nějaký závislák na sladkém,když mám chuť,tak si dám.

huncut
1. feb 2008

na ja tiež, ale chuť mám často...snažím sa to obmedzť na jedno sladké denne....
no horkú čokoládku radšej obchádzam, to by nebolo príliš dobré na tú zápchu?

fish
1. feb 2008

huncut,taky mně honí chutě na sladké a musím se držet,jinak bych byla schopná se cpát sladkým vrchem i spodkem.Ale mám strach,ať moc v těhu nepřiberu,tak se držím.Zatím to myslím jde-28.tt a 5,5kg.Navíc jsem od začátku na neschopence,takže toho pohybu moc nemám a o to je to horší a snadnější přibrat.Četla jsem,že jsi malá.Já právě taky-158cm-a to je fakt vidět každý gram.Ne že bych se nějak omezovala,ale ráda bych se po porodu na sebe podívala do zrcadla beze strachu.
A ta hořká čokoláda na zácpu asi nebude dobrá,ta je spíš dobrá na opačný problém. 😀 😀 😀

bublinkajasminka
1. feb 2008

čaute - ja začínam 33tt a mám stále rovnako plus 5,5kg

loss
4. feb 2008

cauky bublinka teda uz sa ti to naozaj krati 🙂 super
ja som dnes zacala posledny trimester mam to za 98dni,malicka uz od rana kopka co ma tesi a pribrali sme doteraz 7kg

huncut
4. feb 2008

Ahojte tehulky...my sme dnes začali 34tt takže už to dlho nepotrvá a drobce bude tu, škoda že stále neviem či na alebo ona ☹ nevadí hádam v 36tt na ultrazvuku sa konečne ten malý šibal ukáže....
ináč doteraz sme pribrali 7,5 kg....niekedy aj 8 sa ukáže na váhe.... ale od 30 tt nám váha stagnovala na 7 kg, až teraz sme nejako trošku pribrali.... ktovie od čoho to závisí, že koľko sa priberie v jednotlivom mesiaci...
mne to ide hlavne do bruška, ved to nepriberám ja ale miminko.. ako stále vravím...no nemám pravdu? 😀

weroni
5. feb 2008

no ja baby na zaciatku 23tieho tyzdna uz ôsme kileckoooooooooo 🙂 🙂 🙂 🙂

bublinkajasminka
5. feb 2008

loss - veľmi sa teškám že vám to vyšlo...... 😉 krásne tehulkovanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre