Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lalitagopi
24. feb 2008

Nelus, písala si do zlej temy, skús niekde u snažilkách...
Sorry DIDI, ja viem že hocikto môže napísať hocičo, a každý by mal vedieť, že nie všetky rady na MK sú vieruhodné, ale predsa len..."počas menštruácie"... 😖 sorry.

gazka
24. feb 2008

ahojte, ja som v 39 tt, prve tri mesiace som vracala, schudla som 3 kg a teraz mam navyse 14 kg, co je asi celkom v poho 🙂 ale som opuchnuta ako pampuch, nohy, ruky, tvar, obrucku si ani neposuniem, nie to este dam dole. nemala som ziadne vyrazne chute az doteraz, posledny mesiac mi ide velmi sladke. ale uz bojujem sama so sebou a cakam, kedy sa nam to konecne narodi, ved obut sa, ostrihat si nechty na nohach, oholit a pod, to je vazny boj 😀

dididi30
24. feb 2008

lalitagopi...no hej mas pravdu, ale sak clovek nikdy nevie, sak ked zena neotehotnie cez plodne dni, tak uz fajt to je divne....tak treba skusat vsetko, ja som pocula, ze niektore aj pocas menstruacie a este aj ked maju nefunkcne olblicky a tak.sak ked clovek je zufaly tak skusa vsetko 😀
ale logicky to nejde, tomu zas rozumiem 😀
mozno si s pocatim nemala problem tak preto tak na to reagujes 🙂 ale to niejej k teme, tak je to jedno, pa

dididi30
24. feb 2008

ahoj gazka.....si v norme, si akurat.......ja som tiez prve 3 mesiace vracala, ale neschudla som, dzala som vahu..lebo som jedla aspon chlieb 🙂
aj ja som pri prvej dcere opuchala a tiez mi chutilo sladke, zeby si cakala babu?🙂
s tym holenim mam aj ja problem, neviem si predstavit ako sa vyholim tam dole 😅 a to uz mam problem teraz co som za polovickou🙂)dzim palec

luciask1986
24. feb 2008

ahoj gazka aj mne zacinaju puchnut nohy ja tiez nemam zatial neake zvlasne chute ale ty to uz mozes cakat kazdim dnom 🙂 a mali zazrak bude tu 😲

gazka
24. feb 2008

hej, budeme mat dievcatko, ale ved sa stale nic nedeje, ani sa neotvaram, nic, asi to pride ozaj nacas, termin mam presne o tyzden, tak mi drzte palce, mam panicky strach, najma po tom, co som si pozerala na webe porody, koza sprosta, ked som doteraz vydrzala, mala som si dat pokoj 😀

dididi30
24. feb 2008

gazka.....gratulujem prve dcerky su super....ved to je super ,ze sa neotvaras, babo sa zacne pytat, ked sa bude jemu chciet a pokial mu je tam dobre, tak nech si tam len je 🙂 tyzden to uz nic nieje....ak to chces urychlit tak chod po schodoch , vela upratuj a sexuj, budes to mat rychlejsie a menej bolestive neboj, bude to dobre, ked sme to my vydrzali, vydrzis to aj ty a uz len tyzden, parada to ja este vyse 3 mesiacov..... 😔 za tyzden nam napises ako si to hravo zvladla 😀

gazka
1. mar 2008

ahojte, tak 24 feb som pisala, ze sa nic nedeje, to bola nedela a v pondelok sme prisli na svet, mama emku, 3400 g a 48 cm. nebolo to bohvie co, ale nemozem povedat, ze nikdy viac, potom, ked som prvykrat drzala malu, tak to je nakrajsi pocit na svete.

avanka
1. mar 2008

Ahojte, ja som 22+1 a mam navyse 0,5 kila...

lucka0122
1. mar 2008

ahojte ja som v 30tt a pribarla som 15kg

miriamka
1. mar 2008

Tak moje priberanie...30tt a zatial +7,5kg 🙂

sorrelia
1. mar 2008

no tak ja vediem ☹ 32tt + 20kg a bude horsie ... jaj keby aspon tak vela jem, no kila idu hore akoby zo vzduchu

moni1412
1. mar 2008

baby, ja som uz zufala...poradte ☹ ja mam 10 navyse....ale moj gynekolog mi kazal drzat dietu, vsetko dodrzujem, zo zaciatku som aj schudla, ale telo si uz asi zvyklo na ten styl stravovania a uz zas priberam ☹ vo stvrtok idem na poradnu a normalne sa toho desim. ☹ ☹ ☹

catrin1
1. mar 2008

ja uz som pomali na konci a mam +14 kg... 😉

anamor
1. mar 2008

ja som v 29tt a mam taktiez plus desat ako ty moni, ale ja nemam na sebe vobec pocit, ze je to vela, ale tiez uvazujem o uplnom vyluceni sladkosti, aj kvoli vytokom, ale povedala som si ze ak priberiem za tehu menej ako patnast, co neviem ci sa mi podari, ze je to v pohode....

mien
1. mar 2008

anamor, máš pravdu, to vobec nieje veľa, to je v norme

jana06
1. mar 2008

Ahojte kočky, jsem sice už mamina, ale o přibírání v těhotenstí něco vím. Nejen z vlastní zkušenosti. Já jsem přibrala 9 kg. Bylo to ale taky hodně tím, že jsem v pubertě trpěla mentální anorexií a tato "nemoc" je nevyléčitelná. Nadosmrti se asi budu hlídat. Taky to bylo tím, že jsem měla velké nervy s přítelem, s kterým to nebylo nejlehčí. Dneska skoro 6 měsíců po porodu mám ještě nějaký ty dvě kilča navrchu, ale neřeším to. Teda ne nějak drasticky. Kojím a tak si omezování nemůžu dovolit kvůli malému.
Další příklad je moje sestra. Při prvním těhu přibrala 30 kg. Opravdu dodržovala rčení - JÍM ZA DVA
Druhé těhu zvládla už jen s 8 kg.
Moje kamarádka je teď ve třetím měsíci a přibrala 4 kg. Neřekla bych ale, že je to tím, že se přecpává. Naopak. Ona si svoje těhu užívá s klasickými nevolnostmi. A ne jen ranními.
Spíš si myslím, že přibírání v těhu je o genetice a taky o tom, jak se zavodníte.
Takže vy, které se trápíte s kily navíc s tím okamžitě přestantě, pohlaďte si bříška a buďte v poho.
Těhotenství je to nejkrásnější období. Skoro vám i ty vaše bříška závidím. Když se ohlídnu zpátky, tak to bylo (kromě každého nádhérného dne s mým synem) to nejhezčí období, které je dar.
A kila navíc? Na ty si v tom kolotoči po porodu a v období sžívání se s miminkem ani nezvpomenete a najedno budou dole. A jestli vám nějaký to kolči, faldík, nebo špíček zůstanou? No a? Budete mít to nejkrásnější na světě. SVOJE MIMINKO.
Tak pohlaďte bříška a buďte v klidu.

P.S: Teď, co vám píšu, tak doplňuji energii s velkou tabulkou čokolády vedle sebe. Mám na ni chuť NO A? 😀 😉 🙂
Tak se mějte pěkně a přeju pohodové, rychlé a co možná málo bolestivé porody.
Jana

dididi30
1. mar 2008

WOW JANI, GRATULUJJEM, MNE VRAVIA ZE VYZERAM AKO PODVYZVENA ALE AJ TAK PRIBERIEM AJ VIAC AKO 10 TAK CO UZ🙂 😀
cartin a ty uz len cakas co? jak ti fajne 😀
ja som do teraz pribrala 6 kil 😀

catrin1
1. mar 2008

dididi30..no veru uz len cakam ale neuveritelne sa to vlecie... 😠 😀

dididi30
1. mar 2008

catrin a este nic nepocitujes|?? skus sa viacej namahat, aby si to mala za sebou:_) 😀

moni1412
1. mar 2008

anamor ale tebe asi doky stale nevtlka do hlavy ze je to vela. ☹ Ja tiez nemam pocit ze by som vela pribrala. Nikomu sa to nezda....len jemu ☹

burina111
1. mar 2008

baby ja som pribrala 11kg, pripadala som si ako taký melón, obluda, taká tučná, spuchnutá....ale to všetko prejde. narodí sa vám krásny škriatok a čuduj sa svete, po pôrode budete vážiť pár kg naviac a nebojte pri tom nočnom vstávaní a kojení.....to malé z vás odsaje aj tie posledné kg naviac...ja som z pôrodnice prišla z váhou ako pred tehu, no a teraz ked kojím a vstávam a behám za tým našim loptošom som ešte schudla naviac 2kg a postavu mám presne ako za starých čias...takže sa necítte škaredé, obrovské....ste najkrajšie na svete, lebo ste 2v1 a v brušku schovávate najkrajší zázrak sveta 😀 😎

moni1412
1. mar 2008

burina asi sa mi hodi teraz tvoje motto 😉 Aby som sa riadila tym co sama chcem a citim....a nie pocuvat niekoho ineho a dat sa stresovat...

anamor
2. mar 2008

moni hlavne sa nestresuj, ked ti povie nieco ze vela priberas, tak mu skus povedat, ze ty vobec nemas pocit, ze je to vela, obmedzujes sa v strave a akurat ta to stresuje a ze tehotenstvo mas prezivat v pohode, tak nech to neriesi....

mywiel
2. mar 2008

Ja som schudla v prvom trimestri 4kg, no a doteraz som pribrala len 1kg, ale doki mi nepovedal, ze by nieco nebolo ok, tak uvidim v tretom trimestri kam to dotiahnem, dako mi to nevadi, lebo pred tehu som mala aj tak 10kg nadvahu, takze teraz vazim menej ako predtym. 😀

moni1412
2. mar 2008

anamor dik. mam fatk sto chuti mu to povedat, lebo je to ozaj pravda... 🙂

terreza
2. mar 2008

ja cekam mimco kazdym dnem a pribrala sem uz 17,5kg..takze to jen jako povzbuzeni pro ty,co si mysli ze pribraly moc..🙂

dididi30
2. mar 2008

teraza, tak moja sestra mala pred otehotnemim 40 kil a pocas tehu pribrala 30 kil, takze bud v poho 😀

terreza
2. mar 2008

tak to je ale siiiila..... 😎 to pribrala skoro vic nez vazila...a uz to zhodila?

dididi30
2. mar 2008

teri no zhodila a uz je opat taka ista hoci je v 5 mesiaci teraz sa to na nu nelepi 😎 ja som pribrala pri malej 16 a teraz zatial 6 tak pocitam este raz tolko 😎 ....inac ona to zhodila hned, ani nebola popukana ale len koze jej ostale taka neelasticka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre