Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

monicka18
9. feb 2010

Babulky tak ja som pred tehu vážila 63 pri výške 160 pri porode 68 teda 5kg navyše malá mala 2740g po 10dňoch prenášania. Týždeň po půrode som vážila 58 kg. Momentálne 6mes. po porode vážim stále 59kg. Avšak rok pred otehotnením som vážila 50kg takže som pribrala len tak samovoľne. V tehotenstve to jednoducho stálo. Takže viem, že ničím to neovplyvníte! Pribrala som mimo tehotenstva len tak. A v tehotenstve to nešlo. Logicky by to bolo, že predtým som ,,žrala,, a v tehotenstve ,,hladovala,,? Takže si vobec nelámte hlavičky! Každý to máme inak. Hlavne, že budete mať zdravučké detičky!! Kilá pojdu neskor dolu!
Želám Vám veľa šťastíčka a zdrávička samozrejme rýchle a bezbolestné porody!!!

juliap
10. feb 2010

ahojte tehulky, tak babatka si od vas zoberu presne to co potrebuju, netreba sa stresovat vobec koly vahe. ja som typ, ktory vela v tehu nepribera, pri 1 som pribrala 4kg, nemala som ani moc velke brusko, takze ked som isla rodit sa ma sestricka pytala ci predcasny porod, pri 2 pribrala 5 kg, som si robila srandu, ze som jak pavucik, tenke rucky a nozky a gulate brusko. a teraz to vidim tiez tak nejako. pri vyske 170cm povodna vaha 60 kg a teraz v 30tt 62kg a mimco je v poriadku, a to jem normalne ako pred tehu.
takze ziadne stresy pre vahu, dolezite je ze su miminka v poriadku ... 😀

spiruanka
10. feb 2010

ahojte tak ja som pri prvom tehu pribrala 10 kg a to mala vazila 4,5 KG 🙂 a teraz som este len na zaciatku a uz som pribrala 3 kg tak sa bojim kolko bude este pribudat 😀 asi musim upravit moj jedalnicek inak to nevidim,ale co narobim ked mi tak chuti 😔 😅

martina149
10. feb 2010

Ahojte ja som v 31 tt a doteraz som pribrala 16 kg.Ja som pribrala aj pri prvom aj druhom tehotenstve cez 20 kg a šlo to potom samo dolu,takže dúfam,že to tak bude aj teraz.Len som si na sebe všimla že priberám trošku inak ako pri predchádzajúcich tehotenstvách.teraz sa už začínam rozťahovať nejako do šírky a predtým som mala len bruško.Ale asi to je pri každom tehu ináč 🙂

nettilpg
10. feb 2010

ahojky vsetky zienky, no ja sa tiez trapim s mojou vahou, som v 23 tyzdni a uz vazim 59kil a to som vazila 50kil pred tehotenstvom, je to moje prve tehotenstvo, ale zerem jak neuviazana cokolady, inak jem velmi zdravo ovocie,zeleninu,ryby atd. avsak ta vaha mi vyskocila tak rychlo za posledne dva mesiace az hruza, ludia vravia ze neni na mne vidno extra tuk, ze to len v predu brusko mam-cakam chlapceka avsak ja neviem, tak som si zelala pribrat 9-11kil maximalne jak moja mamka a pozri ho moje telo je uplne ine a ta cokolada si robi svoje.ja len dufam,ze fakt neskoncim s 20 kilamy navyse.

kathy403
10. feb 2010

martina149:nadherny termin,den mojich narodiek!a meno?mne dal drahy na vyber petra alebo nella.neviem sa rozhodnut,vidim,ze aj ty cakas petru.si prva po dlhej dobe co citam s petrou.uz to meno nik nepouziva,alebo co?takze sa stale rozhodujem
a tie kila?je to kvoli babetku,tak snad je to v pohode

mirkaa11
10. feb 2010

Martina149 to asi preto, že čakáš dievčatko priberáš inak, keby som aj ja inak priberala...tiež by som chcela dievčatko 😀 😀 Ja som pri mojich predošlých tehotenstvách pribrala po 20kg pri druhom asi aj o 3kg viac. A šlo to aj rýchlo dolu. Ale teraz som si povedala, že sa budem kontrolovať a priberiem menej, ale som v 23 týždni a už mám na sebe 7kg! A to som priberala celkom pomaličky ale za posledné 3 týždne som pribrala 4kg. Neviem ako spomaliť zdá sa, že priberiem ešte viac ako predtým. ☹

shaarka
10. feb 2010

baby, ake je rozmedzie na navysenie kil v tretom trimestri? od do?

diamond_23
11. feb 2010

Kazda pribera inak..ja som doteraz pribrala nejake 4 kilA len 😀

nibiru
11. feb 2010

ahojte ja som mala pred tehotenstvom 85-86kg do 10tt na 82kg a 12tt som schudla na 81kg a 14tt som mala 82kg lekar mi povedal ze takto briberiem dost ze najviac priberiem na konci koli mojej vahe mi robili testy na tehot.cukrovku uz v 12tt ja to nechapem meriam 168cm a niesom niak nadmerne obezna viem ze mam nadvahu nale myslim si ze som dost schudla co sa mi pred tehotenstvom nedarilo vobec (ked som prestala fajcit pribralala som do roka 20kg moja bezna vaha predtym bola 65kg) ale mala som kamaratku ktora ked ostala tehotna vazila 60kg a isla rodit mala 98kg a vsetko bolo sice jej potom porodnik nadaval ale bola ok do 2rokoch mala naspat svoju vahu.

mirka285
11. feb 2010

nibiru neutesuj sa ze nie si nadmerne obezna,pokial nemas zdravotne problemy kvoli ktorym takto vela vazis tak obezna si ☹ neutesuj sa a nenahovaraj si ze ved som tehotna...zacni sa zdravo stravovat,urobis tym dobre nielen sebe ale aj babatku 🙂

ladybirdie
11. feb 2010

Pri prvom tehotenstve som pribrala 10 kg, kazdy mesiac 1 kg a mojej doktorke to bolo malo. Syn sa narodil s vahou 3490 g. Tyzden po porode na mne ostali 3 kila a po dvoch mesiacoch som mala svoju povodnu vahu. Uvidim ako to bude teraz pri 2. tehu. Dufam, ze viac ako 10 kg nepriberiem 😉

pepppe
11. feb 2010

nbiru neboj ja som teraz v 20tt a pribrala som dve kila,moja terajsia vaha je 80kg,to bola pred dvoma tyzdnami,,mozno,ze uz aj viac,,,,nemusime preto do porodu prebrat 20kil ked sme plnsie troska

mirka285
11. feb 2010

a aby som to uviedla na spravnu mieru,ja to pisem z vlastnej skusenosti,pri prvom tehu som isla rodit ako 87 kilova,mala som tehotensku cukrovku a neskutocne problemy potom po porode ☹ tak je len ze musime jest zdravo a naozaj na tu vahu davat pozor 😒

meusicka
11. feb 2010

ahoj baby, pri vyske 166cm a vahe 57kg som pribrala 9kg, mala sa narodila 3kg. jedla som na co som mala slinu, a po porode som bola spat na svojej povodnej vahe do 2 mesicov.
kazda sme ale ina, je to aj o genetike, takze sa spytajte svojich mam a babickiek a pod, ako to bolo s nimi. budete na tom asi nejak podobne 😉 no ale najdolezitejsie je aj tak, aby bolo babo zdrave 🙂

lulu4
11. feb 2010

peppe: aj ja mam vahu 82 kg momentalne takze som tiez taka plnostihlejsia ale mam to celkom dobre rozlozene ze by mi nikto tolko netipoval, hlavne som uz pribrala 1,5 kg od zaciatku tehu uvidime ako to pojde dalej ale ja sa snazim jest v mensich davkach castejsie lebo ked sa nenajem je mi na odpadnutie

strapanik
12. feb 2010

Ja mam pri vyske 180 cm obyvkle okolo 62-63 kg. Pocas prveho trimestra som schudla 4,5 kg. 😖 Dufam, ze uz konecne zacnem priberat.

kajiq
12. feb 2010

Ahojte, ja mam 160 cm, na začiatku tehu som mala 56 kg, pribrala som 10 kg a 3 týždne po pôrode mam 50 kg 😵 ja som sa tiež bala čo bude z vahou 😀 tehulkam držim palce 😵
Strapanik aj ja som schudla v 1. trimesri koli nevolnostiam čo som mala cely den 😒

lesna
22. feb 2010

Ahoj, ja mam 165 cm, pri prvom tehu som pribrala az 20 kg. Musela som strasne jest. Po porode som sa bala ako budem vyzerat, ved predtym som vazila 55 kg... No po roku to zislo samo nejak o 15 kg a tych 5 sa zatial nezbavim, lebo cakame druhe.... 🙂 A mne ostava len dufat, ze nebudem musieeet tolko jest 🙂

stojdulka
22. feb 2010

ahojte 🙂 ja po predchádzajúcich skúsenostiach kedy som pribrala raz 27 a druhý krát 24kg som sa tentoraz rozhodla že si váhu ustrážim...avšak tentoraz je rozdiel i v tom, že trpím nevoľnosťou čo som pri predchádzajúcich tehu nemala 🤐

lidiab
24. feb 2010

Ahoj holky, můžu se přidát? Když jsem otěhotněla jsem měla 75kg, ted jsem v 14tt a mám 72.5kg 😒 Normálně nosím džíny do kterých jsem se před těhu nenarvala. Trochu se tím stresuju, ale na druhou stranu vím že jím zdravě a hlavně dostatečně. Od doktorky jsem už dostala trochu vynadáno a přístí středu jdu do poradny a asi mi vynada zase. Doufám že nebudu muset držet nějakou dietu nebo něco 🙂

shaarka
24. feb 2010

pepppe, nbiru,
pridavam sa k tehotnym s nadvahou. ja som mala tiez obrovsku nadvahu (160/83kg) a momentalne do 30tt som pribrala ani nie 4 kg. som zvedava, kolko este mozem ocakavat do porodu. ak by som sa zmestila do 90kg, bolo by to super... ale to asi len snivam, ze?

diamond,
ako si na tom teraz?

andelka
24. feb 2010

shaarka: Hele, snít můžeš a třeba se to i splní 🙂 Já jsem na tom podobně, zítra začínám 30tt a přibrala jsem 3,5 kila dosud. Taky v koutku duše věřím, že se to udrží v nějakých solidních hranicích, ale co můžu vědět dopředu, ne? Malý má ještě přibrat kolem 2,5 kg, něco váží i ty "věci" kolem, ke konci se může i zadržovat voda...tak si radši nic neplánuju. Ale taky bych byla ráda. 🙂 Nejvíc se prý přibírá mezi 27 a 35tt, to i mimi nejvíc roste (nebo spíš těžkne) a v posledním měsíci by se měl přírůstek spíš zastavit. Tak uvidíme. 😉

andelka
24. feb 2010

lidiab: vůbec se nestresuj - doktorka má sledovat jak se vyvíjí mimi a jestli ti podle rozboru krve něco nechybí a pokud je všechno v pořádku, tak váha vypovídací hodnotu moc nemá. Je spousta žen, co do 20tt nepřiberou vůbec nic (jako já), některé do porodu třeba jen 3 kg a miminko je úplně OK (kamarádka) a je hodně žen, co v těhotenství zpočátku hubne. Nemůžem se všechny vlézt do jedné tabulky. 😉

lena27
24. feb 2010

holky nechci vám brát iluze, ale já při prvním těhu posledních 6 týdnů přibýrala 1kg týdně a to jsem se snažila hlídat

corinne_99
24. feb 2010

Ahojte, mozem aj ja?

Ja som v 14tt a mam 56 kil. Aj lekar mi vravel, ze som priliz chuda... Ale ja do seba tlacim piate cez deviate, minule som o desiatej vecer jedla slaninu, vzdy nejake keksiky. Ale na druhej strane aj zdrava strava - cestoviny, zelenina, ovocie.

andelka
24. feb 2010

lena: No, taky možnost 😅 - radši to vůbec neřešit, protože tabulky jsou jedna věc a realita jiná. Já zas všude čtu, že v tomto tt bych měla mít navíc 7-10kg a kdeže.

corinne: Buď ráda, asi máš prostě dobré spalování nebo jsi od přírody drobná. 🙂

corinne_99
24. feb 2010

andelka noo ja mam 171cm. Len sa bojim, aby to potom neskor nebol problem 😒

lidiab
24. feb 2010

lena27 - to se stáva! Jak píše andelka jsem každá jiná. Bývala kolegyně co rodila před 2 roky přibrala za posledních 2 měsice těhu 25kg, celkem přibarala víc jak 30kg, polovinu své původní váhy. 😖

andelka
24. feb 2010

corine: Kdybys byla příliš hubená, tak bys ani neotěhotněla. A pokud jak říkáš jíš dost a všechno, tak není důvod se bát. Miminko se bude průběžně kontrolovat, jestli roste jak má.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre