Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

jitulech
19. jún 2007

Ahoj holky, taky přidám svoji troškou do mlýna. Nikdy jsem nebyla žádný hubeňour, snad jen v době, kdy jsem byla extrémně disciplinovaná a hlídala se a 6x týdně cvičila. Teď jsem ve 27. tt, mám nahoře cca 11 kg. S tím že v prvním trimestru jsem přibrala 3 kg, potom do 24. týdne 8 kg a teď už 3 týdny nic, ani deko. Skoro nevím jestli mám jásat, nebo se obávat, Příští týden jdu na kontrolu, tak uvidíme. Jinak co se týká stravování, jím o něco více než normálně, tolik se nehlídám, jím všechno, ale určitě se nepřežírám, na noc nejím skoro vůbec. Taky jsem ještě donedávna cvičila, normálně jsem chodila do posilovny a občas na aaerobik. Už 3 týdny na to ale kašlu, nic jsem z toho už neměla, mimi mi celou dobu tlačilo na močák 😉
Je to prostě individuální, ale především to chce klid a nestresovat se zbytečnými kily navíc

ista
21. jún 2007

Baby, pokial jete zdravo,neprejedate sa a mate pohyb,tak by som sa na tie kila navyse vybodla, bude to tymi zmenami, ktorymi prechadzame..ked si predstavite,ako musi organizmus tahat za dvoch, ze hladiny hormonov nam stupli niekolko stonasobne a etse musi telo zabezpecovat zdravy vyvin babatka,tak je to OK.. a este budte radi,ze takto priberate len pocas teho,ja som to mala cely zivot.jedla som zdravo a cvicila som ovela viac ako ostatni a stale som bola "zdrava zenska" s oblinkami (teraz v teho zatial nemam ani kilo navyse,zatial. a jem normalne)..
Ja sa len chcem opytat,ci si myslite,ci je podla vas normalne, ked som uz v 17. tyzdni a nemam dokonca ani brucho.ale stihla teda nie som, len nic nevidno..uz som u dr. nebola asi mesiac,idem bud. tyzden,tak len dufam,ze je to OK.

marinka
21. jún 2007

isto, v 17 tt ještě bříško vůbec mít nemusíš, mrkni ke mně do alba, jaké jsem ho měla v 16 tt 🙂 Ale pak se najednou vylouplo 🙂

megie
21. jún 2007

V pondelok som bola v poradni a pribrala som zatial len kilo. Som zvedavá, či sa to už rozbehne 😀

susik77
21. jún 2007

ja som v 34.tt a mam 13 kg, dufam, ze sa to pomaly stopne, som rada, ze v tom horku mi nejak extrwemne nechuti jest, len ovocie a salaty...

megie
21. jún 2007

KEDY sa to rozbehne??? 😨

k.a.t.k.a.
21. jún 2007

ja som tiež stresovala zo začiatku že nepriberám a nakoniec som pribrala 28kg tak sa ničoho nebojte 😀 a najhorší bol posledný mesiac čo den to kilo hore 😝

eva4444
21. jún 2007

ahojte, ja som pribrala do 30tt asi 8 kilo, potom pomalilinky sa to rozbiehalo, posledny mesiac som pribrala asi 7 kilo - cize dokopy asi 19 kilo. porodom odislo 9, prve dva tyzdne druhe, a teraz mi visi este 9 kilo na bruchu a stehnach 🙄 dietovat nechcem kvoly mliecku a cvicit tak od 6t po porode tak som zvedava, ci budem mat pevnu volu. ale drobec stoji za to. este mam pre vas baby jednu radu: ako tehulka som mastila brusko o106, spravila sa mi jedna jedina asi 1cm stria na boku, co povazujem za uspech. ale ako sa mi naliali didi po porode tak mam prsia cele dopukane, takze ak mastite, mastite aj didi 😎

martop
22. jún 2007

Ahojky, já nejrychleji přibírám před otěhotněním, před prvním těhu jsem přibrala 10 a pak v těhu dalších 25, teď před otěhotněním 8 a nyní jsem ve 21.tt a mám 4,5kg!Tak nevím co mě ještě čeká 😉 😉 😉 Na hubnutí pak máme času kolik chceme, tak si to užívejme!Jo a po prvním těhu jsem to shodia!

halka
22. jún 2007

jak, před otěhotněním???

milotka
22. jún 2007

pridavam sa - 14 tyzden, + 1 kilo ...vela, malo? 😉

nufka
22. jún 2007

babulky ono je to indi vidi ja som sa tiez bala ze malo priberam ale lekar nas vela pochvalil ze tak to ma byt ,netreba si mzsliet ze musime mat 20kg na viac... ja mam 8 kg navyse a za posledny mesiac som nepribrala nic...

sue
22. jún 2007

No ja som schudla 2,5kg ale za posledné dva týždne sú napriek tomu, že stále blinkám späť... takže zatiaľ som na svojej predtehu váhe...

escada17
22. jún 2007

tak ja sa velmi nemozem chvalit- zajtra zacinam 30 tt a pribrala som uz 13 kil..ale fakt mam pocit, ze za to nemozem 😝 😉

marcela22
23. jún 2007

babulky, ja som v 39 týždni a mám +13 - 14kg. Dúfam, že už nenaberiem ani gram-celkom rada už by som išla rodiť, lebo bruško už dooosť tlačí a hlavne už sa neviem dočkať nášho drobčeka.
K striám - tiež zatiaľ nemám ani jednu, natieram sa odkedy viem že som tehu (teda asi od druhého mesiaca). Nezabudnite, že je treba netierať sa aj spevňujúcim krémom, aj niečim mastným, najmä keď už je bruško väčšie. tak som to vyriešila tak, že po sprche si dám spevňujúce a večer pred spaním natiera manžel olejíkom. A prsia natierajte aspoň tým spevňujúcim 😉 Stojí to za to! Aj keď viem, že nie eaždý má také šťastie a niektorým sa strie spravia tak či tak, ale aspoň to nebude také zlé 😅

benabianca
24. jún 2007

No tak ja som pri prvom pribrala 8kg(chlapcek) a pri druhom 11kg(dievcatko).Ale vzdy som sa vratila po porode do povodnej vahy,resp. este menej ako som mala(teraz 48kg).Strie neboli ziadne a to som ani kremy nepouzivala.

kalo
24. jún 2007

Holky, zatím mám nahoře 4-5 kg...ale to páté kilo nabírám až teď, poslední týden...mám teď neuvěřitelnou potřebu mnohem víc jíst a už taky nejsem tak moc "akční", že hodně polehávám...tak jestli to takhle bude ten zbytek času do porodu, tak jsem zvědavá 🙂 Mažu se olivovým olejem a cvičím na zadek a stehna a zatím v poho. A bříško se hold bude muset docvičit a zpevnit později 😉

romca3
25. jún 2007

Ahoj holky, tak já táhnu na 27 tt a zatím mám tak + 4,5. Je tedy pravda, že se trošku hlídám. Přes den jím asi normálně a od 5 hod jen zeleninu. Pan doktor nás pochválil, že miminko je dobře živené a dokonce trošku větší. Tak asi ani nezáleží na tom kolik kdo přibere.

kacenka30
25. jún 2007

Ahojte maminky tehulky no ja som tiez do 22 tt pribrala 8Kg a to cakame dvojicky posledne tri tyzdne som pribrala ledva 1 kg ale doktorka povedala ze je vsetko v poriadku a ze nemusim stale priberat takze uvidime kolko priberiem este do konca tehulkovania

zuzannas
26. jún 2007

AHOJTE KOCKY, tak ja sa opat hlasim 🙂 vahovy prirastok do 25. tyzdna + 4,5 kg...tiez som skoro do 18tt nemala absolutne ziadne brusko..v praci to zacali rozpoznavat az ked som bola v 20.tyzdni..ale predtym som vela sportovala, brusko som mala velmi ploche...zato teraz sa uz pekne zagulatilo! 🙂 🙂

ria80
26. jún 2007

Ahoj tehulky,ja jsem ve 39tt a mam nahore 8kg a to se nijak nehlidam,brisko mi zaclo trochu rust az po 25tt.Jinak nosim vsecko jako predtim,vsechno mi je.Tak jsem si rikala,jaky to bude prcek,ale bude mit asi pres 4kg,tak nevim,jak to zvladnu.Nepribirala jsem asi kvuli tomu,ze jsem mela docela stres,radsi bych treba nabrala vic,ale byla v pohode.

adamka
26. jún 2007

tak já hlasím ve 23 týdnu 6 kg, u mě je to úspěch vždy jsem přibrala tak 20 kg asi je to tím,že mám v bříšku holčičku 🙂

edimon
26. jún 2007

Tak já se taky holky nahlásím 😀 ...18tt a 4,5kg nahoře 😒 ...zatím prý jen v bříšku..jestli nekecají, ale bokovky jsou pořád v poho..jen přes to bříško mám smolíka, protože je už pěkné...asi do 15tt jsem si stěžovala, že neroste a teď to mám za to 😀

adelin
26. jún 2007

Tak já se tu taky nahlásím jsem 32tt a nahoře mám 12 kg hrůza. Připadá mi že přibírám i ze vzduchu. Přitom do 20 týdne jsem nosila všechno oblečení a moc nepřibírala. Nijak se necpu spíš vůbec. Je to divný. 😲

bzuco
26. jún 2007

ahojte
tak ja som v 18tt a zatiaľ mám +2kg. s prvou dcérkou som mala v tomto týždni asi +5kg, takže teraz som spokojná ako to zatiaľ ide a dúfam že nepriberiem 17 kíl ako pri Barborke

lubkaaa
26. jún 2007

jaj viete co mi povedala svokra? že musim začať viac jesť lebo som málo pribrala, a to vraj znamená, že bábo bude malinké a nevyvinuté.. (som v 21.tt a mám 1 kilo navyše..-celkovo mám 68kg pri výške 163cm-takže vôbec nie málo..) čo na to poviete?

luciaj
26. jún 2007

lubka, to nie je malo, aj ked od zciatku tehu je to len 1 kg ... ja mam tiez 163 cm a vahu 67 uz v 29 tt, takze si myslim, ze je to v pohode. tvoje babo bude dostatocne vyvinute ... ak by bolo nieco zle, dokina by ti povedala ...

lubkaaa
26. jún 2007

aj ja si myslím, veď v stredu som bola na sono, bábo má rozmery v pohode a tiež si myslím že keď doktor nič nepovedal, tak sa netreba obávať.. horšie by podľa mna bolo keby som pribrala 10kg a moje sotva 1kg bábo by nemohlo dýchať lebo by sa udusilo mojím nadbytočným tukom..(veď malinké nemá ešte ani 1kg.. 😉 )

michaelak.
26. jún 2007

Ahoj lubka!Nepocuvaj svokru!Budes patrit medzi tie stastne tehulky,co vela nepriberu!Tak sa vravi,ze co do 5mes.priberies,to ti aj ostane.Takze asi budes velmi dobre na tom.Ja to o sebe povedat nemozem.V 32tt mam hore 17kg ☹ a som z toho velmi nestastna.Pomaly uz taham na 70kg pri vyske 156cm!Sa uz hambim aj medzi ludi chodit.Ale co uz...

lubkaaa
26. jún 2007

jaj kiež by si mala pravdu.. uvidíme. ale ani ty sa ešte nemusíš až tak obávať, veď niektoré ženy sú schopné pri kojení zhodiť dosť veľa, a niektorým sa aj upraví metabolizmus.. no človek nikdy nevie ako dopadne, každá sme predsa iná..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre