Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

tinika
1. okt 2009

ywone no ja mam len 158 cm a najviac mam toho na bruchu, ja uz pred tenhu som vyzerala jak tehu tkaze radsej by som asi bola ako ty 😉

alexandrah
1. okt 2009

ywonne - no ked si vysoka, tak to sa rozlozi!!!
tinika - aj ja meriam 158-160 cm. 🙂 ale ja teda uz citim, co je risko, a co priberam pekne do stehien a podobne ...
marceli - vies, ze vcera som si aj dala deci sampusu? jak som mala nervy, sampus ma menej promile, tak som si povedala, ze troska neuskodi ... veru, by som sa vytesovala z 4,5 kila, moj lekar asi menej, to by som mala len 50 kg. ale risko je aj tak dost velky a zdravucky, takze sa nebojim. a ja uz sa teraz citim dost zle vo svojom "velkom" tele .-. ale dneska som si dala volnejsiu bluzu a gate, a hned som sa citila (aj vyzerala) lepsie. asi som to s tym rolakom XS prehnala. v podstate som si kupila aj 2 tricka M, a dobre bolo. som sa bala ze skoncim na XL... (no ale prsia uz mam 4-ky, strasne!!! (teda moj muz si to nemysli, ale ja teda hej!!!). inak, ja si uz nejak nemyslim, ze sa priberanie zastavi, prave ked som rozjedena, tak furt jem ... tak len dufam, ze to budu este tak max. 4 kilá, to by som este nejak predychala. tak 2 kg na mesiac, to by sa mozno dalo realizovat. 😀

tinika
1. okt 2009

no mna boli panva dost, ked lezim mam problem sa otočit, ked sedim mam problem vstat, začina ma boliet chrbat ale inac v pohode a prsia netusim kolkatky mam hihi ale uričte podrastli

marcela22
1. okt 2009

Ywone tak tak keď si vysoká tak sa to stratí. my sme tu od Teba asi tak o hlavu až dve menšie 😀

Alex v 31tt ani nemôžeš čakať že Tvoje XSká Ti budú dobré! 😀 Hlavne na takých prsiskách! 😀 😀 😀 kurnik ja by som mohla byť tehotná aj dva roky a vyšplhala by som sa tak maximálne na trojky...možno. Ako to robíš? 😀 XL Ti rozhodne nehrozí, to by si musela ešte strááášne pribrať a pochybujem že Ti to hrozí. Mne stanovili limit aspoň 12kg ale tajne dúfam, že ho nesplním 😅 predsa len som bola aj "pôvodne" tak akurát tam mi stačí do tých 10kg...haha optimista 😀

ywonnee
1. okt 2009

nooo zas az taka vysoka niesom.... mam len nieco okolo 177cm... ziadna slava.... sice nosim aj dost vysoke podpatky 😅 😅 ale uz by som asi nemala....
baby konecne sme dokoncili upravy bytu... to bolo snaaaad nekonecne.... ale zato decka je bombova,musim svojho muzicka pochvalit....

swatka
1. okt 2009

Ahoj holky 😉 Tak ja už mam po dvou těhotenstvích 😉 První holčičku jsem měla jako dárek k 18(s manžilkem jsme si pospišili) měřim 165 a vaha byla 55kg v den porodu jsem važila 62 kg takže jsem byla fakt rada-vůbec na mě nebylo vidět že jsem těhotná 🙂 Ale mladší dcerka si to vybrala i s úroky v těhu(22let) sem měla dost problémy takže jsem musela ležet a cpala se všemožnýma lékama 😒 nic meně jsem přibrala tet se podržte 36 kg byla jsem jak maly vorvaň manžilek si mě porad fotil protože řikal že to nikdo neuvěří... tetka mam 10 měsíců od porodu a dole je 32 kg sice mam 4 kila co porad nejdou dolů ale snad časem to pude(doufam) a když ne tak i tak sem rada protože jsem nemusela zhodit nic...

alexandrah
1. okt 2009

marceli - kludne ti z prs podarujem, ja by som najradsej co najmänsie, robia mi len problemy, nepacia sa mi!!!!!!!! ale XS veci su mi dobre aj cez prsia, lebo mam utly chrbat, takze objem nemam moc velky na centimetre. no ked som mala malo kil, tak som mala tak 2-3 prsia. aj dvojky som tusim obliekla. ani mi ich nespominaj, tusim som ich podedila, vies si predstavit tu ideal sexi postavu, stihla baba, vysportovane telo a 3 jky prsia, des!!!!!!! (neznasam to!!!!!!!).
ywonne - ty mas vysku ako modelka!!! aj ja nosim opätky, v pohode, ked mi nepuchnu nohy!!! aspon nemam problem mat vysokeho chlapa, kazdy je vyssi odo mna!!! 😎 inak, aj my ideme v sobotu finalizovat pracovnu!!!!! sa tiez tesim, som myslela, ze do novembra to nestihneme, a predsa!!!!!!!!
swatka - fiha, 36 kg, to si fakt neviem predstavit, to ja som vazila aj 40-42 kg maximalne aj nedavno (pol roka dozadu), to si pribrala skoro celú mňa!!!

swatka
1. okt 2009

alexandrah-¨je ..jmenuješ se alexandra?-tak se jmenuje starší dcerka-krasne jméno🙂jojo byl to děs na začátku jsem važila nějakých 55-58 ja se nehlídala to byolo takové me rozmezí vyška jak sem psala 165 a vden porodu 95 kg-byl to děs ☹ hrozně jsem otekala no fakt na mě musel byt šaleny pohled kor když manžel važil 70kg uplny laoren a hardy 🙂 Ale jsem rada že se mi podařilo aspon zhubnout ale břiško mam trochu vypoukle pořád..ale viš jak moho to byt horší🙂

ywonnee
1. okt 2009

alex ale aj ked mam vysku robia mi v nej problemy velke prsia.... svoje mam 3ky a vies si predstavit ake ich mam teraz??? je to strasna zataz na krize ale vydrzat musim... ked skoncim s plodenim a kojenim muz mi slubil ze mi zaplati zmensenie prs.... ale kedy to bude tak to je vo hviezdach... ja tie kila mam len v stehnach a teraz v bruchu.... akosi mi schudli ruky a zadok.... ale aj stehna sa mi zuzili...
swatka ja som pri dcerke pribrala skoro 30kg a len 15 zhodila, teraz zas naopak nic nepriberam,naopak dost som schudla a teraz sa to len vratilo spet....

no kocky idem pozerat jojku a hodim na veceru nejake ovocie.... papa

alexandrah
1. okt 2009

swatka - ano, aj moje prave meno je Alexandra 😎
ywonne - s prsiami viem svoje, a ja som mensia ako ty!!!!!!!! mne to nezatazuje krize, teraz ma 4-ky, ale sa mi nepáááááááááááááciaaaaaaaaaaa, no ja som sa vyhrazala manzelovi zmensenim, a nechce o tom ani pocut!!!!!!!§ ale keby mi mali take ostat, tak vybrakujem ucet, a idem aj sama!!!!!!!
ja dneska zerem furt iba hrusky, a uz fucim ako mechy , ako sa mi nafukol zaludok, ale su take dobreeeeeeee - som ich zjedla dneska aspon 7 ks 😝

ywonnee
2. okt 2009

ahoj alex,no mne tiez muz povedal ze nemusim ale ja koncim ... dokojim a padam na operaciu.... mam pocit ze som ako pamela a kym porodim budem ako lolo ferari.... keby aspon staly pekne ako silikony tak nepoviem ale kupit podprdu tak to je umenie.... hrusky som jedla pred tyzdnom,svokra mi dala za bednicku tak som malej zavarila vyzivu a zbytok som zjedla v priebehu 2 dni... 😝

marinka
2. okt 2009

Ahojte holky, tak hlásím půl kilečka nahoře, už + 6 kg, huráá!! 😀 😵 A po dlouhé době včerejší jídelníček:

snídaně: chlebík se šunkou
svačina: společně s Aničkou krupičná kašička s jablíčkem a skořicí, tak půl talíře
oběd: vůbec se mi nechtělo vařit, tak topinka s česnekem 😀
svačina: houska s marmeládou
večeře: kuřecí řízek se slaninou, bramborová kaše a asi 4 kyselé okurky 😀
u telky: furt mě honila mlsná, tak koblížek s Nutelou 😀

marcela22
2. okt 2009

Juuuu, Marinka pribrala, páni! 😀 Tak Mari teraz si niekam na pár dní ľahni aby si to nestihla vybehať! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale gratulujem k polkilečku, úspech 😉
Prepáč, ale ja zjesť to čo Ty včera tak mám navrch aspoň kilo a to behom dňa 😅 Ja Ti asi neprestanem závidieť, no 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Už dávnejšie som sa Ťa chcela spýtať na tú krupičnú kašu s jablkami a škoricou-to i navrch tie jablká nastrúhaš a posypeš škoricou alebo tam je nejaký iný postup??? Tu vždy nad tým slintám... 😅

Ywone, Alex, ani sa nedivím že manželia Vás veľmi na tú operáciu neposielajú, určite sú radi za to čo majú doma 😉 Ale naozaj to musí byť hrozná záťaž na chrbát to verím. Ja by som väčšie ani neuniesla asi, s mojim chrbátom... 😝

Alex ešte máš veľa tých hrušiek v zásobe? 😀
Mimochodom myslím že musíš mať super postavu keď si taký drobec s vyšportovaným telom a máš veľké prsia...sen chlapov a nočná mora nositeľky tých pŕs, čo?

Swatka, to Ti asi riadne museli zblbnúť hormóny! Ale podarilo sa Ti pekne schudnúť a tie posledné kilečká sa tiež určite "vzdajú"...

Ja som dnes varila zemiakovú omáčku s kôprom, párkom a vareným vajíčkom a musím sa pochváliť-tak sa mi dávno nepodarila. Malá ju papala ako divá a to omáčková moc nie je🙂 No a okrem toho som na raňajky zjedla dve hrianky so syrom a šunkou+2 rajčiny a teraz som si dala pohár Granka a dva kúsky medovníka. A ešte ma láka Kinder mliečny rez ale to asi až neskôr 😅
Zajtra zabíjame, ja sa tak netešííííím:(

ywonnee
2. okt 2009

marcelka mnam mnam posli kusok omacky..... ja veeeeelmi lubim ale doma ju nemozem varit lebo by ma kopli do zadku za ten kopor.... dnes sa mi vratila mala a prisla aj muzova dcerka s prveho manzelstva tak mame doma veselo.... aky sok po tom tichom tyzdni 😀 😅 este ze z druheho nema ziadne dieta to uz by som asi utiekla z domu.... 😀 😀

ja som kocky pribrala necele kilo.... no konecne od zaciatku nieco... dnes moj jedalnicek
ranajky: kava a keksik
desiata: nestihla som
obed: nestihla som
olovrant: 2 parky
vecera:vyvar po malej
dam este asik par hrusiek dnes mi drahy doniesol pol tasky tak sa mozem napchavat

marinka
2. okt 2009

Marcelko, děkuji za gratulaci 😀 Jj, tu krupičku dělám jen tak jednoduše, že na ni nastrouhám oloupané jablíčko, posypu skořicí a cukrem a někdy pokapu rozpuštěným máslem. Hrozně mi to kombinace sladko-kyselého jablíčka a krupice chutná a Anička to taky miluje 😵

Jinak jsem dneska opět pěkně přežraná, teď jsem dojedla krůtí řízek a bramborovým salátem od tchýně a odpoledne přijela babička a dovezla nám plný talíř zákusků - věnečky, indiánky, ovocné košíčky, tak jdu na to, i když víc než dva určitě nedám 😅 😀

ywonne, ty jsi teda taky nejedlík, jak můžeš nestihnout oběd?? 😅

ywonnee
2. okt 2009

marinka nestihla som pretoze som nebola doma a ked sme prisli mala som plnu kuchynu este poslednej zeleniny tak sup sup rychlo som zavarala kym prisla mala... ale citim sa s tej polievky strasne plna....

marinka
2. okt 2009

ywonne, protože máš scvrklý žaludek,když skoro celý den nic nejíš 😉 Aspoň něco malinkého by to něco na ten obídek chtělo..

marcela22
2. okt 2009

Ywone veď im sprav bez kôpru a sebe ho tam pridaj 😉 Ja to zbožňujem od malička, rovnako aj rajčinkovú omáčku... 😉
To teda verím že po týždni bez detí sú zrazu dve naraz až-až 😀 No nič, asi si musíš jedine zvykať, čo? 🙂 Ale ešte že sú iba dve 😀
No dnes si tomu jedeniu moc nedala, Ty si to kilo naviac vôbec nevážiš! To ho musíš pekne prikrmovať aby Ti neodišlo 😀 Ak potrebuješ návod som tu, poradím 😀

Marinka Ty tak krásne papáš v poslednej dobe ako ja na začiatku keď som nepriberala🙂 teraz priberám aj z mála, tak sa radšej obmedzujem 😅 Ale zasa moc nie, no...a tú krupicu musím skúsiť, ale asi jedine sama, malá mi kašu jesť nechce 😝 Ani puding a spol. jedine ten kupovaný, aj to z neho musím odjesť to "modré" (to akože tú bielu šľahačku 😀 😀 ). Ona je celkovo divné dieťa, nemá rada napr. med, sladké sirupy, cukríky obalené v cukre,...ale inak sladkosti zbožňuje ale len také jemnejšie a v malých dávkach. Zato aj celý deň by mohla 😠

alexandrah
2. okt 2009

ywonne - no moj muz povedal ze nesmiem, nie ze nemusim!!!!!!!!! tak asi mi to nedovoli... ale ked som obycajne schudla, tak aj prsia isli trochu dole, tak sa na to spolieham!!!!!!! ale na chrbat mi to nevadi, ja vela sportujem, chrbat mam silny, a nejak ich necitim ... teraz v tehu je to ine, ale chrbat mi to nastastie nezatazuje. 😀
baby, ja zajtra varim ten kelovy, dneska som nakupila ingrediencie. ja milujem kopor!!!!!! s uhorskovym salatom so smotanou, mnam!!!!!!!!
marceli - hrusky poctivo doplnam, dneska som mala iba dve, a uz ma nafuklo, ale co som to mala? u svokrovcov polievku a pecienku s ryzou, a na veceru sme kupili celozrnny cibulovy chleba (predstavte si - ale vonal aj chutil uzasne), + sunka, syr, uhorky, papriky, paradajky ... no este cosi si dam ... a hrozno tusim trocha??? manzel ma vyhana, stahuje pracovnu, budem tu az v nedelu, snad nam to zajtra pekne namontuju!!!!!!!§

ywonnee
3. okt 2009

ahojte dievcata... tak dnes som sa polepsila na ranajky mi muz spravil jaternicu a teraz vari obed lebo ja som vcera nejako asi prechladla a teraz len soplim a kaslem.... tak ma nechal na pokoj a aj o deti sa stara.... nastastie aj oni sa odomna odpratali aby som ich nenakazila... 😀 😀 na obed dnes bude paradajkova polievocka a ryzoto z kacky... no som zvedava ake to bude 😅 😅 no a na veceru si zmysleli zas lievance tak budem mat co robit.... ale aspon sa dnes poriadne najem... 😝 😝

ywonnee
3. okt 2009

alex , marcelka ja milujem kopor od malicka a moja starka mi stale robi ba az do teraz ten uhorkovy salat so smotanou a koprom... mnam 😝 😝 😝
asi si ho v pondelok spravim,dnes sa mi nece do obchodu...

ywonnee
4. okt 2009

ahojte kocky kde ste???? ja som doma uz sama s malou a obe sme chore... mala ma vysoke horucky a zacinam mat aj ja... tak to s tym jedlom zas nebude vyzerat ruzovo...

marcela22
4. okt 2009

Ywone ojoj tak Vás chytila choroba? Mne malá od včera kašle a má trochu nádchu ale zatiaľ sa drží. Aj manžel mi tu leží ako skapatinka, tiež na neho niečo "vliezlo". Len dúfam, že mňa to obíde 😝 Tebe to snáď tiež rýchlo prejde, teraz je akési chorobné obdobie, každý mi hovorí ako ho bolí hrdlo a kašle a tak...ja sa len bojím že zrovna porodím keď budú všetci chorý...a čo by bolo ešte horšie - rodiť chorá 😖 To by som nechcelaaaaa ☹
No zajtra mám poradňu ta uvidíme či už alebo ešte nič 😉 A zbudila sa malá musím letieťť.....

majkoalucka
4. okt 2009

ahojte baby prosim poradte mi mam taky strach vobec nepriberam na vahe a co je na tom najhorsie tak ani jest mi bohvie ako nechuti.....je to normalne....poradte mi...

marcela22
4. okt 2009

Majkoalucka, v Tvojom týždni je to úplne normálne, je tu hrozne veľa báb ktoré nepribrali ani do 20tt a všetko bolo O.K. A na začiatku dosť často nechutí jesť. Ono sa to rozbehne, neboj sa🙂 Inak ako som si všimla tak dosť často to takto "nepriberavo" mme práve druho a viacrodičky, čo asi súvisí aj s tým, že pri tých našich drobcoch čo už máme doma toho dosť vybeháme 😉

Ywone tak ako sa cítiš? A čo malá,klesla jej teplota?

Alex a Ty ako? Aký si mala víkend? A kde si kúpila ten chleba čo si spomínala? Znie náhodou dosť dobre, ja také mám rada🙂

ywonnee
4. okt 2009

majkoalucka,myslim ze u niektorych zien je to normalne... ja som pri malej priberala normalne ale teraz mi vobec nechutilo jest a dokonca som schudla 7kg... nastastie uz kila su spet a maly je v poriadku... ale opytaj sa radsej svojho doktora...

Marcelka mna chytila nadcha ale uz ma prechadza,skor ma trapi mala,vobec nekasle ani nic,stazuje sa len na krize a ze ju bolia svaly a hlava... naviac ma teplotu raz cez 39 C a raz len 37,5 C teraz nema ako vcera vecer ale rano aby sa zas nezobudila s 39... uvidime co zajtra povie doktorka...Vy sa doma hlavne uzdravte aby si neochorela aj Ty a nesla do porodnice nakapkana 😖 😖 inak sa velmi tesim kedy Ti to pride.... som velmi zvedava co to bude.... 😉 😅 😀

alexandrah
4. okt 2009

marceli - my chodime do billy nakupovat, mame taku dobru tu blizko, co je hlavna billa pre celu blavu, tam aj pecu chleba, a byvaju uzasne, väcsinou spraskame cely za vecer!!!!!!§ pritom my jeme chleba tak raz za tyzden!!!!! ja iba cerstve, som vyberava 😎 tak striedam rozne. no vcera ten stolar urobil kniznicu, je uzasna, cez vsetky steny v pracovni, uz len stol chyba a policky nejake, ale dneska sme stahovali knihy, ledva nam vosli (mame fakt vela knih), ale vyzera to ako na zamku, ked su take kniznice, krasne!!!!!! sa z toho vytesujeme, aj ked ma strasne boli chrvat a nohy, ale to som vela nerobila, manzel nosil, a ja som hovorila kam co... uvarila som ten kelovy privarok a hovädziu polievku, moje oblubene, vcera som si dala 3 taniere privarku!!!!!!!! dneska: jablko, polievka, privarok, a 2 hrusky. (a tusim jeden rad studentskej pecate 😀 ). inak, aj mna dneska boli hlava, chvilu mi aj stupala teplota, ale nastastie nie vyrazne, snad to prejde, co to je? zacinaju choroby???!!! 😕
marceli, daj vediet zajtra ako v poradni!!!!!!!!

ywonnee
5. okt 2009

ahojte baby,nejako nemozem spat, prepadol ma hlad a tak som si spravila kafe a rozky s acidkom... mnam... som aj nervozna aby som nezaspala k pediatricke... mala celu noc bojuje s vysokou horuckou chuda moje dufam ze tieto narodky nestravi v nemocnici ako tie vlani... ☹ ☹ uz mi ani papat nechce a v noci grckala... som zvedava co jej zas u byvaleho porobili ked vzdy odtial pride chora 😠 😠

ywonnee
5. okt 2009

ahoj kde ste stratene???

alexandrah
5. okt 2009

ahoj, ja som zaspala vcera po 4 rano ... ☹ rozky s acidkom lubim!!!!!!!!! co mala, ako u lekarky??? spala som zase 5 hodin, a som uplne hotova ... kuknem akurat superstar, a dufam ze zaspim!!!!!!!!! dneska kelovy, polievka, makovnik - mnam!!!!!!§ hrusky!!!!! a toblerone (dalsia moja oblubena sladkost 😎 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre