Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

aponchie
11. feb 2009

no ja mam ten pocit jak sedim u PC nejvic jak lehnu tak se to nejak rozlije do stran ci co 😀 dychani je brutus cim dal hur uz ted pac mam astma jdu si na silnejsi leky pristi tyden,ale nejhorsi j to kdyz na chvilenku lehnu na zada to mam pocit jakoby mi nekdo sedel na hrudniku

paji tobe se uz za chvilenku ulevi davam tomu tyden 😀

babulka123
11. feb 2009

aponchie.. nestras.. ja som byvala astmaticka, teda nebrala som lieky ani nepamatam ale fucim uz teraz. .bojim sa ze sa mi to nejako vratilo alebo co. a to mam rodit v auguste to bude este vesele..
ozaj ked si astmaticka budes rodit normalne alebo cisarakom ? nehovoril ti dr?

pajinkaa
11. feb 2009

Jani - ahoj 🙂

Aponchi - hmm, tak to mám taky takové - jen já se už u pc ani krčit nemusím, mám noťas, takže u toho můžu ležet 😀 😀
a s tím ležením - nejlepší je to na bocích, na zádech se prý ani moc nemá, že se tlačí na nějakou žílu a může Ti z toho být i zle.. ale občas na chvíli si na ně lehnu taky, odpočinout si.. ale to víš, mimčo je těžší a jestli máš ještě astma, tak to se nedivím, že je to ještě horší!

Jee, nestraš, já se na porod ještě vůbec necítím - hlavně psychicky --- mám straaach ... 😖

aponchie
11. feb 2009

paji nemej strach a bud rada,ze uz to bude koncit sice se uz moc nevyspis,ale ulevi se ti a do leta budes slank ja to mam pozdeji a pres leto budu jak becka leda tak 😲 😀 ja mam strach vetsi ted podruhe nez poprve abych rpavdu rekla a termin mas stejny jak s emi narodila prvni dcera presne na 4.3 😀

katka1981
11. feb 2009

ja mam uz dlho chut na melon, ale nemaju dobre tak cakam do leta. Tiez v prvom trimestri som sladke nemusela, stacilo 1 az 2x do tyzdna, teraz skor 1 az 2x denne.

tehula, fiha 24 cm? Idem sa zmerat. Tak ja mam v pase navyse ani nie 10cm ale to je pas, kusok nad pupkom, ak meriam cez pupok, tak mam navyse asi 14 cm, ale popravde neviem presne kolko som merala pred tehu, len cca. Ale ja som nabrala na bokoch asi 2-3cm. Ale rifle su elasticke, takze to necitim. Aj ja som zvedava aka tucibomba zo mna bude. V nemocnici stratim brucho, ale ritku nikto nebude mat zaujem 😀 O tyzden ideme na 3D a v poliklinike v Ruzinove maju super jedalen, normalne ze svedske stoly, obrovsky vyber jedla, jooooj ako sa tesim. Aj nejaky valentinsky obed by bodol. Joj, co je prijemnejsie ako mysliet na jedlo?

pajinkaa, to sa asi spomali metabolizmus, aby sa nam ulozil tuk, aby malo z coho babatko cerpat. Kiezby pomyslelo na moje tukove zasoby a v skromnosti nove nechcelo.

Cvicite niektora? Moje DVD poctivo lezi pri telke, a nedokazem sa prinutit. 😖

katka1981
11. feb 2009

bertica, neboj sa toho testu, mne nebrali nalacno krv ale az po glukozovom dezerte. Inak som myslela, ze uz potom sladk e nedam do ust, nuz, este v nemocnici som si po odbere dala sladky fornet, kt. mi nebol sladky, potom 100 gramovu cokoladu a nakoniec zmrzlinu z mcdonaldu so vsetkymi polevami. Ale to boli nervy a stres, ze som nevedela hned vysledok ale az na druhy den. Bala som sa velmi vysledku, nastastie bol ok.

tehula
12. feb 2009

katka, tak mam dojem, ze mam vacsie brucho jak vsetky baby v mojom tt. Vyzeram ako pavuk, vsetko v povodnej velkosti len to brucho, jAKk keby som zozrala tank. A to som bola pred tehu stihla jak ihla

katka1981
12. feb 2009

tehula, bud rada, ja mam navyse na zadku asi 4 cm, zatial to aztak nevidno, ale ked to pojde takto dalej, brusko sa porodi a zadok ostane. Aj prsia mi narastli mozno 4 cm, neviem presne, krajcirsky meter nie je moj kamarat. Tebe ide vsetko do bruska a mne to padlo aj dole. To je o tom, ze ja vzdy priberiem do bokov, ale zatial ma utesuje ta vaha. Hoci este mam tolko casu na pribratie az sa obavam, lenze nepomozem si, teraz ked mam obmedzenu stravu kvoli zubu, o inom ako o jedle nesnivam a uz viem co zajtra zbastim, joooj. S tym bruskom je to podla mna o tom, ako je babo ulozene. Mne sa niekedy mala tak vyduje, akoby sa zvacsila na dvojnasobok, inokedy sa schova, ze sa brusko scvrkne.Jej pozeram, ze aj vy cakate dievcatko, jupiiii. Ja teda dufam, ze na 3D uvidime na vlastne oci, ze je to dievcatko.

mode
12. feb 2009

ahojte tehulky. trosku som pocitala ako sa trapite koli priberaniu v tehotenstve. tiez som sa toho povodne obavala. cez tehotenstvo som pri vyske 174 cm pribrala 9 kil, z toho dietatko 3,7. Tych 9 kil som nechala tusim este na porodnom stole. teraz cca pol roka po porode mam 52 kil. a to som nikdy velmi nesportovala ani teraz.
ak budete mat rovnako narocne dieta ako ja, tak budete okolo neho hopsat a schudnete ani sa nenazdate. tak sa netrapte. 🙂

jaja257
12. feb 2009

ahoj babulky,
este nedavno som riesila rovnake problemy ako vy. Pribrala som 22 kg, teraz necele 3 tyzdne po porode mam dole 12 kg, ani neviem ako a ide to samo. Staci naozaj hopsat okolo malej a hlavne nestiham pri nej poriadne jest 🙂 a presla ma chut na sladke. Takze ziadne obavy

kesinka
12. feb 2009

Babenky, ja uz som v 29TT a uz sa ani nevazim 😒 . Vzdy sa mi zatocila hlava, ked som videla to cislo. Do 6 mesiaca to bolo vpoho a potom.....neviem sa zastavit. Sladke, slane, sladke,...stale nieco. Bala som sa glukozovych testov, tej sladkej vody. Mamicky nadavaju ake je to hnusne, prikre a ja.....mnam, ale mi to chutilo. Kludne by som si to zopakla 😀. Brusko mi rastie krasne, ale spolu s nim aj licka, plecia, prsty, boky, zadok, stehna,... 🙄 . Uz sa citim ako slon. Ratam, ze som pribrala niakych 11-12kg, co sa mozno nezda niekomu vela, ale ja mam iba 153cm 😕

aponchie
13. feb 2009

ja myslim,ze kdo nema veget ten ,ze ma spaci dite a nema moc hlidani to shodi takovym fofrem ,ze se bat nemusi ..ja pribiram porad snad kazdej tyden kilo tak si to pocitam ,ze do konce budu mit snad 100 😀 😀 to neee,ale uz se snazim drzet pac sem mela radost,ze konecne muzu jist po tom obdobi nevolnosti,ale snazim se jist ovoce zeleninove salaty,ale desne mi chutna smazak 😲 😀

bertica.h
13. feb 2009

aponchie..juj,to sa mýliš..ja som behala za maou 2roky,2roky som sa nevyspala..kludne aj 10x za noc som k nej vstávala..a a.. 😅 😅

aponchie
13. feb 2009

mylim? 😅 ja behala za malou sama od narozeni a shodila sem 25kg 😎 ja jsem vstavala i 13x za noc kdyz ji lezli zuby na vsecko sem byla absolutne sama zadna maminka tchyne s kocarkem ven a ja oddech..nikdy! 😉 a slezlo to dolu pac ja jeste k tomu mam rada aktivitu tudiz jsem chodila porad ven s kocarem kazdej den na 3hodky a chodila a chodila a slo to dolu takovym fofrem ..zalezi co k tomu jis jeste a jake mas asi dispozice ja umim shodit rychle kdyz moc chci..navic sem kojila rok a pul a nase mala ma uz 4roky a beham za ni porad nevim esti jste porad v kocarku,ale nase mala od roku a pul litala bez nej a nechodila zpusobne za rucicku ,ale bezela takze sme zahodili kcoarek a behali za ni takze ja mela aktivitu perfektni 😀

kesinka
13. feb 2009

Tak, dnes som sa odvazila postavit na vahu a...len 10,2kg 😀 😀 😀 .Ja somuz 3-ti mesiac PN, bez vychadzok,tak si myslim, ze aj to spravi svoje. Dufam Aponchie, ze aj ja budem mat take aktivne dieta a hned to pojde dole 😉 .

bertica.h
13. feb 2009

aponchie..vidíš..ja som prežila to,čo ty..kojila som malú 2roky,a nielen ked jej zubky liezli s abudila aj 10x za noc..to bolo sustavné,2ročné nevyspatie,z ktorého som si chcela poamly mašlu hodiť 😔 😔

Bolo to fakt strašné..jujha..a mne tiež nikto nepomáhal..sme sami s manželom v ČR,moju 3,5r.dcéru nikdy ani babička nehlídala...
je pravda,že je to aj o jedení..to je fakt..

Ked náhodou malá zaspala,ja som zničená sadla pred telku a dopovala sa sladkostami.
brala som to ako relax..oddych..že je konečne pokoj

Už nikdy toto nechcem robiť..jedlom si nahradzovať niečo..
ach..snád to teraz bude lepšie..ale podľa kopkania v brušku sa zdá,že čakáme divošku 😀 😀 😀

munu
13. feb 2009

dneska som sa vazila 😔
mam hore 20kg 😕 strasne, ze? tak budem mat co zhadzovat potom

belanka
13. feb 2009

tak ja som tiež kojila takmer 2 roky.malá sa mi takmer do 3 rokov budila minimálne 3x za noc,le žeby som vďaka tomu chudla sa nedá povedať.podobne ako bertica som sa napchala celá od radosti,keď zaľahla.a keď som nastúpila po materskej do práce,horor.v strese naberám,tak som zasa pribrala.takže teraz som ako tank a hrozím sa toho ako budem vyzerať po pôrode.na poradni sa už hanbím povedať to numero 😒

pajinkaa
13. feb 2009

Aponchie - díky, já už se taky těším, až to bude za mnou a budu hubnout.. ale jak tak čtu, tak to nebývá pravidlem... 😒
no vidíš, já jsem teda zvědavá, jak nám nakonec ten termín vyjde 😉

pajinkaa
13. feb 2009

Katko - já myslím, že na mě malej vůbec nemyslí a klidně mě nechá takhle hrooozně tloustnout 😉

Munu - já jsem stejný 38 tt a mám už 17 kilo, takže jsem na tom hoodně podobně.. ale co už, přece nebudu hladovět!! 🙂

pajinkaa
13. feb 2009

Kesinka - já teda mám 170 cm a 11 kg plus jsem měla kolem 30 tt, ale jinak mi mluvíš z duše.. o tom jídle 🙂
a cukrovkářská voda mi taky nevadila, nebyla tak špatná 😉 docela mi bodla, jak jsem měla hlad 🙂

kesinka
13. feb 2009

Pajinkaa a teraz mas kolko kil naviac? Teda ak to prezradis 🤐

aponchie
14. feb 2009

no prave ..ono se tim chudne tim behanim kolem deti,ale uz se nechudne zranim sladkeho v mezicase 😀 takze ano behanim kolem deti schudnete rychle a hodne jen si to nesmite vynahrazovat zpetne 😀 ja byla rada,ze se normalne najedla a nektere dny sem snedla jen sladke a stejne sem chudla .na tu vodu jdu v utery sem zvedava pac mam potom 2hodky cekat na vysledek a mezitim mi prej udela kontrolu

pajinkaa
14. feb 2009

Kesi 17 kg v 38 tt...

Aponchi - jojo, to je asi fakt 😀, to je tím jídlem.. tak uvidíme... jak to půjde dolů nebo neeee 🙂

někdo na tu vodu nadává, ale fakt to bylo docela dobrý, no sladká citronová voda - jako coca cola s citronem, jen to bylo průhledné 😉

aponchie
14. feb 2009

ja se vazim uz snad kazdej den 😀 😀 me stve na te glukoze ,ze se musi ty dve hodky cekat..a to reknou hned vysledky potom nebo se to nekam odesila?

pajinkaa
14. feb 2009

Aponchi - nevaž se každý den, jen Tě to otráví 😉

jojo, čekat jsem musela taky a myslím, že to bylo takhle nějak - na 7 jsem tam přijela, vzali nám krev - pak se čekalo na výsledky z té krve.. cca v 8 jsme vypily tu vodu a v 10 znovu na krev.. pak jsem jela už domů a výsledky té druhé krve mi řekla dr. v následující poradně.

já chodím do nemocnice - ale i tam to určo odesílají do laborek k tomu určených, určo to nedělají na porgyn klinice 🙂

nanai
14. feb 2009

Holky já přibírám nějak hrozně rychle..zatím asi 2,5kg od začátku těhotenství...doufám že není pravda že v 1. trimestru se přibere zhruba 10% celkového přírůstku, protože to bych se teda na konci těhotenství opravdu neunesla..

pajinkaa
14. feb 2009

Nanai - každý to má jinak - to se fakt nepořídíš.. já v prvním trim zhubla 1,5 kg, ale zdárně to doháním od 19 tt... 😒 a nejvíc od 29 tt... ☹

ale neplaš dopředu 😉

aponchie
14. feb 2009

nanai klidek ja v prvnim trimestru mela -3kg!!tak zle mi nebylo ani u prvni holky anebo bylo ,ale spis to clovek vic vnima pac si nemuze u decka uz dachnout jak chce a spat..nicmene behem dvou mesicu sem to dohnala plus 5navrch jeste 😀 dnes vecer sem mela dva toastove chlebiky v opekaci s tenkou vrstvou masla a k tomu plnej talir ovoce zalitej bil.jog.tak snad vydrzim jen me stvou chute na piti pac nevim co bych vypila a pruser je ten ,ze mi chutnaji dzusy ,ale redim je 😝

jajka12
14. feb 2009

ahojte, je tu niekto cca v tt ako ja? rada by som si porovnala moju + - 0 🙂 . Bruško rastie, dnes som bola na váhe a 0. Pritom pri prvom tehulovaní som mala - 5 a potom, okrem tých 5 späť + ďalších 14. Som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať tentokrát...no je tiež pravda že pri prvom tehulovaní som wc navštevovala veeeeľmi často a nohavice som sťahovať nemusela, kdežto teraz som takto čas na wc netrávila ani raz 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre