Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

gabrielkabj
20. apr 2009

ja mam 10 kg naviac ale mi chutíííííííííííí mňam mňam 😀 😀 😀

katka1981
20. apr 2009

dicka, citala som, ze by sme mali mat teraz na sebe 10-13 kg cca, takze si v pohode v norme.

zuzka11
20. apr 2009

Nevim jak vy, ale ja mam prste v tehu strasny hlad, tak to i vypada 😒 A ovladnout jako pred tehu to nejde, proste je.....katy 10-13kg je super!

liki205
21. apr 2009

no ja som zatiaľ pribrala 8 kg, a to som iba v piatok, sestrička mi povedala že nech sa pripravím že teraz to pôjde ešte rýchlejšie hore, že priberem možno ešte ráz toľko.

pointka
21. apr 2009

Ahojte, vpadnem vam sem do temy, ale som trochu nestastna.
Ja mam trosku opacny problem. Ja som od zaciatku tehu nepribrala este ani kg. Na zaciatku 70 kg aj teraz tolko isto.
babo rastie ako ma, jem relativne dost, i ked obcas mam nechutenstvo, ale nie je to zase take markantne. Dokina vravela, ze je to OK, i ked mi radila, aby som sa pokusila pribrat aspon 2-3 kg, ale ako sa snazim proste nejde mi to ☹
Pred tehu som zase bojovala s kazdym kg, musela som si davat pozor co zjem.
Neviete mi poradit, co mam robit, alebo sa nemam kvoli tomu stresovat ak babo rastie?

jaja003
21. apr 2009

Pointka - ak babo rastie a doktorka povedala, ze je to OK, tak sa nestresuj, len pekne papaj ako doteraz, vela zeleninky, vitaminkov a vsetko bude v poriadku... aspon Ta minu problemy so zhadzovanim po porode 🙂

medeana
21. apr 2009

Ahojte..ja som zatial pribrala12 kg, co si myslim ze je v pohode 🙂 ...citim sa skvelo a pripadne dalsie kila uz neriesim 😀

zuzka11
21. apr 2009

Pointka neřeš to, jak radí Jaja jez zdravě a buď ráda, co já bych za to dala........

sparka
21. apr 2009

no já mám taky problém od začátku těhu mám - 4kg a nejde to naoru a nejde měla sem -6kg dvě sem asi v 25tt přibrala a od tý doby nic...

dianka3
21. apr 2009

dicinka no tak to mas teda riadne sibnuteho doktora,mne zas povedal ze by som mala skôor pribrat este 🙄 ale nejde to ☹ aj ked jem kolko sa da 😒

majkomajka
21. apr 2009

Ahojte kocky, tak sa pridam aj ja. Do dnes som pribrala 13kg a to mam pred sebou este takmer 7 tyzdnov tak som zvedava kolko este priberiem. 😠 Naivne som si myslela, ze sa vojdem do 10tich kil, ale asi sa to neda velmi ovplyvnit, pretoze chodim na caste prechadzky, snazim sa vyhybat nezdravym tucnym a sladkym jedlam... v noci nevyjedam chladnicku.

zuzka11
21. apr 2009

Majko tohle si myslime vsechny, realita je jina 😀 Ale snad to pujde pak dolu, hlavne ze se neprezirame nezdravym jidlem a snazime se udrzovat v pohybu....mimochodem mate hezka jmena🙂))

katka1981
21. apr 2009

pointka, predpoladam ze mas tukove zasoby a babo z nich cerpa. Tu na koniku jedna baba pisala ze pocas tehu nepribrala nic, dokonca 10kg schudla, lebo jej tehotenstvo nedovolilo jest nic okrem ovicia, zeleniny a tvarohu lebo vracala. Pokial tvoje babatko pribera a rastie, tak sa tes. Je to sice nezvycajne ale co buy sme my zato dali, aby sme pribrali menej alebo vobec. Neplas sa a papaj ako ti chuti.

dianka3
21. apr 2009

majkomajka ahoj moja, no ja ja som v 32tt a soo pribrala len 12 kg a este som schudla 1,5kg ale no a mna to hneva 😠 praveze ja by som chcela pribrat,lebo sestricka ma strasila ak malo priberiem tak je to zle 😒
ja by som chcela este pribrat aspon 5kg a neviem ako?lebo aj papam sladke a nic

katka,to fakt ta baba nepribrala nic? 😕 to je ako mozne ? ved co babo kolko vazilo a ta voda to co? 😕

uankab
21. apr 2009

baby, ja som zatial pribrala cca 5.5 kg... no uvidime ako to pojde dalej 😅, od 20tt som zacala priberat asi pol kila tyzdenne... celkom by ma tesilo, keby sa to zastavilo na konci druheho trimestra, tiez som citala ze teraz je obdobie kedy sa pribera najviac... inak ja som v UK a tu sa s priberanim nijako nestresuju... odvazili ma len na zaciatku tehu a odvtedy ma ani nevazili, ani sa ma na vahu nepytali...
no nic, idem si dat jogurt a do postele 🙂 , papa

maajka83
21. apr 2009

ahojte.zatial som v 13tt a uz som pribrala 2,5kg.na zaciatku som si hovorila ze nemozem tak priberat ako pri prvom tehu (v 14tt som mala +6kg,koniec tehu +22kg)nastastie som vsetko zhodila veelmi rychlo mozem povedat ze aj vdaka kojeniu.snazim sa neprejedat ale niekedy je to tazke🙂

tehula
22. apr 2009

dianka3: myslim, ze 12kg je uplna pohodicka, a nie je to ani malo ani vela...ved si kukni odporucane tabulky. Ja som sa dnes dostala na PLUS plus 10kg a myslim, ze je to ok

majkomajka
22. apr 2009

Ahojte,
Zuzka11 - asi mas pravdu, je to len zbozne prianie 🙂 Ale uz som si aj objednala Orbitrek aby som na sebe zacala pracovat hned ako budem schopna.
Dianka3 - podla mna to nie je malo. Je to asi akurat. Ved pokial ma mimino normalnu vahu, tak nechapem cim ta stresuju. Tiez som pocula o holkach, kt. za cele tehotennstvo pribrali okolo 5kg. Co by potom povedali im?

helulicek
22. apr 2009

tehula, jsme stejnej týden a přibrala jsem taky 12kg 🙂 , myslím, že je to ještě v poho ne?

babulka123
22. apr 2009

ahojte.. ja hlasim dnes rano plus 9 kg.. noooo nejako sa to rozbehlo.. ale je to aj tym ze mam kludovy rezim takze cely den len lezim a ... no pohyb minimalny takze som v podstate aj v pohode si myslim

majkomajka
22. apr 2009

Ozaj kocky, a co si myslite ako to bude s priberanim v tych poslednych tyzdnoch? Pocula som, ze sa pribera najviac v poslednom trimestri 😠

helulicek
22. apr 2009

já to taky slyšela, ale pak jsem se taky dočetla, že je to hrozně individuální. Jako všechno v těhu 😕 Prý se může nabírat, ale taky některý maminy můžou zůstat na těch kilech anebo dokonce i něco zhubnout. Tak nevím....kéž bych už nepřibírala ☹

poseidonka
22. apr 2009

😒 😒 😒 ahojte kočky, vidím, že sa bavíte na tému, ktorú ja rada nerozoberám, a to z jednoduchécho dôvodu 😢 , ked som minulý rok v októbri vysadila HAK, do decembra som pribrala 10 Kg a to som jedla v podsstate skoro normálne, okrem toho som chodila cvičiť do posilky a potila som sa ako šiši 😢 😢 😢 😢
dnes ked som sa postavila na váhu, zistila som, že mam zo svojich pôvodných 65, čo už vtedy sa mi zdalo vela, o 15 viac, skoro som odpadla, bolo mi doplacu 😢 😢 😢
ked to bude takto pokračovať budem ako slon 😢

maajka83
22. apr 2009

kocky si myslim ze ste nepribrali vela.uz ste cca 34tt a +10/12kg.to je ok.niekto v poslednom mesiaci priberie a niekto schudne.kamaratka 5kg schudla,ja som zas pribrala.je to individualne.pa

poseidonka
22. apr 2009

No tak ja osobne si myslím, že už priberať neusím, babetkovec má z kadial čeroať, viem, že to nie je možné ale utešujem sa 😢

zuzkaa11
22. apr 2009

presne je to tak....podla postavy zeny a aj podla genov....ja som v 32tt a zatial som pribrala 9kg, myslim, ze je to taky priemer. a do porodu pocitam este priberiem asi este tak 5kg, viac urcite nechcem...takze to bude do tych 15kg.....inac som prekvapena, lebo ja len lezim cele dni {som na PNke}...nic nerobim, len lenosim, aj na prechadzku sa mi nechce...a pribrala som len tolko...hmm....ale zase snazim sa jest vela zeleniny, ovocia a vlakniny...neprejedavam sa...no uvidime ako to nakoniec bude..hehh

majkomajka
22. apr 2009

Zuzka11 - aj ja som verila, ze to bude do 10tich kil 😉 A uz mam 14 a este takmer 7 tyzdnov predo mnou. Ale uz sa tym nejak nestresujem. Pokial sa fakt stravujeme rozumne tak si aspon nemame co vycitat. Teda, ja si trosku vycitam malo pohybu 😠 Ale od piatku budem na MD tak dufam, ze sa prinutim chodit na pravidelne prechadzky, lebo teraz mam sedave zamestnanie.

poseidonka
22. apr 2009

kočky ked budem ja v 34tt ani si nechcem predstaviť koľko budem mať ja, to budem chodiť asi v krabici

majkomajka
22. apr 2009

poseidonka - tych 10kg po vysadeni je dost. nezavidim. Ale mam kamosku, ktora je v 33tom tyzdni a vychodziu vahu mala okolo 75kg a pribrala len nejakych 6 kil. Ja mam niekedy pocit (podla clankov, kt. som citala), ze vacsinou holky s nizsou hmotnostou priberu v tehu viac ako tie ktore maju vyssiu hmotnost. ako keby si to telo kompenzovalo. ale asi je to fakt individualne.

katka1981
22. apr 2009

majkomajka, vsade pisu ze teraz by sme mali pribrat strt kila za tyzden, no u mna nehrozi, hned prvy tyzden mi nabehlo kilo, teraz som to trosku zbrzdila ale za 3 tyzdne uz dve kila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre