Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zojka05
30. mar 2011

ahojte ja som doteraz pribrala 9kg,ale to určite ešte pôjde hore,pri prvom som pribrala 16kg,no dúfam,že teraz to až tolko nebude.... 😀 😀 😀

silvia_
30. mar 2011

@zufzufmeister myslím, že teraz by si sa moc nemala vážiť - vraj sa priberá najviac medzi 28-32 týždeň (ale neviem , či je to pravda) , potom už by sa nejako priberať nemalo...a čo sa týka mňa, dnes tá váha už zase taká ružová nebola - včera som bola na konferencii a neč som nevypila, až doma asi 2l naraz. Takže pôjde to dole, aspoň dúfam 🙂 Ale idem pokračovať tak ako doteraz - presné 2kg mesačne a basta. A to CD Zory-je celkom fajn, mám ho doma. Ak už máš bruško (ja ešte nie) a cítiš sa opuchnutá - je to cvičenie zábava. Mne prišlo trošku pomalé a neúčinné ale s bruškom to asi až také ľahké nebude...daj vedieť ako sa ti páči. A to sladké- to ja dostanem šajbu tak 1x týždenne, ale zjem ho naraz viac. Lepšie to robíš ty, keď ho doobeda zješ, do večera aj spáliš 🙂

lucia8688
5. apr 2011

ahojte, no ja som pri prvom pribrala 18 kg, no do dvoch mesiacoch po pôrode bolo všetko preč 🙂 no dúfam, že teraz toľko nepriberiem, lebo som počula, že pri druhom to pôjde ťažšie ☹

kalo
7. apr 2011

Tak já při prvním těhotenství přibrala 5 kg (a to jsem myslela,že prasknu 🙂...) Teď u druhého mám nahoře 5kg už v 5 měsíci 😀 Tak to jsem zvědavá, kam až do půjde 😉

tehuli
7. apr 2011

@kalo ahojky tak to já mám taky už 4kilča🙂 bud v klidku🙂) pak to pujde dolu🙂 věřím tomu..musíííí🙂)

andu1
7. apr 2011

cafte, no ja som sa nedavno dozvedela stastnu novinu ze sa k nam prida novy cloviecik v decembri 🙂 , len ma zacala chytat taka depka, lebo pri prvom syncekovi som pribrala 30 kg a podarilo sa schudnut len 20, tak mam obavy aby to neskoncilo podobne, ba este horsie. Hlavne musim zasa na vysetrenie stitnej zlazy, to kvoli tomu som tolko priberala... 😒

peony
7. apr 2011

@andu1 blahozelam k stastnej spravicke 🙂

andu1
7. apr 2011

@peony dakujem krasne 🙂

zufzufmeister
8. apr 2011

@borkap Ale máš krásne bruško 🙂 No a čo že si pribrala, ja mám už +16 kg a pôjde to ešte hore zaručene, kašlať na to, snáď sa to upraví po pôrode a dovtedy nejako prežijeme 🙂))

zufzufmeister
8. apr 2011

AKý je aktuálny stav - ja už plus 16 kg 🙂 už mi je to aj vtipné 🙂 vyzerám ako sloník 🙂

peony
8. apr 2011

@zufzufmeister ja mam +10,ale to je na mna moc,lebo uz vazim rovnych 100kg - hotova "svina" 😅

zufzufmeister
8. apr 2011

@peony haha 🙂 tak to máš peknú váhu 🙂 Ja to tiež dotiahnem na 100-vku určite, už mám 90,8 kg 🙂 takže čo už, aj to je méta 🙂

lucia1981
8. apr 2011

ahojte baby! tak tiež sa pridávam, ja mám zatiaľ + 10 kg, no ešte pár kilečiek určite pribudne.... 😉 pri prvom som pribrala 16 kg a domov z pôrodnice som išla len s 5 navyše čo išlo rýchlo dolu... 🙂 no teraz si pripadám hrozne nemožná a nevládzem sa niekedy ani pohnúť.... 😝 a to sa vôbec neprejedám.....

dai
8. apr 2011

lucia, mam podobne pocity... aj ked ja mam pocit ze jem stale - hned ako zostanem totiz trochu hladna tak mi pride zle ☹
takze ja oficialne hlasim hranicu 60kg prekonanu... moju malu som rodila myslim pri 62kg... predpokladam ze tentokrat nemam sancu 😅

silvia_
8. apr 2011

@peony v koľkatom si týždni? 10 kg nie je moc, ja som +9 a včera mi doktor povedal, že je to +2 oproti "tabuľkám", to nie je nič katastrofálne... 😉

silvia_
8. apr 2011

baby , viete čo by sme si mali vravieť? že nie sme tučné, ani žiadne sloníky, my sme len TEHOTNÉ 😀

verccak
8. apr 2011

Ahoj hoky, přidám se s troškou do diskuse, já mám zatím +3 kila - 22tt, mám pocit, že bych sežrala i vola, když někdo mluví o konkrétním jídle, já to hned musím mít... Jestli to tak půjde dál, kdoví kolik naberu, začínám mít totiž hladové stavy i v noci, kdy si jdu klidně uvařit kakao nebo si dát rohlík se slaninou 😎

rezicka
8. apr 2011

Holky,tak já jsem ve 25tt a mám +6kg.Doktor mi posledně říkal,že přibírám dost,ale jak to tady čtu,tak to zase tak strašné není.V prvním těhu jsem přibrala 15kg,šlo to rychle dolů,tak doufám,že to půjde i teď 😉 .Jinak mám taky stavy,kdy mám na všechno chuť a dopřeju si všechno...

peony
8. apr 2011

@silvia_ nie je to mozno vela pre normalnu vahu,ale ja som pred otehotnenim vela pribrala,vysadila som antikoncepciu a malo to na mna takyto ucinok.Takze by som nemala pribrat viac ako 12kg.

borkap
8. apr 2011

@zufzufmeister Tak to som rada, ze sa ti domcek mojej princeznej paci, no a aj ja dufam, ze po porode to pojde lahko dole 🙂 No budem sa musiet snazit 🙂

mysiatko
9. apr 2011

@silvia_ mne to ze som tehulka stale opakuje muzicek..-uzasne to pomaha 🙂 🙂 🙂 pridavam sa do klubu...29tt a +11kilo...na poradni sa lekar nikdy ani slovkom nezmienil... 🙂

lucia1981
9. apr 2011

@mysiatko ahoj tak to máme super manželov, lebo aj ten môj mi to stále hovorí a nikdy nezabudne dodať, že teraz sa mu veľmi páčim... 🙂 🙂 🙂

ivusa22221
9. apr 2011

ahojte ja som bola u doktora a tomu sa nezdala moja vaha.Som 34 tyzden a bribrala som 14 kil,vyska 153.Je to tak vela,namam pocit ze by som sa prejedala.Poradi niekto ?

lucia1981
9. apr 2011

@ivusa22221 ja si myslím že to nie až tak veľa, ja som pri prvom pribrala 16 kg, drobec sa narodil v 38 tt a doktor mi ani raz nepovedal, že by som veľa priberala...

kikincuk
9. apr 2011

Tak zensky -ja se vam taky pochlubim + 25kg. 😖 😖 😖
ted uz mi ta vaha stoupa rapidne nahoru,co 14 dni tak 3 kg. 😠 zdrejme uz si drzim vodu. Takze neplaste. 😅

pajinkaa
9. apr 2011

Holky, tak aktuálně taky přispívám, zač 36 tt a +18,5 kg 😖 no, co už, vidím to ještě na minimálně 3 kila.. taky se mi zdá, že přibírám už jen z pohledu na jídlo 🙂 Snad to pak půjde zas slušně dolů 🙂
Jo, a dr mi taky neřekl nikdy nic, že by to bylo moc... prostě - každá to máme dané jinak...

Hlavně, aby prckové byli zdraví! 😉

ivusa22221
9. apr 2011

moc vam dakujem povzbudili ste ma lebo som sa normalne bala nieco dat do ust,ze ci z toho nepriberiem.Moj dr mi nariadil dietu ale ako mam teraz drzat dietu?Drzim Vam vsetkym palce a este raz dakujem 🙂 🙂 🙂

yuuki
9. apr 2011

35tt aaaa 9 kil hore.. vpohode nie ? 😅

hoota
9. apr 2011

caute baby ako to mate s chutami v poslednom trimestri? vsade citam, ze nakonci zena uz nedokaze toho tolko zjest lebo jej babo tlaci na zaludok atd.. ja praveze asi od zaciatku osmeho mesiaca som jak odtrhnuta z retaze, mam sialenu chut na sladke a zmesti sa toho do mna neuveritelne vela 😕

pajinkaa
10. apr 2011

@hoota nápodobně 😉 nejenže mám chuť, asi i větší hlad.. hrozný... a ještě cca měsíc.. se fakt neunesu... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre