Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

nasekuratko
29. jún 2011

ahoj holky, tak ja jsem 25tt a mam uz 6 kilo nahore. A trosku me to znepokojuje,abych rekla pravdu. Brisko ani nemam tak velke, ale citim, ze jsem pribrala na zadku a stehnach a to se mi teda ani trosku nelibi. 😅

janula02
29. jún 2011

no ja som pri synčekovi pribrala 30kg.bola som ako slon.. ale do pol roka boli fuc.a tiez som najviac pribrala na zadku a stehnách, ten mi uz ostal 😒 aj ked som potom schudla tak,ze som mala menej kg ako pred otehotnením. doktorka mi na to nic nepovedala, cukor a iné výsledky boli o.k., tak som sa nestresovala. skôr okolie malo z toho vačšie stresi aká som bola. a sestrička povedala, tých 30kg dáte skôr dolu ako tá čo priberie len 12,13.. a bolo tak.

lucy56
29. jún 2011

ja som pribrala plus 8kg, ale co ma prekvapilo ze najskor mi mesiac stala vaha na plus 5kg a potom za 2tt, v 6 mesiaci plus 3kg, ale aj doki hovoril ze v 6 sa tvori najviac plodovej vody a teda aj viac pribera, uvidim este ako dopadnem, lebo ja som nadvahu mala aj pred tehu, uz teraz sa hrozim ako este dobacujem do konca

katarinkap01
29. jún 2011

@iva172 ja som pribrala 12kg, nesnazila som sa drzat dietu, ale som sa ani zbytocne neprejedala... po porode islo 6 kg hned dole, kym som bola v nemocnici, tak este jedno sa mi podarilo zhodit a potom doma isli dalsie styri dole... takze po porode nabrate kila das bez problemov dole... inak, pocula som, ze do 15kg je celkom v pohode, ak priberies. A clovek by mal jest o takych 20% viac ako normalne... drzim palce 🙂

libka1
29. jún 2011

@lucy56 mam presne to iste co ty, ja som dokonca doteraz nepribrala nic a teraz za posledne 2 tyzdne 2 kg, a to som stravu vobec nemenila 😝 o mojej nadvahe pred tehotenstvom radsej nebudem hovorit lebo by sa tu mnohym panenky pretocili 😀

taniamirco
29. jún 2011

ja cakam v oktobri babo a zatial som pribrala 3 kg,a nemyslim si,ze nejest maso nieje potrebne...praveze je to nevyhnutne pre vyvoj babatka...treba jest vela krat do dna v malych davkach,potom sa nepribera...a hlavne nepit sladke malinovky...ale neperlive mineralky...

nosoroztek
29. jún 2011

@nasekuratko neries to 🙂 kazda zena pribera inak...niektora priberie do bokov a stehien preto, ze sa v tele zadrzuje voda, ina priberie hoci to na nej nie je vidno. kazda sme ina, kazda mame ine tehotenstvo 🙂 pokial sa neprejedas a mas aj pohyb, tak sa netrap nad postavou, mamicky su aj tak sexi..aj ked maju 30 kil navyse..pretoze z nich vyzaruje nieco, co nemaju ani 30 kilove modelky 🙂 ja som napriklad na zaciatku tehotenstva mala 71 kil, schudla som na 65 a teraz mam 74. pribrala som hlavne do stehien a mam baculate licka, ale babatko je zdrave, spokojne a ja viem, ze po porode pojdu kila dole 🙂

katka37
29. jún 2011

@nasekuratko no já jsem dnes 22+3 a mám 6 kilo navíc a taky všechno v zadku a stehnech ,ach jo ☹

nasekuratko
29. jún 2011

@katka37 ja jsem si rikala, ze zacnu delat nejaky posilovani na nohy a stehna nebo nejaky cviceni. Protoze jestli to takhle pujde dal, tak to hnedtak po porodu nedam dohromady. No a o celulitide a krecovych zilach ani nemluvim. ☹

katka37
30. jún 2011

@nasekuratko no já mám křečáky odoperovaný,ale zase mi hodně praskají žilky na nohou a ta celulitida na zadku a stehnech....řvala bych 😝 taky trošku nohy posiluju ,ale fakt minimálně ,bolí mně totiž třísla a stydká kost tak to ani moc nejde,ale jen porodím ,začnu na sobě makat,takhle to nenechám 🙂

nasekuratko
30. jún 2011

@katka37 ja jsem zacala premyslet o koupi Orbitreku. Ve fitku stejne 90% casu cvicim na nem a neni to takova silena cena. no a ja opravdu potrebuju hlavne ruky a zadek a stehna a na to je to idealni. Na bricho si rada zaposiluju, to mi nevadi. Ale na nohy jsem lina,to me fakt nebavi. Driv jsem jezdila na rotopedu hodinu denne vzdycky u nejakyho serialu. No a pak jsem kvuli zdravotnim problemum prestala a taky to tak ted vypada. ☹

taniamirco
30. jún 2011

nosoroztek,som toho isteho nazoru,tehulky su skratka nadherne...mame taky iny pohlad...stastny...aspon mne to hovoria...

dadak
30. jún 2011

Baby a je normalne, ze ja som v 5 abo 6 tyzdni a fakt sa citim tak hrozne nafuknuta a pribrala som za posledne obdobie 4 kila...nechapem kde...sak, jem normalne...je mozne ze pri tretom tehotenstve kila idu na vas rychlejsie? ja nechapem, tak zle sa citim...trosku sa najem a som uplne plna a nafuknuta ako balon a ako keby som uz bola aspon v 6 mesiaci... co myslite?

ninimini
30. jún 2011

tehuli: ja menej jem aj pri malej som ku koncu menej jedla bábo tlačí na zalúdok a tak sa tam toho menej zmestí 🙂)) aspon na niečo je to dobré a samozrejme bábo všetko spotrebuje tak už váha nejde hore 🙂)ja to sama teraz cítim že už tolko nespapám a som dlhšie plná a nepotrebujem tolko papat 🙂))

tehuli
1. júl 2011

@ninimini no já právě se cítím tedka taky hodně plná po jídle...dřív třeba první trimestr jsem něco snědla a měla hned hlad🙂no a ted si dám polívku a druhé jídlo a jsem plná tak do 16hod🙂 pak nějákou sváču a véču🙂kolem 7 hodiny...
tak máš asi pravdu..ani už nemám furt takové chutě:D i když zmrzku bych jedla furt, a všelijaké koláčky a buchtičky:D 😎

amarelka
1. júl 2011

@dadak ahoj ja som tretikrát tehotná, ale nejdú mi kilá rýchlejšie..nafuknutá som bola aj ja na začiatku, aj pocit plného brucha som mala stále, takže som sa ani poriadne nemohla najesť...pribrala som zhruba tak, ako aj predtým, možno o kilo-dve menej..zatial je to 10 kg..možno ešte jedno kilo pribudne... 🙂

zuzanamolnarova
2. júl 2011

@lucy56 Neboj sa, ja som dosial pribrala 10 kíl. Aj ja som do 20 týždňa pribrala "len" 5 kíl a za 5 týždňov mi nabehlo tých 5 🙂 Asi má tvoj dr pravdu, uvidíme čo z toho ešte bude 🙂 🙂 🙂

lucy56
2. júl 2011

@zuzanamolnarova no ja som bola na glukozovom teste a vysla mi tehu cukrovka tak mam bezsacharidovu dietu, a dufam ze z nej uz priberat nebudem, nic sa tam nesmie len sama zelenina a maso

zuzanamolnarova
2. júl 2011

@lucy56 húha, no neviem či by som to vydržala, lebo v tedy človeku chýbajú najviac veci, keď ich má zakázané 😒 . Držím ti palce 🙂

lucy56
2. júl 2011

@zuzanamolnarova hovor mi nieco o tom,vkuse som hladna a sladke vobec nemozem a dokonca ani ovocie co zboznujem, ale musim koli malemu vydrzat aby nemal problemy po porode

zuzanamolnarova
2. júl 2011

@lucy56 😢

reanda
2. júl 2011

@lucy56 chcem sa spytat, ci si sa aj nejak divne citila, teda citis, kvoli tej cukrovke.. lebo mne zase zacalo byvat tak cudne od zaludka, podobne ako v prvom trimestri a stale som smadna, uz mi ani voda nejde dolu krkom.. mam test na cukrovku v piatok, tak som zvedava, co mi vyjde, ked to bude pozitivne, tak zbohom rodina, ja to bez ovocia asi neprezijem, aj teraz sa stale ladujem nejakym stavnatym, kvoli tomu smadu

lucy56
3. júl 2011

@reanda ja som necitila nejake priznaky, hovori sa ze chodis castejsie na malu,ale to som pripisovala tehu vseobecne a bola som casto unavena a smad nejaky nemam neustaly,lebo sa snazim nepit tolko aby som nechodila casto na wc, takze ani nie, pise sa ze vraj cukrovka je v tom zakerna ze sa neprejavuje

gabii83
4. júl 2011

ahojte ja som sa vratila od dr. a ma dodzobala ze som pribrala 4kg za mesiac ☹
musim na ekg ist vsimla si nejaku bradyarytmiu. ale ze by mi to povedala nic vazne ale pre istotu, ja som mala pred porodom 51-52 teraz 64 kg a mam este 2 mesiace. s prvou dcerou som pribrala dokopy 15 kg a z porodnice som odisla v nohaviciach co som nosila pred tym, teraz mam podstatne vacsie stehna asi mam prestat so sladkostami, neskutocnu chut mam na to non-stop. budem sa musiet ovladat. a ze vraj ma mala o cca. 300 g viac ako by mali mat v 31 tyzdni co som teraz zacala. vo stvrtok idem do detskej fakultnej nemocnici na ekg uvidime. tak bye bye sladkosti.....
dufam, bude vsetko v poriadku..... ☹

tehuli
4. júl 2011

@gabii83 ahojky nic si z toho nedělej...kámošce nadala i že má ve 31.tt nahoře 8kilo..nechápu já mám cca 9,5 možná už víc..a nikdy Dr. nic..ani málo ani moc..prostě to tak nějak bere i když bych měla už 12kg hore..tak mi nic neřekne..a kolik ti prcek váží ti řekl? mě řekl odhadem 1670gramu a taky mi to přijde dost na 31.tt

tehuli
4. júl 2011

@gabii83 :( já bych bez sladkostí nepřežila:(minimálně jednou za den si něco dám🙂 resp. dvakrát..protože mám vždy sladkou snídani, at uz dva koláčky, nebo třeba corny big s jogurtem a do toho vločky nebo ciniminis🙂 ty ted můzu ve velkem i jen na chuť🙂
pak ovoce na sváču, pak oběd polevka a hlavní jídlo pak nějákou sváču, a nebo právě něco sladkého čokošku oplatky buchtu, pak véču🙂 a ty se cpeš hodně sladkým myslíš?nebo proč nabíráš?není to třeba jen voda?

lafayette
4. júl 2011

@gabii83 :: u prvního těhotenství mi taky dr. vynadala, že jsem moc přibrala. Trápila jsem se, ale dcera měla prostě hlad, tak jsem poslouchala ji 🙂. Váha se mi zastavila měsíc před porodem a zůstala až do porodu. Celkově jsem u prvního těhu nabrala na váze 20kg, pak jsem bez problémů shodila 25kg. Teď mám cca 2 měs. do porodu, 20kg nahoře, dr. ještě ani nepípla, že by bylo něco špatně a já to neřeším. Jím když mám hlad, piju, když mám žízeň. Děti si samy řeknou, co potřebují. A po porodu to vykojíme, vyběháme.... 😀

lucka127
4. júl 2011

Ach ja som dnes stala na vahu a vybehlo mi tam o uctihodnych 7kg naviac, 😒
nechutilo mi nic ale teraz to akosi zacina, ale nejem zase tak zeby som sa prezierala to nie, je to babulky normalne?-na skoro koniec 5teho mesiaca?

gabii83
4. júl 2011

@tehuli 1733g vazi, no co ma trápi su nejake placentárne jazierka a bradyarytmia.
no v kazdom pripade uvidime vo stvrtok.

kalo
4. júl 2011

Tak já hlásím 11kg a 2 měsíce do porodu...ehm 😅 Ale zase moje startovní váhá byla 45kg...Každopádně už teď jsem nabrala jednou tolik, co s dcerou. Malý má v 31tt 1740g, tak snad to nebude obřík.. 😉 Ale já fakt žeru 😀 😀 A jsem pěkný lempl na zdravou stravu..zelenina, ovoce mi nejedou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre