Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zivika
17. okt 2010

ahojte, ja som tiez asi do toho 20tt trosku pochudla, teraz pomalicky naberam 🙂 som 30tt a v porovnani s povodnou vahou som pribrala 4 kilecka , teraz som zvedava, ze kolko este 🙂 kiara3: ja si doprajem zo vsetkeho trosku, ani dzusy mi nerobia problem, skor si davam pozor na take tazke veci, ako rezne, hranolky a vyprazane veci celkovo...a kludne papaj aj syry, ale nie plesnive a take co nie su tepelne spracovane...no a co sa tyka jahod, to neviem, ale ja som nepocula, ze by sa nemohli...a kapustova stavicka je podla mna super vec a myslim, ze okrem vedlajsich ucinkou, ktore ma na nase travenie 🙂 je uplne neskodna

bibusmamus
18. okt 2010

ahojte maminy... 😀 ja som v 27 týždni a zatial som pribrala 8 kileciek... 😅 nebojte...papat treba...ved ked sa deticky narodia pojdu kilecká dolu...a ked budeme kojit...tak papat tiez vsetko nebudeme moct ...treba si to este uzit.... 😎 ahojky...

alexandrah
18. okt 2010

hm, nedajte sa zmiast, ked budete kojit, tak kila pojdu hore, budete jest hocikedy, ked si na to len najdete chvilku, a zjete cokolvek ... nebudete riesit ... a tak vela potrevin zase neni vylucenych, aby ste toho nemohli dost ... takze papat treba, ale zdravo, a s mierou ... 😀 takze ak si poviete, ze teraz si uzivat, tak sa vam moze stat, ako sa stalo kopec babam, ze ani po rokoch tie kila nedate dole ... proste co teraz zjete, ide aj babatku, tak radsej zdravo uz teraz ,...

kiara3
18. okt 2010

Ahojky ved ja sa aj snažím si aj dopriat aj si dávam pozor drobčekovy aj tak všetko nechutí....najradšej má ovocie to ked si nedám tak som až nervozna ako ho potrebujem....A maminky viete mi poraddit kde by sa dalo kupit lacno a dobre kočík ja som zo Žiaru a tu nemaju ani poriadne tehotenské nohavice...aj ked kočík by som možno aj našla ale ja som vyberavá a chcela by som vidiet viac ponuk viete mi poradit?Aj na internete či nemáte skusenosti stým?

terak
18. okt 2010

@alexandrah Neni nad pozitivni motivaci ostatnich vid? 😠

alexandrah
18. okt 2010

@terak - asi si ma nepochopila, najhorsie je, ked su baby, ktore sa fakt v tehotenstve bezmedzne prejedaju, a utesuju sa, ze to potom schudnu ... tak takto to nefunguje ... treba od kazdeho trochu, ani sa neobmedzovat, ani sa moc nestrazit ...ale reci typu: ved to potom zhodime, su fakt nanic, a potom sa cuduju, ze ono to ne, a prave naopak ... mam s tym skusenosti, a asi vsetky baby v mojom okoli ... preto si myslim, ze je dobre tomu predist uz teraz, clovek aj tak priberie, to je v poriadku, ale poznam osoby, co sa fakt prezieraju, a myslia si, ze dobre robia babatku ... pred tym varuju aj lekari ...myslim si, ze toto je najpozitivnejsia motivacia!! vediet, do coho clovek ide. a hlavne si neklamat do "kapsy" ...

zivika
18. okt 2010

Ahojte babule 🙂 ja uplne suhlasim s alexandrouh... a nechapem preco je este stale tak vala ludi, ktori zastavaju nazor, ze tehotne musia vela jest...uz vela krat sa mi stalo, ze hned ako niekam pridem, pytaju sa ma, ci nechcem nieco papat 🙂 ja v podstate jem tak isto, ako pred tehu, dokonca skor mam pocit, ze teraz sa do mna zmesti menej, ked uz mam velke brusko 😀 papajte pekne zdravo a kludne si dajte to, na co mate chut,aj ked napriklad cokoladku, alebo inu kaloricku dobrotku 😉 ale s mierou...ked sa nebudete prejedat, priberiete iba tolko, kolko treba 😉 drzim palceky

terak
18. okt 2010

@alexandrah Mozna nepochopila, spis me zarazila ta pripominka, ze nemusi byt kazdy jako tank. Nekdy to proste jde nahoru, ani nevis jak ...

alexandrah
18. okt 2010

@terak, to som nemyslela doslova, preboha, to bol len vyraz, to nie, len ma sokovalo, ze jedna baba napisala, ked ina pribrala malo, ci neni chora ... no to je podla mna strasne!! a baba bude stresovat, a pritom je vsetko v poriadku ... a tie kila idu hore, ci chces, alebo nie, mozes robit, co chces, proste aj voda, puches, vsetko, ale prezierat sa je moc nebezpecne, lebo posledne mesiace aj tak clovek opuchne, zadrziava vodu, tlak vyleti hore aj babam, co maju nizky tlak (aj mne), a nie to este tomu dopomahat ... a ked niekto priberie - jedna fakt ze pribrala 40 kil!!! a este pisala, ze to robi pre babo!!! a utesuje sa, ze schudne potom, to uz je silne kafe!! tak nech aspon nepise, ze to robi pre babo, ked sa proste preziera koli sebe ... ale urcite väcsina z nas sa snazime papat normalne, ani vela, ani malo, a uz ako kila idu, tak idu, s tym sa neda robit nic, len proste je vela takych, co si to ze si dopraju radi a hodne ospravedlnuju, ze to robia pre dieta, a pritom to pre dieta nie je vobec dobree ...a chcela som aj povzbudit baby, co priberaju malo, ale babatko je v poriadku, ze sa nema stresovat, lebo naozaj, kazdy sme iny ...

alexandrah
18. okt 2010

@zivika - ahoj, ja som mala presne to v jedno obdobie, proste brucho mi uz tlacilo tak na zaludok, ze ked som nieco zjedla, travila som to hodiny a hodiny, a bolelo ma to, a tak, tak som chvilu aj jedla menej ... potom zas viac, raz tak, raz tak 😀

kukulinka
18. okt 2010

@terak jako třeba nám, viď? já už od středy na váze nebyla a ani doma nepůjdu, nechám to na středu do poradny, ale to zase bude číslo, určitě další kilo a něco nahoře ☹..ale otíkám furt jako ropucha, je to namáhavé...už se sotva ohnu, prcek leží prdelkou dost nahoře a tlačí mi tam....

mamama11
18. okt 2010

ahojte kočky
@terak aj @alexandrah každá máte čiastočne pravdu 😉 každá máme iný organizmus a na každú niečo iné zaberá, kým niektorá schudne po pôrode aj 30kg, tak iná nemôže zhodiť ani 10kg, je pravda že sa v tehotenstve prejedať netreba, treba jesť hlavne zdravo, ale isto si dopriať aj to, čo nám ide na chuť, neobmedzovať sa až príliš, keď je hlad a chuť treba si dať 🙂 netreba ozaj jesť za dvoch, ale niektorá potrebuje viac ako pred tehotenstvom, ja sama tiež jem oveľa viac ako pred tehotenstvom, nie žeby som sa prejedala ale som každú chvíľu hladná, tak každú chvíľu niečo zobem aj keď po troške ale keď by som to za celý deň skopila, tak je toho fajn, ale nebudem predsa hladovať, len preto aby som nepribrala, žiaľ sa na mňa kilá lepia rýchlo, tak čo už 😒 pri kojení som napr. ja isto nepribrala ani gram, ale zas ani mi to len tak samo nešlo dole, zato, že som kojila, kým som nedokojila, tak mi váha stála na jednom mieste až potom som začala diétami a zhodila zvyšok 😉
takže kočky len toľko, preháňať to nemusíte, ale isto nehladujte a nespoliehajte sa, že však kojením to schudnem, nie každá 😉 ja som už pribrala 15kg a ešte ma čakajú 2 mesiace kedy to skáče najviac, nestresujem sa tým, viem, že to bude zas veľa ako aj 2 krát pred tým, hlavne že je bábo zdravé a ja už to potom nejako zhodím, aj keď diétami keď dokojím 😉 tak sa nestresujte ani vy a hlavne keď budete kojiť, tak sa nesnažte za každú cenu zhodiť, ale sa snažte, aby mal drobec kvalitné mliečko, zhodiť môžete aj neskôr 🙂

alexandrah
18. okt 2010

@mamamama11 - ahoj, mas pravdu, ja som nechcela vyvolat diskusiu, ze clovek napise nazor, a potom je z toho vojna na koniku, a berie ti to cas, to sa mi nechce ... mas pravdu, ja napr. toto tehu tiez jem viac, a dokonca mam v noci pri posteli banan, lebo mi pride zle,a boli ma zaludok, tak do ne´ho musim daco dostat ... aj cez den, ono to neni o tom, ze si nedam, lebo mi dojde na odpadnutie, a migrena, ale mala som kolegynu, co mi tiez vravela, ze musela daco zjest, aby neodpadla, ale to daco bli aj 4 taniere jedla ... tak to fakt netreba ... a ja som po porode schudla iba sportom, dietami uz ani neviem schudnut ... takze az ked som zacala sportovat, po kojeni ... ale zase som nepribrala moc, tak normalne, ale teraz urcite priberiem viac, nestresujem, vobec sa tym nezaoberam, mam tiez chvile, ked co tyzden, to kilo ... no co uz ... hlavne posledne 2 mesiace to ide hore, ale potesim vas, posledne cca 2-3 tyzdne vela bab zvykne aj schudnut, ja som schudla az!! kilo!! 😀 😀 uz vam ani jest nechuti, ked sa ledva hybete, a je vam spatne ... uz len porodit a porodit ... 😎 😎

zivika
18. okt 2010

@alexandrah asi tak 🙂 a musim sa priznat, ze sem tam aj mna prepadne riadna zravica a tlacim jedno cez druhe 😀

hlavne si myslim, ze neprimerane priberanie moze sposobit zdravotne problemy, nielen mamine, ale aj babatku, tak si myslim, ze je dobre trosku si davat pozor...ale zase na druhej strane, kazda sme ina a kazda prezivame tehu inak a inak sa stravujeme a priberame...iste je, ze v prvom rade sa nesmieme stresovat, ani kvoli nabratym kileckam, ani nicomu inemu..ked doki povie, ze babatko je ok a aj my sme ok, kludne papajme do sytosti 😀

terak
18. okt 2010

@kukulinka Ja tam, podle dohody, vlezla dnes 😀 No tak nejak ocekavane, od posledni poradny zas dve kila a jdu tam ve ctvrtek.

Jinak ja jsem tak nejak zjistovala co a jak a asi vim, proc tak pribiram. Mam to asi z toho mlika, jogurtu, tvarohu atd. co do sebe natlacim. Denne fakt padne tak 3/4 l mleka, jogurt 1-2, tvaroh. To jsem pred tim snedla tak za tyden. Ono hlavne mleko neni vubec kompatibilni s moji krevni skupinou, tak je dost mozne, ze to je proste potom. Ale Tomasek je asi mlecny zavislak no, tak co mam delat 🙂 Treba ted vubec nejim zeleninu a maso. Telo to nepotrebuje, nemam na to chut a kdyz, tak jen treba rybku. Uvidime, co z toho kluka bude 😉

@mamama11 Nemusis v osmem a devatem pribrat nejvic, nekdo to ma proste jinak. Mohla jsi nejvic pribirat doted a treba se ti to ted zpomali (prala bych ti to, protoze na to osobne taky trosicku spoleham). Je pravda, ze mimo ted pribere nejvic, ale to uz jsou tak max 2 kila, tak uvidime. No co, holt to musime pak vylitat ve fitku 🙂

mamama11
19. okt 2010

@terak no ja sa na to moc nespolieham, lebo pri predchádzajúcich dvoch babuľách som priberala posledné dva mesiace čo týždeň to kilo a skončila som na +21kg pri oboch, tak teraz tiež asi tak skončím, len nech to nie je viac 😉 a jasné pohyb je prvoradý, ale u mňa bez diét vôôôôôbec nezaberal, ani pred tehu ani po tehu, maximálne sa vyformuje postava, ale že by mi nejaké kilo šlo tým dole, to u mňa nehrozí, ale oddiétovala som po dvoch, tak budem aj po tretej 😉

terak
19. okt 2010

@mamama11 Uprimne .... myslim, ze 20 kilo neni zadna tragedie. Vzdyt minimalne 7 - 10 nechas v porodnici a 10 kilo jde zhubnout za pul roku, samozrejme kdyz chces. Takze si tu muzeme jen vsechny navzajem drzet palce 🙂

Ale dnes mam dobrou zpravu, miminko uz mi asi zacalo ultacovat zaludek natolik, ze nejsem schopna dojist ani jeden chleba se syrem. Tak mam hned po ranu dobrou naladu, ze jsem mohla tvaroh a banan vratit zpet do lednice 😀

mamama11
19. okt 2010

@terak no u mňa to tak rýchlo nešlo, až keď som dokojila, čo bolo skoro rok, ale to som potom zhodila za 2 mesiace, takže žiadna tragédia, ale hlavne nech je bambuľka v poriadku, krásna a zdravá a ja sa tiež dám potom do poriadku 😉

stojdulka
19. okt 2010

@mamama11 ahojky tak ja sa idem pochváliť 😀 laurinka sa nám narodila 14.10. o 5hod. ráno a bola to malina, pôrod trval 20min. žiadne bolesti, pupočníkový odber prebehol bez problémov primár skonštatoval že dávno toľko krvi sa im nepodarilo odobrať a z pôrodnice nás prepustili ako ukážkovú maminku a bábetko...a čo je skvelé ako bonus tak 5dní po pôrode mi ostali smiešne 2kg takže som šťastná prešťastná...prajem všetkým maminám aby sa im tak zadarilo 😉

mamama11
19. okt 2010

@stojdulka jéj tak to ti moc gratulujem, taký ukážkový pôrod by si priala každá 😉 dokonca ste presne tuším stihli termín, tak to je už ozaj skvelé 🙂 a tú váhu len v tichosti závidím, ja sa isto budem musieť trošku viac potrápiť s kilami ale to nevadí 🙂 a ozaj nepíšeš miery Laurinky, je nááááádherná, kukla som fotečky a vyzerá fajn veľká baba 😉

stojdulka
19. okt 2010

@mamama11 v opise albumu su miery ale dám znovu 3650g/51cm...taká akurát je fajna 🙂

mamama11
19. okt 2010

@stojdulka pekná babuľa, som si opis nečítala, len kukala fotky 😉 tak vám prajem obom hlavne veľa zdravíčka, maličkej veľa kvalitného mliečka a držkajte sa 🙂

gika
20. okt 2010

AHOJTE, tak ja som v 34 tt a pribrala som uz 14 kg. Je to moje prve tehotenstvo a sama neviem ci je to moc, ci nie. No citim sa ako skryna a este tolko tyzdnov pred nami :(

weronyca
20. okt 2010

@gika nic si z tooho nerob ja som za 39tt pribrala 28kg

terak
20. okt 2010

@weronyca Ale nechala jsi je v porodnici ne? Koukala jsem na fotky, vypadas krasne 😉

weronyca
20. okt 2010

@terak Dakujem..no po porode mi slo dole 15kg..ani neviem ako.. Maximko nebol tazky, mal 3300g..a ono celkovo kojenim a behanim okolo maleho.. teraz mam o 3kg menej ako pred otehotnenim..

terak
20. okt 2010

@weronyca Cira zavist!!! 😀 😀 😀

weronyca
20. okt 2010

@terak a ty si zatial kolko pribrala? uvidis,aj tebe pojdu kila dole zavratnou rychlostou- ked nebudes mat cas jest,existovat,atd... navyse ja som vzdy bola chudsia a cely zivot som sa venovala tancovaniu, a teraz musim cvicit, inak by ma mrle zrali 😀

terak
21. okt 2010

@weronyca 16 😔

Bohuzel ja hubnu jedinym zpusobem, na konich 😀 Pred tehu jsem jezdila 4x - 5x týdně, teď mám od dubna útrum a koníka jsem musela prodat. Takze se po porotu budu muset zacit zase venovat nenavidenemu sportu - behani. Fakt to nesnasim, ale ja si proste postavu jinak dokupy nedam. Budu chodit i na zumbu a s jidlem, no to se uvidi jak to bude. Ale doufam, ze maly bude mlecny zavislak, a ze ze me ty kila vycucne. To by mohl pro maminku udelat ze? 😎

weronyca
21. okt 2010

@terak to sa ti naozaj nedari inak zhodit ako behanim? ved je tooolko cvikov a moznosti,ktorymi si vyformujes postavu... ja chodim napr.na jogu cvicim aj doma a pomaha mi to aj na zdravie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre